قرص و اسپری تأخیری (ویاگرا): نحوه استفاده و عوارض

قرص و اسپری تأخیری

قرص و اسپری تأخیری

توصیه می‌شود تحت تأثیر ادعاهای افرادی که ادعای درمان انزال زودرس را دارند، قرار نگیرید. انزال زودرس همچنین مانند اختلال نعوظ، یک اختلال عصبی-فیزیولوژیکی است و شما می‌توانید مدیریت و کنترل آن را یاد بگیرید. برای اطلاعات دقیق‌تر، مطالعه تحقیقات پزشکی در این زمینه را توصیه می‌کنم. ادعاهای افرادی که کتاب می‌نویسند، ویدیوهای آموزشی تهیه می‌کنند و ادعا می‌کنند که درمان انزال زودرس را می‌شناسند، را باور نکنید.

انزال زودرس یک اختلال جنسی رایج است که حدود ۳۰ درصد از مردان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. همچنین، بسیاری از مردانی که از نظر بالینی دچار اختلال انزال زودرس نیستند، همچنان تمایل دارند که در هنگام رابطه جنسی، به تأخیر بیفتند تا ارضا شوند.

برای پاسخگویی به این نیاز، پزشکان، بیمارستان‌ها و شرکت‌های داروسازی همواره در تلاش بوده‌اند تا درمان‌هایی برای انزال زودرس به‌دست آورند. فقط از سال 2007 اگر به مجلات پزشکی نگاهی به اندازید، انبوهی از مقالاتی را خواهید یافت که در جست‌وجوی درمان زود انزالی بوده‌اند یا درمان‌های کنونی را بررسی کرده‌اند. همه این پژوهش‌ها درمان قطعی برای زود انزالی ارائه نکرده‌اند، تاکنون اثر تنها دو نوع درمان برای بهبودی زود انزالی به اثبات رسیده است:

  • داپوکستین (Dapoxetine) – یک مهارکننده باز جذب سروتونین (SSRI) می‌باشد، که جزء داروهای ضد افسردگی طبقه‌بندی می‌شود و برخی عوارض جانبی را برای بیمار به همراه دارد.
  • فورتاسین (Fortacin)- اسپری موضعی بسیار مؤثر که شبیه پروماسنت (Promescent) است.

کرم/ اسپری لیدوکائین برای زود انزالی


اگرچه در افرادی که سطح سروتونین آن‌ها کم است، مهارکننده‌های باز جذب سروتونین بسیار مؤثرند، اما شواهد محکمی وجود دارد که بی‌حس‌کننده موضعی در قالب کرم و اسپری لیدوکائین، به‌طورکلی راه‌حل بسیار مناسبی برای زود انزالی می‌باشند. آن‌ها مؤثر هستند، استفاده از آن‌ها آسان است و عوارض جانبی کمی دارند. با توجه به این واقعیت که بی‌حس‌کننده موضعی عملاً عوارض جانبی قابل توجهی ندارند، تعداد زیادی از متخصصین و مشاورین طب جنسی، این بی‌حس‌کننده موضعی را به عنوان اولین پیشنهاد برای بیماران خود توصیه می‌کنند. میزان جذب بی‌حس‌کننده موضعی جدید در مردان افزایش‌یافته و حساسیت جنسی آن‌ها را حفظ می‌کند، درنتیجه رابطه برای آن‌ها لذت‌بخش خواهد بود، از طریق فنّاوری‌های جدید این اثر بی‌حس‌کننده به شریک رابطه جنسی منتقل نخواهد شد.

اسپری و کرم‌های تأخیری


“اسپری تأخیری “، “کرم تأخیری “، و “ژل‌های تأخیری” نام مشترک بسیاری از محصولات بی‌حس‌کننده موضعی، برای بهبود انزال زودرس می‌باشد. همچنین این محصولات با عنوان‌های “بی‌حس‌کننده مردانه” یا “بی‌حس‌کننده آلت مردانه” نیز در داروخانه‌ها ارائه می‌شود.

انواع مختلفی از آن‌ها وجود دارند. شما با انبوهی از نام‌های تجاری مواجه خواهید شد مثل:

Stud, Rock Hard, DOOZ, Climax, Super-Dragon, Excite Man, Jamaican, ManDelay, Pro-Long, Sta- Erect, و این فهرست همچنان ادامه دارد…

آیا واقعاً ساخت اسپری و کرم‌های تأخیری این‌قدر آسان است؟ ظاهراً همین طور است…

این محصولات فراوان هستند و با قیمت پایین در دسترس می‌باشند. این فن‌آوری بیش از 60 سال است که بکار گرفته می‌شود. این محصولات می‌توانند انزال را به تأخیر اندازند اما آن‌ها دارای عوارض جانبی هستند، حساسیت مردان را کاهش می‌دهند و آن را به شریک رابطه انتقال می‌دهند.

قرص‌های زود انزالی


دو نوع قرص زود انزالی وجود دارد – گیاهی و شیمیایی. هیچ‌یک از اثرات قرص‌های گیاهی برای درمان انزال زودرس، به صورت علمی ثابت نشده است. در مطالعات بالینی متعدد نشان داده‌شده است، داروهای شیمیایی، ازجمله داروهای ضد افسردگی در قالب SSRI ها در تأخیر انداختن انزال مؤثر هستند، بااین‌حال عوارضی که ایجاد می‌کنند می‌تواند بدتر از فواید آن‌ها باشد.

قرص گیاهی زود انزالی

در تجزیه و تحلیل قرص‌های گیاهی درمان زود انزالی موجود در بازار، دو موضوع قابل توجه است:

  • معمولاً همه آن‌ها از ترکیب مواد مختلفی تشکیل شده‌اند.
  • همه آن‌ها ادعا می‌کنند قابلیت‌های گسترده‌ای در درمان زود انزالی دارند، همچنین محصولات رقیب و درمان‌های جایگزین را بی‌فایده می‌دانند.

  این قرص‌ها اغلب با عنوان “تقویت میل جنسی” در بازار عرضه می‌شوند، اصطلاحی که برای افراد متفاوت، می‌تواند معنی متفاوتی داشته باشد. بیش از همه مراقب مصرف داروهای گیاهی چینی باشید.

مواد مشترک داروهای گیاهی زود انزالی

قدمت مصرف داروهای گیاهی به هزاران سال قبل باز می‌گردد. اگر گیاه و یا ترکیبی از گیاهان به طور مؤثری بر تأخیر انزال مردان مؤثر می‌بود، قطعاً محبوب‌ترین و شناخته شده ترین گیاه  در روی زمین تاقی می‌شد. واقعیت این است که مواد مشترک قرص‌های تقویت کننده جنسی موجود در بازار مشابه نیستند و این موضوع باید ما را به فکر فرو ببرد. هریک از این قرص‌ها ترکیبی از چندین ماده مختلف هستند که اشتراک چندانی با هم ندارند، در نتیجه ما را به این سمت سوق می‌دهند که واقعاً در تأثیر این قرص‌ها محتاطانه برخورد کنیم.

قرص‌های تأخیری


داده‌های بالینی نشان می‌دهد دو فرایند دارویی  برای انزال زودرس مفید می‌باشد. ترامادول؛ درواقع اولین اثر درمانی ترامادول تسکین درد است. نشان داده‌شده که درکنار تسکین درد، در به تأخیر انداختن انزال نیز مفید است. بر اساس برخی از نتایج موفق بالینی، ترامادول به عنوان درمان موضعی جدید دیر انزالی طرف دارانی را به دست آورده است. عوارض جانبی این دارو کم گزارش شده است.

داپوکستین و پریلیگی (Priligy)


داپوکستین نوعی مهار کننده باز جذب سروتونین (SSRI) است که به طور خاص برای انزال زودرس طراحی شده است. نشان داده‌شده است که SSRI ها در درمان زود انزالی مفید هستند. جنبه منفی SSRI ها این است که به‌منظور دستیابی به اثر مورد نظر،  باید به صورت روزانه مصرف شوند.

اثر داپوکستین در تأخیر زمان انزال در دخول واژینال

تحقیقات نشان داده مردانی که زمان متوسط انزال دخول واژینال شان به صورت پایه 0.9 دقیقه می‌باشد، هنگام مصرف دوز 30 میلی گرم داپوکسین، این میزان به 3.1 دقیقه افزایش‌یافته است و همچنین برای دوز 60 میلی گرم داپوکسین، زمان انزال به 3.6 دقیقه بهبود یافته است. بیمارانی که دارونما مصرف کرده بودند 1.9 دقیقه بهبود پیدا کرده بودند.

عوارض جانبی داپوکستین

جدول زیر درصد عوارض جانبی مختلف در اثر مصرف داپوکستین را نشان می‌دهد:

30 میلی گرم60 میلی گرمدارونما
حالت تهوع11.022.22.2
سرگیجه5.810.92.2
سردرد5.68.84.8
اسهال3.56.91.7
خواب‌آلودگی3.14.70.5
خستگی2.04.11.2
بخوابی2.13.91.5
التهاب بینی و گلو3.22.92.3

ترامادول و زرتان (ZERTANE) (نام تجاری ترامادول) برای زود انزالی


ترامادول یک داروی ضد درد است که شبیه مواد مخدر عمل می‌کند، به صورت ثانویه برای دردهای نسبتاً شدید و زود انزالی استفاده می‌شود. بااین‌حال، عوارض جانبی متعدد و از جمله پتانسیل اعتیاد به آن باعث شده که محبوبیت زیادی در این خصوص نداشته باشد.

اثرات جانبی

عوارض جانبی شایع عبارت‌اند از: تهوع، خواب‌آلودگی، اختلال در نعوظ، سوءهاضمه، سردرد، استفراغ و سرگیجه.

سیلدنافیل (Viagra)، واردنافیل (Levitra)، تادالافیل (Cialis) برای انزال زودرس


برخی از مردان برای درمان انزال زودرس از داروهای درمان کننده اخلال نعوظ استفاده می‌کنند. اما این داروها برای درمان زود انزالی توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تأیید نشده‌اند. برخی از فروشگاه‌های اینترنتی برای درمان زود انزالی اقدام به فروش این داروها نموده‌اند، زیرا افراد بسیاری از مصرف داروهای متعدد خسته شده‌ و به مصرف این داروها ترغیب می‌شوند. مهار کننده‌های PDE5 در به تأخیر انداختن انزال مؤثر نیستند. بااین‌حال، آن‌ها می‌توانند در برخی از مردان، به نعوظ مجدد پس از انزال کمک کنند و شرایطی را فراهم کنند که شریک رابطه جنسی احساس مطلوب‌تری داشته باشد.

معمولاً بیشتر مهار کننده‌های PDE5 به کاهش “دوره تحریک ناپذیری مردان” کمک می‌کنند. مدت زمانی که در مردان لازم است برای نعوظ مجدد پس از انزال، سپری شود. محبوب‌ترین این داروها سیلدنافیل است که با نام عمومی “ویاگرا ” در دسترس است. فروشگاه‌های اینترنتی اشکال دیگر مهارکننده PDE5 را نیز ارائه می‌دهند مانند: واردنافیل، تادالافیل و غیره.

Call Now Buttonتماس و مشاوره