بزرگ کردن یا افزایش طول آلت تناسلی مردان

بزرگ کردن یا افزایش طول آلت تناسلی مردان

اینترنت و شبکه‌های تلویزیونی پر از وب‌سایت‌ها و تبلیغات فروش اقلام مختلفی، از قرص گرفته تا دستگاه‌های کشش هستند که ادعا می‌شود طول و قطر آلت مردان را بزرگ می‌کنند. اما آیا این درمان‌ها واقعاً جواب می‌دهند؟

نگرانی آقایان در مورد اندازه آلتشان باعث به وجود آمدن یک صنعت جهانی چند میلیون پوندی در زمینه تولید محصولات افزایش حجم آلت مردان شده است، که معمولاً  نیز تأثیر هیچ‌یک از آن‌ها از نظر پزشکی تأیید نشده‌ است.

بسیاری از آقایان نگران کوچکی آلت تناسلی هستند، در حالیکه تحقیقات نشان داده که اندازه آلت اکثر مردان طبیعی بوده و نیازی نیست که این افراد نگران باشند. مردانی که در مورد اندازه آلتشان نگران هستند، می‌بایست قبل از استفاده از روش‌های درمانی موجود، که اکثراً بی‌تأثیر، گران قیمت و بعضاً مضر هستند، با یک متخصص سلامت مشورت کنند. بسیاری از مردانی که نگران اندازه آلتشان هستند کلاً تصویر ذهنی نامناسبی از بدن خود دارند و این دید منفی را بر روی آلت خود متمرکز می‌کنند.

اغلب مشاوره می‌تواند، از طریق ایجاد اعتماد به نفس، اصلاح تصویر نامناسبی که در مورد بدن وجود دارد و همچنین کمک به شناخت بیشتر عوامل واقعی جذابیت افراد، تا حد بسیار زیادی نظر بیماران را تغییر دهد.

اگرچه آقایان گزینه‌های چندانی برای افزایش اندازه آلتشان، آن هم به شکلی بی‌خطر، ندارند با این حال چند مورد وجود دارد که با انجام آن‌ها می‌توانند احساس بهتری نسبت به بدن خود داشته باشند.

  • با شریک جنسی‌تان ارتباط برقرار کنید. هرچند که کنار گذاشتن عادات قدیمی یا بحث در مورد ترجیحات جنسی با شریک جنسی‌تان کار سختی است، اما نتیجه انجام آن‌ رضایت‌بخش خواهد بود (حتی ممکن است شوری که این اقدامات به زندگی جنسی‌تان می‌دهند شما را شگفت‌زده کند).
  • بدنتان را فرم دهید و چربی‌های شکمتان را از بین ببرید. اضافه وزن و بزرگی شکم باعث می‌شود که آلت کوچکتر از آنچه که هست دیده شود. ورزش مرتب می‌تواند این وضعیت را به کلی تغییر دهد. داشتن یک وضعیت فیزیکی بهتر، علاوه بر بهتر ساختن ظاهرتان، قدرت و استقامت شما در طول مقاربت جنسی را نیز افزایش می‌دهد.
  • تراشیدن موهای زهار. زیاد بودن موهای زهار در اطراف ریشه آلت، آن را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. تراشیدن این موها، آلت را بزرگتر نشان داده و گاهی اوقات اطراف ریشه آلت را نیز حساس‌تر می‌سازد.
  • با یک پزشک یا یک مشاور مشورت کنید. احساس ناراحتی در مورد اندازه آلت در مردان، مسئله شایعی است. در این مورد می‌توان از یک مشاور مجاز، روانشناس، روانکاو یا پزشک خانوادگی کمک گرفت. بسیاری از مردان پس از آنکه به آن‌ها اطمینان داده شد که وضعیتشان طبیعی است یا اینکه یاد گرفتند که چگونه بدون نیاز به بزرگ کردن آلتشان نیازهای جنسی شریک جنسی خود را برآورده کنند، حس بهتری پیدا می‌کنند.

در ادامه تعدادی از روش‌های معرفی شده برای بزرگ کردن آلت تناسلی و میزان تأثیر آن‌ها مورد بحث قرار گرفته است.

روش‌های غیرجراحی


قرص و لوسیون

این محصولات معمولاً حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، گیاهان دارویی یا هورمون‌هایی هستند که ادعا می‌شود آلت تناسلی مردان را بزرگ می‌کنند. علی‌رغم ادعاهای زیادی که در مورد این محصولات می‌شود، هیچگونه شواهد بالینی در خصوص تأثیرگذاری آن‌ها وجود نداشته و حتی برخی این محصولات مضر نیز هستند. دانشگاه مریلند آمریکا با بررسی بعضی از این محصولات مقادیری سرب، مواد حشره‌کش، باکتری‌های ایکولی و فضولات حیوانی در این محصولات یافت.

این قرص‌ها و لوسیون‌ها تنها وقتتان را تلف می‌کنند، زیرا هیچگونه شواهدی مبنی بر مفید بودنشان وجود ندارد. اگر واقعاً تأثیری داشتند، آن‌ها را در داروخانه‌ها می‌فروختند. استفاده از لوسیون تنها باعث می‌شود برخی از مردان با آلتشان بیشتر آشنا شوند، کاری که خیلی از مردان از آن خجالت می‌کشند؛ این لوسیون‌ها قطعاً باعث بزرگتر شدن آلت نمی‌شوند.

دستگاه‌های مکش

پمپ‌های آلت شامل یک لوله هستند که روی آلت قرار داده می‌شود و سپس با پمپاژ هوا به بیرون در درون لوله خلأ ایجاد می‌شود. خلأ ایجاد شده باعث کشیده شدن خون به درون آلت و ورم کردن آن می‌شود. گاهی اوقات از دستگاه‌های مکش در درمان کوتاه مدت ناتوان جنسی استفاده می‌شود. البته استفاده بیش‌ازحد از این پمپ‌ها باعث آسیب دیدن بافت آلت و در نتیجه کاهش قدرت نعوظ می‌شود.

شواهد بسیار کمی در مورد هرگونه تأثیر محسوس این دستگاه بر اندازه آلت وجود دارد. استفاده از یک پمپ به مدت چند دقیقه در روز به هیچ وجه باعث افزایش اندازه آلت نمی‌شود.

دستگاه‌های کشش آلت

در این تکنیک، یک وزنه یا فریم کشش کوچک به صورت غیرتحرکی بر روی آلت قرار می‌گیرد تا آلت تحت کشش قرار گیرد. هرچند که شواهد بالینی در مورد تأثیر استفاده از وزنه بر طول آلت تناسلی مردان موجود نیست و حتی ممکن است باعث آسیب دائمی به آلت شود. با این حال، نتایج گزارش شده برای دستگاه‌های کشش بهتر هستند.

شواهد موجود نشان می‌دهند که دستگاه‌های کشش می‌توانند تا حدودی تأثیرگذار باشند. در یک تحقیق، برخی از بیمارانی که به مدت شش ماه از این دستگاه‌ها استفاده کرده بودند، افزایشی در اندازه آلت به میزان 1 تا 2 سانتی‌متر گزارش شده است. با این حال، باید توجه داشت که این نوع درمان‌ها باید تحت نظارت و هدایت یک پزشک انجام شوند و خودجوش به عمل آوردن این روش‌ها توصیه نمی‌شود.

جلکینگ

جلکینگ تمرینی است شامل کشیدن مکرر آلت در حالت غیرنعوظ با استفاده از انگشتان اشاره و شست، که با هدف افزایش سایز نعوظ انجام می‌شود. توجیه ارائه شده برای این کار این است که، تمرین کشش باعث افزایش گنجایش خونِ بافت نعوظی آلت و در نتیجه افزایش طول و قطر آن می‌شود.

این تکنیک هم، درست مثل استفاده از لوسیون، به برخی از مردان کمک می‌کند تفاوت قابل توجه بین اندازه آلتشان در دو حالت نعوظ و غیرنعوظ را احساس و درک کنند، که به آن‌ها کمک می‌کند با بدن خود بیشتر احساس راحتی کنند. اما هیچگونه شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد جلکینگ باعث افزایش اندازه آلت مردان می‌شود.

جراحی آلت


جراحی برای افزایش قطر آلت

یکی از روش‌های جراحی برای افزایش قطر آلت تناسلی، تزریق چربی است که از بخش دیگری از بدن برداشت می‌شود. در برخی تحقیقات، گزارش شده است که افزایش قطر آلت تا 1.4 تا 4 سانتی‌متر رخ داده است. با این حال، تحقیقاتی که در طولانی‌ترین دوره‌ها بر روی مردان درمان شده صورت گرفته، نتایج ناامیدکننده‌ای نشان داده است که همراه با عوارضی مانند بدشکلی، ایجاد اسکار، بروز برآمدگی‌های متعدد در سطح آلت و عفونت بوده است. در یک روش دیگر که هنوز در مرحله آزمایش است، پوست آلت به عقب کشیده می‌شود و یک فریم زیست‌تجزیه‌پذیر به شکل لوله که حاوی سلول‌های بافتی است، دور آلت قرار می‌گیرد و سپس پوست به جای خود بازمی‌گردد.

گفته می‌شود که استفاده از فریم‌های زیست‌تجزیه‌پذیر نتیجه بهتری نسبت به تزریق چربی دارند. مشکل تزریق چربی این است که به مرور زمان، بدن چربی را دوباره جذب می‌کند که این باعث می‌شود آلت به اندازه اولیه‌اش برگردد.

جراحی برای افزایش طول آلت

در معمول‌ترین تکنیک این نوع جراحی‌ افزایش طول آلت رباط‌های متصل کننده آلت به استخوان زهار قطع شده و مقداری پوست به ریشه آلت پیوند زده می‌شود، که افزایش طول آن را امکان‌پذیر می‌سازد. با جراحی می‌توان به طور متوسط 2 سانتی‌متر به آلت در حالت غیرنعوظ اضافه کرد، درحالی‌که اندازه آلت در حالت نعوظ هیچ تغییری نخواهد کرد. به علاوه، آلت در وضعیت نعوظ به اندازه قبل بالا نخواهد آمد، زیرا رباط قطع شده دیگر نمی‌تواند آلت را نگه دارد.

بسیاری از مردانی که این عمل را انجام می‌دهد متوجه این مشکل نمی‌شوند. بااین‌حال، این مشکل باعث ناراحت‌کننده شدن مقاربت جنسی می‌شود زیرا زوجین مجبور می‌شوند برای داشتن یک مقاربت جنسی رضایت‌بخش تلاش بسیار بیشتری به خرج دهند. ضرر از دست رفتن زاویه نعوظ بسیار بیشتر از نفعِ 2 سانتی‌متر افزایش طول در حالت غیرنعوظ است.‌

لیپوساکشن

برای مردانی با شکم بزرگ، استفاده از لیپوساکشن (یک عمل جراحی که در آن چربی‌های زیر شکم برداشته می‌شود) باعث می‌شود آلت بزرگتر به نظر برسد. برداشتن چربی‌های اضافه اطراف ناحیه زهار می‌تواند آلتی که بخشی از آن زیر چربی‌ها فرو رفته است، برجسته‌تر شود.

لیپوساکشن می‌تواند باعث افزایش 2 سانتی‌متری طول آلت در کوتاه مدت شود، البته اگر بیمار دوباره دچار اضافه وزن شود چربی دوباره به ناحیه زهار برمی‌گردد.  این عمل باعث تقویت اعتماد به نفس بیمار می‌شود، اما برای حفظ این نتیجه در دراز مدت می‌بایست بیمار تغذیه مناسب‌تری داشته و ورزش کند.

در عین حال، لیپوساکشن هم مانند سایر اعمال جراحی با احتمال بروز برخی عوارض جانبی همراه است.

Call Now Buttonتماس و مشاوره