گونه گذاری و برجسته کردن گونه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

گونه گذاری

برجستگی گونه‌ها به موازات افزایش سن کمتر می‌شود و این حالت در اواخر بیست سالگی بیشتر جلب توجه می‌کند و چهره را خسته‌تر و پیرتر نشان می‌دهد. گونه‌های صاف، حالتی خموده و مایوس به چهره می‌دهد و نقطه کانونی صورت را از چشم به دهان تغییر می‌دهد. در روش‌های برجسته سازی گونه برای اصلاح حالت فرورفتگی تمرکز به چشم‌ها برگردانده می‌شود. عمل گونه گذاری بدون جراحی با تزریق ژل و تزریق چربی نتایج دقیق‌تری را به دست می‌دهد و با افزایش حجم گونه‌ها، شادابی را به چهره برمی‌گرداند.

متخصصین ما گونه‌گذاری را با روش‌های غیرجراحی‌ مانند تزریق ژل و چربی انجام می‌دهد. بهترین تکنیک را متناسب با نیازها و اهداف بیمار تعیین می‌کنند تا گونه‌ها برجسته شود و نتایج دلخواه بیمار به دست آید. در جلسه مشاوره اطلاعات کاملی را درباره روش درمان در اختیار بیمار می‌گذارند و به پرسش‌ها پاسخ می‌دهند.

جهت مشاوره گونه گذاری با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

افراد مناسب برای گونه‌گذاری بدون جراحی


اگر یک یا چند مورد از شرایط زیر در مورد شما صدق می‌کند، یکی از متقاضیان ایده‌آل برای تقبل  هزینه برجسته کردن گونه  به شمار می‌روید:

  • گونه‌های صاف و غیربرجسته
  • مشخص نبودن خط گونه‌ها
  • گود رفتن گونه‌ها یا شقیقه‌ها
  • پف زیر چشم یا وجود چروک و خطوط ظریف روی گونه‌ها

گونه‌گذاری بدون جراحی

گونه‌گذاری به روش جراحی یا غیرجراحی


استفاده از پروتز و کاشت گونه در برخی موارد ممکن است منجر به عفونت شود و در این صورت، پروتز باید برداشت شود. از طرف دیگر، روش گونه‌گذاری با تزریق ژل یا چربی، یک روش ایمن، غیرتهاجمی، غیرجراحی و موثر است. عوارض جانبی این روش ممکن است شامل درد، ورم و کبودی ملایم باشد، اما این عوارض معمولاً در چند ساعت یا حداکثر چند روز بهبود می‌یابند. این درمان معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و هزینه آن نسبت به پروتز گونه کمتر است.

برجسنه سازی گونه

گونه‌گذاری بدون جراحی چیست؟


برجسته کردن بدون جراحی گونه روشی ایمن و موثر است که گونه‌ها را بدون درد، ناراحتی و عوارض جانبی معمول عمل‌های جراحی، برجسته‌ و جوان می‌کند. گونه‌گذاری با تزریق ژل و چربی کمتر از یک ساعت زمان می‌برد و بیمار پس از عمل نیازی به استراحت ندارد.

گونه‌گذاری بدون جراحی با تزریق ژل

تزریق ژل برای برجسته و بزرگ کردن گونه و زیباتر ساختن آن یکی از روش‌های بدون جراحی گونه‌گذاری است که نیازی به جراحی یا پروتز ندارد. چربی و کلاژن پوست همگام با افزایش سن کمتر می‌شود و خطوط صورت دیگر آن وضوح و طراوت خود را ندارد. گونه‌های فرورفته، پوست افتاده و چروک خورده سن را بیشتر و چهره را پژمرده و خسته نشان می‌دهد. البته افزایش سن تنها دلیل صاف شدن گونه‌ها نیست.

افراد گاهی از شکل میانه صورت خود راضی نیستند یا می‌خواهند حالت صاف و غیرجذاب گونه‌ها را اصلاح کنند و تعادل کلی شکل صورت را بهبود دهند. گونه‌گذاری با تزریق ژل، صرف نظر از دلیل انجام عمل، بهبود چشمگیری را با هزینه‌ای کمتر از جراحی و بدون عوارض آن به دست می‌دهد.

گونه‌گذاری بدون جراحی با تزریق ژل

ژل چیست؟

ژل، یک فراورده پزشکی زیبایی بسیار انعطاف‌پذیر و موثر است که برای بهبود ظاهر صورت، کاهش خطوط و چروک، برجسته‌سازی و پرکردن لب استفاده می‌شود. این ژل که به عنوان “لیفت صورت مایع” نیز شناخته می‌شود، به دلیل نتایج بسیار مطلوب، ایمنی بالا و سهولت استفاده، بسیار محبوب است. تمامی ژل‌های استفاده شده از یک ماده طبیعی و غیرحیوانی به نام هیالورونیک اسید تهیه می‌شوند. هیالورونیک اسید به طور طبیعی در پوست موجود است و در جذب رطوبت توسط سلول‌های پوست کمک می‌کند و پوست را به طور مداوم مرطوب نگه می‌دارد.

فرآیند گونه گذاری به روش تزریق ژل

ژل با سوزن بسیار ظریف در پوست تزریق می‌شود تا جایگزین اسید هیالورونیک طبیعی پوست شود و فرورفتگی‌ها را پر کند. بزرگ‌تر، خوش فرم‌تر و برجسته‌تر کردن گونه‌ها و بهبود تقارن آنها از اهداف عمل برجسته کردن گونه‌ها است. متخصصان ما در جلسه مشاوره اولیه نتیجه دلخواه بیمار را تعیین می‌کنند. برجسته سازی گونه با تزریق ژل نیز مانند از بین بردن چروک صورت با تزریق ژل کمتر از 30 دقیقه طول می‌کشد. ژل پس از استعمال کرم بی‌حس کننده با سوزن بسیار ظریف در گونه تزریق می‌شود. ناراحتی و درد حاصل از این عمل بسیار خفیف است.

پس از تزریق ژل

ورم، درد و قرمزی اندک و موقتی پس از تزریق ژل بروز می‌یابد که پس از 3 تا 5 روز برطرف می‌شود. کبودی ملایم اطراف ناحیه درمان شده نیز ظرف یک هفته فرو می‌نشیند.

نتایج این درمان آنی است و ماندگاری آن حدود 6 تا 9 ماه است. به بیماران توصیه می‌شود درمان را برای حفظ نتایج به دست آمده هر 6 تا 12 ماه یک بار تکرار کنند.

گونه گذاری با تزریق چربی

تزریق چربی در گونه در نقطه‌ای تزریق می‌شود که سال‌های قبل چربی بیشتری در آنجا وجود داشته است، اما اکنون فرورفته به نظر می‌رسد. چربی از بخش دیگری از بدن گرفته می‌شود و پس از آماده‌سازی در گونه تزریق می‌شود تا صورت جوان‌تر شود. چربی معمولاً از شکم یا ران گرفته می‌شود. نتایج طبیعی و در عین حال چشمگیر است. تغییر بسیار ظریف اما به خوبی قابل مشاهده است. تزریق چربی در گونه حدود 30 دقیقه زمان می‌برد و نتایجی طبیعی و با ماندگاری بالا به دست می‌دهد. از آنجایی که از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود، احتمال پس زدن یا واکنش آلرژیک بسیار پایین است.

مزایای تزریق چربی

یکی از مزایای تزریق چربی این است که چون از بافت بدن خود بیمار استفاده می‌شود، نتیجه کاملاً طبیعی است و به مرور زمان دستخوش روند معمول پیر شدن و تغییر می‌شود. مزیت دیگر تزریق چربی این است که سلول‌های ساقه چربی به احتمال زیاد به جوان ماندن کمک می‌کند. این تکنیک هنوز در مراحل اولیه است، اما نویدبخش به نظر می‌رسد. فقط فریب تبلیغات “سلول‌های ساقه‌ای” را نخورید و صرفاً به داده‌های اثبات شده اعتماد کنید. در هر حال تزریق چربی روشی موثر برای بزرگ و برحسته کردن گونه است.

فرآیند تزریق چربی

تزریق چربی به صورت سرپایی انجام می‌شود. هر دو ناحیه اهدا کننده و دریافت کننده چربی با دارو به صروت موضعی بی‌حس می‌شود. چربی با سوزن کوچک متصل به سرنگ از ناحیه اهدا کننده‌ای مانند شکم خارج می‌شود که چربی در آنجا انباشته شده است. سپس چربی در سانتریفیوژ قرار داده می‌شود تا مایع اضافی آن جدا شود. چربی پس از خالص سازی مجدد در بدن بیمار تزریق می‌شود. این روند آن‌قدر تکرار می‌شود تا نتیجه دلخواه به دست آید. ورم پس از تزریق طبیعی است و درد را به راحتی می‌توان با دارو کنترل کرد. بدن ظرف چند ماه حدود 35 درصد چربی را جذب می‌کند و 65 درصد باقیمانده معمولاً در جای خود باقی می‌ماند. به بیماران توصیه می‌شود برای ماندگارتر کردن نتایج در مدت شش ماه سه تا چهار تزریق چربی انجام دهند.

 

Call Now Buttonتماس و مشاوره