کوچک کردن سینه با لیپوساکشن و لیپوماتیک روشها و مزایا

اگر سینه‌های شما به طرز نامناسبی رشد کرده و بزرگ است، طوری که باعث بروز عارضه‌هایی مانند گردن درد، کمر درد و یا سایر علائم فیزیکی شده است؛ ممکن است لازم باشد عمل کوچک کردن سینه را انجام دهید. هر ساله بیش از ۹۰هزار نفر عمل کوچک کردن سینه را انجام می‌دهند. این عمل تأثیرات روانی فوق‌العاده‌ای به همراه دارد و اکثر زنانی که این عمل را انجام داده‌اند از نتایج آن بسیار راضی بوده‌اند. لازم است بدانید که عمل کوچک کردن سینه فقط برای زنان نیست؛ بلکه مردانی که به عارضه‌هایی مانند ژنیکوماستی (که در آن سینه مردها به صورت غیرطبیعی رشد می‌کند و بزرگ می‌شود) دچار هستند نیز می‌توانند این عمل را انجام دهند.

اغلب زنانی که سینه‌های بزرگی دارند از ناتوانی‌های فیزیکی و روحی رنج می‌برند. کاهش اندازه و وزن سینه‌ها می‌تواند بخشی از ناراحتی‌های فیزیکی (مانند گردن درد و کمر درد) را تسکین دهد و همچنین باعث شود زنان از لحاظ جسمی و روحی احساس بهتری داشته باشند. متأسفانه روش‌های سنتی کوچک کردن سینه‌ها، باعث به جا ماندن جای زخم‌های بزرگی می‌شود؛ همچنین ممکن است عوارض قابل ‌توجهی ازجمله از دست رفتن بافت سینه و حتی از دست رفتن نوک سینه و هاله قهوه‌ای رنگ دور آن، را به همراه داشته باشد.

متخصصین ما در مرکز تخصصی موی رازی، با استفاده از برش‌ها و سوزن‌های بسیار کوچک قادرند با روش لیپوساکشن اندازه سینه‌ها را کاهش دهند. آنها با کمک لیپوساکشن و بدون باقی گذاشتن جای زخم‌های بزرگ و خطرات مرتبط با روش‌های سنتی، سینه‌های شما را کوچک‌تر می‌کنند و شکل و ظاهر آن را بهبود می‌بخشند.

گام اول را بردارید؛ همین امروز یک جلسه مشاوره رزرو کنید تا بفهمید با عمل کوچک کردن سینه چگونه می‌توانید زندگی خود را تغییر دهید. مرکز تخصصی موی رازی تا آخرین گام روند درمان، از جمله توصیه مراقبت‌های شخصی بعد از عمل، همراه شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر همین الآن با شماره‌ ‌۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس بگیرید.

عمل کوچک کردن سینه چیست؟


عمل کوچک کردن سینه چیست؟

 کوچک کردن سینه که با نام ماموپلاستی نیز شناخته می‌شود، روشی برای کاهش اندازه سینه‌های بزرگ است. این روش چربی‌، پوست و بافت غده‌ای اضافی سینه‌ها را برمی‌دارد تا اندازه آنها را کاهش دهد، طوری که در تناسب با بدن باشند؛ همچنین ناراحتی‌های فیزیکی و روانی مرتبط با بزرگ بودن غیرطبیعی سینه‌ها را تسکین می‌دهد. عمل کوچک کردن سینه را می‌توان در کنار عمل لیفت سینه (عمل ماستوپکسی) و یا به عنوان راه‌حلی برای ژنیکوماستی انجام داد.

آیا عمل کوچک کردن سینه برای شما مناسب است؟


 عمل کوچک کردن سینه با کاهش دردهای فیزیکی، بهبود توانایی تحرک و افزایش اعتماد به نفس می‌تواند بیمار را از لحاظ جسمی و روانی التیام بخشد. چندین مقاله علمی گزارش کرده‌اند افرادی که سینه‌های بزرگی داشته و عمل کوچک کردن سینه را انجام داده‌اند، یک بهبود کلی در کیفیت زندگی‌شان دیده شده است. در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید می‌توانید کاندیدای خوبی برای عمل کوچک کردن سینه باشید:

 • از لحاظ جسمی در وضعیت سلامتی خوبی هستید.
 • سینه‌های شما کامل رشد کرده و دیگر بزرگ نمی‌شوند.
 • انتظارات شما از عمل واقع‌بینانه است.
 • سیگار نمی‌کشید.
 • بزرگ بودن سینه‌ها، فعالیت‌های فیزیکی یا تعاملات اجتماعی شما را محدود کرده است.
 • احساس می‌کنید سینه‌هایتان بیش از حد بزرگ است و حالت نوسانی دارد.
 • وزن سینه‌هایتان باعث شده درد گردن، کمر یا شانه داشته باشید.
 • بندهای سینه‌بندهای شما باعث ایجاد تورفتگی بر روی شانه‌هایتان شده است.
 • پوست سینه‌های شما به دلیل تحمل وزن زیاد دچار کشیدگی شده و حالت آویزان پیدا کرده است.
 • وقتی سینه‌هایتان را نمی‌بندید، نوک آنها به زیر چین سینه می‌روند.
 • به دلیل کشیده شدن پوست سینه، هاله قهوه‌ای رنگ دور آن بزرگ شده است.
 • پوست زیر چین سینه‌هایتان اغلب دچار التهاب و خارش می‌شود.

در طول جلسه مشاوره چه انتظاراتی داشته باشم؟


شما در طول جلسه مشاوره باید موارد زیر را به اطلاع پزشک خود برسانید:

 • دلایل خود برای انجام عمل، نتایج موردنظرتان و انتظاراتی که از عمل دارید.
 • هر گونه بیماری که مبتلا هستید از جمله حساسیت‌های دارویی و درمان‌هایی که قبلاً انجام داده‌اید.
 • داروها، ویتامین‌ها و مکمل‌های گیاهی که در حال حاضر مصرف می‌کنید.
 • استفاده از الکل، تنباکو و مواد مخدر (در صورت وجود)
 • هر گونه عمل جراحی که قبلاً داشته‌اید.
 • سابقه خانوادگی در مورد سرطان سینه و سابقه شخصی در مورد ماموگرافی، سونوگرافی، ام آر آی و یا بیوپسی‌هایی که قبلاً از سینه انجام داده‌اید.
 • ه رگونه مسائل عاطفی که به سینه‌هایتان مربوط است.
 • اینکه آیا سینه‌هایتان از لحاظ جسمی و فیزیکی شما را محدود کرده‌اند یا خیر
 • آزمایش‌ها و عکس‌های پزشکی که انجام داده‌ای
 • در مورد اینکه چه مقدار از بافت، چربی و پوست سینه‌هایتان باید برداشته شود، با پزشک صحبت کنید.

لیپوساکشن سینه


لیپوساکشن سینه

لیپوساکشن سینه چیست؟

سینه‌های زنان متشکل از بافت غده‌ای مخلوط با چربی است؛ اگر چه میزان چربی در میان افراد مختلف متفاوت است، با این حال به طور متوسط حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد بافت سینه را چربی تشکیل می‌دهد. برداشت چربی‌های سینه از طریق دستگاه لیپوساکشن را لیپوساکشن سینه می‌گویند.

لیپوساکشن سینه چگونه انجام می‌شود؟

عمل کوچک کردن سینه از طریق لیپوساکشن بدون باقی ماندن جای زخم انجام می‌شود. این عمل از طریق کانولاهای بسیار کوچک انجام می‌شود و تنها لازم است سوراخ‌های کوچکی روی پوست ایجاد شود. لیپوساکشن چربی را به آرامی برداشت می‌کند و معمولاً به بافت‌های غده‌ای سینه آسیبی وارد نمی‌کند. پس از اتمام فرایند لیپوساکشن، پوست سینه بلافاصله به میزان چند درجه جمع می‌شود و سپس به تدریج با گذشت ۳ تا ۶ ماه، پوست سینه به میزان بیشتری منقبض و جمع می‌شود. بسته به اندازه اولیه سینه‌ها، می‌توان از طریق لیپوساکشن اندازه سینه‌ها را به میزان دو فنجان کوچک کرد. در اغلب موارد، بعد از لیپوساکشن پوست سینه به طور چشمگیری جمع و منقبض می‌شود و همچنین نوک و هاله قهوه‌ای رنگ دور سینه نیز بالا می‌رود. مطالعات نشان می‌دهد نوک سینه‌ها حدود ۲ تا ۱۳ سانتی‌متر و به طور میانگین حدود ۶ سانتی‌متر بالا می‌رود. البته میزان بالا رفتن نوک سینه و سفت و جمع شدن پوست، بسته به خاصیت ارتجاعی پوست افراد متفاوت است.

مزایای کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن

 • دوره بهبودی بسیار سریع و راحت است.
 • این روش اغلب تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.
 • شکل و اندازه سینه بدون اینکه جای زخم قابل ‌توجهی روی آن باقی مانده باشد، بهبود می‌یابد.
 • حفظ توانایی شیر دادن به کودک، زیرا بافت غده‌ای سینه حذف نشده است.
 • واضح‌تر شدن نتایج ماموگرافی سینه
 • احتمال از دست دادن حس سینه بسیار کمتر از روش‌های دیگر است.
 • کاهش هزینه‌ها در مقایسه با روش‌های سنتی
 • یک گزینه عالی برای افرادی است که از لحاظ پزشکی نمی‌توانند روش‌های تهاجمی‌تر را تحمل کنند.

روش کوچک کردن سینه برای رفع ناهمواری سینه‌ها نیز ایده‌آل و بسیار متداول است و حتی می‌تواند در ترکیب با روش‌های بزرگ و برجسته کردن سینه انجام شود.

در صورت لزوم ممکن است روش‌های کوچک کردن سینه با سایر روش‌هایی که جای زخم قابل ‌توجهی بر جای می‌گذارند (مانند عمل کوچک کردن هاله قهوه‌ای رنگ دور سینه) ترکیب شوند. مزایای ترکیب روش‌های مختلف این است که می‌توان میزان جای زخم باقی‌مانده و خطر بروز عوارض جانبی را کاهش داد.

کوچک کردن سینه با روش لیپوماتیک


لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک از تکنیک‌های خاص استفاده می‌کند تا با نیروی مکش محتوای چربی را از سینه خارج کند و در نتیجه اندازه سینه را کاهش دهد. ممکن است برای اطمینان از اینکه قطعات بزرگ چربی حذف شده‌اند، به طور همزمان از لیپوساکشن نیز استفاده شود.

کوچک کردن سینه با روش لیپوماتیک، چگونه انجام می‌شود؟

لیپوماتیک روشی است که با کمترین میزان تهاجم، اندازه سینه‌ها را کوچک می‌کند. فرایند لیپوماتیک سریع و دارای حداقل تهاجم است و دوره بهبودی آن بسیار سریع است؛ طوری که بیمار پس از کوچک کردن سینه با لیپوماتیک، خیلی زود می‌تواند به فعالیت‌های عادی زندگی خود برگردد. این روش دارای حداقل میزان تهاجم است، به این معنی که جای زخم باقی‌مانده به حداقل میزان ممکن خواهد رسید و یا حتی هیچ جای زخمی باقی نخواهد ماند. در این روش مقدار بسیار کمی بی‌حسی موضعی به بافت چربی سینه تزریق می‌شود که این تزریق باعث ورم کردن و سفت شدن آن می‌شود. سپس برش‌های بسیار کوچکی در دو سمت قسمت پایینی سینه ایجاد می‌شود. بعد از آن کانولای بسیار کوچکی در برش‌ها قرار داده می‌شود تا چربی را از سینه بیرون بکشد. دستگاه لیپوماتیک کانولا را ۳۶۰ درجه به ارتعاش درمی‌آورد تا چربی را تجزیه کند؛ این کار باعث می‌شود عمل خارج کردن چربی راحت‌تر انجام شود.

دوره بهبودی عمل کوچک کردن سینه، چگونه خواهد بود؟


بعد از عمل، برش‌ها پانسمان می‌شوند و یک سینه‌بند ورزشی از جلو به سینه‌ها بسته می‌شود. این سینه‌بند باید در طول دوره بهبودی استفاده شود تا میزان تورم به حداقل برسد، تقارن سینه‌ها حفظ شود و همچنین به عنوان تکیه‌گاه و محافظی برای سینه‌ها باشد.

پزشک برای کاهش درد و ناراحتی، مسکن تجویز می‌کند و همچنین دستورالعمل‌های مخصوص بعد از عمل را به شما آموزش می‌دهد. دستیار پزشک یک وقت ملاقات بعد از عمل برای شما هماهنگ می‌کند. به طور معمول شما می‌توانید در عرض ۱ تا ۲ هفته، فعالیت‌های طبیعی خود را از سر بگیرید و بعد از گذشت ۴ تا ۶ هفته می‌توانید ورزش‌های شدید و سخت موردعلاقه خود را دنبال کنید. زخم‌های عمل، بعد از گذشت ۶ تا ۱۲ ماه به طور کامل محو می‌شوند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره