زنانی که سینه‌های بزرگی دارند، اغلب از مشکلات جسمی و روحی رنج می‌برند زیرا بزرگ بودن بیش از حد سینه‌ها می‌تواند باعث درد گرفتن کمر و شانه‌ها شود، ورزش کردن را سخت کند و همچنین باعث شود برخی زنان احساس خجالت و کمرویی داشته باشند. به غیر از عمل جراحی، گزینه‌های دیگری نیز برای کوچک کردن سینه وجود دارد که می‌تواند برای برخی از زنان مناسب باشد؛ یکی از این گزینه‌ها روش لیپوساکشن است.

لیپوساکشن یک روش غیرجراحی است که با استفاده از کانولاهای بسیار کوچک، چربی اضافی موجود در بافت سینه‌ها را حذف می‌کند تا شکل و اندازه آنها را بهبود بخشد. در این روش تا جایی که ممکن است برش‌های بسیار کوچکی ایجاد می‌شوند.

اگر تصمیم دارید که عمل کوچک کردن سینه را انجام دهید، قبل از هرگونه تصمیم‌گیری به کلینیک رازی مراجعه کنید و طی یک جلسه مشاوره، با یکی از جراحان متخصص ما در مورد کل فرایند درمان صحبت کنید. جراح در جلسه مشاوره قبل از عمل، تمامی جنبه‌های عمل جراحی را با جزئیات کامل برای شما توضیح خواهد داد تا این اطمینان را به شما بدهد که به بهترین نتایج دست خواهید یافت.

عمل کوچک کردن سینه‌ها در کلینیک رازی، با استفاده از روش لیپوساکشن انجام می‌شود. در این روش دو برش کوچک روی دو طرف سینه ایجاد می‌شود، سپس با استخراج چربی اضافی، اندازه سینه کاهش و شکل آن بهبود می‌یابد. تکنیک‌های نوآورانه ما این اجازه را به شما می‌دهند که با کوتاه‌ترین دوره بهبودی و کمترین زمان استراحت، به بهترین نتایج ممکن دست یابید.

فهرست مطالب

  پلاسما جت صورت راهی جدید برای لیفت صورت و درمان مشکلات پوستی

کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن


کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن

عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن یک روش زیبایی است که مقادیری از چربی‌های سینه را برمی‌دارد تا اندازه آن را حدود 1 تا 2 فنجان کاهش دهد. در برخی موارد، کاهش اندازه سینه می‌تواند بیشتر از 2 فنجان باشد.

چربی اضافی سینه‌ها به آرامی ذوب و با استفاده از یک ساکشن قوی بیرون کشیده می‌شود؛ این کار باعث می‌شود نتایج عمل هموار و طبیعی‌تر باشد.

لیپوساکشن منجر به سفت‌تر شدن و بهبود شکل سینه می‌شود؛ این روش درمانی بدون ایجاد هیچ‌گونه جای زخم قابل‌توجهی، به بافت ارتجاعی سینه اجازه می‌دهد که منقبض شود و سینه را لیفت کند.

مزایای روش لیپوساکشن


 • دوره بهبودی سریع است.
 • برش‌های کوچکی روی پوست ایجاد می‌شوند که جای زخم قابل‌توجهی برجای نمی‌گذارند.
 • ناحیه تحت درمان بی‌حس می‌شود؛ بنابراین درد و ناراحتی بیمارانی که به بیهوشی عمومی نیاز ندارند، کاهش می‌یابد.
 • از یک مایع ضد باکتری استفاده می‌شود تا احتمال بروز عفونت کاهش یابد.
 • هنگامی که وزن سینه‌ها کاهش پیدا کرد، سینه‌ها به طور طبیعی بالا می‌روند و حالت افتادگی آنها رفع می‌شود.
 • پس از یک دهه تجربه‌ی انجام این روش، خطرات و عوارض جانبی آن به حداقل ممکن رسیده است.
 • چربی ذوب می‌شود طوری که به راحتی و به طور یکنواخت خارج می‌شود؛ این کار باعث می‌شود بتوان مقادیر بیشتری از چربی را با خیال راحت استخراج کرد.
 • عروق خونی دست نخورده باقی می‌مانند طوری که هیچ خونریزی رخ نمی‌دهد یا اگر رخ دهد بسیار کم است، احتمال ایجاد مشکل در روند بهبودی کاهش می‌یابد و همچنین میزان کبودی محل درمان کمتر می‌شود.

افراد مناسب برای عمل کوچک کردن سینه با استفاده از لیپوساکشن


زنانی که بیش از 20 سال سن دارند و سینه‌هایشان چربی اضافی دارد، گزینه‌های ایده آلی برای کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن هستند. البته این روش برای زنان زیر 20 سال هم انجام شده و به نتایج خوبی دست یافته‌اند. اینکه شما گزینه مناسبی برای این روش هستید یا خیر در جلسه مشاوره مشخص خواهد شد.

  روش‌های کوچک کردن باسن با تغذیه و ورزش

آیا لازم است آزمایش‌های خاصی را انجام داد؟


لازم است قبل از عمل و دوباره یک سال بعد از عمل، یک تست ماموگرافی انجام دهید. پزشک در جلسه مشاوره اولیه یک سونوگرافی روی سینه‌ها انجام می‌دهد تا مقدار چربی اضافی سینه‌ها را مشاهده کند. اگر در ماموگرافی قبل از عمل هرگونه کیست یا چیز دیگری مشاهده شود، لازم است سونوگرافی مجددی انجام دهید.

روند انجام لیپوساکشن چگونه است؟


روند انجام لیپوساکشن چگونه است؟

لیپوساکشن یک عمل زیبایی است که تهاجم، مداخله و عوارض کمی به دنبال دارد. در این روش برش‎های کوچک 5 میلی‌متری روی پوست ایجاد می‌شوند تا کانولا درون آنها قرار داده شود. سپس ناحیه‌ای که قرار است تحت درمان قرار گیرد با محلولی پر می‌شود؛ این محلول به بی‌حس شدن این ناحیه کمک می‌کند.

بعد از آن، یک پروب کوچک در داخل سینه جایگذاری می‌شود. سپس چربی ذوب‌شده به آرامی به بیرون کشیده می‌شود. این روش شکلی طبیعی، صاف و هموار به سینه می‌دهد.

اکثر روش‌های کوچک کردن سینه حدود 2 ساعت طول می‌کشند. بیمار به مدت 4 ساعت در اتاق درمان به سر می‌برد؛ این زمان شامل ارزیابی قبل و بعد از عمل نیز می‌شود.

دوره بهبودی عمل کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن چقدر است؟


شما می‌توانید بعد از عمل (در همان روز عمل) به خانه بازگردید. اکثر بیماران ما بعد از گذشت حدود 2 تا 4 روز به کار خود بازمی‌گردند؛ اگرچه این زمان می‌تواند از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد. شما باید به مدت 6 هفته بعد از عمل لباس‌های فشاری مخصوص بپوشید؛ این لباس در زیر لباس‌های عادی شما پنهان می‌شوند. شما می‌توانید این انتظار را داشته باشید که بعد از حدود 7 روز به فعالیت‌های عادی خود بازگردید. نتایج درمان بعد از گذشت 6 هفته به طور کامل نمایان می‌شود.

  جوانسازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل و چربی

هزینه عمل کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن چقدر است؟


عواملی که روی هزینه لیپوساکشن مؤثر هستند، عبارتند از:

 • تجربه پزشک جراح
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک یا مطب جراح
 • میزان چربی اضافی که باید استخراج شود
 • زمان و تلاش موردنیاز برای عمل
 • هزینه‌های اتاق عمل
 • هزینه‌های آزمایش‌های قبل از عمل
 • سایر هزینه‌های مرتبط ازجمله تهیه لباس فشاری که بیمار بعد از عمل باید آن را بپوشد

سؤالات متداول


آیا عمل کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن دارای درد است؟

در طول عمل، فشار کمی روی ناحیه تحت درمان احساس می‌کنید، اما هیچ‌گونه احساس دردی نخواهید داشت. یک آرام‌بخش به شما تزریق می‌شود و ناحیه تحت درمان بی‌حس خواهد شد. در این عمل هیچ نیازی به بیهوشی عمومی نیست.

پس از عمل ممکن است کمی احساس ناراحتی داشته باشید؛ بیماران ما گزارش کرده‌اند که این ناراحتی شبیه به درد عضلات بعد از انجام یک تمرین قفسه سینه است. ما برای تسکین درد بعد از عمل، داروهایی برای شما تجویز می‌کنیم. معمولاً بیماران برای 1 تا 2 روز بعد از عمل از داروهای مسکن درد استفاده می‌کنند.

آیا پس از عمل می‌توانم به کودک خود شیر بدهم؟

هیچ‌گونه مطالعات طولانی مدتی انجام نشده است که ثابت کند زنان بعد از این عمل می‌توانند به کودک خود شیر بدهند یا خیر. ما این روش را برای تعداد زیادی از زنان انجام داده‌ایم، در حالی که آنها بعد از عمل بدون بروز هیچ مشکلی توانسته‌اند کودکان خود را شیر دهند.

آیا سینه‌ها حالت افتادگی پیدا می‌کند؟

این شایع‌ترین نگرانی و رایج‌ترین عامل بروز سوءتفاهم است. بعد از انجام لیپوساکشن، سینه‌ها کوچک‌تر و سبک‌تر می‌شوند و کانال‌های کوچکی که برای استخراج چربی ایجاد شده بود، منقبض و بسته می‌شوند. سینه‌ها در نتیجه‌ی عمل کوچک کردن با لیپوساکشن، به طور طبیعی بالا می‌روند و سفت‌تر و کوچک‌تر می‌شوند.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان Call Now Buttonتماس و مشاوره
×ارتباط در واتساپ