کوچک کردن سینه با عمل جراحی: راه و روش،عوارض و هزینه

کوچک کردن سینه با عمل جراحی

برخی از موارد ناگهانی باعث بهم ریختن تناسب اندام می شود که با انجام روش های زیبایی مثل کوچک کردن باسن، سینه، شکم و پهلو و دیگر اعضای بدن زیبایی اندام خود را بدست آورید. یکی از راه های کوچک کردن سینه، جراحی است؛ در جراحی کوچک کردن سینه , علاوه بر تغییر سایز ، فرم و شکل سینه ها نیز تغییر میکنند تا با بدن شما متناسب شوند . انجام این جراحی سینه دو مزیت دارد : هم ظاهر شخص را زیبا و متناسب تر میکنند و هم او را از بار فیزیکی و احساسی که به خاطر بزرگ بودن سینه هایش تحمل میکند رها میکند.

در صورتی که احساس می‌کنید سینه‌های شما بزرگ هستند و با بدنتان متناسب نیستند و موجب بروز علائمی مانند درد گردن، کمردرد یا سایر علائم ناشی از بزرگی سینه‌ها در شما شده است، انجام جراحی کوچک‌سازی سینه‌ها راه حل مناسبی برای شما است.

سرطان سینه یکی از شایع‌ترین انواع سرطان در زنان است و حدود ۱۱ درصد از زنان ایرانی مبتلا به آن می‌شوند. برای زنانی که مجبور به انجام جراحی ماستکتومی یا برداشت سینه می‌شوند، انجام جراحی بازسازی سینه نه تنها بهبود زیبایی ظاهری و افزایش اعتماد به نفس بیمار کمک می‌کند، بلکه ثابت شده است که درصد موفقیت درمان و بهبودی بیماران را نیز افزایش می‌دهد. بازسازی سینه پس از برداشت سینه به بیمار کمک می‌کند تا به طور کامل با بیماری سرطانی خود مقابله کند.

در کلینیک رازی از تکنیک‌های ویژه برای برداشت بافت و پوست اضافی از سینه‌های بزرگ استفاده می‌شود تا بهترین اندازه و فرم متناسب برای سینه‌ها به شخص ایجاد شود و مشکلاتی که معمولاً به دنبال بزرگی سینه‌ها برای فرد ایجاد می‌شود، برای همیشه برطرف شوند.

در صورتی که یکی از شرایط زیر را دارید ، ممکن است به عمل جراحی کوچک کردن سینه فکر کنید :

– در صورتی که سینه های شما نسبت به بدنتان بیش از حد بزرگ است و مشکلاتی مانند درد گردن، کمر یا شانه را ایجاد کرده است

– در صورتی که سینه های شما سنگین است و سر سینه ها به سمت پایین متمایل شده است.

– درصورتی که یکی از سینه های شما از دیگری بزرگ تر است

– در صورتی که از ظاهر بزرگ و برجسته سینه های خود راضی نیستید

افراد مناسب برای عمل جراحی کوچک کردن سینه

افراد مناسب برای عمل جراحی کوچک کردن سینه

خانم هایی که به دنبال انجام جراحی زیبایی سینه و جراحی کوچک کردن سینه هستند معمولا افرادی هستند که در گذشته بچه دار شده اند ، اضافه وزن دارند ، سینه های آنها مستعد بزرگ شدن هستند ، سایز سینه آن ها با بدنشان متناسب نیست یا بدن آن ها نسبت به استروژن حساس است. داشتن سینه های بزرگ اغلب به دلایل ارثی است و از مادر یا مادر یزرگ در بدن فرد به ارث رسیده است.

در ادامه دلایل مختلفی که ممکن است شخصی نیاز به انجام این عمل داشته باشد ذکر شده است :

 • ابتلا به کمر درد ، گردن درد یا سوزش پوست بدن در قسمت زیر سینه ها به علت بزرگ بودن سایز سینه ها
 • به علت بزرگ بودن سینه ها احساس نفس تنگی می کنید یا به علت فشار زیاد بند های سینه بند بر روی شانه شما خط افتاده است.
 • به خاطر سنگینی سینه ها ، قسمت بالای سینه های شخص فرم خوبی ندارد و شاید در این ناحیه گاهی حالت بی حس یا مور مور احساس می شود.
 • پیدا کردن لباسی که اندازه شخص باشد به خاطر سایز زیاد سینه ها و عدم تناسب آن ها با بدن ، مشکل شده است
 • شخص به خاطر بزرگ بودن سینه هایش از ظاهر خود ناراضی است

در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید می توانید عمل جراحی کوچک کردن سینه ها را انجام دهید:

 • به طور کلی سلامت جسمانی کامل داشته باشد و وجود بیماری کنترل نشده ای یا سابقه ابتلا به بیماری های خاصی را نداشته باشید
 • نسبت به نتایج عمل واقع بین باشید. شما می توانید درباره انتظارات خود از عمل با جراح خود صحبت کنید و به خوبی از نتایج احتمالی عمل آگاه باشید.
 • پوست شما به اندازه کافی قابلیت ارتجاعی داشته باشد تا پس از انجام عمل به فرم حالت سفتی قبلی خود بازگردد.
 • به لحاظ روحی آمادگی انجام عمل کوچک کردن سینه را داشته باشید و برای گذراندن دوره ریکاوری پس از عمل به اندازه کافی صبور باشید.
 • به سنی رسیده باشید سینه های شما نهایت رشد خود را داشته و رشد آن ها متوقف شده است

شما دیگرقصد بچه دار شدن و شیر دادن به بچه را در آینده ندارید، چرا که این کار می تواند تاثیرات زیادی بر سایز و فرم سینه های شما بگذارد. البته بسیاری از زنان قبل از بچه دار شدن و شیر دادن نیز این عمل را انجام می دهند چرا که احساس می کنند می تواند با تغییراتی که این کار بر سایز و فرم سینه آن ها ایجاد می کند کنار بیایند. به هر حال در صورتی که قصد دارید در آینده بچه دار شوید و به نوزاد خود شیر دهید باید این موضوع را با جراح خود در میان بگذارید.

شما در صورتی که یکی از مشکلاتی که در ادامه ذکر می شود را داشته باشید قادر به انجام  کوچک کردن پستان نیستید : عدم انجام ماموگرافی به طور منظم ، وجود توده یا برجستگی با علت نا مشخص در بافت سینه ، اضافه وزن شدید ، ابتلا به بیماری هایی که در بسته شدن زخم اختلال ایجاد می کند ، ابتلا به دیابت ، شیر دهی در زمان تصمیم به انجام عمل ، اعتیاد به سیگار ، داشتن اختلالات در لخته شدن خون یا داشتن سابقه خانوادگی در باتلا به نوع اختلالات و وجود مشکلات قلبی .

نهایتا با رعایت و توجه به تمامی مسائلی که بیان شد ، در صورتی که در سلامت جسمانی کامل به سر می برید و نسبت به نتایج عمل انتظارات واقع بینانه ای دارید ، برای انجام  عمل کوچک کردن سینه آمادگی کامل دارید. در راه های کوچک کردن سینه یک روش برگشت ناپذیر است که زیبایی شما را دو چندان میکند.

نحوه جراحی کوچک کردن سینه

عمل جراحی لیپوساکشن سینه در بیمارستان یا در یک مرکز جراحی انجام می شود و انجام آن چیزی بین سه تا پنج ساعت طول می کشد. بعد از جراحی معمولا نیازی به بستری کردن بیمار در بیمارستان نیست.

برای انجام عمل کوچک کردن سینه سه برش روی سینه ایجاد می کند . جراح پس از این که بافت ، چربی و پوست اضافی را از سینه جدا کرد ، قسمت سر سینه را جا به جا می کند و کمی بالاتر قرار می دهد . همچنین طی انجام عمل پوست بالای سینه جدا شده و به پایین سینه منتقل می شود تا فرم سینه تغییر کرده و بهبود یابد همچنین ممکن است برای خارج کردن چربی اضافی زیر بغل (چربی اضافی سینه که تا زیر بغل ادامه داشته) از لیپوساکشن استفاده شود.

جهت کسب اطلاعات در مورد راه و روش بزرگ کردن سینه نیز می توانید بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مرتبط با آن را مشاهده کنید.

 

 

مراحل انجام عمل کوچک کردن سینه

 • قبل از این که شما برای جراحی روی تخت بخوابید، جراح محل های ایجاد برش را روی سینه علامت می زند ، انجام این کار از این جهت اهمیت دارد که با دراز کشیدن شما روی تخت جراحی ، شکل سینه های شما تغییر می کند .
 • سپس بیهوشی انجام می شود . با توجه به روش کوچک کردن سینه، اکثر جراحان برای این عمل بیهوشی عمومی انجام می دهند و برخی از جراحان نیز از بیهوشی موضعی ایتفاده می کنند .
 • برای شروع روش کوچک کردن سینه در محل های مشخص شده برش انجام می شود . الگو و نحوه ایجاد برش به سایز سینه ها ، فرم آن ها و موقعیت قسمت سر سینه ها بستگی دارد. با ایجاد برش همچنین می توان قسمت اطراف سر سینه ها را (در صورتی که بزرگ است) کوچک کرد ، برای ایجاد این برش از یک وسیله حلقه مانند برای ایجاد یک الگوی دایره ای روی سر سینه ، برای شکل دادن دوباره به اطراف نوک سینه ها استفاده می شود. شعاع این حلقه می تواند بین سی وهشت تا چهل و پنج میلی متر باشد.
 • بعد از ایجاد برش ، جراح با توجه به خواسته و انتظار بیمار ، میزانی از بافت و پوست اضافی سینه را به وسیله تیغ جراحی از سینه جدا می کند ، در صورتی که سینه های شما نا متقارن یاشند ( یکی بزرگ تر از دیگری باشد) ممکن است جراح از یکی از سیینه ها بافت بیشتری جدا کند . سپس جراح برای تغییر فرم سینه پوست سینه را میکشد و جای سر سینه را تغییر می دهد.
 • در بیشتر موارد یک لوله که به مکنده متصل است در سینه گذاشته می شود تا برای زمان کوتاهی پس از عمل مایعات اضافی را که درون سینه تشکیل می شود از درون آن بیرون بکشد.
 • سپس برش های ایجاد شده در درون سینه و همچنین روی پوست سینه ها بخیه زده می شوند .

تیم جراحی تمام تلاش خود را برای رسیدن به بهترین نتایج و ایجاد کمترین درد و ناراحتی و به وجود آوردن یک تجربه راحت از عمل برای بیمار ، میکنند .

مراقبت های بعد از عمل و ریکاوری

پس از جراحی ، جراح شما با توجه به شرایط شما در مورد مدت زمان لازم برای ریکاوری و بازگشت به سطح فعالیت های قبل از عمل به شما اطلاع می دهد.

همچنین تیم پزشکی در مورد مراقبت های لازم در مورد لوله ی مکنده مایعات اضافی در سینه ( در صورتی که این لوله کار گذاشته شده باشد) ، علائمی طبیعی که بعد از عمل مشاهده خواهید کرد و علائم نشان دهنده خطر و بروز عوارض به شما اطلاعات کاملی می دهند.

در ادامه شرایطی که بعد از انجام عمل با آن رو به رو خواهید شد شرح داده شده اند :

در صورتی که بیهوشی عمومی روی شما انجام شده باشد ، با حالتی از سرگیجه به هوش خواهید آمد

روی سینه های شما پانسمان شده است و احتمالا از طریق یک لوله متصل به مکنده مایعات اضافی درون سینه ، از آن خارج می شوند.

ممکن است برای کمک به جریان خون در بدن شما تیم پزشکی ساق بند های فشاری به پای شما بکنند.

طبیعتا بعد از عمل کمی احساس ناراحتی می کنید اما داروی های مسکن متنع از احساس درد می شوند.

بعد از این که تیم گزشکی برای چند ساعت شما را تحت نظر گرفت ، از بیمارستان مرخص خواهید شد. فردی در خانه برای چند روز پس از عمل باید مراقب شما باشد

قبل از این که از بیمارستان مرخص شوید ، در مورد مراقبت از زخم خود و تعویض پانسمان و تخلیه کردن لوله های مکنده مایعات اضافی از داخل سینه، تمامی اطلاعات لازم به شما داده خواهد شد.

بعد از این که اثرات ماده بیهوشی کاملا از بین رفتند کمی احساس درد خواهید داشت، اما هر گونه درد و ناراحتی با تجویز داروی مسکن کنترل می شود . با این حال در صورت احساس درد شدید و مداوم با پزشک خود باید تماس بگیرید

ممکن است شما به اندازه سینه خود توجه کنید و انتظار داشته باشید سایز آن کوچک شده باشد اما در نظر داشته باشید که در این مرحله سینه های شما بسیار متورم خواهد بود و از بین رفتن کامل ورم بعد از عمل ممکن است چند هفته و حتی چند ماه طول بکشد.

عوارض

انجام هر عمل جراحی باز خطرات و عوارض جانبی احتمالی را به دنبال دارد. بر خی از عوارضی که پس از عمل ممکن است بروز کنند در ادامه آمده است:

 • نشان دادن واکنش منفی به ماده بیهوشی
 • تجمع مایع یا خون در زیر پوست ( در این صورت مایعات و خون تجمع یافته خارج می شوند)
 • عفونت و خونریزی
 • تاثیر بر احساس لامسه در محل جراحی
 • به جا ماندن جای زخم
 • بروز واکنش های آلرژیک
 • آسیب به بافت های درونی
 • عدم رضایت بیمار از نتایج و نیاز به انجام جراحی مجدد
 • تشکیل لخته خون در پاها یا ریه ها

جراحی لیفت یا بالا کشیدن سینه‌ها به نام جراحی ماستوپکسی نیز شناخته می‌شود. به کمک این جراحی می‌توان سینه‌ها را کاملا بالا کشید و ظاهر جوان سینه‌ها را دوباره به آن‌ها بازگرداند و بسیاری از مشکلات ظاهری سینه‌ها را برطرف کرد، از جمله: افتادگی سینه ها و نامتقارن بودن سینه‌ها، کاهش حجم سینه‌ها و افتادگی نوک سینه.

اگر حجم سینه‌ها بیش از حد کم یا زیاد باشد ، همزمان با لیفت سینه ، جراحی بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه نیز انجام می‌شود. هرساله هزاران زن تحت جراحی لیفت سینه قرار می‌گیرند و با هیچ مشکل جدی روبه رو نمی‌شوند و از نتایج جراحی خود راضی هستند.

هزینه و قیمت

هزینه ی انجام عمل جراحی کوچک کردن سینه ها با توجه به شرایط خاص هر بیمار متفاوت است . شما می توانید برای آگاهی از هزینه جراحی کوچک کردن سینه با مشاورین کلینیک تماس بگیرید . هزینه ماموپلاستی متأثر از عوامل متعدد است. در اغلب موارد، هزینه‌های عمل کوچک کردن سینه عبارت‌اند از:

هزینه جراح
هزینه‌های بیمارستان
بیهوشی
داروها
آزمایشات
سینه‌بندهای پس از جراحی،‌ پوشش‌های فشرده‌سازی سینه
دیگر هزینه‌های احتمالی

Call Now Buttonتماس و مشاوره