کاربردهای میکرونیدلینگ برای زیبایی و جوانسازی صورت، دست و زیر چشم

کاربردهای میکرونیدلینگ

از آن‌جایی که صورت بیشتر از قسمت‌های دیگر بدن درمعرض دید است بنابراین در انتخاب درمان‌های پوست صورت باید دقت خاصی انجام شوند. اگر پوست صورت درطول درمان دچار آسیب شود فرد مجبور خواهد بود تمام عمر خود را با زخم و نشانه‌های ناشی از درمان زندگی کند. خوشبختانه برای رفع مشکلات پوستی درمان‌های متعددی از قبیل میکرودرم، لیزردرمانی، لایه‌برداری با مواد شیمیایی و همچنین جراحی زیبایی وجود دارد.

میکرونیدلینگ پوست صورت جدیدترین و موثرترین روش جوانسازی پوست صورت است. لازم به ذکر است که میکرونیدلینگ درمان پوستی است که جهت جوانسازی پوست تمام نقاط بدن انجام می‌شود و منحصربه درمان پوست صورت نیست.

با افزایش سن پوست دست‌ها شل و افتاده شده و بیشتر مستعد چروک می‌شوند. طبیعتا هیچ کس دوست ندارد خطوط و چروک‌های ناشی از پیری زیبایی ظاهر او را مختل کند. باید خاطر نشان کرد که میکرونیدلینگ تکنیکی است که راه حل درمان بسیاری از مشکلات پوستی را ارائه می‌نماید.

با روش درمانی میکرونیدلینگ می‌توان پوست‌ دست‌ها را سفت و بافت آن‌ها را صاف کرد.

اساسا درمان میکرونیدلینگ بعد از آسیب‌های ناشی ازجراحات، اسکار یا هر نوع آسیب فیزیکی دیگر موجب بهبودی پوست می‌گردد. پوست بعد از جراحات، بافت قدیمی و آسیب دیده‌ای را که منجربه آکنه و چروک شده را تخریب کرده و با کلاژن‌های تازه تولید شده جایگزین می‌کند. میکرونیدلینگ برای تمام انواع پوست خصوصا افرادی که دارای مشکلات پوستی نظیر آکنه، چین و چروک، خطوط ریز و منافذ پوستی هستند مناسب است.
با وجود این که میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست صورت انجام می‌شود اما تنها محدود به درمان پوست صورت نیست بلکه جهت درمان پوست تمام نقاط بدن ازجمله شکم، پاها، بازوها و دست‌ها کاربرد دارد. لازم به ذکر است که با میکرونیدلینگ می‌توان انواع اسکار نظیر آکنه، اسکارهای جراحی، زخم‌های ناحیه شکم، ترکیدگی پوست، اسکار ناشی از سوختگی و همچنین شل شدن پوست را درمان نمود.

جهت مشاوره میکرونیدلینگ با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

میکرونیدلینگ چیست؟


میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ نوعی روش مکانیکی است که با ابزار دستی شبیه قلم و حاوی 12 سوزن بسیار ریز استریل انجام می‌شود. تزریق راحت سوزن‌های نازک به پوست منجربه تشکیل سوراخ و خونریزی سطحی در پوست می‌گردد.

 

در این روش میکرونیدلینگ، فقط لایه‌های سطحی پوست با استفاده از سوزن‌ها خراشیده می‌شوند، بنابراین درد ناشی از این درمان بسیار کم است. برای افرادی که آستانه تحمل درد کمی دارند، میکرونیدلینگ ممکن است با استفاده از کرم‌های بی‌حسی انجام شود.

سوزن‌هایی که در سطح پوست استفاده می‌شوند، منافذ کوچکی را ایجاد می‌کنند که شبیه به زخم‌ها هستند. همانطور که هر زخمی در بدن با فرایند طبیعی بهبود می‌یابد، جراحات ناشی از میکرونیدلینگ نیز فرایند تحریک تولید کلاژن پوست را آغاز می‌کنند. با افزایش سن، فرایند تولید کلاژن به تدریج کاهش می‌یابد.

میکرونیدلینگ پوست صورت یک فرایند است که در طول آن تولید کلاژن و الاستین آغاز می‌شود و در نهایت منجر به تشکیل لایه جدیدی از پوست می‌شود که سفت‌تر و صاف‌تر از قبل است.

چرا باید میکرونیدلینگ را به درمان‌های جراحی ترجیح داد؟


برخی از مزایای میکرونیدلینگ پوست صورت و بدن عبارت اند از :

 • میکرونیدلینگ بدون درد، با حداقل ناراحتی و تخریب انجام می‌شود و موجب جوان سازی و پر شدن پوست می‌شود.
 • در این درمان برای کاهش خطر انتقال عفونت از سوزن‌های یکبار مصرف استفاده می‌شود.
 • عمق سوزن قابل تنظیم است. بنابراین می‌توان درمان را طبق نیاز و خواست‌های بیمار انجام داد.
 • میکرونیدلینگ که از پیشرفته‌ترین درمان‌ها است کمک می‌کند تا نواحی نظیر بینی، گوش‌ها و لب‌ها که درمان آن‌ها سخت است به راحتی انجام شود.
 • سوزن‌ها به‌صورت عمودی به پوست تزریق می‌شوند تا به راحتی به بافت اسکار نفوذ کنند.
 • میکرونیدلینگ یکی از مناسب‌ترین و سازگارترین درمان‌هایی است که منجربه نتایج مطلوب می‌گردد.
 • با درد و قرمزی بسیار خفیف در پوست توام است.
 • فرایند طبیعی بهبود بدن را کنترل می‌کند.
 • بدون دخالت مواد شیمیایی انجام می‌شود.
 • ظرفیت جذب پوست را افزایش می‌دهد.
 • در هر قسمت از بدن قابل اجرا است.
 • ظرف 3 تا 6 ماه مشکلات پوستی را درمان می‌کند.
 • برای انواع پوست با تن مختلف مناسب است.

کاربردهای میکرونیدلینگ چیست؟


کاربردهای میکرونیدلینگ چیست؟

از کاربردهای درمانی میکرونیدلینگ می‌توان به رفع نقاط تیره، اسکار، چروک‌های ریز، خطوط پنجه کلاغی، آکنه، تیرگی و پف زیر چشم و درنهایت درخشندگی صورت اشاره کرد. بعد از درمان معمولا پوست صورت سفت و صاف شده و ظاهر فرد جوان‌تر می‌شود. هیچ محدودیت سنی برای این درمان وجود ندارد. کافی است با اقدام به درمان میکرونیدلینگ شاهد جوان‌سای پوست صورت خود باشید.

 

 

میکرونیدلینگ روی دست‌ها چگونه انجام می‌شود؟ 


میکرونیدلینگ دست‌

میکرونیدلینگ با کمک ابزار دستی به نام درمارولر (غلتک پوستی) یا درما پن (قلم پوستی) که سر آن‌ها حاوی سوزن‌های بسیار ریز و استریل هستند انجام می‌شود. این سوزن‌ها برای ایجاد منافذ بسیار ریز در لایه درم پوست به‌صورت عمودی به پوست تزریق می‌شوند.

تکنولوژی پیشرفته میکرونیدلینگ که با چنین ابزار خاصی انجام می‌شود به کاهش ساکشن و آسیب‌های پوستی زیاد کمک می‌کند. میکرونیدلینگ شبیه لیزر پوست عمل می‌کند با این تفاوت که به صورت مکانیکی است. این تمایز بسیار حائز اهمیت است چراکه خطر ناشی از درمان با لیزر را به‌همراه ندارد.

در میکرونیدلینگ  جهت درمان، به جای تزریق مواد شیمیایی به پوست سوزن‌هایی تزریق می‌شوند که توانایی بهبود طبیعی بدن را تحریک می‌کند.

با تزریق سوزن‌های دستگاه میکرونیدلینگ به پوست دست‌ها فاکتورهای رشد و فیبروبلاست‌ها تحریک شده و ماده زایشی جدید پوست (ماتریس) تولید می‌شود.  کلاژن عنصر اصلی ماتریس پوست است. با گذشت زمان، کلاژن جدید پوست دست‌ها را سفت و ارتجاعی می‌کند.

 

 

میکرونیدلینگ زیر چشم‌ها


میکرونیدلینگ زیر چشم‌ها

نواحی تیره و پف زیر چشم‌ها یکی از مشکلات رایجی است که بیشتر افراد در زندگی با آن مواجه هستند. در مواردی که بیمار از تیرگی و پف زیر چشم‌ها به شدت رنج می‌برد با میکرونیدلینگ می‌توان اقدام به درمان نمود.

در فرایند میکرونیدلینگ با تزریق عمودی سوزن‌های ریز و استریل و نفوذ آن‌ها به سطح پوست زیر چشم‌ها القاء کلاژن زیرپوستی صورت می‌گیرد.

منافذ کوچکی که توسط سوزن‌ها ایجاد می‌شوند درحقیقت نوعی جراحات کنترل شده هستند که فرایند طبیعی بهبود بدن را تحریک می‌کنند.

با تولید سلول‌های پوستی جدید پف و تیرگی زیر چشم‌ها برطرف می‌شود. این درمان بسته به نیاز بیمار 4 تا 6 جلسه طول می‌کشد. لازم به ذکر است که جلسات درمانی را می‌توان در طول 3 تا 6 ماه انجام داد.

Call Now Buttonتماس و مشاوره