چاق شدن ساق پا با پروتز و تزریق چربی و ژل

چاق شدن ساق پا با پروتز و تزریق چربی و ژل

گاهی اوقات عضلانی و خوش‌فرم کردن ساق پا با روش‌های طبیعی، بسیار دشوار و تقریباً غیرممکن است. برای همین، اکثر مردان و زنانی که به دلایل ژنتیکی، بیماری‌ها یا یک آسیب‌دیدگی قدیمی ساق پای لاغری دارند، به عمل چاق کردن پا رو می‌آورند. چاق شدن ساق پا از طریق جراحی، به ساق پا فرم و حالتی می‌دهد که معمولاً تنها با ورزش کردن قابل دستیابی نیست.

کلینیک ما روش‌هایی را ارائه می‌دهد که می‌توانند قوس‌هایی زیبا با ظاهری طبیعی را در پشت ساق پاهایتان ایجاد کنند. اگر ساق پایتان به طور مادرزادی لاغر بوده و با ورزش نیز چاق نمی‌شوند، تزریق ژل و چربی راه ایده‌آلی خواهد بود که با آن می‌توانید صاحب پاهای عضلانی و خوش فرمی شوید که تناسب بهتری با اندامتان داشته باشند. اصلاح شکل ساق پا با پروتز نیز روش خوبی برای دستیابی به عضلات ساق پای دلخواهتان است.برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید با ما تماس گرفته و یک نوبت مشاوره دریافت کنید.

افراد مناسب چاق شدن ساق پا


افراد مناسب این عمل مردان و زنانی هستند که برای پرورش عضلات ساق پایشان مشکل داشته و می‌خواهند ساق پاهایی با ظاهری خوش فرم‌تر داشته باشند. به علاوه، عمل چاق کردن ساق پا به افرادی که به بیماری‌های عصبی- عضلانی، معلولیت جسمی، آتروفی (تحلیل) عضلات و آسیب‌دیدگی‌های قدیمی دچار هستند نیز کمک می‌کند.

کاندیداهای مناسب بزرگ کردن عضلات ساق پا کسانی هستند که از لاغر و نحیف بودن عضلات ساق پای خود ناراضی بوده و مایلند فرم پاهایشان با بدنشان متناسب‌تر شود.

چاق شدن ساق پا در کلینیک رازی


مشاوره

قبل از جراحی چاق کردن ساق پا، برای مشاوره به شما یک نوبت می‌دهیم که طی آن می‌توانید اهدافتان از انجام این عمل، دغدغه‌هایی که در مورد خود عمل دارید و نتایج مورد انتظارتان را با پزشک ما مطرح کنید.

سپس، پزشک با انجام یک ارزیابی فیزیکی، وضعیت عضلات ساق پایتان را بررسی می‌کند. وی همچنین در مورد وضعیت کلی سلامتتان، آسیب‌دیدگی‌ها و بیماری‌های گذشته و عادات سبک زندگی‌تان از شما سؤالاتی خواهد پرسید. وی همچنین از شما خواهد خواست تا قبل از جراحی و در طول دوره بهبودی از مصرف برخی داروها و مکمل‌ها خودداری کنید.

آماده شدن برای عمل

قبل از عمل، پزشک از شما می‌خواهد.

  • مصرف سیگار را متوقف کنید تا زودتر بهبود بیابید.
  • از مصرف آسپرین، برخی داروهای ضدالتهابی و همچنین برخی داروهای گیاهی که می‌توانند باعث افزایش خونریزی شوند خودداری کنید.
  • نوع جراحیتان هر چه که باشد، قبل و بعد از انجام آن به اندازه کافی آب مصرف کنید تا دوره بهبودی بی‌خطری داشته باشید.
  • برای آمادگی جهت بی‌هوشی، تست‌های خون و ادرار بدهید؛ از زنان تست بارداری نیز گرفته می‌شود.

عمل چاق کردن پا معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود. با این حال، حتماً از کسی بخواهید تا بعد از جراحی شما را به خانه رسانده و دست کم شب اول بعد از عمل را در کنارتان بماند.

انواع روش‌ها

تزریق ژل و چربی

چاق شدن ساق پا با تزریق ژل و چربی

پزشک ما، برای انجام عمل انتقال چربی ابتدا با استفاده از سرنگ یا یک کانولای بسیار ریز (سوزن) چربی را از یک یا چند نقطه از بدن برداشته، سلول‌های چربی را با سلول‌های بنیادی خود بیمار مخلوط کرده و سپس مخلوط به دست آمده را به جاهایی از پای بیمار که کمبود حجم و عضله دارند تزریق می‌کند. تزریق چربی به ساق پا برای چاق کردن آن با این روش باعث بهبود توازن ساق پاها و تناسب آن‌ها با بقیه پا می‌شود، به علاوه، نتیجه آن دائمی است و هیچ اسکاری به جا نمی‌گذارد.

تزریق چربی به دلایل زیادی نسبت به پروتزهای ساق پا بهتر است، از جمله اینکه اسکار (جای زخم) به جا نمی‌گذارد؛ مشکلی برای راه رفتن ایجاد نمی‌کند؛ درد ندارد؛ بیمار می‌تواند فوراً به سر کار خود برگردد؛ چربی را در هر ناحیه‌ای از ساق پا می‌توان قرار داد؛ تقریباً احتمال بروز خونریزی و عفونت وجود ندارد؛ برخلاف پروتزها که ممکن است جابجا شده و از زیر پوست دیده شوند، تا کنون هیچ موردی از جابجایی چربی گزارش نشده است.

از این روش همچنین برای اضافه کردن حجم به ناحیه‌هایی از پا که چربی خود را از دست داده یا تنها نیاز به کمی اضافه حجم دارند استفاده می‌شود؛ در چنین مواردی از تزریق ژل اسید هیالورونیک استفاده می‌شود که یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی بوده و نتیجه آن‌ فوری است.

پروتزها

پروتزها زیر فاسیای عضله پشت ساق (برای ایجاد ظاهری عضلانی) یا زیر فاسیای کمپارتمان خلفی (برای چاق شدن کل ساق پا) قرار می‌گیرند؛ در هر دو حالت جاگذاری پروتز از طریق برش کوچک ایجاد شده در چین‌های پشت زانو انجام می‌شود، که به همین دلیل بعد از بهبودی، اسکار (جای زخم) به جا مانده به راحتی دیده نمی‌شود.  عمل چاق کردن ساق پا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. این عمل تقریباً 5/1 ساعت طول می‌کشد.

برای جذاب شدن ساق پای افراد عادی به یک پروتز در هر ساق نیاز است، در حالی که برای افراد بدنساز معمولاً به دو پروتز برای هر ساق نیاز است تا بتوان دو سر عضله گاستروکنمیوس را بازسازی کرد.

جاگذاری پروتزهای ساق پا از طریق برش‌های ایجاد شده در پشت زانو انجام می‌شود. برای پروتزهای داخلی یا خارجی که روی عضلات گاستروکنمیوس قرار می‌گیرند به یک برش جداگانه نیاز است. معمولاً نیازی نیست که هر برش بیش از حدود 5/3 سانتی‌متر باشد. به علاوه، این برش‌ها باید در چین گودی پشت زانو، که حتی در بیماران جوان نیز قابل مشاهده است، ایجاد شوند.

بهبودی

بعد از جراحی، معمولاً ناراحتی خفیف تا متوسطی وجود خواهد داشت که می‌توان آن را با دارو تسکین داد. وجود قرمزی، ورم، و کبودی در چند روز اول بعد از جراحی کاملاً عادی است، البته این علائم در طول هفته بعد کاهش خواهند یافت. پزشک ما به شما یک بانداژ جراحی یا بانداژ فشاری می‌دهد که باید طبق دستور از آن استفاده کنید.

بیماران می‌توانند در طول ماه بعد، به تدریج و با احتیاط انجام ورزش‌های پر جنب و جوش‌تر را از سر بگیرد. البته مراقبت باشید عضلات پشت ساق را زیاد کشش ندهید زیرا، زیرا این کار می‌تواند باعث تغییر شکل پروتز شود.

هزینه‌ها


هزینه عمل چاق کردن ساق پا با پروتز ساق پا بسته به پزشک و محل جغرافیای انجام آن متفاوت بوده، اما در کل شامل هزینه‌های اتاق عمل، بیهوشی، آزمایش‌های پزشکی، داروها و بانداژ یا پوشش‌های فشاری می‌شود. به هر حال، جراحتان را بر مبنای کیفیت کار، آموزش‌هایی که دیده و تجربه‌ای که دارد انتخاب کنید، نه قیمت. هزینه تزریق ژل و چربی نیز بسته به میزان تزریق متفاوت خواهد بود.

محدودیت‌ها و خطرها


خوشبختانه، به ندرت پیش می‌آید که پروتزهای ساق پا با عوارض قابل توجهی همراه باشند. در جلسه مشاوره در مورد خطراتی که ممکن است کاشت پروتز ساق پا برایتان داشته باشد با شما صحبت خواهد شد.

همه اعمال جراحی با خطر‌هایی همراه هستند. برخی از عوارض احتمالی تمامی جراحی‌ها عبارتند از:

  • واکنش منفی به بیهوشی
  • عفونت و خونریزی
  • تغییر در حس لامسه
  • ایجاد اسکار (حای زخم)
  • واکنش‌های آلرژیک

شما می‌توانید با پیروی از دستورها و توصیه‌های قبل و بعد از عملِ جراح پلاستیک ما، احتمال بروز برخی خطرات را به حداقل برسانید. عوارض تزریق ژل و چربی به مراتب کمتر از عوارض پروتز ساق پا است چون روشی کم‌خطر است و از چربی خود بدن برای افزایش حجم استفاده می‌شود.

Call Now Buttonتماس و مشاوره