چاق شدن ساق پا با جراحی پروتز و تزریق چربی به ساق پا

چاق شدن ساق پا با جراحی پروتز و تزریق چربی به ساق پا

با توجه به هدف و نیازهای زیبایی یا عملکردی، بسیاری از افرادی که به درمان زیبایی ساق پا مراجعه می‌کنند، به دنبال تصحیح عدم تناسب بین ران و ساق پای خود هستند. به طور کلی، خانم‌ها معمولاً به دنبال بهبود ظاهر خود در لباس‌ها از طریق ایجاد انحنای زیبا در ناحیه داخل یا خارج پا با بزرگ‌تر کردن ساق پا هستند. از سوی دیگر، مردان، ورزشکاران و بدن‌سازان معمولاً تمایل دارند حجم ساق پای خود را افزایش دهند. در هر صورت، بدون توجه به دلیل استفاده از این درمان، درمان زیبایی ساق پا از طریق جراحی پروتز و تزریق چربی به عنوان یک روش قابل قبول برای بهبود و بازیابی حجم و ظاهر متناسب پا توسط افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دکتر جمیلی برنامه درمان خود را بر اساس آناتومی بدن هر بیمار، اهداف درمانی و مراحل مورد نیاز برای اطمینان از دستیابی به نتایج طبیعی، ایمن و زیبا طراحی می‌کند. در جلسه مشاوره، شما می‌توانید اهداف و انتظارات خود را با دکتر جمیلی مطرح کنید تا یک برنامه درمان مناسب برای شما تدوین شود و نیازهای شما در آن در نظر گرفته شود. در این جلسه، تمام سوالات شما به طور جامع پاسخ داده می‌شود تا شما به طور کامل و دقیق درکی از این درمان داشته باشید.

چاق شدن ساق پا برای مردان و زنان


کسانی که از این درمان استفاده می‌کنند به دنبال ایجاد ظاهر مناسب و ایده‌آل در ناحیه پایین پای خود هستند. تحقیقات انجام شده درباره آناتومی بدن نشان می‌دهد دور ناحیه ساق پای خانم‌ها در حالت ایده‌آل بین ۳۳ تا ۳۶ سانتیمتر است و این شرایط برای مردان ۳۷ تا ۴۰ سانتیمتر می‌باشد.

علاوه بر این، پای خانم‌ها می‌بایست به صورتی باشد که ساق پای آن‌ها در ناحیه میانی حجیم بوده و ساق پا در ناحیه قوزک ظریف باشد. از طرف دیگر، پای مردان در حالت ایده‌آل باید به مقدار کافی حجیم بوده و اندازه مناسب داشته باشد تا به این ترتیب ظاهر عضلانی پیدا کند.

افراد مناسب برای استفاده از درمان زیبایی چاق شدن ساق پا


افراد مناسب برای استفاده از این درمان کسانی هستند که مشکلات خاص در ارتباط با سلامتی نداشته و سابقه ابتلا به مشکلات لخته شدن خون نداشته باشند. علاوه بر این لازم است این افراد سیگاری نبوده و به دنبال افزایش ظاهری حجم عضلات در ناحیه ساق پا باشند.

افرادی که بافت زخم بااهمیت در بدن خود دارند، فشار خون آن‌ها در ناحیه پاها پایین است، یا انتظارات غیرواقع‌بینانه درباره نتایج این درمان دارند، نمی‌توانند افراد مناسب برای استفاده از درمان زیبایی چاق شدن ساق پا باشند.

روش‌های چاق شدن ساق پا


ظاهر ساق پا به نحوه رشد استخوان‌ها، عضلات گاستروکنمیوس و سولئوس (عضله نعلی)، و بافت چربی موجود در این ناحیه از بدن بستگی دارد. با وجودی که در موارد نادر از تغییر وضعیت استخوان‌های پا برای اهداف زیبایی یا ساختاری استفاده می‌شود، در اکثر مواقع می‌توان حجیم کردن عضلات کوچک یا ضعیف در این ناحیه از بدن را با استفاده از پروتز و چربی از طریق روش‌های لیپوساکشن و تزریق چربی انجام داد.

چاق شدن ساق پا با پروتز

پروتز ساق پا یا چاق شدن آن با تزریق چربی تحت بی‌هوشی عمومی و به صورت سرپایی بر روی بیمار انجام می‌شود. این شرایط به معنی این است که بیمار می‌تواند در همان روز درمان به خانه باز گردد. این درمان معمولاً با توجه به تکنیک خاص مورد استفاده توسط پزشک برای جراحی، به حدود یک ساعت و نیم تا دو ساعت زمان نیاز دارد.

پروتز ساق پا برای افرادی به‌طور خاص مناسب است که به دنبال اضافه کردن حجم ماهیچه یا بهبود ظاهر این ناحیه از بدن و به‌طور خاص ناحیه بالا و داخل ساق پای خود باشند. در طول این درمان، یک شکاف کوچک در محل شکاف طبیعی پوست در ناحیه پشت زانو ایجاد می‌شود. از طریق این شکاف یک پروتز سیلیکونی سخت با ظاهر آناتومیک دقیقاً به ناحیه بالای عضله ساق پا و زیر فاسیا (بافت ضخیم فیبری اطراف عضله) وارد می‌شود. اندازه این پروتز می‌تواند با توجه به شرایط درمان بیمار متفاوت باشد و تصمیم‌گیری درباره اندازه پروتز قبل از عمل جراحی پس از مشاوره با پزشک معالج تعیین می‌گردد.

مزایای استفاده از پروتز

 • جراحی پروتز ساق پا ایمن، موثر و بسیار متداول است.
 • جراحی پروتز ساق پا عدم توازن عضلات و مشکلات ظاهری ساق پا را اصلاح می‌کند.
 • پروتز ساق پا برای اصلاح ظاهر نامناسب پا و پای پرانتزی مناسب است.
 • پروتز ساق پا برای اصلاح پای چنبری و رشد نامتناسب ساق پا مناسب است.
 • پروتز ساق پا برای اصلاح آسیب‌های ناشی از فلج اطفال و بیماری اسپینا بیفیدا مناسب می‌باشد.

توجه داشته باشید این عمل جراحی می‌تواند تاثیر مشخص بر اعتماد به نفس فرد داشته و به‌طور مشابه توسط مردان و زنان برای دستیابی به نتایج دلخواه انتخاب شود.

چاق شدن ساق پا با تزریق چربی

چاق شدن ساق پا با تزریق چربی یک روش ایده‌آل برای افرادی است که نیاز به حجیم کردن ساق پای خود به صورت بسیار دقیق و متناسب دارند. این روش به‌طور خاص برای ناحیه پایین پا یا قوزک استفاده می‌شود، زیرا در این نقاط امکان استفاده از روش پروتز برای درمان بیمار وجود ندارد. این افراد اغلب با مشکلات مادرزادی همچون پای چنبری، فلج مغزی، اسپینا بیفیدا، فلج اطفال، یا آسیب‌دیدگی‌های ناشی از شکستگی یا سوختگی استخوان رنج می‌برند. در این فرآیند، چربی مورد نیاز برای تزریق از طریق لیپوساکشن از سایر نواحی بدن همچون شکم، پهلوها، یا ران‌ها گرفته شده و پس از تصفیه در نواحی لازم برای ایجاد حجم مورد نظر تزریق می‌شود. به این ترتیب حدود ۷۵ تا ۲۰۰ سی‌سی چربی تصفیه شده به لایه‌های مختلف ناحیه پایین پا (برای مثال داخل عضله، بالای عضله، و نیز بافت چربی موجود در محل) تزریق می‌گردد تا در نهایت ظاهر دلخواه برای ناحیه تحت درمان ایجاد شود. با توجه به اینکه همیشه بخشی از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می‌شود، معمولاً لازم است این تزریق‌ها برای دو تا چهار بار در فواصل سه ماهه تکرار گردند.

مزایای تزریق چربی به ساق پا

 • پس از این درمان جراحت مشهود بر روی پوست ایجاد نمی‌شود.
 • احتمال مشاهده واکنش آلرژیک در هنگام استفاده از این درمان وجود ندارد.
 • این درمان راحت و ایمن است.
 • طول دوره ریکاوری این درمان سریع است.
 • این روش می‌تواند برای اصلاح ظاهر گونه‌ها و یا چانه استفاده شود.
 • نتایج این درمان طبیعی بوده و می‌تواند تا ۳ سال دوام و ماندگاری داشته باشد.

عوارض


اکثر افرادی که از درمان زیبایی چاق شدن ساق پا استفاده می‌کنند، به دنبال ایجاد ظاهر جدید در این ناحیه از بدن خود بوده و نمی‌توانند برای دستیابی به این هدف از بدن‌سازی یا سایر تمرین‌های حرکتی استفاده کنند. علیرغم درصد رضایت‌مندی بالای این درمان، مشابه همه انواع عمل جراحی، درمان زیبایی پروتز ساق پا نیز دارای عوارض خاص شناخته شده است. به همین خاطر، دکتر جمیلی وضعیت تمام بیمارانی که از این درمان استفاده کرده‌اند را با گذشت یک تا دو روز از عمل جراحی بررسی می‌کند تا به این ترتیب در صورت مشاهده عوارض احتمالی در موارد نادر، امکان تشخیص به موقع مشکل و درمان آن وجود داشته باشد.

بهبودی


چاق شدن ساق پا با پروتز یا تزریق چربی معمولاً به یک و نیم ساعت تا دو ساعت زمان نیاز دارد و به صورت سرپایی و تحت بی‌هوشی عمومی بر روی بیمار انجام می‌شود. برای چند روز اول پس از عمل جراحی، لازم است بیمار پاهای خود را تا حد ممکن بالا نگه دارد و احتمالاً در این مدت با ناراحتی‌های خاص (مشابه شرایط ناراحتی در هنگام انجام فعالیت ورزشی شدید) مواجه می‌گردد. علاوه بر این معمولاً از بیمار خواسته می‌شود برای مدت دو هفته پس از عمل جراحی از پوشش تنگ بر روی ناحیه تحت درمان استفاده کند. بیمار می‌تواند با گذشت یک هفته به سر کار خود باز گردد و بازیابی کامل فعالیت‌ها پس از گذشت شش هفته امکان‌پذیر خواهد بود. پس از عمل جراحی برای بیمار از داروهای مسکن و آنتی‌بیوتیک استفاده خواهد شد.

هزینه درمان


هزینه درمان با توجه به نوع روش انتخاب شده برای درمان زیبایی چاق شدن پا متفاوت می‌باشد.

Call Now Buttonتماس و مشاوره