پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر

پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر

خالکوبی‌های روی پوست، علائم و طرح‌های دائمی و بازگشت‌ناپذیری نیستند. ممکن است پاک کردن تاتو با لیزر ساده‌تر از به وجود آوردن تاتو باشد، اما در واقع این کار یک فرایند واقعاً پیچیده است که باید به عنوان یک راه‌حل گاه‌به‌گاه و فقط برای مشکلات دائمی از آن استفاده کرد.

تیم ما در کلینیک رازی، حرفه‌ای و متخصص هستند و در حین و بعد از فرایند پاک کردن تاتو مراقبت‌های ویژه‌ای از شما به عمل می‌آورند. ما برای پاک کردن تاتو از بهترین و باکیفیت‌ترین لیزرها استفاده می‌کنیم و می‌توانیم خدماتی باکیفیت و صد در صد تضمینی به شما ارائه دهیم.

پاک کردن تاتو در کلینیک رازی


ما برای پاک کردن تاتو از یک لیزر بسیار پیشرفته استفاده می‌کنیم. این لیزر فعال در از بین بردن طیف وسیعی از جوهرهای رنگی بسیار مؤثر است و عوارض جانبی حداقلی دارد. این لیزر که توسط سازمان FDA (سازمان غذا و داروی امریکا) تأیید شده است، برای از بین بردن رنگ‌دانه‌های پوستی مثل جوهر تاتو مناسب است و آخرین نسل لیزرهای پزشکی طراحی‌شده برای پاک کردن تاتو، خالکوبی و رنگ‌های نادر است.

 

در جلسه مشاوره، شما با پزشکان آموزش‌دیده و بسیار متخصص ما که تجربه‌ی گسترده‌ای در زمینه پاک کردن تاتو با لیزر دارند، ملاقات خواهید کرد. پزشکان ما تاتو شما را از لحاظ فیزیکی ارزیابی می‌کنند و سپس با توجه به نیازهای فردی شما، یک برنامه درمانی خاص برایتان طراحی می‌کنند. ما حتی می‌توانیم در همان روز مشاوره درمان شما را شروع کنیم؛ البته اگر شما تمایل داشته باشید.

لیزر دقیقاً چگونه رنگ تاتو را از بین می‌برد؟


جوهر تاتو در دو فرایند کلیدی از بین می‌رود. رنگ‌دانه‌های جوهر تاتو انرژی لیزر را جذب خواهند کرد و خرد و از هم جدا می‌شوند؛ همچنین پالس فوق‌العاده سریع انرژی لیزر اثری شبیه شوک دارد که به تخریب رنگ‌دانه‌های جوهر کمک می‌کند. در نتیجه جوهر مانند کله قندی که شکسته و به حبه قند تبدیل می‌شود، به گرانول‌های کوچک تبدیل می‌شود.

بدن چگونه جوهر تخریب‌شده را حذف می‌کند؟


وقتی انرژی لیزر جوهر را تخریب می‌کند، بدن واکنشی نشان می‌دهد و با جابجایی مایع به آن منطقه، به پاک کردن رنگ‌دانه‌های جوهر کمک می‌کند. این واکنش ایمنی بدن است که باعث تورم و قرمزی کمی در منطقه درمان شده می‌شود. در طول روزها، هفته‌ها و ماه‌های بعد، ذرات ریز و شکسته شده‌ی جوهر به طور طبیعی از منطقه درمان شده تخلیه می‌شوند. اثرات پاک شدن تاتو در همان شب درمان قابل مشاهده نیست و در 99 درصد موارد، نیاز به چندین جلسه درمانی وجود دارد.

 

 

چرا برای پاک کردن تاتو به جلسات درمانی متعدد نیاز است؟


تمام تاتوها لایه‌هایی از جوهر داخل پوست را که بر روی یکدیگر انباشته شده‌اند، دارند. ضخامت ذرات رنگ‌دانه به حدی زیاد است که در یک جلسه درمانی به طور کامل تخریب نمی‌شوند. در کلینیک رازی، ما با استفاده از لیزر بر روی تمام تاتوی شما کار می‌کنیم و تا حد امکان در هر جلسه، مقدار زیادی از رنگ‌دانه‌های جوهر را تخریب می‌کنیم. در هر جلسه، برخی از رنگ‌دانه‌ها کاهش می‌یابند؛ با این حال، برای تاتوهای جدیداً ایجاد شده، ممکن است میزان کاهش جوهر کمتر باشد زیرا رنگ‌دانه‌های جوهر هنوز ضخیم و غلیظ هستند. اگر تاتو یا خالکوبی شما دارای سایه باشد، مناطق سایه به سرعت ناپدید می‌شوند زیرا جوهری که برای خالکوبی سایه استفاده می‌شود، کمتر غلظت دارد.

آیا کرم‌ها و روش‌های تزریقی پاک‌کننده تاتو تأثیری در حذف تاتو دارند؟


هیچ شواهد و مدارکی نیست که تأیید کند کرم‌ها به محو شدن تاتو و خالکوبی کمک می‌کنند. در بهترین حالت، ممکن است کرم‌ها مانند یک سفیدکننده ملایم پوست عمل کنند و نواحی دارای تاتو را روشن کنند. نگاه کردن به اجزا و مواد تشکیل‌دهنده این محصولات این سؤال را ایجاد می‌کند که این‌ها چگونه می‌خواهند جوهر تاتو را از بین ببرند. جامعه پزشکی این نظر را دارد که این کرم‌ها یک حیله و اتلاف وقت و هزینه هستند. روش‌های تزریق دارو برای پاک کردن تاتو بدتر از کرم‌ها هستند زیرا آنها اساساً اسید‌های بسیار مخرب را به داخل پوست تزریق می‌کنند. افراد زیادی را دیده‌ شده‌اند که به دلیل دریافت روش‌های تزریقی، جراحت و سوختگی‌های شیمیایی شدیدی را تجربه کرده‌اند.

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر چقدر است؟


چندین فاکتور متفاوت وجود دارد که روی تعیین هزینه پاک کردن تاتو با لیزر تأثیر دارند. این فاکتورها عبارتند از: اندازه تاتو، غلظت جوهر تاتو، محل تاتو، مدت زمان ایجاد تاتو، تعداد جلسات درمانی موردنیاز و… .

از آنجا که هیچ دو تاتویی شبیه به هم نیستند، ما باید تاتو را ببینیم و از لحاظ فیزیکی آن را بررسی کنیم تا بتوانیم هزینه دقیق را به شما بگوییم.

برای پاک کردن تاتو به چند جلسه درمان نیاز خواهید داشت؟


تعداد جلسات موردنیاز به عواملی مانند اندازه، غلظت جوهر، محل، مدت زمان ایجاد تاتو و … بستگی دارد. ما برای تخمین زدن بهتر تعداد جلسات موردنیاز برای حذف کامل تاتو، روشی را تدوین کرده‌ایم. در بیشتر موارد تخمین زدن تعداد جلسات درمانی به صورت دقیق بسیار دشوار است زیرا سلول‌های خونی و سیستم لنفاوی بدن فرد در پاک کردن تاتو نقش بسیار مهمی دارند.

آیا روش لیزر جای زخمی روی پوست باقی خواهد گذاشت؟


خیر. لیزرهای مُدرنی که در کلینیک ما برای پاک کردن تاتو مورد استفاده قرار می‌گیرند به دو دلیل هیچ‌گونه جای زخمی به جا نمی‌گذارند. اول اینکه لیزر تاتو به عمق پوست نفوذ نمی‌کند که باعث ایجاد واکنشی شبیه زخم شدن پوست شود. دوم پالس منتشرشده از لیزر آن‌قدر سریع است که تنها رنگ‌دانه‌های تاتو را تحت تأثیر قرار می‌دهد و سلول‌ها و بافت‌های اطراف محل تحت درمان سالم باقی می‌مانند.

باقی ماندن جای زخم موضوعی برای 10 یا 15 سال پیش بود، زمانی که تجهیزات مورداستفاده برای پاک کردن تاتو و خالکوبی بسیار ابتدایی بودند. هیچ نیازی به نگرانی در مورد باقی ماندن جای زخم نیست مگر اینکه شما سابقه زخم کلوئید داشته باشید؛ قبل از شروع درمان پزشک در این مورد با شما صحبت خواهد کرد.

آیا پاک کردن تاتو با لیزر زیان‌آور است؟


تقریباً تمام بیمارانی که ما درمان می‌کنیم، درد پاک کردن تاتو را با درد ایجاد کردن تاتو مقایسه می‌کنند. تفاوت این است که لیزر پاک‌کننده تاتو بسیار سریع عمل می‌کند؛ به طوری که بین 10 ثانیه تا 10 دقیقه طول می‌کشد فرایند درمان کامل شود. بیماران معتقدند درد لیزر مانند برخورد یک کش لاستیکی به پوست است. پاک کردن تاتوهای سیاه نسبت به تاتوهای رنگی درد کمتری دارد، زیرا برای شکستن رنگ‌دانه‌های رنگ سیاه از طول موج کوتاه‌تری استفاده می‌شود.

عوارض جانبی ممکن در روش استفاده از لیزر چیست؟


بیشتر بیماران بعد از درمان روی پوست خود کمی قرمزی، تورم و تاول‌های جزئی می‌بینند. این عوارض جانبی موقتی هستند و پوست شما به طور کامل بهبود می‌یابد و مثل قبل می‌شود. ما دستورالعمل‌های دقیق مراقبت‌های بعد از درمان را به بیماران خود ارائه می‌دهیم تا به آنها کمک کنیم سریع‌تر بهبود یابند و به نتایج مطلوبی دست یابند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره