هیدرودرم و آبرسانی پوست: مزایا و عوارض

هیدرودرم و آبرسانی پوست

روش هیدرودرم ابریژن از خواص التیام بخشی طبیعی آب و اکسیژن برای لایه‌برداری آسان پوست استفاده می‌کند. نام این روش درمانی از واژه “هیدراته”، به معنای “موجب جذب رطوبت شدن”، الهام گرفته شده است. هیدرودرم به دلیل توانایی ارائه رطوبت به پوست، از روش‌های بازسازی پوست موجود در حال حاضر مانند میکرودرم ابریژن، لایه‌برداری شیمیایی و لیزر آی پی ال به شکلی متفاوت عمل می‌کند. در هیدرودرم یا آبرسانی پوست، جدیدترین فناوری مراقبت از پوست، به طوری که میکرودرم ابریژن بدون استفاده از کریستال انجام می‌شود. در این روش، جریان گالوانیک مواد مرطوب‌کننده به عمق پوست ارسال می‌شود. این روش حتی برای پوست‌های چرب و بدون رطوبت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابتدا پوست باید به طور کامل تمیز شده و سپس عمل آبرسانی انجام می‌شود.

در این روش، لایه بیرونی پوست با استفاده از جت‌های آب تجزیه می‌شود و به نتیجه بافت نرمتر و صافتری از پوست نمایان می‌شود. این روش مناسب برای افرادی است که می‌خواهند لایه‌برداری پوست را انجام دهند، اما پوست آن‌ها بسیار حساس است. این فرآیند ملایم و بسیار آرامش بخش است و هیچ ناراحتی‌ای به همراه ندارد.

پس از درمان، پوست کمی قرمز می‌شود، اما به سرعت به رنگ طبیعی خود بازمی‌گردد. علاوه بر این، خونرسانی و جریان لنف در منطقه افزایش می‌یابد. نتایج این روش بلافاصله پس از پایان درمان قابل مشاهده هستند. پوست، که به خوبی مرطوب شده است، بازتاب زیبایی بیشتری را با لطافت و شادابی بیشتر ارائه می‌دهد. آب مورد استفاده می‌تواند آب مقطر، آب شور یا آبی باشد که با مواد معدنی و ویتامین‌ها غنی شده است.

هیدرودرم ابریژن برای آبرسانی پوست

در این کلینیک عمل هیدرودرم  توسط متخصصین باتجربه انجام می‌شود و به این ترتیب احتمال بروز عوارض به حداقل می‌رسد.

عمل هیدرودرم


سری مخصوص، بخش منحصر به فرد دستگاه‌های هیدرافیشال، در اصطلاح سری هیدروپیل نامیده می‌‌شود. نحوه تاثیرگذاری هیدرودرم به دلیل شکل مارپیچی سری دستگاه، که دارای لبه‌های ساینده چندگانه است، با میکرودرم قدیمی تفاوت دارد. شکل خاص سری باعث می‌شود که پوسته پوسته شدن در یک حرکت چند بار انجام شود، در این بین سرم‌های استفاده شده با نرم کردن پوست بیرون کشیدن و از بین بردن مواد خارجی و آلودگی‌های روی پوست را آسان‌تر می‌کند.

اپلیکاتور بدون کریستال میکرودرم، دهانه قابل نگهداری با دست، با بهره‌گیری از خروج شدید با سرعت بالای ترکیبی از آب و اکسیژن کار می‌کند. این ترکیب کاملاً طبیعی از قطره‌های بسیار ریز با سرعت بالا از دهانه دستگاه خارج و بر روی پوست پاشیده می‌شود، در نتیجه تمام سلول‌های مرده به راحتی بدون بروز کوچکترین درد از پوست جدا می‌شود و پوستی جوان و شاداب را برای بیمار به ارمغان می‌آورد.

مزایا


مزایا هیدرودرم و آبرسانی پوست

هیدرودرم لایه‌های مرده و بد رنگ پوست را جدا می‌کند و به دلیل تحریک کردن افزایش تولید کلاژن باعث جوانسازی پوست می‌شود. بسیاری از بیماران فقط پس از یک جلسه با بهبودهای چشمگیری در تن، بافت و رنگ ناحیه‌های درمان شده مواجه می‌شوند. هیدروردم موارد زیر را نیز بهبود می‌بخشد:

  • پوست چرب یا خسته
  • منافذ بزرگ پوست
  • گرفتگی منافذ پوست
  • جای زخم‌های جزیی آکنه
  • اختلال‌های جزیی رنگ پوست (مانند بافت نامناسب پوست یا تجمع نابرابر رنگدانه‌ها)

عوارض و خطرات احتمالی


چنانچه هیدرودرم توسط متخصص مجرب انجام شود، احتمال بروز عوارض به حداقل خواهد رسید. اکثر موارد بروز عوارض از انجام عمل در محیط و شرایط ضدعفونی نشده یا کاربرد نامناسب دستگاه ناشی می‌شود. اثرهای جانبی نامطلوب بسیار نادراند و در صورت مراجعه به پزشک ماهر و به کارگیری مناسب دستگاه بروز نمی‌یابند. مراجعه به متخصص احتمال بروز عوارض را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

آمادگی پیش از عمل و مراقبت پس از عمل


بیمار باید پس از هیدرودرم برای محافظت از پوست از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده و سعی کند حتی الامکان در معرض نور خورشید قرار نگیرد. به سر گذاشتن کلاه لبه‌دار و به چشم زدن عینک آفتابی نیز توصیه می‌شود.

پیش از انجام هیدرودرم باید با متخصصپوست مشورت کرد. انجام این عمل برای افرادی که ظرف یک سال گذشته به دلیل آکنه شدید با ایزوترتینوئین درمان شده‌اند یا اشخاص مبتلا به عفونت‌های پوستی فعال مانند تبخال یا زخم سرد مناسب نیست. معمولا درمان سریع تبخال وجود ندارد. این ویروس پس از یک بار عفونی کردن بدن برای همیشه با ما باقی می‌ماند، البته ممکن است هیچ‌گاه عود نکند. تبخال به خودی خود معمولاً ظرف یک هفته از بین می‌رود. همچنین به آن دسته از بیمارانی که پوست‌شان به سختی التیام می‌یابد، پیشنهاد می‌شود که راهکار دیگری را امتحان کنند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره