هزینه بلفاروپلاستی توسط جراح با تجربه در کلینیک زیبایی

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی، عملی است که در بالا یا زیر چشم و برای برداشتن چربی یا پوست اضافه، سفت کردن عضلات دور چشم یا کاهش پف دور چشم، انجام می شود. بسیاری از بیماران جراحی پلک بالا یا پایین را به امید دست یابی به ظاهری جوان تر و از بین بردن چروک ها و شلی پوست اطراف چشم، انجام می دهند. بیماران دیگر برای بهبود بینایی خود نیازمند جراحی پلک بالا یا پایین هستند. بدون در نظر گرفتن دلیل جراحی، سؤال اصلی که بیماران می پرسند درباره ی هزینه ی عمل است. این مقاله درباره ی هزینه ی متوسط انواع مختلف اعمال جراحی پلک، اطلاعاتی در اختیار بیماران قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی هزینه ی بلفاروپلاستی، انواع خدمات ارائه شده در کلینیک پوست و مو رازی و یا برای رزرو نوبت در این مرکز با شماره تلفن 02188334029 تماس حاصل فرمایید.

هزینه ی بلفاروپلاستی


هزینه ی بلفاروپلاستی با توجه به اینکه این عمل را برای چه پلکی انجام می دهید (پلک پایین، پلک بالا یا هر دو پلک)، متفاوت خواهد بود. بنابراین با یک متخصص صحبت کنید تا هزینه ی دقیق را بدانید.

هزینه ی جراحی پلک، در افراد مختلف نیز بر اساس نیاز آن ها، متفاوت خواهد بود. عواملی وجود دارد که باید در زمان تخمین هزینه ی جراحی پلک در نظر گرفته شود؛ زیرا بر روی هزینه ی کلی تأثیر خواهد داشت. این عوامل در زیر ذکر شده اند:

پیچیدگی عمل 

پیچیدگی عمل یک عامل مهم است. جراحی پلک شامل جراحی پلک پایین، پلک بالا یا هر دو پلک است. این جراحی یک جراحی پیچیده است که روی تقارن ابروها، چربی که باید برداشته شود، ساختار عضلات صورت و ساختار استخوانی صورت تمرکز دارد. هرچه این عمل پیچیده تر باشد، هزینه ی آن بیشتر خواهد بود.

سه نوع جراحی پلک وجود دارد که ممکن است برای بیمار انجام شود. هر کدام از آن ها در زیر توضیح داده شده:

جراحی پلک بالا یا پلک پایین

جراحی پلک بالا یا پلک پایین، برای دست یابی به ظاهری جوان تر و شاداب تر، یا روی پلک بالا و یا روی پلک پایین تمرکز دارد. اکثر افراد هربار فقط نیازمند جراحی پلک بالا یا پلک پایین هستند. با گذر زمان، پلک بالا به دلیل چربی انباشته شده و از دست رفتن حالت ارتجاعی پوست دچار افتادگی و پف می شود. در جراحی پلک بالا، پوست و چربی اضافی در پلک بالا برداشته می شود. برای انجام این کار، برش کوچکی در چین طبیعی پلک ایجاد می شود. این برش با استفاده از لیزر ایجاد می شود؛ این امر باعث می شود که برش ظریف باشد و تورم و کبودی کمی داشته باشد.

همچنین، پف یا کیسه های پلک پایین، می تواند با افزایش سن یا ویژگی های ژنتیکی اتفاق افتد. ممکن است پوست اضافی ایجاد شود و حلقه های تیره به وجود آید. پف کردن پلک به دلیل بیرون زدگی چربی اطراف چشم است. بلفاروپلاستی پلک پایین، پف پلک را با خارج کردن یا جا به جا کردن چربی اضافی، از بین می برد. پزشکان این کار را نیز با برش داخلی به وسیله ی لیزر انجام می دهند. بعد از جراحی می توان از لایه برداری لیزری پوست برای صاف شدن و سفت شدن پوست پلک پایین، استفاده کرد.

هر دو پلک

جراحی بلفاروپلاستی است که روی جراحی هر دو پلک به صورت همزمان تمرکز دارد و از روش هایی که در بالا توضیح داده شد استفاده می کند.

بلفاروپلاستی از طریق ملتحمه 

برخلاف لیفت پلک پایین یا پلک بالا، بلفاروپلاستی از طریق ملتحمه نوعی لیفت پلک است که نیازی به برش خارجی ندارد. به دلیل عدم وجود برش خارجی، بسیاری از افراد بیان کرده اند که این نوع بلفاروپلاستی، طبیعی ترین نتیجه را دارد و هیچ علامتی از جراحی ندارد. مزایای دیگر بلفاروپلاستی از طریق ملتحمه عبارتند از:

 • بهبود سریع تر
 • آسیب شدید کمتر در اطراف چشم
 • کبودی و تورم بعد از عمل کمتر

مهارت جراح

مهارت جراح

جراح بلفاروپلاستی شما علاوه بر تخصص، به مهارت و دانش در همه ی زمینه های لیفت پلک نیز نیاز دارد. انجام این کار توسط جراح بی تجربه باعث می شود شما در معرض خطرات جدی از جمله: عوارض قبل و بعد از عمل، اسکار و حتی عفونت قرار بگیرید. این موارد علاوه بر خطرناک بودن ظاهر صورت شما را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.

مشخص است که وقتی که جراح به اندازه ی کافی مهارت داشته باشد تا انواع موارد مختلف را ماهرانه درمان کند، هزینه ی بیشتری به دلیل مهارتش خواهد گرفت.

محل انجام عمل

محل انجام این کار نیز هزینه ی کلی جراحی پلک را تحت تأثیر قرار خواهد داد. اکثر پزشکان این کار را در کلینیک جراحی یا به صورت سر پایی انجام می دهند که نسبت به بیمارستان ارزان تر خواهد بود. شهری که در آن عمل انجام می شود نیز هزینه ی جراحی پلک را تحت تأثیر قرار می دهد.

مخارج مرتبط با جراحی 

این مورد یکی از مهم ترین موارد در تعیین هزینه ی جراحی پلک است. هزینه ی بیهوشی، داروها، ابزار جراحی، لباس و تجهیزات دیگر در هزینه ها اعمال می شود.

برای مثال، نوع بیهوشی استفاده شده نیز روی هزینه ی جراحی پلک تأثیر خواهد داشت. برخی بیماران می توانند این عمل را با بی حسی موضعی انجام دهند که باعث کم شدن هزینه ی متخصص بیهوشی می شود؛ همچنین باعث کاهش زمانی می شود که بیمار در محل جراحی می ماند و در نتیجه هزینه ها کمتر نیز خواهد شد. اگر بیهوشی عمومی استفاده شود، بیمار پیش از مرخص شدن، بعد از عمل چند ساعت بستری می ماند. همچنین در صورت استفاده از بیهوشی عمومی، متخصص بیهوشی باید در طول عمل حضور داشته باشد.

سؤالات متداول


ماندگاری جراحی پلک چقدر است؟

ماندگاری لیفت پلک برای هر کس متفاوت خواهد بود. اما به طور متوسط، بلفاروپلاستی پلک بالا 5-7 سال و بلفاروپلاستی پلک پایین معمولاً دائمی خواهد بود. برای اینکه از جراح زیبایی خود نتایج ماندگارتری داشته باشید، از دستورات و مراقبت های بعد از عمل رائه شده توسط جراح پلاستیکتان پیروی کنید.

مشکلات، خطرات، عوارض جانبی و اسکار 

در اکثر موارد، جراحی پلک (بلفاروپلاستی) عمل کم تهاجمی است که برای اصلاح مشکلات خاص زیبایی یا کارکردی پلک ها انجام می شود. با این حال، در جراحی پلک نیز مانند سایر جراحی ها، عوارض جانبی و خطرات باید در زمان بررسی اینکه آیا این عمل مناسب شما هست یا خیر، سنجیده شود. بیشتر عوارض جانبی مربوط به جراحی پلک، موقتی هستند؛ اما مشکلات دائمی نیز باید مورد توجه قرار گیرند.

بعد از انجام جراحی، ممکن است بیمار همه ی عوارض جانبی زیر را تجربه کند و یا هیچ کدام از آن ها برای وی اتفاق نیفتد:

 • کبودی و تورم
 • ناراحتی
 • درد

مانند سایر جراحی ها، جراحی پلک نیز با خطرات و مشکلاتی همراه خواهد بود که از نظر شدت متفاوت است. این مشکلاتی که ممکن است در اثر جراحی پلک باشد، عبارتند از:

 • اکتروپیون (افتادگی که باعث برگشتن لبه ی پلک پایین به بیرون می شود)
 • جدا شدن شبکیه (شبکیه از لایه ی بیرونی چشم جدا می شود)
 • هماتوم
 • عفونت
 • اسکار
 • اشک ریزی شدید
 • واکنش منفی به بیهوشی
 • خشکی و سوزش چشم
 • تشکیل دانه های سر سفید
 • مشکل در بسته نگه داشتن چشم هنگام خواب
 • دید تار یا دوبینی

این خطرات به طور کامل توسط جراح توضیح داده خواهد شد؛ چنانچه در هر یک از مراحل بعد از جراحی، بیمار دچار هر یک از این عوارض جدی شود، باید فوراً با جراح خود تماس بگیرد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی هستند؟

هر کسی کاندیدای مناسبی برای جراحی پلک نیست. کاندیدای مناسب، می داند که جراحی پلک فقط برای برطرف کردن کیسه های زیر چشم، پف پلک بالا و بازگرداندن دید مناسب در صورتی که به دلیل پوست و چربی اضافی در پلک ها مختل شده باشد، است. متأسفانه وجود برخی مشکلات چشمی و بیماری ها، باعث می شود فرد نتواند عمل بلفاروپلاستی را انجام دهد.

کاندیداهای مناسب برای بلفاروپلاستی کسانی هستند که شرایط زیر را دارند:

 • پف پلک بالا
 • چشم های ظاهراً خسته
 • پوست اضافی در پلک بالا
 • بیشتر از 18 سال
 • سلامت جسمی و روحی

انتظارات واقع بینانه

Call Now Buttonتماس و مشاوره