میکرونیدلینگ برای رفع چروک پوست ناشی از سن ،اخم ،خنده و آفتاب

علت ایجاد چین و چروک در پوست

قرار گرفتن در معرض آفتاب به مدت طولانی در دوران جوانی می­تواند منجر به آسیب دیدگی پوست، چین و چروک صورت، و نازک شدن پوست شود که این امر باعث از بین رفتن الاستین و کلاژن می­شود. میکرونیدلینگ می­تواند با تحریک تولید الاستین و کلاژن به بهبود پوست صورت کمک کند. کاهش چین و چروک، خطوط ریز و کوچک و بافت اسکار می­تواند به طرز قابل توجهی باعث جلب نظر سایر افراد شود. تولید الاستین و کلاژن به تقویت و افزایش ضخامت پوست کمک می­کند، در نتیجه با افزایش ضخامت پوست، که به بالا رفتن سن مربوط است، پوست وضعیت بهتری پیدا می­کند. میکرونیدلینگ باعث می­شد که پوست به وضعیت قبل از دوران پیری برگردد و با افزایش تولید الاستین و کلاژن به رفع چین و چروک و خطوط ریز صورت کمک می­کند. هنگامی که قطر پوست افزایش می­یابد و فرایند از بین رفتن کلاژن متوقف می­شود، روند پیری نیز کند می­گردد.


در میکرونیدلینگ از غلتک متحرک که دارای تعداد بسیار زیادی سوزن استریل کوچک است، استفاده می­شود. سوزن­ها به کررات وارد پوست می­شوند، و صدها زخم کوچک روی سطح پوست ایجاد می­شود. هرگونه زخمی که روی پوست تشکیل می­شود بدن را تحرک می­کند که از قدرت التیام بخشی طبیعی استفاده کند. بنابراین، درمان­های میکرونیدلینگ باعث تحریک و آزاد سازی فاکتور رشد، تولید عامل رشد فیبروبلاست، و تولید الاستین و کلاژن میشوند. اثر گذاری میکرونیدلینگ عمیق تر از روش میکرودرم ابریژن یا محلول­ها شیمیایی است که فقط بر لایه خارجی پوست تاثیر می­گذارند. می­توان درمان خطوط اطراف چشم را براساس وضعیت چروک صورت و ضخامت پوست تغییر داد.در کلینیک ما میکرونیدلینگ پوست برای رفع چین و چروک و سایر مشکلات پوستی با جدیدترین متدهای روز دنیا انجام می شود.

جهت مشاوره درباره رفع چین و چروک پوست با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

علت ایجاد چین و چروک در پوست چیست؟


علت ایجاد چین و چروک در پوست
چین و چروک، به خطوط ایجاد شده روی پوست گفته می­شود. برخی از چین و چروک پوست آنقدر عمیق می­شوند که در اطراف چشم، دهان، و گردن قابل مشاهده هستند. عوامل متعددی در ایجاد چین و چروک پوست نقش دارند که می­توان از بروز این موارد جلوگیری کرد، اما برخی دیگر قابل پیشگیری نیستند. این موارد عبارتند از:

 • سن: با بالا رفتن سن به طور طبیعی از میزان انعطاف پذیری پوست کاسته می­شود و پوست بسیار شکننده می­شود. کاهش تولید چربی­های طبیعی پوست خشکی آن و دیده شدن چین و چروک صورت می­شود. در نتیجه چربی موجود در لایه­های عمیق پوست از بین می­رود و پوست شل و افتاده می­شود، که این امر منجر به تشکیل چین و چروک خواهد شد.
 • قرار گرفتن در معرض پرتو فرابنفش: تشعشعات فرابنفش باعث تسریع فرایند پیری می­شود، این مساله دلیل اصلی تشکیل چین و چروک زود هنگام پوست است. قرار گرفتن در معرض نور فرابنفش باعث تخریب بافت همبند – رشته­های کلاژن و الاستین می­شود که در لایه­های عمیق پوست قرار دارند. پوست بدون حمایت بافت همبند، قدرت و انعطاف پذیری خود را از دست می­دهد. سپس پوست به صورت دائمی شل شده و چین و چروک آن دیده می­شوند.
 • استعمال دخانیات: سیگار کشیدن می­تواند فرایند پیری پوست را تسریع کند و منجر به تشکیل چین و چروک آن شود. این امر می­تواند به علت تغییر در خون رسانی به پوست ایجاد شود.
 • حرکات تکراری صورت: انجام دادن برخی از حرکات صورت مانند لبخند زدن یا اخم کردن می­تواند منجر به تشکیل چین و چروک و خطوط صورت شود. هر بار که از عضلات صورت استفاده می­کنید، تعدادی شیار زیر سطح پوست تشکیل می­شود. با بالارفتن سن و پیر شدن پوست از میزان انعطاف پذیری آن کاسته می­شود و دیگر نمی­تواند شادابی قبل را به دست بیاورد. سپس این خطوط به یکی از ویژگی­های دائمی صورت تبدیل می­شوند.

مزایای درمان چین و چروک صورت با میکرونیدلینگ


مزایای میکرونیدلینگ عبارتند از:

 • دوران بهبود آن حدود 24 تا 48 ساعت است.
 • فاقد هرگونه اثر جانبی منفی است.
 • با نتایج بسیار خوبی همراه است.
 • از طریق تحریک مکانیکی پوست فرایند کلاژن سازی آغاز می­شود.
 • افرادی که پوست نازکی دارند می­توانند از این روش بهره بگیرند.
 • هیچ گونه آسیب دائمی به پوست وارد نمی­شود.
 • این روش فاقد درد است یا درد آن قابل تحمل است.
 • فاقد خونریزی، عفونت، تغییر رنگ پوست و سایر عوارض در محل تحت درمان است.
 • می­توان از این روش برای درمان نقاطی از پوست استفاده کرد که فناوری لیزر به آنها دسترسی ندارد.

میکرونیدلینگ پوست چگونه انجام می­شود؟


میکرونیدلینگ پوست چگونه انجام می­شود؟

در ابتدا، پزشک کرم بی حس کننده را به ناحیه درمانی اعمال می‌کند. پس از استفاده از کرم بی حس کننده، سرم جوان‌ساز را روی ناحیه درمانی قرار می‌دهد. سپس، پزشک از دستگاه میکرونیدلینگ استفاده می‌کند و آن را در حالت چرخشی بر روی ناحیه درمانی حرکت می‌دهد، به طوری که سوزن‌ها به طور عمودی وارد پوست شوند. وقتی سوزن‌ها وارد پوست می‌شوند، زخم‌های کوچکی را ایجاد می‌کنند و سرم در پوست تزریق می‌شود. در این روش، زخم‌های کنترل شده در سطح پوست و لایه‌های زیرین آن ایجاد می‌شوند. به عبارت دیگر، ایجاد یک زخم کنترل شده در پوست باعث می‌شود بدن به تولید کلاژن و الاستین جدید در ناحیه مورد درمان ترغیب شود و سلول‌های جوان‌سازی پوست فعال شوند. هر جلسه درمانی معمولاً حدود 30 تا 40 دقیقه به طول می‌انجامد.

 

 

چه مدت طول می­کشد تا نتایج حاصل از درمان مشاهده شود؟


زمان بهبود میکرونیدلینگ

بیمار می­تواند فورا پس از درمان شاهد درخشندگی و براق شدن پوست خود باشد. قرمزی و التهاب پوست در موضع تحت درمان طبیعی است و معمولا حدود 2 تا 4 روز طول می­کشد. پزشک می­تواند محصولات مراقبتی ویژه­ای را برای تسریع فرایند بهبود پوست تجویز کند. معمولا نتایج حاصل از درمان ظرف مدت چند روز تا چند هفته دیده خواهد شد، و معمولا پس از درمان اولیه تا 6 ماه فرایند بهبود پوست ادامه می­یابد. به طور کلی بیمار به سه تا چهار مرحله درمان نیاز دارد، اما ممکن است برخی از بیماران به 6 جلسه نیاز داشته باشند که فاصله هر جلسه درمانی حدود 6 تا 8 هفته است. افرادی که خطوط و چین و چروک عمیق دارند به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره