میکرونیدلینگ برای رفع چروک پوست ناشی از سن ،اخم ،خنده و آفتاب

علت ایجاد چین و چروک در پوست

قرار گرفتن در معرض آفتاب به مدت طولانی در دوران جوانی می­تواند منجر به آسیب دیدگی پوست، چین و چروک صورت، و نازک شدن پوست شود که این امر باعث از بین رفتن الاستین و کلاژن می­شود. میکرونیدلینگ می­تواند با تحریک تولید الاستین و کلاژن به بهبود پوست صورت کمک کند. کاهش چین و چروک، خطوط ریز و کوچک و بافت اسکار می­تواند به طرز قابل توجهی باعث جلب نظر سایر افراد شود. تولید الاستین و کلاژن به تقویت و افزایش ضخامت پوست کمک می­کند، در نتیجه با افزایش ضخامت پوست، که به بالا رفتن سن مربوط است، پوست وضعیت بهتری پیدا می­کند. میکرونیدلینگ باعث می­شد که پوست به وضعیت قبل از دوران پیری برگردد و با افزایش تولید الاستین و کلاژن به رفع چین و چروک و خطوط ریز صورت کمک می­کند. هنگامی که قطر پوست افزایش می­یابد و فرایند از بین رفتن کلاژن متوقف می­شود، روند پیری نیز کند می­گردد.


در میکرونیدلینگ از غلتک متحرک که دارای تعداد بسیار زیادی سوزن استریل کوچک است، استفاده می­شود. سوزن­ها به کررات وارد پوست می­شوند، و صدها زخم کوچک روی سطح پوست ایجاد می­شود. هرگونه زخمی که روی پوست تشکیل می­شود بدن را تحرک می­کند که از قدرت التیام بخشی طبیعی استفاده کند. بنابراین، درمان­های میکرونیدلینگ باعث تحریک و آزاد سازی فاکتور رشد، تولید عامل رشد فیبروبلاست، و تولید الاستین و کلاژن میشوند. اثر گذاری میکرونیدلینگ عمیق تر از روش میکرودرم ابریژن یا محلول­ها شیمیایی است که فقط بر لایه خارجی پوست تاثیر می­گذارند. می­توان درمان خطوط اطراف چشم را براساس وضعیت چروک صورت و ضخامت پوست تغییر داد.در کلینیک ما میکرونیدلینگ پوست برای رفع چین و چروک و سایر مشکلات پوستی با جدیدترین متدهای روز دنیا انجام می شود.

جهت مشاوره درباره رفع چین و چروک پوست با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

علت ایجاد چین و چروک در پوست چیست؟


علت ایجاد چین و چروک در پوست
چین و چروک، به خطوط ایجاد شده روی پوست گفته می­شود. برخی از چین و چروک پوست آنقدر عمیق می­شوند که در اطراف چشم، دهان، و گردن قابل مشاهده هستند. عوامل متعددی در ایجاد چین و چروک پوست نقش دارند که می­توان از بروز این موارد جلوگیری کرد، اما برخی دیگر قابل پیشگیری نیستند. این موارد عبارتند از:

 • سن: با بالا رفتن سن به طور طبیعی از میزان انعطاف پذیری پوست کاسته می­شود و پوست بسیار شکننده می­شود. کاهش تولید چربی­های طبیعی پوست خشکی آن و دیده شدن چین و چروک صورت می­شود. در نتیجه چربی موجود در لایه­های عمیق پوست از بین می­رود و پوست شل و افتاده می­شود، که این امر منجر به تشکیل چین و چروک خواهد شد.
 • قرار گرفتن در معرض پرتو فرابنفش: تشعشعات فرابنفش باعث تسریع فرایند پیری می­شود، این مساله دلیل اصلی تشکیل چین و چروک زود هنگام پوست است. قرار گرفتن در معرض نور فرابنفش باعث تخریب بافت همبند – رشته­های کلاژن و الاستین می­شود که در لایه­های عمیق پوست قرار دارند. پوست بدون حمایت بافت همبند، قدرت و انعطاف پذیری خود را از دست می­دهد. سپس پوست به صورت دائمی شل شده و چین و چروک آن دیده می­شوند.
 • استعمال دخانیات: سیگار کشیدن می­تواند فرایند پیری پوست را تسریع کند و منجر به تشکیل چین و چروک آن شود. این امر می­تواند به علت تغییر در خون رسانی به پوست ایجاد شود.
 • حرکات تکراری صورت: انجام دادن برخی از حرکات صورت مانند لبخند زدن یا اخم کردن می­تواند منجر به تشکیل چین و چروک و خطوط صورت شود. هر بار که از عضلات صورت استفاده می­کنید، تعدادی شیار زیر سطح پوست تشکیل می­شود. با بالارفتن سن و پیر شدن پوست از میزان انعطاف پذیری آن کاسته می­شود و دیگر نمی­تواند شادابی قبل را به دست بیاورد. سپس این خطوط به یکی از ویژگی­های دائمی صورت تبدیل می­شوند.

مزایای درمان چین و چروک صورت با میکرونیدلینگ


مزایای میکرونیدلینگ عبارتند از:

 • دوران بهبود آن حدود 24 تا 48 ساعت است.
 • فاقد هرگونه اثر جانبی منفی است.
 • با نتایج بسیار خوبی همراه است.
 • از طریق تحریک مکانیکی پوست فرایند کلاژن سازی آغاز می­شود.
 • افرادی که پوست نازکی دارند می­توانند از این روش بهره بگیرند.
 • هیچ گونه آسیب دائمی به پوست وارد نمی­شود.
 • این روش فاقد درد است یا درد آن قابل تحمل است.
 • فاقد خونریزی، عفونت، تغییر رنگ پوست و سایر عوارض در محل تحت درمان است.
 • می­توان از این روش برای درمان نقاطی از پوست استفاده کرد که فناوری لیزر به آنها دسترسی ندارد.

میکرونیدلینگ پوست چگونه انجام می­شود؟


میکرونیدلینگ پوست چگونه انجام می­شود؟

ابتدا، پزشک کرم بی حس کننده را به موضع تحت درمان می­زند. پس از قرار دادن کرم بی حس کننده، سرم جوان کننده را روی موضع تحت درمان قرار می­دهد. سپس پزشک دستگاه میکرونیدلینگ را روی محل تحت درمان می­چرخاند و با یک الگوی ویژه به درون پوست نفوذ می­کند. هنگامی که سوزن­ها وارد پوست می­شوند، یک شبکه یا مجموعه­ای از زخم­های کوچک را ایجاد می­کنند و سرم به درون پوست تزریق می­شود. در این حالت یک زخم کنترل شده در سطح پوست و لایه­های زیرین آن ایجاد می­شود. در نتیجه بدن مجبور می­شود محل زخم­ها را با کلاژن و الاستین جدید پر کنند و سلول­های جوان سازی پوست تحریک می­شوند. هریک از جلسات درمانی حدود 30 تا 40 دقیقه طول می­کشد.

 

 

چه مدت طول می­کشد تا نتایج حاصل از درمان مشاهده شود؟


زمان بهبود میکرونیدلینگ

بیمار می­تواند فورا پس از درمان شاهد درخشندگی و براق شدن پوست خود باشد. قرمزی و التهاب پوست در موضع تحت درمان طبیعی است و معمولا حدود 2 تا 4 روز طول می­کشد. پزشک می­تواند محصولات مراقبتی ویژه­ای را برای تسریع فرایند بهبود پوست تجویز کند. معمولا نتایج حاصل از درمان ظرف مدت چند روز تا چند هفته دیده خواهد شد، و معمولا پس از درمان اولیه تا 6 ماه فرایند بهبود پوست ادامه می­یابد. به طور کلی بیمار به سه تا چهار مرحله درمان نیاز دارد، اما ممکن است برخی از بیماران به 6 جلسه نیاز داشته باشند که فاصله هر جلسه درمانی حدود 6 تا 8 هفته است. افرادی که خطوط و چین و چروک عمیق دارند به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره