میکرونیدلینگ برای رفع ترک پوست ناشی از بلوغ، تغییر سایز و بارداری

میکرونیدلینگ برای رفع ترک پوست

میکرونیدلینگ برای رفع ترک پوست

ترک پوست یا استرچ مارک در مردان و زنان در هر سنی اتفاق می‌افتد. ترک پوست ممکن است به دلایل مختلفی مانند بارداری، رشد در دوران کودکی و عوامل ژنتیکی ایجاد شود. ترک پوست، پارگی بافت‌های همبند پوست است که به دلیل کشش زیاد پوست ایجاد می‌شود. زمانی که بافت همبند کشیده می‌شود، لایه اپیدرم در آن قسمت پاره شده و آسیب می‌بیند. زمانی که این اتفاق می‌افتد، اپیدرم سختی خود را از دست می‌دهد، فیبرهای الاستیکی شکسته شده و اپیدرم جمع می‌شود. انجام میکرونیدلینگ برای رفع ترک پوست یا استرچ مارک نتایج شگفت‌آوری به دنبال خواهد داشت. با این که نتایج حاصل از انجام میکرونیدلینگ در هر فرد متفاوت است اما غالباً تفاوت بین عکس‌های قبل از انجام فرایند و پس از آن تفاوت‌های زیادی را نشان می‌دهند. زمانی که شما برای رفع ترک‌های پوست خود تحت فرایند میکرونیدلینگ قرار می‌گیرید، این فرایند به بازسازی پوست و پوشاندن روی ترک‌های پوست کمک کرده و کانتورهای سطح پوست بازیابی می‌شوند.

جهت مشاوره میکرونیدلینگ ترک های پوستی بارداری با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

 

مزایای استفاده از میکرونیدلینگ برای رفع ترک‌های بدن و شکم


مزایای استفاده از میکرونیدلینگ

ترک خورگی‌ها یا پهنش‌های پوست، علائمی زشت و بدون رنگ هستند که ناشی از پارگی پوست به دلیل کشش زیاد آن ایجاد می‌شوند. استرچ مارک‌ها اغلب به همراه تغییرات فیزیکی ناشی از رشد سریع، بدنسازی، افزایش وزن، بارداری و یا بلوغ رخ می‌دهند. اغلب علل تغییرات فیزیکی نیازی به مداخلات پزشکی ندارند، اما بسیاری از افراد به دلیل وجود ترک‌های پوستی در بدن خود، احساس خجالت می‌کنند و تمایل دارند این تغییرات روی بدنشان را کاهش دهند. استفاده از رتینوئید، درمابریژن و لایه‌برداری لیزری از روش‌های رایج برای بهبود ظاهر ترک‌های پوستی است، اما هیچ استاندارد قطعی برای این روش‌های درمانی وجود ندارد. این روش‌ها ممکن است در برخی موارد موثر نباشند یا عوارض جانبی داشته باشند که بسیاری از بیماران تمایلی به انجام آنها ندارند.

 

توانایی‌های لیزر نیز برای درمان تیرگی پوست محدود است زیرا انرژی مورد نیاز برای انجام این کار ممکن است باعث سوختگی و در برخی مواردِ ترک‌خوردگی، ممکن است پوست بسیار حساس شده و نازک شود. یک روش مطمئن و اثربخش برای رفع اثر ترک‌خوردگی‌های پوست که می‌توان روی پوست هر کسی انجام داد میکرونیدلینگ است. یک درماپن با محرک استوانه‌ای و مرطوب که سوزن‌های جراحی استیل تیز و کوچکی در نوک آن قرار دارد، پوست را سوراخ کرده و هزاران زخم بسیار ریز روی پوست ایجاد می‌کند. انجام این کار پس از بیحس کردن موضعی ناحیه تحت درمان کاملاً راحت بود و زخم‌های بسیار ریز به مدت کوتاهی بهبود می‌یابند (در طول یک روز یا حتی کمتر). این زخم‌های بسیار ریز بدون این که آسیبی جدی به پوست وارد کنند باعث تحریک بدن برای شروع فرایند طبیعی بهبود می‌شوند. در خلال فرایند بهبودی، پوست سالم‌تر و جدیدتر شکل می‌گیرد. به این نوع روش درمانی، تحریک کلاژن نیز گفته می‌شود به علاوه، در درمان با درماپن از سرم‌های موضعی استفاده می‌شود که در سوراخ‌های ریزی که در پوست به وسیله درماپن ایجاد می‌شود نفوذ کرده و درمان با اثربخشی بیشتری انجام می‌شود. درمان با درماپن یک روش نسبتاً گران قیمت است. یکی از عوارض جانبی بالقوه روش‌های دیگر درمانی، هایپرپیگمنتاسیون پس از التهاب است که در بیمارانی که پوست رنگی دارند ایجاد شده و درمان آن بسیار دشوار است. با استفاده از درماپن ماهیت زخم‌های ریز یک وضعیت مطلوب برای واکنش‌های بهبودی و شفاف‌سازی باقیمانده‌های سلولی با حداقل التهاب ایجاد می‌کند بنابراین کاهش چشمگیر PIH یکی از مزایای مهم میکرونیدلینگ ترک‌های پوست است.

اثر میکرونیدلینگ بر ترک‌ها چه زمانی نتیجه قابل مشاهده است؟


اثر میکرونیدلینگ بر ترک‌ها

اثر میکرونیدلینگ بر ترک شکم

بعد از 5 تا 6 جلسه درمانی با فواصل تقریباً 4 هفته، بیماران به تدریج از کاهش ترک‌خوردگی‌های پوست خود راضی می‌شوند و بافت پوست آنها بهبود می‌یابد. برخی از بیماران همچنین گزارش داده‌اند که پس از یک جلسه درمانی تغییراتی را مشاهده کرده‌اند، اما نتایج کامل بعد از مدت چند هفته از آخرین جلسه درمانی قابل مشاهده خواهد بود.

انجام میکرونیدلینگ برای رفع اثر ترک‌خوردگی پوست چقدر مطمئن است؟


میکرونیدلینگ برای ترک پوست یک روش مناسب برای تمام انواع و رنگ‌های پوست بوده که برای انجام آن از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود. از آنجا که در این روش احتمال سوختگی بیمار و ایجاد هایپرپیگمنتاسیون وجود ندارد، این روش بر روش‌های لیزر درمانی ارجحیت دارد.

Call Now Buttonتماس و مشاوره