میکرودرم و پاکسازی پوست صورت و بدن

میکرودرم و پاکسازی پوست صورت و بدن

بسیاری از افراد باور دارند که لایه‌برداری روزانه از پوست، یکی از عوامل اساسی در داشتن پوستی زیبا است. با این حال، استفاده از مواد لایه‌برداری ممکن است در افرادی که پوست آسیب دیده دارند، نتایج مناسبی به همراه نداشته باشد. میکرودرم یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی است که می‌تواند به صورت فوری اثراتی مشابه روش‌های لایه‌برداری معمولی را به وجود آورد. این روش بی‌خطر و قابل کنترل است و قادر است تا به عمق زیادی از پوست لایه‌برداری انجام دهد. میکرودرم یکی از روش‌های اصلی در جوانسازی پوست است.

اگر قصد شما از بین بردن چین و چروک‌ها و خطوط ریز بوده و یا فقط می‌خواهید ظاهر پوست خود را اندکی جوان‌تر کنید، میکرودرم یک روش ملایم و مناسب برای همه‌ی سنین است. درمان پیشگیرانه و زودهنگام می‌تواند روشن و شاداب ماندن پوست شما را تضمین کند.

اگر مطمئن نیستید که میکرودرم برای شما روش مناسبی است، می‌توانید با یکی از متخصصین پوست ما در کلینیک زیبایی رازی ملاقات کنید. متخصصین ما پوست شما را بررسی کرده و بهترین روش درمانی را پیشنهاد می‌دهند. برای تعیین وقت ملاقات با متخصصین ما و یا گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های جوان‌سازی پوست در کلینیک، می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۴۵۳۷۹ تماس حاصل فرمایید.

میکرودرم ابریژن چیست؟


در روش میکرودرم، از کریستال‌های ضد حساسیتی استفاده می‌شود که به عنوان یک ابریژن، لایه خارجی پوست (حاوی سلول‌های مرده) را برداشت می‌کنند. متخصص دستگاه میکرودرم را در منطقه درمانی قرار می‌دهد و در صورت نیاز، روی نواحی خاصی تمرکز می‌کند. این دستگاه قابلیت مکندگی دارد و می‌تواند کریستال‌ها و تکه‌های باقی‌مانده را جمع‌آوری کند تا پوست بهبود یابد و بهبود پیدا کند.

این روش بدون استفاده از مواد شیمیایی و به شکل غیرتهاجمی است و با این حال، توانایی ایجاد تغییرات قابل توجه در پوست را دارد و از جلسه درمانی اول، پوست را جوان و سالم‌تر نشان می‌دهد. با افزایش سطح کلاژن و الاستین به علت تولید لایه جدید پوست، پوست بهبود می‌یابد و ظاهر آن بهبود می‌یابد.

مزایا


میکرودرم ابریژن مزایای زیادی دارد. میکرودرم به‌عنوان یک روش بدون جراحی جوان‌سازی پوست، روشی سریع، راحت و بدون درد بوده که می‌تواند به‌طور فوری و بدون نیاز به مواد شیمیایی، لیزر و بوتاکس، پوست شما را جوان و با طراوت کند. مزایای زیاد یکی از عواملی است که میکرودرم  پوست را به یک روش درمانی رایج و مورد توجه تبدیل کرده است.

اثرگذاری

یک جلسه‌ی میکرودرم ابریژن تقریباً می‌تواند به‌اندازه‌ی سه برابر دیگر روش‌های درمانی، سلول‌های مرده‌ی پوستی را جدا کند.

عدم نیاز به مدت ‌زمان بهبودی

برخلاف بسیاری از روش‌های جوان‌سازی پوست، میکرودرم صورت غیرتهاجمی بوده و در نتیجه نیازی به مدت‌زمان بهبودی ندارد.

انعطاف‌پذیری بالا و مناسب بودن برای انواع مختلف پوست

این روش درمانی تا حد زیادی انعطاف‌پذیر بوده و برای تمامی انواع پوست مناسب است. پزشک معالج پوست شما را بررسی کرده و سپس به شما می‌گوید که به چند جلسه‌ی درمانی نیاز دارید.

ماندگاری زیاد آثار درمان

میکرودرم ابریژن تولیدمثل سلولی را تحریک می‌کند که این به معنی بهبود خاصیت ارتجاعی، صاف شدن پوست و همچنین کاهش علائم پیری می‌باشد.

این روش چه مواردی را درمان می‌کند؟


میکرودرم  ابریژن یک روش درمانی مؤثر برای موارد زیر است:

آکنه

میکرودرم پوست می‌تواند به شکل قابل‌ توجهی در درمان جوش و آکنه مؤثر باشد. پس از گذشت تنها چند هفته از زمان شروع فرایند درمان می‌توانید منتظر پوستی شفاف، روشن و سالم باشید.

چین و چروک‌ها و خطوط ریز

میکرودرم صورت می‌تواند تنها در طی یک جلسه‌ی درمانی، چین و چروک روی صورت، دور لب، اطراف چشم و گونه‌ها را بهبود بخشد.

پیری پوست

میکرودرم یک روش جوان‌سازی ساده، آسان و بدون درد برای مقابله با پیری است.

لک‌های پوست

میکرودرم ابریژن سرعت بازسازی سلول‌های بدن را برای از بین بردن لک‌های پوستی افزایش داده و پوست شما را جوان و با طراوت می‌کند.

پوست کدر یا تیره شده

میکرودرم صورت  یک روش درمانی بی‌خطر برای ناهماهنگی در رنگ پوست، لکه‌های پوستی و خال بوده و می‌توان از آن برای روشن کردن رنگ پوست و از بین بردن رنگ‌دانه‌های ناخواسته به‌منظور بهبود ظاهر پوست استفاده کرد.

جای کشیدگی پوست

میکرودرم ابریژن جای کشیدگی پوست و خطوط بارداری را با تحریک تولید کلاژن و الاستین از بین می‌برد.

پیگمنتاسیون و لکه‌دار شدن پوست

ثابت شده که میکرودرم می‌تواند به‌عنوان یک روش درمانی برای پیگمنتاسیون (تجمع بیش از حد رنگدانه) آثار قابل ‌توجهی را ایجاد کرده و لکه‌های ناخواسته در صورت را از بین ببرد.

خشکی پوست

میکرودرم‌ابریژن یک روش غیر تهاجمی برای درمان و پاکسازی پوست خشک است که علاوه بر لایه‌برداری پوست، تولید سلول‌های جدید را افزایش داده و پوست را به تولید کلاژن بیشتر تحریک می‌کند و در نهایت موجب بهبود سفتی و زیبایی پوست می‌شود.

دستگاه میکرودرم چگونه کار می‌کند؟


دستگاه میکرودرم چگونه کار می‌کند؟

در طول درمان یک دستگاه که جریان نازک ولی شدیدی از کریستال‌های لایه‌بردار را به بیرون می‌پاشد بر روی پوست شما کشیده می‌شود، ذرات مرده‌ی پوست از روی آن کنده شده و توسط مکش دستگاه از محل دور می‌شوند. این کار علاوه بر لایه‌برداری از پوست، جریان خون آن را نیز تقویت کرده و عمل خود ترمیمی پوست را تحریک می‌کند که باعث تولید کلاژن و الاستین و در نتیجه جوان‌سازی پوست می‌شود.

با انجام هر جلسه‌ی میکرودرم، می‌توان شدت درمان را افزایش داد. با این کار هر بار به لایه‌ی عمیق‌تری از پوست رسیده و می‌توان بافت اسکار ناشی از جوش را برداشته و همچنین پیگمنتاسیون و چین و چروک و خطوط ریز را از بین برد.

نحوه‌ی درمان چگونه است؟


میکرودرم ابریژن صورت ۴ مرحله‌ی ساده دارد:

مشاوره‌ی بیمار

مشاوره‌ی بیمار قبل از میکرودرم

پزشک معالج نیازهای شما را بررسی کرده و یک برنامه‌ی درمانی برای رسیدن به نتایج دلخواه را برای شما طراحی می‌کند. یک برنامه‌ی درمانی ممکن است تنها شامل یک جلسه‌ی تکی بوده و یا ۶ تا ۲۰ جلسه با فاصله‌ی ۷ تا ۱۰ روزه را شامل شود.

تمیز کردن

تمیز کردن بعد از میکرودرم

قبل از شروع درمان از یک ژل پاک‌کننده‌ی مخصوص بر روی پوست شما استفاده می‌شود تا از تمیز بودن پوست اطمینان حاصل شود. برای بیماران مرد، بهتر است که صورت شب قبل از درمان به‌طور کامل تراشیده شود (این مورد ضروری نیست). صورت تمیز، خشک و تراشیده شده به این معنی است که دستگاه لایه‌بردار می‌تواند به‌راحتی به درون پوست نفوذ کند.

میکرودرم ابریژن، درمان و هدف

میکرودرم ابریژن، درمان و هدف

یک دستگاه که جریان شدید و نازکی از کریستال‌های لایه‌بردار از آن خارج می‌شوند بر روی پوست کشیده می‌شود. ذرات مرده‌ی پوست از آن جدا شده و مکش ایجاد شده توسط دستگاه آن‌ها را از منطقه دور می‌کند. این کار هم باعث لایه‌برداری پوست و هم تقویت گردش خون منطقه می‌شود که خود منجر به تولید کلاژن و الاستین بیشتری خواهد شد. پس از یک بار گذر کردن کلی از روی صورت، پزشک معالج مناطق مشکل‌دار مانند روزنه‌های پوستی، مناطق لکه‌دار، خطوط ریز، چین و چروک‌ها، مناطق دچار پیگمنتاسیون و جای جوش را مورد هدف دستگاه قرار می‌دهد.

مرطوب کردن با SPF

مرطوب کردن با SPF

پس از درمان یک مرطوب‌کننده با pH خنثی (بین ۴٫۵ تا ۷) بدون هر گونه روغن، آلفا هیدروکسی اسید، مواد گلیکولیک و یا رتینول بر روی پوست استفاده می‌شود تا رطوبت ازدست‌رفته‌ی پوست جایگزین شده و از خشک و پوسته‌پوسته شدن آن جلوگیری شود.

آفتاب‌سوختگی می‌تواند باعث لکه‌دار شدن و پیری زودرس پوست شود. پس از انجام این روش درمانی مهم است که پوست خود را در برابر اشعه‌ی شدید خورشید محافظت کرده و از مرطوب کننده‌های SPF دار استفاده کنید. این امر به‌خصوص در فصل تابستان و برای افرادی که به دنبال درمان پیگمنتاسیون هستند بسیار مهم است. عدم استفاده‌ی مرتب از کرم ضد آفتاب می‌تواند موجب بازگشت پیگمنتاسیون و لکه‌های پوستی شود.

آیا این درمان با درد همراه است؟


احساسی که در لایه برداری با روش میکرودرم پوست تجربه می‌کنید را تا کنون تجربه نکرده‌اید و  به هیچ احساسی که قبلا داشته‌اید شبیه نیست. برخی از افراد می‌گویند که درمان همانند کشیده شدن یک کش لاستیکی بر روی پوست آن‌ها است. در این روش بلورهای آلومینیم اکسید بر روی پوست پاشیده می‌شوند تا به‌آرامی لایه‌ی خارجی پوست و سلول‌های مرده‌ی آن را جدا کنند. در همین حین، یک دستگاه مکش در حال جمع‌آوری این بلورها و سلول‌های پوستی مرده می‌باشد. این درمان پوست شما را دوباره نرم و لطیف می‌کند.

نتایج


شما بلافاصله پس از انجام درمان آثار آن را مشاهده خواهید نمود و با هر جلسه‌ی درمانی، پوست شما به‌طور پیش‌رونده بهبودی پیدا می‌کند.

معایب


انجام درست این درمان توسط یک پزشک مجرب ممکن است تنها باعث سفت شدن پوست و در مواردی قرمز شدن موضعی آن شود. عوارض میکرودرم معمولاً در عرض ۲۴ ساعت پس از درمان ناپدید می‌شوند.

در برخی از موارد میکرودرم می‌تواند فعال‌کننده‌ی یک سری از مشکلات مربوط به ترمیم پوست در افرادی با پوست مشکل‌ساز باشد. برای مثال می‌توان به ایجاد جوش‌های متعدد در افرادی با پوست مستعد برای جوش اشاره کرد. این واکنش موقتی بدن با گذشت زمان از بین رفته و پس از جلسات درمانی بعدی، بهبودی‌های قابل ‌توجهی را مشاهده خواهید نمود. شدت بالای درمان می‌تواند در رنگ پوست‌های تیره باعث ایجاد لکه یا ناصافی پوست شود. پزشک معالج باید برای این نوع پوست‌ها از درمان با شدت پایین‌تر استفاده کند. خانم‌های باردار و یا افراد مبتلا به روزاسه نباید تحت درمان با دستگاه میکرودرم ابریژن قرار بگیرند.

هزینه


هزینه‌ میکرودرم پوست به محل کلینیک انجام درمان و منطقه‌ی مورد درمان بستگی دارد. برای نتایج بهتر بیش از یک جلسه‌ی میکرودرم ابریژن لازم است. همچنین در این روش درمانی هزینه‌هایی مانند ژل‌ها و کرم‌های مخصوص که قبل و بعد از درمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، نیز وجود دارند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره