میکرودرم و پاکسازی پوست صورت: روش،عوارض و هزینه

میکرودرم و پاکسازی پوست صورت

پوست در معرض عوامل محیطی قرار دارد. با گذر زمان، اشعه ی خورشید، آلودگی و سایر عوامل به پوست آسیب می رسانند. روش میکرودرم ابریژن(پاک سازی پوست) به کاهش و یا درمان چروک صورت، خطوط باریک، رفع خط خنده و چروک اطراف چشم ها، درمان جوش، اسکار و لکه های مرتبط با سن، کک و مک، درمان جای جوش و تجمع نامطلوب رنگ دانه های پوستی که ممکن است با گذشت زمان به وجود آیند، کمک می کند.

یک روش غیرتهاجمی که برای پاکسازی پوست صورت در کلینیک رازی استفاده می شود میکرودرم پوست است. نتایج حاصل از درمان میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) تقریبا بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده هستند. تنها یک جلسه درمان میکرودرم ابریژن به بهبود رنگ، حالت و سلامتی پوست کمک می کند. پس از درمان، پوست، ظاهری با طراوت، صاف و نرم خواهد یافت. بهترین نتیجه زمانی حاصل می شود که فرد چندین بار به فاصله ی دو یا سه هفته تحت درمان میکرودرم ابریژن قرار گیرد.

میکرودرم ابریژن (پاکسازی پوست) چیست؟


میکرودرم ابریژن (پاکسازی پوست) چیست؟

میکرودرم ابریژن( پاکسازی و جوانسازی پوست) روش درمانی غیرشیمیایی و غیر تهاجمی ( بدون نیاز به عمل باز) است که از اسپری میکروکریستال جهت از بین بردن لایه ی خارجی سلول های خشک و مرده استفاده می کند تا پوستی جوان تر و شاداب تر حاصل شود. میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست و جوانسازی پوست) به تولید لایه های جدید پوستی زیرین با میزان بالاتری از کلاژن و الاستین کمک می کند و ظاهر پوستتان را بهبود می بخشد. میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست صورت) بسیار آرامتر و سطحی تر از روش درمانی درم ابریژن عمل می کند. درم ابریژن( لایه برداری پوست) روش درمانی عمیق تری است که جهت رفع خطوط عمقی صورت، آسیب های جدی ناشی از نور خورشید و جای زخم ها استفاده می شود، همچنین یکی دیگر از پاک سازی صورت استفاده از زوج جوانسازی پوست صورت با لیزر RF می باشد.

افرادی مناسب برای استفاده از این روش


بیماران دارای خطوط باریک و چروک صورت، لکه های مرتبط با سن، آسیب ناشی از نور خورشید، رنگ دانه های نامنظم، منافذ مسدود در پوست، معایب بافت پوست یا جای زخم جزئی، مناسب درمان با روش میکرودرم صورت ( پاکسازی پوست و جوانسازی پوست ) هستند. بیماران دارای لک و یا آکنه نیز می توانند از این روش درمانی استفاده کنند. پخش کردن آرام میکروکریستال ها، نواقص و معایب پوست را با از بین بردن لایه ی بیرونی سلول های آسیب دیده و مرده ی پوست بهبود بخشیده ، پاکسازی پوست انجام شده و پوستی تازه و جدید را به وجود می آورد.

روش انجام


در جلسه ی درمان با استفاده از روش میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست)، پزشک به وسیله ی قطعه ای دستی که در مقابل پوست قرار داده شده است، مقدار کمی از کریستال های آلومینیوم اکسید را روی پوست می پاشد. این کریستال های درمابریژن( لایه بردار پوست) پوست را ورقه ورقه کرده و سیستم پاکسازی، پوسته های باقی مانده را مکش کرده و از بین می برد. میکرودرم پوست صورت ( پاکسازی پوست  و جوانسازی پوست ) به ایجاد لایه های پوستی ضخیم تر و سالم تر کمک می کند. ضروری است درمان چند دفعه انجام شود چرا که به ایجاد لایه ای جدید از سلول های پوستی که میزان بالاتری از کلاژن و الاستین دارند، کمک می کند. این دو عنصر( کلاژن و الاستین ) جهت داشتن پوستی با طراوت و سالم ضروری هستند وتاثیر به سزایی در رنگ چهره و ظاهر کلی پوست شما و روشن شدن پوست دارند. تقریبا به طور معمول بین پنج تا دوازده جلسه ی درمانی به فاصله ی دو یا سه هفته جهت مشاهده تاثیر کامل میکرودرم پوست نیاز است. این روش درمانی  برای رفع کک مک ، راحت و تقریبا بدون درد، تنها بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد و به آن ، ” پاکسازی در وقت ناهار” نیز می گویند.

مدت زمان لازم برای این روش


یک جلسه  میکرودرم ابریژن(پاکسازی پوست) معمولا بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد. بیماران پس از یک جلسه درمان، شاهد بهبودی در رنگ پوست، رفع چروک صورت و جای جوش صورت خود هستند اما نتایج پایدار تنها پس از چندین جلسه ی درمان پی در پی در طول چند هفته حاصل می شوند.

 

 

بهبودی و نتایج


میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست صورت)  روشی سریع است و در مطب  با کمترین یا بدون هیچ گونه ناراحتی قابل انجام است. پس از درمان، ممکن است پوست، صورتی رنگ شود که موقتی بوده و معمولا در طول چند ساعت از بین می رود. بلافاصله پس از درمان میکرودرم  پوست، می توانید از هرگونه مواد آرایشی استفاده کنید تا هرگونه نشانه ی بارز درمان را بپوشانید. میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) از محبوبترین روش های درمان چین و چروک صورت موجود غیرتهاجمی برای پوست صورت به شمار می رود.

عوارض و مزایا


عوارض و مزایا میکرودرم ابریژن

روش میکرودرم ابریژن (پاکسازی پوست) یک روش بی خطر، غیرتهاجمی و سریع است که فواید بسیاری دارد. این روش می‌تواند جوش‌های صورت، خطوط باریک صورت، چروک‌ها و سایر علائم مرتبط با سن را کاهش داده و تا حدی حذف کند. همچنین، تخلیه جای جوش در صورت و بدن را به طور موثری انجام می‌دهد و بهبود زخم‌های سطحی را تسریع می‌کند. این روش می‌تواند به تمامی انواع پوست و در هر رنگی، درخشش و سلامتی بخشیده و تقریباً بدون عوارض جانبی انجام می‌شود. با توجه به استفاده از کریستال‌هایی که حساسیت زا نیستند، میکرودرم ابریژن (پاکسازی پوست) به عنوان یک روش درمانی عالی برای پوست‌های حساس به مواد شیمیایی محسوب می‌شود.

اگر پاکسازی توسط یک متخصص با تجربه و ماهر انجام شود، خطرات جدی برای بیمار وجود نخواهد داشت. در برخی موارد، ممکن است پس از درمان، یک سوزش خفیف در پوست احساس شود. با این حال، به دلیل اینکه سابقه سلامتی و نوع پوست هر فرد متفاوت است، خطرات و فواید میکرودرم ابریژن (پاکسازی پوست) باید به طور خاص بررسی شوند و برای هر فرد به صورت مورد به مورد در نظر گرفته شوند.

هزینه و قیمت


هزینه ی میکرودرم ابریژن(پاکسازی پوست) بر اساس عواملی چون میزان نیاز به پاکسازی، تعداد جلسات درمانی، دستمزد پزشک معالج و در هر شهر متفاوت خواهد بود. هزینه میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) نسبت به سایر روش های زیبایی جهت جوان سازی پوست صورت به ویژه روش های جراحی مانند لیفت صورت، ارزان تر و پائین تر است.

Call Now Buttonتماس و مشاوره