مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق فیلر برای رسیدن به بهترین نتیجه

مراقبت های قبل و بعد از تزریق فیلر برای رسیدن به بهترین نتیجه

اکثر افراد تمایل به تزریق فیلر لب دارند. در تزریق فیلر، جراح یک فیلر پوستی را به لب تزریق می‌کند تا لب‌ها را حجیم و گرد سازد. این نوع فیلرهای پوستی را گاهی “فیلرهای اسید هیالورونیک” می‌نامند و مواد مختلفی در تزریق این فیلرها استفاده می‌شود.

اگر دوست دارید لب‌های خود را بدون جراحی برجسته و خوش فرم کنید، مشاورین ما در مرکز تخصصی رازی آماده ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی‌های لازم در این زمینه به شما هستند. جهت رزو نوبت می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل نمایید.

فرآیند تزریق فیلر لب


فیلرهای پوستی رایج‌ترین نوع فیلر تزریقی لب هستند. تزریق نیم تا یک میلی لیتر از فیلر باعث می‌شود لب کاملا طبیعی به نظر برسد اما اگر فرد بخواهد لب او کاملا پر به نظر آید باید در هر جلسه درمان ۲ میلی لیتر فیلر برای او تزریق شود. ممکن است قبل از تزریق از بی حسی موضعی استفاده شده و سپس پزشک فیلر را از طریق چند تزریق کوچک به لب وارد ‌کند. تزریق بین نیم ساعت تا یک ساعت طول می‌کشد.
برخلاف تزریق بوتاکس که عضله‌ی زیر چین و چروک‌ها را شل می‌کند، فیلرهای تزریقی، خطوط، چین و چروک‌ها یا فضاهای خالی را توسط یکی از مواد موجود در فیلر پر می‌کند. در نتیجه، نقاط مشکل دار تقریبا ناپدید می‌گردند.

آیا تزریق فیلر لب دردناک است؟


بله. تزریق فیلر لب دردناک است زیرا لب‌ها بسیار حساس هستند! اگر تزریق فیلر لب بدون بی حسی انجام شود، ممکن است به فرد صدمه بزند. البته آستانه درد در بیماران مختلف متفاوت است. در برخی از بیماران تزریق فیلر بدون بی حسی انجام می‌شود و بیمار احساس ناراحتی نمی‌کند اما اکثر بیماران کمی درد دارند. اگر بیمار نگران وجود درد باشد، پزشک از یک کرم بی حس کننده که اثر آن پس از ۲۰ دقیقه ظاهر می‌شود برای لب‌ها استفاده می‌کند.

نکات مهم قبل از تزریق فیلر


نکات مهم قبل از تزریق فیلر

بسیاری از بیماران نگران ایجاد عوارض قابل مشاهده پس از تزریق فیلر پوستی هستند. چند مورد وجود دارد که می‌توان برای کاهش کبودی و تورم و بهبود سریع‌تر آنها را انجام داد. هرچه بیمار این موارد را دقیق‌تر انجام دهد، بهبود سریع‌تر صورت گرفته و عوارض موجود کمتر قابل مشاهده خواهند بود. این موارد عبارتند از:

  • دو روز قبل  از تزریق و دو روز پس از تزریق از مصرف داروهای رقیق کننده خون (مانند الکل، آسپرین، ویتامین E، برخی از داروها و مکمل‌های گیاهی) خودداری کنید.  رقیق شدن خون باعث افزایش احتمال کبودی می‌شود، بنابراین، اجتناب از مصرف رقیق کننده‌ها احتمال کبودی را کاهش می‌دهد.
  • قرص آرنیکا را طبق دستور زیر مصرف کنید: از پنج روز قبل از درمان تا روز درمان هر دو ساعت یکبار ۲ قرص بخورید. قرص‌های ۳۰c بهترین نوع این قرص‌ها هستند.

روش‌های رفع کبودی و تورم

  • کمپرس آب گرم: آب را خیلی گرم کرده و پارچه تمیزی را در آن فرو برید، سپس آب پارچه را گرفته و آن را روی صورت بیندازید تا گرما و بخار به صورت برسد. این کار را چندین مرتبه، در صورت امکان هر دو ساعت یک بار، تکرار کنید.
  • داروی ضد حساسیت بنادریل (دارای آریواستین): داروی بنادریل که ضد حساسیت است در فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی موجود بوده و پس از ۱۵ دقیقه اثر آن ظاهر می‌شود. این دارو را طبق دستور آن مصرف کنید.
  • کرم آرنیکا: در فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی موجود است و مصرف آن قبل از خواب باعث رفع کبودی می‌شود.

مراقبت‌های بهداشتی پس از تزریق فیلر پوستی

بلافاصله پس از درمان، ممکن است محل تزریق قرمز و متورم شود و احساس حساسیت و خارش داشته باشید. این علائم پس از تزریق طبیعی است و معمولاً پس از چند روز بهبود می‌یابند. اگر علائم پس از چند روز برطرف نشد یا علائم جدیدی ظاهر شد، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

تورم اولیه پس از تزریق فیلر ممکن است مدتی باقی بماند و در برخی موارد تا یک هفته می‌تواند ادامه داشته باشد. در این مدت، لب‌ها ممکن است ناهماهنگ به نظر برسند. باید به یاد داشته باشید که نتایج نهایی تزریق فیلر بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده نیستند.

تا شش ساعت پس از تزریق، بهتر است محل تزریق را لمس نکنید. پس از گذشت این مدت زمان، می‌توانید محل تزریق را به آرامی با آب و صابون شستشو دهید و از آرایشی خفیف استفاده کنید. همچنین، تا زمانی که تورم و قرمزی اولیه رفع نشده است، از معرض گرما (مانند سولاریوم و حمام آفتاب) یا سرمای شدید خودداری کنید.

اگر قبلاً تبخال در محل تزریق داشته‌اید، ممکن است سوراخ‌های سوزن مجدداً باعث ایجاد تبخال شوند. همچنین، اگر آسپرین یا داروهای مشابه مصرف می‌کنید، باید بدانید که این داروها احتمال خونریزی و کبودی در محل تزریق را افزایش می‌دهند.

 

 

تزریق فیلر چقدر دوام خواهد داشت؟

فیلرهای پوستی دوام زیادی دارند اما دائمی نیستند. بیمار همیشه می‌تواند ترکیب دارو را تغییر داده یا همان ترکیب قبلی را مجدد استفاده کند- و می‌تواند تزریق را هر چند وقت یک بار که مایل بود تکرار کند.
اکثر بیماران حدود ۶ تا ۱۲ ماه پس از اولین درمان چین و چروک‌ها، ملاقاتی با پزشک خواهند داشت. اگر تزریق در لب‌ها انجام شده باشد، معمولا بیمار باید حدود ۶ ماه بعد به پزشک مراجعه کند.
حدود ۲ تا ۴ هفته پس از اولین جلسه درمان، بیمار باید برای درمان تاچ آپ مراجعه کند تا درمان کامل شده و نتیجه‌ی مطلوب حاصل شود.

مزایای استفاده از فیلر برای داشتن لب‌های پر و حجیم

  • بهبود ظاهر- مهم‌ترین مزیت فیلر برای اکثر افرادی که از فیلر لب استفاده می‌کنند این است که ظاهر آنها را بهبود می‌بخشد. پر بودن لب‌ها باعث می‌شود شخص جوان‌تر به نظر برسد. بهبود ظاهر فرد باعث افزایش اعتماد به نفس در موقعیت‌های شغلی و اجتماعی می‌گردد.
  • پری طبیعی- محصولاتی همچون فیلرهای ژوویدرم باعث ایجاد ظاهری طبیعی می‌گردند زیرا از اسید هیالورونیک، ماده‌ای که به طور طبیعی توسط بدن تولید می‌شود، ساخته شده‌اند. از آنجا که اسید هیالورونیک ماده‌ای طبیعی است، کمتر باعث کبودی می‌شود. این فیلر به طور طبیعی جذب شده و برای دوام گردی و پری لب‌ها باید تزریق هر شش ماه یک بار تجدید شود.
  • افزایش تدریجی- فیلرهای طبیعی را می‌توان در دوره‌ای از زمان مرتب تزریق کرد تا زمانی که نتیجه‌ی مطلوب حاصل شود. این مورد بسیار مورد پسند افرادی است که از زمان تولد لب‌های باریکی داشته‌اند و نمی‌دانند اگر لب‌هایشان پر شود ظاهرشان چه تغییری خواهد کرد. پس از چند جلسه مراجعه، بدون اینکه بیمار از درد و ناراحتی ناشی از افزایش مقدار تزریق رنجی برده باشد، پری لب‌های بیمار به حد مطلوب خواهد رسید.
  • عدم وجود عوارض جانبی یا عوارض جانبی ناچیز- هنگام استفاده از فیلرهای اسید هیالورونیک، حساسیت و عوارض جانبی بسیار کمی ایجاد خواهند شد. بیمار باید در اولین جلسه ملاقات پزشک را از مواردی که به آنها حساسیت دارد و داروهایی که مصرف می‌کند مطلع سازد تا پزشک بتواند فیلر مناسب را برای او انتخاب کند. اگر پزشک احتمال دهد که بیمار به مواد فیلر حساسیت دارد، ابتدا برای تست مقدار کمی از فیلر را به بازوی بیمار تزریق می‌کند.
  • بهبود سریع- اکثر افرادی که فیلر لب تزریق می‌کنند می‌توانند یک روز پس از تزریق به زندگی عادی برگشته و تمام فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهند. با توجه به تاثیر چشمگیری که فیلر بر روی ظاهر و اعتماد به نفس افراد دارد، بهتر است قبل از سایر روش‌های جراحی زیبایی، تزریق فیلر در نظر گرفته شود.
Call Now Buttonتماس و مشاوره