لیپوماتیک: جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن و لاغر کردن شکم

لیپوماتیک

روش لاغری با لیپوماتیک یا پیکرتراشی جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن با نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی در مقایسه با سایر روش های کوچک کردن شکم مثل ساکشن ویا لیپولیزر است.

در کلینیک رازی، جراحی لیپوماتیک برای لاغری موضعی در مناطق مختلف از جمله شکم، پهلو، ران و اطراف زانو، ناحیه پشت، غبغب و بازو با استفاده از تجهیزات پزشکی پیشرفته و دقیق انجام می‌شود. این عمل جراحی با کمترین عوارض، بدون درد و خونریزی انجام می‌شود.

بسیاری از افراد با تجمع بافت چربی در این مناطق مواجه هستند و این رسوبات چربی عموماً با عناوین غبغب و گوشت زیر گلو شناخته می‌شوند. افرادی که با این مشکلات روبرو هستند، می‌دانند که این مسئله می‌تواند بسیار مزاحمت‌آور باشد. علاوه بر این، این مناطق به تأثیرات رژیم غذایی و ورزش بسیار مقاوم هستند. با اماکن لیپوماتیک، با حذف رسوبات چربی و رفع غبغب، می‌توانید از این مشکلات خلاص شوید.

لیپوپلاستی یا حذف چربی از بدن


 •  عمل لیپوماتیک به بیان ساده تخلیه بافت‌های چربی بدن با استفاده از مکش است. هرچند لیپوماتیک درمانی موثر است، اما چنین روشی آسیب‌هایی را به بدن بیمار وارد می‌کند. بنابراین برای این که درمان آسیب کمتری به بدن بزند، متخصصین زیبایی روش‌های ملایم‌تری را برای تخلیه بافت‌های چربی از بدن ابداع کرده‌اند. در این روش‌ها ابتدا توده چربی به شیوه فیزیکی یا شیمیایی متلاشی می‌شود، سپس از بدن به بیرون مکیده می‌شود.
 • در بعضی از روش‌های لیپوساکشن، مانند جت لیپوساکشن از نیروی آب برای متلاشی کردن توده چربی استفاده می‌شود. جراح ابتدا برشی را روی بدن ایجاد می‌کند، سپس آب را از راه این برش با چنان فشاری وارد بدن می‌کند که توده‌های چربی بزرگ به توده‌های کوچکتر شکسته می‌شود. سپس توده‌های چربی کوچکتر با نیروی مکش از بدن تخلیه می‌شود. تیکل لیپو نیز بر اصل یکسانی استوار است، هرچند در آن به جای فشار آب از ارتعاش‌های صوتی برای متلاشی کردن چربی استفاده می‌شود. ارتعاش‌های صوتی از راه کانولایی به چربی می‌رسد که مختص این درمان طراحی شده است.
 • در تمام عمل‌های لیپوساکشن از کانولا برای تخلیه چربی استفاده می‌شود. کانولا وسیله‌ی لوله مانندی است که نیروی مکش در آن برقرار می‌شود. در روش تیکل لیپو، نوک کانولا با جریان یافتن هوای پرفشار داخل آن مرتعش می‌شود. جراح کانولا را برای تخلیه چربی وارد بدن می‌کند و توده‌های چربی را به ذرات کوچکتر می‌شکند. سپس توده‌های کوچکتر چربی را با استفاده از کانولا به بیرون می‌مکد.

لیپوماتیک چیست؟


لیپوماتیک یک روش جدیدترین لیپوساکشن است که به طریقی ایمن، موثر و آسان عمل می‌کند. این روش (که همچنین به عنوان لیپوساکشن انفراسونیک شناخته می‌شود)، توسط سازمان غذا و دارو تأیید شده است و یک سیستم ایمن و استاندارد است که برای لاغر کردن پا، شکم، پهلو و سایر بخش‌های بدن و کاهش حجم چربی از مناطق مختلف بدن، از جمله رفع چربی شکم بدون نیاز به جراحی، قابل استفاده است.

لیپوماتیک چگونه باعث لاغری شکم می‌شود؟


در لاغری شکم، روش لیپوماتیک، سلول های چربی در ابتدا شکسته می شود (یا با حرکات ارتعاشی کانولا به صورت ذرات ریز در می آیند) و سپس ذرات ریز چربی به آرامی برای خوش هیکل کردن بدن بیرون کشیده می شود.

عکس‌های قبل و بعد لیپوماتیک


عکس‌های قبل و بعد لیپوماتیک

عکس‌های قبل و بعد لیپوماتیک

کارایی پیکر تراشی نسبت به لیپوساکشن چه قدر است؟


روش لیپوماتیک مشکل امنیت روش لیپو ساکشن سنتی را از بین می برد و علاوه براین، سیستم امنیتی پویای آن از بافت های بدن (عصب ها، عروق خونی، عضلات) در برابر فرآیند لیپوساکشن محافظت می کند.دستگاه لیپوماتیک با ۶۰۰ ارتعاش در دقیقه به شکل موثری چربی اضافی را بیرون می کشد و نتایج بهینه ای را عرضه می کند که شامل پوست صاف تر، برآمدگی کمتر و کمبودی کمتر است و برای کوچک کردن بازو نیز کاربرد دارد. در جلسه مشاوره نیز، سایز و نوع فشردگی پوشش شما و هزینه لیپوماتیک نیز تعیین می‌شود. بنابراین قیمت لیپوماتیک برای همه افراد یکسان نیست.

لیپوساکشن بدون درد چگونه انجام می‌شود؟


لیپوساکشن بدون درد چگونه انجام می‌شود؟

در عمل، این روش لیپوساکشن با یک لوله کانولا ساکشن ارتعاشی تسریع می شود. روش لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) با یک موتور بادی کار می کند که با هوای فشرده ای که سه حرکت نوسان، چرخش و ارتعاش را برای لوله کانولا فراهم می کند، راه اندازی می شود. در نتیجه در لیپوماتیک لاغری این سه حرکت، یک مسیر مارپیچ ایجاد می شود که بافت چربی را به ذرات ریز تبدیل می کند. اصل امولسیون امکان خارج سازی بافت چربی بدون آسیب وارد کردن به بافت های دیگری مثل عضلات، عروق خونی و عصب ها را فراهم می کند. این مساله منجر به دوره ریکاوری سریع تر پس از عمل می شود. روش لیپوماتیک همچنین در نواحی دشوار یا نواحی حاوی فیبروز دقیق تر عمل می کند و در آب کردن شکم  بسیار موثر است. (لیپوساکشن ثانویه یا لیپوساکشن مردانه).

مزایای استفاده از لیزر لیپوماتیک چیست؟


مزایای استفاده از لیزر لیپوماتیک چیست؟

لیزر لیپوماتیک در قیاس با لیپوساکشن فراصوت، لیپوساکشن دستی سنتی یا لیپوساکشن لیزری، باعث سوزش پوست (نرکوز پوست) نمی شود و  ورم کمی را ایجاد می کند. این روش باعث انقباض بیشتر پوست مخصوصا برای کوچک کردن شکم بعد از زایمان می شود، نتایج بهینه ای را در نواحی فییبروزی بوجود می آورد و در خارج سازی ایمن چربی بدون آسیب وارد کردن به بافت های مجاور توانایی فوق العاده ای دارد.

در این روش ، سلول های چربی، ابتدا به روش کاملا فیزیکى و نه اشعه و یا حرارت تخریب شده (توسط حرکات لرزشی کانولا بصورت امولسیون در می آید) و سپس این چربی امولسفیه به آرامی برای پیکر بندی بدن توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود.

این روش برای چه نواحی در بدن به کار می‌رود؟


عمل لیپوماتیک برای لاغری شکم و پهلو، ران، ساق پا و اطراف زانو، ناحیه پشت، درمان چاقی صورت شامل  رفع غبغب و همچنین بازو  استفاده می شود. همچنین ازلیپوماتیک می توان برای جراحی مجدد و نیز همراه با تقبل قیمت لیپوساکشن و سایر تکنیک های لیپوساکشن معمولی برای بهبود نتایج کلی و رضایت بیشتر بیماران استفاده کرد.

مقایسه روش‌های کاهش چربی


مقایسه روش‌های کاهش چربی

مقایسه روش های کاهش چربی بر طبق طبق پیشرفت بودن فن آوری مورد استفاده در آن ها جراحی لیپوماتیک بهتر است یا لیپوساکشن و یا لیزر لیپولیزر

مقایسه لیپوماتیک با لیپوساکشن

لیپوساکشن روش جراحی دستی برای لاغر شدن بعد از زایمان است که مدت زمان زیادی به طول می انجامد. عوارض جانبی: آسیب بافت، خونریزی، کبودی و ورم، بی هوشی عمومی، ریکاوری طولانی، شل شدن پوست پس از عمل، خطر آمبولی.

تفاوت  لیپوماتیک با لیپولیزر

لیپولیزر زمان زیادی طول می کشد، برای نواحی دارای چربی کم مثل لاغری بازو ، مناسب است، خطر سوزن، بی هوشی موضعی، ریکاوری سریع، سفت شدن نامناسب پوست در لیپولیزر وجود دارد.

فواید این درمان چیست؟


 • جدیدترین روش
 • دارای سیستم فراصوت
 • زمان کوتاهی طول می کشد
 • عوارض جانبی ندارد-بی حسی موضعی
 • ریکاوری سریع-سفت شدن مناسب پوست
 • عدم وجود خطر آمبولی

لیپوماتیک جایگزین برتر ساکشن و لیپولیزر است. روش لیپوماتیک جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن و لاغر کردن شکم با نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل ساکشن ویا لیپولیزر است. عوارض لیپوماتیک ناچیز است و این روش  مشکل ایمنی را که در روش سنتی لیپوساکشن وجود داشت را رفع کرده است و سیستم امنیتی فعال آن محافظت از بافت بدن (اعصاب، رگ های خونی، ماهیچه ها) را برعهده دارد

آیا با این روش می‌توان وزن را کاهش داد؟


در این روش هدف، معمولا کم کردن وزن نیست بلکه تغییر سایز، حجم و فرم است. این عمل بسیار راحت و بدون عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است.

آیا با انجام لیپوماتیک احتمال انتقال بیماری ایدز و هپاتیت وجود دارد؟


یکی از دلـــنگرانی های عمده  افراد در انتخاب یک کلینیک برای انجام روش های لاغری موضعی، احتمال انتقال بیمار هایی نظیر ایدز، هپاتیت و … می باشد. در کلینیک رازی با بهره گیری از پیشرفته ترین و دقیق ترین روش های استریلیزاسیون این نگرانی در بیماران خود از بین رفته است.در این کلینیک علاوه بر این که از کاورها، پوشش ها و وسایل یکبار مصرف برای هر بیمار استفاده می گردد، تمامی وسایل باکمک جدیدترین مواد ضدعفونی کننده در علم پزشکی ضدعفونی می شود.

قبل از عمل چه کارهایی باید انجام گیرد؟


 • از نیمه شب قبل از عمل از خوردن آب و وعده غذایی خودداری کنید
 • دو روز قبل از عمل آسپرین مصرف نکنید
 • دو روز قبل از عمل و یک ماه پس از آن از کشیدن سیگار خودداری کنید
 • یک روز قبل از عمل از مصرف روغن ویتامین ای خودداری کنید

دوره نقاهت و بهبودی چه قدر طول می‌کشد؟


در روش لیپوماتیک دوره نقاهت بعد از عمل بسیار کوتاهتر و بین ۳ تا ۷ روز می باشد.

آیا می‌توان به صورت همزمان با لیپوماتیک، انتقال چربی را هم انجام داد؟


نکته قابل توجه آنکه بدلیل عدم آسیب به سلولهای چربی به طور همزمان می توان چربی خارج شده را به هر قسمتی از بدن مانند باسن، سینه، صورت (گونه، لب و خطوط وچروک های پوستی )، پشت دست و … تزریق کرد.

چه مدت بعد از عمل باید از گن استفاده کرد؟


توصیه به پوشیدن ۲تا ۳ هفته گن تنگ بعدازلیپوماتیک داریم بعد ان میتوان از گنی که کمی شل تر است تا ۴-۶ هفته استفاده کرد.

چرا این روش نسبت به روش‌های دیگر لاغری از محبوبیت بیشتری برخوردار است؟


 • کبودی کمتر
 • ورم کمتر
 • دوره ریکاوری پس از عمل کوتاه تر
 • توانایی درمان همه نواحی بدن، حتی ظریف ترین نواحی
 • سیستم ایمنی فعال که ارتباطی با بافت چربی ندارد
 • وارد شدن حداقل آسیب به بدن
 • پوست وضعیت بهتری پیدا می کند ( انقباض زیاد پوست ، مناسب برای کوچک کردن شکم بعد از سزارین )
 • دوره عمل کوتاه، درد کمتر و ریکاوری سریع

چه مدت بعد از عمل می‌توان نتایج را مشاهده کرد؟


بیماران می توانند در همان لحظه نتایج را مشاهده کنند و نتایج کاهش چربی  نهایی در عرض سه ماه ظاهر می شود. بیماران خیلی زود می توانند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند. علاوه بر این، سوزش، کبودی و ورم پوست با این روش شدیدا کاهش پیدا می کند.

مهم ترین اثر حذف سلولیت و سفت شدن پوست است که به انقباض پوست در حدود یک تا شش ماه پس از عمل کمک می کند.

عوارض لیپوماتیک


عوارض لیپوماتیک مانند دیگر روش‌های لیپوساکشن است. احتمال دارد که موضع پس از درمان ناهموار شود و بافت‌های اطراف آسیب ببیند. بزرگترین خطر بسیاری از این عمل‌های جراحی به عوارض بیهوشی مربوط می‌شود، اما چون در لیپوماتیک فقط از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود، این عوارض بروز نمی‌یابد.

هزینه لیپوماتیک


لیپوماتیک در مجموع ارزان‌تر از لیپوساکشن معمولی است. هزینه لیپوماتیک به اهداف مورد نظر بیمار بستگی دارد و هنگام تعیین هزینه به مواردی همچون تعداد، بزرگی و محل درمان و همچنین اندازه فعلی موضع درمان توجه می‌شود.

متقاضی مناسب لیپوماتیک


پزشکان لیپوماتیک را به افرادی توصیه می‌کنند که می‌خواهند چربی‌های مقاوم به رژیم لاغری و ورزش را از بین ببرند. Tickle Lipo برای افرادی که می‌خواهند مقدار زیادی چربی را از بین ببرند، مناسب نیست.

 آیا می‌توان بعد از عمل به استخر یا حمام رفت؟ 


استحمام یا غوطه‌ور شدن در وان آب داغ تا یک هفته پس از عمل ممنوع است. زخم‌های جراحی باید تمیز نگه داشته شود تا عفونت بروز نیابد و باقی ماندن جای زخم به حداقل برسد.

چه زمانی می‌توان ورزش کرد؟


متخصص از بیمار می‌خواهد که یک تا دو هفته پس از عمل ورزش نکند تا بهترین نتیجه ممکن به دست آید.

آیا درد بعد از عمل، طبیعی است؟


درد معمولاً بسیار خفیف است و با مصرف مسکن غیرتجویزی آرام می‌شود. اما اگر ناراحتی شدیدتر باشد، پزشک مسکن تجویز می‌کند تا بیمار دوران بهبود را راحت‌تر پشت سر بگذارد.

چه زمانی می‌توانم به فعالیت‌های روزانه خود برگردم؟


متخصص بیمار را تشویق می‌کند که از فردای عمل حرکت کردن و راه رفتن را شروع کند و فعالیت‌های روزانه معمول خود را انجام دهد.

آیا این درمان باعث التهاب و تورم و قرمزی می‌شود؟


چون در لیپوساکشن معمولی از گرما و اولتراسوند استفاده می‌شود، پس از عمل عوارضی چون ورم و التهاب بروز می‌یابد و دوران بهبود پس از عمل نیز طولانی است، اما کانولای جراحی مخصوصی که در روش لیپوماتیک به کار برده می‌شود، این مشکلات را حذف کرده است و بیمار می‌تواند سریع‌تر بهبود یابد و فقط ظرف یک یا دو روز در محل کار حاضر شود.

آیا امکان بازگشت چربی‌ها بعد از عمل وجود دارد؟


باید توجه داشته باشید که عمل‌های حذف چربی مانند لیپوماتیک باعث جلوگیری از تجمع چربی‌ها بعد از عمل نمی‌شوند. اگر شما تغذیه مناسب داشته باشید و از مصزف غذاهایی که باعث اضافه وزن می شود اجتناب نکنبد، چربی‌ها ممکن است در شکم،باسن و یا جاهای دیگر دوباره تجمع کنند.

آیا بلافاصله بعد از عمل می‌توان باردار شد؟


بارداری بعد از لیپوماتیک ممنوعیتی ندارد. اما در مورد زمان آن باید با پزشک معالج خود مشورت کنید. چون این عمل هرگز باعث سفت شدن و از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست شکم نمی‌شود.

اگر بعد از عمل لیپوماتیک باردار شدم می‌توانم زایمان طبیعی انجام دهم؟


بله اگر از جهات دیگر مشکل نداشته باشید می‌توانید با مشورت پزشمک خود زایمان طبیعی انجام دهید.

آیا می‌توان لیپوماتیک را برای تجمع چربی بعد از زایمان انجام داد؟ و چه قدر موثر است؟


این درمان برای کوچک کردن شکم بعد از زایمان موثر است. حدود سه ماه بعد از زایمان می‌توانید این عمل را با مشورت پزشک خود انجام دهید. فقط باید اطمینان حاصل کنید که پوست شکم بعد از زایمان کاملا جمع شده باشد.

آیا ممکن است بعد از عمل، دچار بی نظمی پریودی و قاعدگی شوم؟


بله احتمال اینکه دچار بی نظمی قاعدگی شوید وجود دارد. اما این به زودی برطرف می‌شود.

آیا می‌توانم از کمپرس یخ برای زخم‌های خود استفاده کنم؟


استفاده از کمپرس یخ در دو هفته اول بعد از عمل باعث کاهش کبودی و تورم بعد از عمل می‌شود.

آیا می‌توان محل عمل خود را گرم نگه دارم؟


خیر استفاده از حوله یا کمپرس گرم می‌تواند باعث گشاد شدن رگ‌های خونی و باقی ماندن تورم شود.

 آیا می‌توان بعد از عمل اجسام سنگین بلند کرد؟


سعی کنید تا دو هفته بعد از عمل از بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنید. چون ممکن است باعث باز شدن بخیه‌ها و خونریزی شود.

آیا چربی‌هایی که با لیپوماتیک خارج می‌شوند دوباره قابل استفاده است؟


بله . خوشبختانه لیپوماتیک برخلاف لیزر لیپولیز، چربی‌ها را نمی سوزاند و این چربی‌ها به صورت سالم باقی می‌مانند و می‌توانند برای نواحی دیگر بدن از جمله برجسته کردن گونه،سینه و حتی برای خط اخم یا خطوط خنده به کار روند.

آیا احتمال ایجاد افتادگی پوست وجود دارد؟


برخلاف لیپوساکشن، لیپوماتیک باعث افتادگی پوست نمی‌شود بلکه باعث سفت شدن آن هم می‌شود.

آیا ممکن است آمبولی چربی در این روش اتفاق بیافتد؟


بر خلاف سایر روش‌های کاهش چربی، احتمال آمبولی چربی در این روش بسیار کم است.

Call Now Buttonتماس و مشاوره