لیفت و کشیدن پوست گردن بدون جراحی: روش‌ها و مزایا

لیفت و کشیدن پوست گردن بدون جراحی

با افزایش سن تغییراتی در گردن و قسمت پایینی صورت پدیدار می‌شود، این تغییرت می‌تواند از اواسط دهه ۲۰ زندگی افراد آغاز گردد. شما ممکن است متوجه تغییرات کوچکی در خطوط فک (آویزان شدن یا افتادگی قسمت پایینی گونه در سمت خط فک پایین) و یا جلوی گردن خود شوید. در حدود ۴۰ سالگی این تغییرات بسیار رایج است و می‌تواند تا حدی پیشرفت کند که قسمت پایین صورت یا بالای گردن، آویزان یا مربعی شکل شود. همچنین نمای گردن نیز می‌تواند به‌طور فزاینده‌ای دچار افتادگی شده و باندهای برجسته‌ای دران ظاهر گردد. هنگامی‌که از نمای نیمرخ به‌صورت خود نگاه می‌کنید، ممکن است زاویه تیز قبلی صورت که تا زیر چانه کشیده شده است، از بین رفته باشد. ممکن است با فزایش سن این فرایند آن قدر پیشرفت کند که هنگام ایستادن مقابل آینه ظاهر گردن شما بسیار افتاده به نظر برسد، حالتی که در اصطلاح به آن “گردن بوقلمونی شکل” می‌گویند. در افرادی که اضافه‌وزن زیادی دارند و یا کسانی که ازلحاظ ژنتیکی بیشتر مستعد هستند، ممکن است در بخش قدامی گردن، چربی‌ها رسوب‌کرده و تجمع یابند. “جوان‌سازی گردن”، که “لیفت و کشیدن پوست گردن بدون جراحی” نیز نامیده می‌شود، برای بیمارانی که دچار نشانه‌های پیری در گردن (خفیف یا شدید) خود شده‌اند، بسیار مناسب است.

دکتر جمیلی با انجام لیفت گردن، بدون نیاز به جراحی ظاهر گردن و یا زیر چانه شما را دوباره جوان خواهند کرد. با حداقل زمان دوره نقاهت، زمان سال‌ها به عقب بر خواهد گشت. برخی از روش‌های غیر جراحی لیفت گردن که توسط ایشان انجام می‌شود، عبارت‌اند از: تزریق بوتاکس و تزریق ژل، لیپوساکشن و مزوتراپی که به‌ واسطه آن چربی‌های اضافی ذوب شده و سلول‌های چربی پوست گردن، زیر ناحیه چانه از بین خواهند رفت، لیفت گردن با نخ که به‌واسطه آن پوست گردن کشیده شده و قوام خود را دوباره به دست خواهد آورد. به‌واسطه تجربه دکتر جمیلی و تکنولوژی مطابق با آخرین یافته‌های علمی و همچنین ارزیابی دقیق وضعیت موجود شما، جوانی ظاهر گردن، چانه و صورت شما بازخواهد گشت. شما بهترین و طبیعی‌ترین نتیجه ممکن را از ظاهر خود دریافت خواهید کرد. در طول جلسه مشاوره، دکتر جمیلی، تمام جنبه‌های جوان‌سازی گردن شما را ارزیابی کرده و با شما در میان خواهند گذاشت. برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو وقت مشاوره می‌توانید از طریق شماره‌ ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ با ما تماس بگیرید.

جوان‌سازی غیر جراحی گردن و فرایند لیفت گردن


همان‌طور که افراد دارای اختلافات فردی هستند، به‌طور مشابه ویژگی‌های گردن آن‌ها نیز متفاوت است. بدیهی است که گردن برخی افراد مشکلات محدودی دارد، درحالی‌که ممکن است دیگران مشکلات پیچیده‌تر و یا متعددی داشته باشند. بنابراین، درمان باید به‌طور خاص برای هر فردی به‌صورت جداگانه طراحی شود. ممکن است اختلالات ساده در برخی افراد نیاز به درمان‌های پیچیده‌تری داشته باشد. در خلال مشاوره کامل و ارزیابی دقیق توسط دکتر جمیلی، شما درخواهید یافت که کدام روش درمانی بهترین نتیجه را برای شما خواهد داشت. در اینجا برخی از گزینه‌های درمانی برای جوان‌سازی مجدد و لیفت گردن، معرفی خواهند شد:

لیفت گردن با نخ

لیفت گردن با نخ یک روش جدید، مؤثر درمانی است که با حداقل تهاجم طراحی‌شده تا مجدداً گردن را جوان ساخته و ساختار آن را بهبود بخشد. این روش همان مزایای روش سنتی لیفت گردن را دارا می‌باشد، با این تفاوت که در این روش نیازی به عمل جراحی نمی‌باشد. لیفتینگ پوست گردن به کمک نخ، یک روش درمانی زیبایی است که به کمک آن پوست گردن کشیده شده و افتادگی آن اصلاح می‌گردد. معمولاً نتیجه این روش تا ۳۶ ماه دوام خواهد داشت.

فرایند لیفت گردن با نخ

در مرحله اول برای راحتی بیشتر بیمار، یک کرم بی‌حس‌کننده موضعی در ناحیه موردنظر اعمال می‌شود. این روش معمولاً ۳۰ الی ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. سوزن‌های مخصوصی به زیرپوست، در نقاط خاصی از صورت و گردن وارد می‌شود، این نقاط در مکان‌هایی انتخاب می‌شوند که بیشترین و مؤثرترین نتیجه را برای بیمار در پی داشته باشد. با قرار دادن نخ‌ها در صورت و گردن، شما می‌توانید سریعاً نتیجه عمل را مشاهده نمایید. شما درواقع لیفت و کشیده شدن پوست خود را ملاحظه خواهید کرد. علاوه بر این، در طی ۱۰ الی ۱۴ روز بعد از عمل، تولید طبیعی کلاژن و الاستین های پوست آغاز می‌شود، درنتیجه قوام و حجم پوست افزایش می‌یابد.

لیپوساکشن گردن

خط باریک و ظریف گردن ، جزء کلیدی مشخصات کلی یک صورت زیبا می‌باشد. چربی بیش‌ازحد و یا افتادگی پوست در ناحیه گردن می‌تواند در هر سنی در اثر افزایش وزن یا مسائل ژنتیکی، افزایش یابد. لیپوساکشن گردن یک روش درمانی ساده و بسیار مؤثر است که می‌تواند در ایجاد خطوط طبیعی گردن مفید باشد. افرادی که چربی اضافی خفیف و یا شل شدگی جزئی پوست در گردن خود دارند و به دنبال اصلاح ظاهر آن می‌باشند، این روش درمانی می‌تواند برای آن‌ها مؤثر باشد.

مزایا

 • حذف رسوبات چربی اضافی در گردن
 • اصلاح ظاهر و شکل گردن
 • بهبود نمای خطوط فک
 • سفت شدن پوست شل شده در گردن
 • کاهش نشانه‌های پیری در گردن
 • بهبود مشخصات کلی صورت

فرایند لیپوساکشن گردن

دکتر جمیلی با استفاده از لیپوساکشن به شکل‌دهی و افزایش قوام پوست گردن شما می‌پردازند. لوله‌ای توخالی و نازک به نام “کانول ” از طریق یک برش کوچک وارد لایه‌های زیرین پوست گردن می‌شود تا چربی اضافی را حذف نماید. در مرکز ما لیپوساکشن گردن به‌صورت سرپایی و مطابق با آخرین پیشرفت‌های علمی روز انجام می‌شود. مدت‌زمان عمل به عوامل بسیاری بستگی دارد، اما به‌طورمعمول فرایند کمتر از یک ساعت انجام می‌شود. بعد از عمل شما قادر خواهید بود در همان روز به همراه یک دوست و یا یکی از اعضای خانواده ، به منزل بازگردید.

مزوتراپی

مزوتراپی یک روش عمل زیبایی است که به‌منظور درمان شرایطی همچون: عوارض سلولیت، جای جوش، ترک‌های پوستی و چین‌وچروک‌های صورت و گردن طراحی‌شده است. این یک روش نسبتاً جدید است و شایع‌ترین مورداستفاده آن در خصوص رفع افتادگی پوست و متوقف کردن فرایند چین‌وچروک‌ها می‌باشد که در پی آن ظاهر بیمار جوان‌تر خواهد شد.

فرایند مزوتراپی

این روش تهاجمی نیست، بیمار صرفاً از طریق یک سری تزریقات و درمان‌های مکمل، تحت درمان قرار می‌گیرد. این درمان‌ها شامل میکرو تزریق‌های؛ داروهای سنتی ضد پیری، هومیوپاتی و ویتامین‌های مختلف می‌باشد که به لایه میانی پوست، به نام “مزودرم” تزریق می‌شوند. این تزریق‌ها فرایندهای ترمیمی طبیعی بدن را تحریک نموده و از داخل بدن به سمت خارج اقدام به ایجاد اثر درمانی خود می‌کنند. از طریق سیستم انتشار در طول زمان، حداکثر تحویل دارو و اثربخشی درمان حاصل خواهد شد. علاوه بر این، به‌طورمعمول نتایج این روش به‌صورت سریع ظاهر می‌شود، همچنین دوره نقاهت آن نیز بسیار کوتاه می‌باشد. بیماران می‌توانند فعالیت‌های عادی روزمره خود را بلافاصله بعد از اتمام درمان از سر بگیرند.

لیفت گردن به کمک بوتاکس

بوتاکس یک ماده پروتئینی است که به‌طور موقت عضلات را در فاز استراحت قرار می‌دهد. به دلیل نتایج سریع، عدم نیاز به بستری شدن و هزینه پایین این روش، بوتاکس می‌تواند گزینه مناسبی برای رفع خطوط گردن (خطوط گردنبندی) محسوب شود.

برخی از کاربردهای بوتاکس در ناحیه گردن عبارت‌اند از:

 • خطوط گردنبندی: هنگامی‌که در خطوط گردنبندی تزریق شود، بوتاکس می‌تواند ظاهر آن‌ها را مسطح کرده به‌نحوی‌که دیگر توجه دیگران را جلب نکند.
 • افتادگی پوست گردن: هنگامی‌که بوتاکس زیر چانه تزریق شود، علاوه بر لیفت ناحیه فک، افتادگی پوست زیر چانه را نیز بهبود می‌بخشد.
 • برجستگی عضلات پلاتیسما: هنگامی‌که در امتداد طول این عضلات تزریق انجام شود، بوتاکس عضلات را در فاز استراحت برده و برجستگی آن‌ها را کاهش می‌دهد.
 • ترک‌های پوستی: اگر بوتاکس به‌درستی در زیر ترک‌های پوستی تزریق شود، می‌تواند به‌طور موقت ترک‌های پوستی را برطرف کرده و ظاهر آن‌ها را اصلاح نماید.

هنگامی‌که شما از مطب پزشک خارج می‌شوید نتایج تزریق را حس خواهید کرد، اما نتیجه نهایی و اوج اثر در ظرف یک هفته آتی یا بیشتر نمایان خواهد شد. به‌طورکلی اثر بوتاکس می‌تواند ۴ الی ۶ ماه دوام داشته باشد.

لیفت گردن به کمک تزریق ژل

لیفت گردن به کمک تزریق ژل

هنگامی‌که ژل‌های مشتق شده از اسید هیالورونیک، به پوست تزریق می‌شوند، باعث افزایش حجم بافت می‌گردند. این افزایش حجم می‌تواند به‌طور مستقیم باعث کشیدن صورت، چین‌وچروک‌ها و خطوط ایجاد شده شود.

تزریق ژل در گردن می‌تواند برای موارد زیر مورداستفاده قرار بگیرد:

 • خطوط گردنبندی: تزریق ژل می‌تواند خطوط و چین چروک گردنبندی را پر کرده، آن‌ها را یکنواخت و اصلاح نماید، درنتیجه ظاهر آن‌ها کمتر آشکار خواهد شد.
 • افتادگی پوست گردن: با تزریق ژل در زیر فک، جلو و زیر گوش، پوست می‌تواند چند میلی‌متری تحت کشش قرار بگیرد، درنتیجه چین‌وچروک‌های خفیف از بین خواهند رفت.
Call Now Buttonتماس و مشاوره