لیفت و بالا کشیدن پیشانی و ابرو بدون جراحی

لیفت و بالا کشیدن پیشانی و ابرو بدون جراحی

لیفت ابرو به عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می‌شود. اگر شما از وجود علائم ناشی از افزایش سن و پیری در این ناحیه از صورت خود آزرده هستید، احتمالاً لیفت ابرو می‌تواند گزینه مناسبی برای کمک به شما باشد. با افزایش سن خطوط و چین و چروک‌های افقی در اطراف ابرو به چشم می‌خورد و خط اخم هم که بین دو ابرو ایجاد می‌شود می‌تواند حالت چهره شما را “عصبانی” یا “خیلی جدی” نشان دهد. لیفت ابرو یا پیشانی می‌تواند اثرات کششی و سفتی بافت‌های نرم پوست را در پیشانی معکوس کرده و ظاهری جوان‌تر روی پیشانی و بالای پلک‌ها و ابروها ایجاد کند. روش‌های متنوعی برای بالا بردن ابروها وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است.

دکتر جمیلی عمل لیفت ابرو را بدون استفاده از روش‌های جراحی و از طریق تزریق بوتاکس، ژل و لیفت با نخ انجام داده و به شما کمک می‌کند تا بدون قرار گرفتن زیر تیغ جراحی به ظاهری جوان‌تر و پر انرژی‌تر دست یابید. در جلسه مشاوره در مورد مزایا، آنچه شما با انجام این عمل‌ها به دست می‌آورید و انتظاراتی که باید داشته باشید بحث و تبادل نظر می‌شود.

در کدام قسمت از صورت می‌توان لیفت ابرو را انجام داد؟


  • شل شدن و افتادگی ابرو که شما را خسته، ناراحت یا بد خلق نشان می‌دهد.
  • دارا بودن خطوط و چین و چروک‌های افقی عمیقی در پیشانی
  • داشتن خط اخم یا شیاری بین ابروها و بالای بینی
  • وجود پوست یا بافت چربی اضافی آویزان بالای چشمان

افراد مناسب برای انجام لیفت ابرو بدون جراحی، چه کسانی هستند؟


لیفت و بالا بردن ابروها برای افرادی که شل شدگی و افتادگی ابروهای آنها به تازگی شروع شده است یا افرادی که می‌خواهند یک لیفت پوست نامحسوس انجام دهند، ایده آل است. این عمل‌ها همچنین برای افرادی که آمادگی یا شرایط لازم انجام عمل جراحی را ندارند مناسب است. انجام این عمل‌ها برای افرادی که ضعف عضلانی دارند یا دچار اختلالات عصبی عضلانی هستند توصیه نمی‌شود. همچنین زنان باردار یا مادرانی که شیر می‌دهند نباید این عمل‌ها را انجام دهند.

هر کسی که پلک‌ها یا ابروهای افتاده دارد و تمایلی به انجام عمل‌های جراحی لیفت صورت یا لیفت ابرو یا بلفاروپلاستی پلک ندارد می‌تواند از این روش‌ها برای درمان استفاده کند.

مزایای روش‌های غیر جراحی لیفت ابرو


ابروهای افتاده می‌تواند باعث ایجاد احساس پیری، خستگی و عصبانیت شود. با لیفت ابرو به روش غیر جراحی ابروها بالا کشیده می‌شود و ظاهری آرام‌تر و جوان‌تر ساخته می‌شود. این روش بدون درد و سریع بوده و شما برای انجام آن نیازی به مرخصی گرفتن ندارید در حالی که برای لیفت سنتی ابرو شما باید حدود یک هفته مرخصی بگیرید.

مراقبت‌های پیش از عمل


لطفاً در خلال جلسه مشاوره در مورد بیماری‌ها و سوابق پزشکی خود به پزشک اطلاعات کافی داده و انتظارات خود را از عمل به وی بگویید. شما باید از حدود یک هفته قبل از عمل از مصرف داروهای ضد انعقاد خون، مقادیر زیاد مکمل‌های حاوی ویتامین E، داروهای حاوی آسپیرین و ایبوپروفن خودداری نمایید. حتماً قبل از قطع مصرف داروها با پزشک خود مشورت کنید. همچنین از دو روز قبل از عمل غیر جراحی لیفت ابرو باید از نوشیدن شراب قرمز و مولتی ویتامین‌ها پرهیز کنید.

لیفت ابرو با روش‌های غیر جراحی


لیفت ابرو با روش‌های غیر جراحی

تزریق بوتاکس

با استفاده از بوتاکس می‌توان به طور کاملاً طبیعی ابروهای افتاده را بالا کشید. با استفاده از این روش قسمت بالای صورت بیماران جوان‌تر به نظر خواهد رسید. با تزریق بوتاکس عدم تقارن‌های جزئی و طبیعی ابروها بدون نیاز به عمل جراحی اصلاح می‌شود.

بوتاکس و دیسپورت دو گونه از پروتئین‌های خالص بوده که وقتی در محل درمان تزریق می‌شوند با شل کردن عضلات زیرین باعث هموار شدن چین و چروک‌ها می‌شوند. در لیفت ابرو عضلات شل شده و رو به پایین کشیده می‌شوند که در نتیجه آن، ابروها به‌طور طبیعی بالا کشیده می‌شوند.

تزریق ژل

با استفاده از تزریق ژل، می‌توان شکل و ارتفاع ابروها را تغییر داد و آنها را بالا کشید. با گذشت زمان و افزایش سن، ابروها ممکن است افتاده شده و استخوان و بافت نرم آنها تحلیل شده باشد و توانایی حفظ ساختار منطقه مورد نظر را نداشته باشد. با استفاده از تزریق ژل، این تحلیل و رفتگی را به راحتی می‌توان جبران کرد. ژل می‌تواند در نواحی خارجی ابروها تزریق شده و باعث بالا نگه داشتن آنها شود.

تزریق ژل به ابروها، می‌تواند اثرات ناشی از افزایش سن و تغییر شکل آنها را اصلاح کند. علاوه بر این، تزریق ژل می‌تواند خط ابرو را نیز بهبود بخشد، باعث پهن شدن ابروها و معکوس کردن اثرات پیری در منطقه صورت و اطراف ابروها گردد.

لیفت ابرو با نخ

لیفت با نخ روشی کم تهاجمی برای لیفت ابرو است. نخ‌هایی با طول ۲۵ سانتیمتر که از مواد پلی پروپیلن ساخته شده است با دندانه‌های یک سویه همراه با نخ بخیه وارد پوست می‌شود. دستگاه در قسمت میانی صورت قرار داده می‌شود و به ناحیه‌ای در پوست سر محکم بسته می‌شود. وقتی بخیه‌ها کشیده می‌شود، قلاب‌ها از بخیه باز شده و بافت‌ها درگیر شده و کشیده می‌شوند؛ همان چیزی که در هنگام لیفت اتفاق می افتد.معمولاً این عمل در مدت ۴۵ دقیقه و تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود. روند بهبودی این عمل متناسب با فشار اعمال شده بین ۲ تا ۳ روز طول می‌کشد.

مراقبت‌های پیش از عمل

مراقبت‌های خاصی قبل از عمل لازم نیست. کبودی و تورم جزئی ممکن است رخ بدهد که با داروهای ضد کبودی بهبود می‌یابد.

نتایج فرآیند لیفت ابرو با نخ

متناسب با شرایط هر فرد ممکن است ترکیبی از روش‌های فوق نتایج مطلوب‌تری را به دنبال داشته باشد. تمام این گزینه‌ها، ظاهری طبیعی‌تر نسبت به روش‌های قدیمی‌تر به وجود می‌آورد. با انجام لیفت ابرو شما به ظاهری جوان‌تر و پر انرژی‌تر دست خواهید یافت. این روش سریع در حالی که ظاهر طبیعی و آرام صورت را حفظ می‌کند، ظاهر چشم‌ها را نیز درخشان‌تر می‌کند. نتایج به تدریج خود را نشان می‌دهد و پس از یک هفته یا پس از انجام دو مرتبه درمان ظاهر می‌شود که به این که چه تزریقی انجام شده بستگی دارد.

  • کاهش خطوط و چین و چروک‌های افقی پیشانی و چین و چروک‌های پل بینی بین دو چشم
  • اصلاح خط اخم، خط عمودی بین دو ابرو
  • بالا آوردن ابروهای افتاده که روی پلک بالایی آمده است
  • قرار دادن ابرو در محل جوانی آن
  • ایجاد ظاهری خوشحال‌تر و دوستانه‌تر

سؤالات رایج


نتایج حاصل از این عمل‌ها چه مدت دوام دارد؟

اثربخشی نتایج به ماهیت درمان و نوع عمل بستگی دارد. نتایج درمان‌های غیر جراحی که با تزریق‌هایی که برای مقابله با چین و چروک انجام می‌شود، حدود چهار ماه باقی می‌ماند؛ اما نتایج حاصل از پرکننده‌های پوستی بین یک تا دو سال باقی می‌ماند.

هر چند وقت یک بار باید این عمل‌ها را انجام داد؟

بیمارانی که اقدام به انجام عمل لیفت ابرو با استفاده از روش غیرجراحی تزریق بوتاکس می‌کنند، باید سه بار در سال این روش را تکرار کنند. اما برای روش‌های غیرجراحی مانند تزریق ژل و چربی، باید یکبار در سال این عمل را تجدید کرد.

آیا مردان نیز می‌توانند از درمان‌های غیرجراحی برای لیفت ابرو بهره ببرند؟

تمایل به انجام عمل‌های زیبایی بین مردان در حال افزایش است. با انجام عمل لیفت ابرو بدون جراحی، مردان نیز می‌توانند به ظاهری آرام‌تر، پر انرژی‌تر و جوان‌تر دست یابند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره