لیفت و بالا کشیدن پیشانی و ابرو بدون جراحی

لیفت و بالا کشیدن پیشانی و ابرو بدون جراحی

با گذشت زمان و افزایش سن، قابلیت ارتجاعی پوست نزدیک چشم و ابرو کاهش می‌یابد. پوستی که قبلاً شاداب، صاف و بدون چروک بود و شما از آن لذت می‌بردید، ممکن است به یادگاری تبدیل شود. اگرچه راه‌حلی جادویی برای جلوگیری از پیری وجود ندارد، اما روش‌هایی برای مقابله با افتادگی و سستی بدن وجود دارد. اگر نگران خطوط خمیده ابروی خود هستید ولی نمی‌خواهید به جراحی تهاجمی روی آورید، عمل لیفت پیشانی و بالا کشیدن ابرو بدون جراحی می‌تواند گزینه درمانی مناسبی باشد. بالا کشیدن ابرو باعث نخواهد شد شما به ظاهر ۲۰ سال جوان‌تر بنمایید، اما با این حال، این اقدام می‌تواند به کاهش خمیدگی ابروها که باعث ابراز اخم می‌شود، کمک کند و همچنین به شما کمک خواهد کرد تا به نظر جوان‌تر، پرانرژی‌تر و آرامش‌بخش‌تر بنمایید.

کاندیدای مناسب برای لیفت و بالا کشیدن ابرو


در زیر چند دلیل عمده برای انجام فرایند بالا کشیدن ابرو برای هر فرد آمده است:

  • دو انتهای ابروهایتان خم می‌شوند و به یک ظاهری غمناک منتهی می‌شوند.
  • بخش مرکزی ابروهایتان به پایین مایل می‌شوند و به ظاهر عصبانی منتهی می‌شوند.
  • بین چشم‌هایتان چین‌وچروک دارید.
  • مؤنث هستید و نمی‌توانید بر روی پلک بالای چشم آرایش کنید، چون این ناحیه با بالا رفتن سن و به خاطر افتادگی پوست زیر ابرو، قابل دیدن نیست.

بالا کشیدن ابرو بدون عمل جراحی در کلینیک ما


چه زمانی برای بالا کشیدن ابروی خود اقدام کنیم؟

  • خمیدگی و انحنا به سمت پایین ابرو باعث ایجاد ظاهری خسته، غمگین و یا بدخلق در فرد می‌شود.
  • وقتی شما چین‌وچروک عمیق در سرتاسر پیشانی خود دارید.
  • وقتی خطوط اخم و یا شیارهایی بین ابرو یا در بالای بینی خود دارید.
  • و وقتی پوست اضافی یا بافت چربی در بالای چشم خود دارید.

آماده شدن برای بالا کشیدن ابرو

بالا کشیدن ابرو به روش غیرتهاجمی فرایندی آسان و سریع است و می‌تواند تجربه درمانی بدون درد به شما دهد. فقط کافی است خوردن آسپرین، ایبوبروفن، ویتامین E  و یا دیگر رقیق‌کننده‌های خون را برای یک هفته کنار بگذارید و دو روز قبل از انجام فرایند از مشروبات الکلی و مولتی‌ویتامین اجتناب کنید.

فرایند بالا کشیدن ابرو

بالا کشیدن ابرو بدون جراحی شامل استفاده از مواد شیمیایی (بوتاکس و تزریق‌های زیر جلدی) لیزر پوست و HIFU  می‌شود.

بالا کشیدن ابرو با استفاده از بوتاکس

علاوه بر اینکه روش شیمیایی غیرتهاجمی است، ازنظر هزینه نیز از جراحی قابل‌دستیابی‌تر است. این روش نیاز به دوره بهبود طولانی ندارد و درنتیجه برای بیماران جوان یا فعال‌تر جامعه ایده آل است. در این روش معمولاً از بوتاکس استفاده می‌شود که باعث شل شدن عضله‌هایی می‌شود که ابروها را به پایین می‌کشند . این عمل باعث می‌شود عضله‌هایی که ابروها را به بالا می‌کشند بهتر کار کنند. انتظار می‌رود که نتایج این فرآیند بین سه تا شش ماه ماندگار بماند.

موقعیت ابروها تا حد زیادی به عملکرد دو گروه مجزا از عضله‌ها بستگی دارد. یک گروه ابروها را به بالا و گروه دیگر آن‌ها را به پایین می‌کشند. بوتاکس عضله‌هایی که ابروها را به پایین می‌کشند شل می‌کند تا دیگر عضله‌ها بدون هرگونه مزاحمت ابروها را به بالا بکشند. تزریق زیر جلدی برای همه بیماران لازم نیست ولی می‌تواند به برخی کمک کند تا ظاهری جوان داشته باشند.

اگر از بوتاکس به‌خوبی استفاده شود عضلاتی که ابروها را به پایین می‌کشند حتی در زمان خیره شدن یا لبخند زدن هم شل بوده و ابروها بالا کشیده می‌مانند.‏‏ این عضلات در دو انتهای ابروها و نزدیک شقیقه قرار دارند و تزریق کم و موضعی می‌تواند این عضلات را شل کند.

بالا کشیدن ابرو با تزریق ژل

در طول این فرآیند ، فرد چندین بار تزریق ژل دریافت می‌کند. هیچ بیهوشی لازم نیست اما کرم بی‌حس‌کننده در صورت لزوم پیشنهاد می‌شود. پس از اتمام کار فرد ممکن است ورم و کبودی جزئی داشته باشد که در طول چند روز از بین می‌رود. بیشتر بیماران می‌توانند فعالیت‌های  معمول خود را از روز بعد از عمل از سر بگیرند. بسته به تعداد دفعاتی که تزریق انجام می‌شود، بالا ماندن ابرو بین ۴تا ۹ ماه دوام می‌آورد.

بالا بردن ابرو با لیزر پوست

روش دیگر استفاده از لیزر پوست است، که باعث محکم شدن پوست شما بر روی پیشانی می‌شود و ابروهای شمارا بالا می‌برد. این درمان‌ها را می‌توان به شکل ترکیبی نیز استفاده کرد که البته بستگی به ترجیحات و ظاهر قبل از درمان فرد دارد.

در گذشته جراحان پلاستیک از تکنیک‌های تهاجمی همچون  جراحی برای بالا کشیدن ابرو استفاده می‌کردند. اما امروزه بالا کشیدن ابروها با یک روش ترکیبی از جراحی آندوسکوپی و لیزر امکان‌پذیر شده است که از جراحی غیرتهاجمی‌تر هستند. بااین‌وجود از روش‌های تزریقی همچنان تهاجمی‌ترند.

با بالا کشیدن ابرو به کمک لیزر، پیشانی به بالا کشیده شده و نیازی به شکاف‌های وسیع نیز وجود ندارد، بطوریکه در این روش معمولاً شش شکاف کوچک در نواحی پنهان صورت ایجاد می‌شود. برای تکمیل درمان، جراح از تجهیزات اپتیکی قادر به تصویربرداری ویدیویی نیز استفاده می‌کند تا بتواند مناطقی را ببیند که به‌راحتی قابل دسترسی نیستند. علاوه بر این، لیزر به جراح امکان می‌دهد تا با دقت نقطه‌به‌نقطه کار کند. استفاده از لیزر به خون‌ریزی کمتر و زمان کوتاه‌تر بهبودی منتج می‌شود.

در طول عمل، پوست پیشانی به سمت پایین، و ابروها و قسمت بالایی صورت شل می‌شود. لیزر، عضلات این بخش از صورت را آزاد می‌کند تا چین‌وچروک‌ها کاهش یابد. این درمان همچنین اجازه می‌دهد پیشانی و ابروها به سمت بالا حرکت کنند . به‌محض اینکه این جابجایی‌ها شروع می‌شود، جراح برخی از عضلات این ناحیه را به سمت بالا حرکت داده و بخیه می‌زند تا پیشانی و ابروها به بالا کشیده شوند.

هایفوتراپی (لیفت با اولتراسوند متمرکز)

هایفوتراپی یک روش پزشکی است که انرژی التراسوند متمرکز با چگالی زیاد را به کار می‌گیرد تا به شکل موضعی گرما ایجادشده و درنتیجه لیفت پوست انجام شود  HIFU یا همان اولتراسوند متمرکز با چگالی بالا از همان تکنولوژی اولتراپی استفاده می‌کند اما با هزینه‌ای بسیار کمتر و این روش به‌عنوان تکنولوژی استاندارد طلایی برای هموار کردن پوست به شمار می‌رود.

هایفوتراپی یک روش جدید بدون جراحی و غیرتهاجمی است که شبیه به درمان اولترا است، چون از اولتراسوند متمرکز و همچنین روند درمانی طبیعی خود صورت استفاده می‌کند تا پوست افتاده روی ابروها ، گردن زیر چانه و حتی سینه را بالابرده، تنظیم و سپس صاف می‌کند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره