لیفت صورت با نخ چگونه و در چند جلسه انجام میشود؟

جراحی لیفت

جراحی لیفت صورت، با نام ریتیدکتومی، یک روش تهاجمی بسیار محبوب است که می‌تواند به طور قابل توجهی پوست روی صورت را بهبود بخشد و علائم قابل مشاهده پیری را کاهش دهد. اما آیا می‌دانستید که در کنار این روش سنتی، یک روش غیرتهاجمی وجود دارد که می‌تواند به شما در رسیدن به نتایج مشابه کمک کند؟ این روش معروف به لیفت صورت با نخ است و با استفاده از نخ‌های جراحی ویژه انجام می‌شود. لیفت صورت با نخ یک روش کمترتهاجمی است و همچنین هزینه کمتری نیز دارد.

آیا می‌خواهید بیشتر درباره این روش جوان‌کننده بدانید؟ در این مقاله می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره لیفت صورت با نخ کسب کنید. ما به شما توضیح می‌دهیم که لیفت صورت با نخ چیست، چگونه انجام می‌شود و چه مزایایی دارد.

ما همچنین به برخی از متدوال ترین سوالات شما درباره لیفت صورت با نخ پاسخ خواهیم داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی لیفت صورت با نخ ، انواع خدمات ارائه شده در در کلینیک پوست و مو رازی و یا برای رزرو نوبت در این مرکز با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

لیفت صورت با نخ چیست؟


لیفت صورت با استفاده از نخ یکی از روش‌های زیبایی کم تهاجمی است که هدف آن بازگرداندن ظاهر جوانی پوست است. در این روش، جراح پلاستیک با استفاده از نخ‌های مخصوص، پوست افتاده را بالا می‌برد و تقویت می‌کند. بافت نرم صورت با این بخیه‌ها به عقب کشیده می‌شود و نتیجتاً صورت به ظاهر جوان‌تر و شکل زیباتری می‌رسد.

علاوه بر این، این روش باعث افزایش تولید طبیعی کلاژن در ناحیه مورد اقدام می‌شود که بسیار ایمن، راحت و موثر است.

روش لیفت با نخ چگونه انجام میشود؟


به خاطر داشته باشید که جراحان مختلف ممکن است از روش های مختلف لیفت با نخ اسفاده کنند. با این حال مراحل اولیه معمولا یکسان است.

با شروع درمان جراح پلاستیک برای از بین بردن هرگونه درد و ناراحتی از بی حسی موضعی استفاده میکند. هنگامی ناحیه مورد نظر بی حس شد بخیه ها در بافت نرم (زیر پوست) قرار میگیرند. این کار معمولا با یک کانول یا سوزن کوچک انجام میشود.

بعد از اینکه نخ ها در جای مورد نظر قرار گرفتند جراح سوزن را بیرون میاورد. و شما میتوانید به فعالیت های هادی خود بازگردید.

نخ‌های استفاده شده در این روش قابل حل هستند و عموماً بدون ایجاد عوارض، به تدریج در بافت پوست جذب می‌شوند. فرایند جذب نخ‌ها ممکن است بین شش ماه تا یک سال طول بکشد. پس از این زمان، بافت همانند جدید در محل نخ‌ها ایجاد می‌شود که باعث حفظ اثر درمان می‌شود.

انواع نخ ها


انواع نخ ها

سه نوع نخ مختلف وجود دارد که میتوان از آنها برای عمل لیفت نخ صورت استفاده کرد این نخ ها  PLA ،PDO، PCA هستند. هر یک از این نخ ها دارای خواص متفاوتی است و با توجه به نیاز بیمار، نوع پوست و بافت پوست برای به دست آوردن نتایج متفاوت استفاده میشود.

نخها عمدتا باعث تحریک کلاژن سازی، لیفت صورت و از بین رفتن چین و چروک های عمیق میشوند. ترکیب این نخ ها برای هر بیمار با توجه به وضعیت پوست و تغییر شکل مورد نظر توسط پزشک انتخاب میشود چون هر فردی نیاز خاص خود را دارد.

 • PDO (پلی دیوکسانون): این نخ پرکاربردتریت نوع نخ است. برای جوانسازی پوست بهترین گزینه است.
 • PLA (ال لاکتیک اسید) : این نوع نخها برای سفت کردن پوست، لیفتیگ و کانتور کردن بافتهای نرم میانی صورت بهترین گزینه هستند. آنها همچنین توانایی تحریک تولید کلاژن را هم دارند.
 • PCA (پلی کاپرولاکتون): این نخ معمولا دوام بیشتری نسبت به دو نوع دیگر دارند و میتواند تا دو سال دوام بیاورند. معملوا برای لیفت پوست افتاده و بهبود خاصیت ارتجاعی و بافت آن استفاده میشود.

لیفت بخش مرکزی صورت با نخ


لیفت صورت با نخ برای چه کسانی مناسب است؟


روش لیفت با نخ عمولا برای تغییر موقعیت بافت نرم میانی صورت (بینی، گون ها و لب بالایی) است. با افزایش سن معمولا حجم زیر چشم، اطراف استخوان گونه و گونه ها از بین میرود که به ترتیب بر کانتور صورت تاثیر میگذارد. در واقع این وضعیت عمدتا به دلیل از دست دادن کلاژن و چربی است. به طور معمول افراد جوان کلاژ و الاستین کافی در بدن خود دارند که پوست آنها را محکم تر و صاف تر میکند.

با گذشت زمان، میزان کلاژن و الاستین در بدن کاهش می‌یابد که منجر به ضعف و کاهش حجم بافت نرم می‌شود. لیفت صورت با نخ، این روند کاهش کلاژن را متوقف کرده و تحریک کلاژن جدید را بهبود می‌بخشد. به همین دلیل، این روش برای جوانسازی و تغییر موقعیت بخش مرکزی صورت بسیار مناسب است. با انجام لیفت در قسمت مرکزی صورت، می‌توانید به چهره خود شکل V زیبا و جذابی ببخشید.

مزایای لیفت صورت با نخ چیست؟


مزایای لیفت صورت با نخ چیست

 • لیفت صورت با نخ یک روش بسیار ایمن است. این روش غیر تهاجمی است به طورری که نیازی به برش روی پوست یا استفاده از بیهوشی عمومی ندارد.
 • این روش اصلا دردناک نیست. تحت بی حسی موضعی انجام میشود بنابراین هیچ دردی را تجربه نخواهید کرد. ممکن است با این درمان کمی احساس ناراحتی کنید.
 • این روش یک درمان مناسب برای جوانسازی صورت است. لیفت با نخ یک روش ساده و سریع برای لیفت و خوش فرم کردن صورت است. طول زمان درمان حدود چهل و پنج دقیقه تا یک ساعت است بنابراین شما میتوانید آن را در زمانی کوتاهی انجام دهید. بعد از عمل میتوانید با خیال راحت به فعالیت های روزانه خود بازگردید.
 • خوبی لیفت صورت با نخ است که میتوانید بلافاصله بعد از درمان نتیجه را ببینید. پوست لیفت و سفت میشود و صورت فرم زیبا و تناسب بهتری پیدا میکند. با این حال این نتایج نهایی نیست. در طی دو تا سه هفته بعد از عمل همچنین شاهد بهبودی خواهید بود. نتایج نهایی درمان بعد از سه ماه قابل مشاهده است.
 • این روش درمان کم هزینه است. لیفت صورت با نخ بسیار کم هزینه تر از لیفت صورت با جراحی است. هزینه های لیفت با نخ معمولا بسیار متفاوت است و به عوامل زیادی مانند کلینیک انتخابی شما، نوع نخ استفاده شده، ناحیه تحت درمان و غیره بستگی دارد.

مدت زمان نقاهت


مدت زمان نقاهت

 • بلافاصله بعد از لیفت با نخ، صورت شما ممکن است کبود و متورم شود اما این حالت باید بعد از چند روز فروکش کند. مقداری درد یا بی حسی هم میتواند وجود داشته باشد.
 • برای کاهش تورم ممکن است به شما توصیه شود هنگام خوابیدن سرتان را بالا بگیرید. شما باید کسی را داشته باشید تا بعد از عمل همراه شما باشد و در روز اول به شما کمک کند. همچنین میتوانید به مدت یک هفته فقط غذاهای نرم بخورید. بعد از سه تا هفت روز میتوانید فعالیت های خود را از سر بگیرید. با توجه به شغلتان باید بتوانید در این زمان به سر کار خود بازگردید. بعد از یک هفته کبودی ها به راحتی با آرایش پوشانده میشوند.
 • به عنوان بخشی از مراقت های دوران نقاهت از مالش، کشیدن یا انحراف صورت در سه هفته اول خودداری کنید. تا سه ماه بعد از عمل نخ ها از طریق هیدرولیز در بدن حل شده و جذب میشوند. البته توجه داشته باشید که مدت زمان بهبودی در افراد مختلف با توجه به شرایط مختلف لیفت صورت قبل و بعد از آن یکسان نیست.

سایر سوالات متداول


لیفت نخ چقدر دوام دارد؟ 

نتایج لیفت با نخ  PDA معمولا بین شش ماه تا یک سال باقی میماند. نخ های  PLAو PCA معمولا نتایج طولانی تری دارندو تا دوسال دوام میاورند.

آیا نخ ها قابل مشاهده هستند؟

خیر هیچ یک از نخ ها قابل مشاهده نیستند. آنها در لایه زیرین پوست قرار میگیرند به طوری که امکان دیدن آنها وجود ندارد.

چه نوع نخ هایی برای قسمت مرکزی صورت بهتر است؟

نخ های PLA معمولا برای لیفت و بهبود پوست قسمت میانی صورت استفاده میشود. این نخ  ها یک گزینه عالی برای زمانی هستند که میخواهید شکل و کانتور صورت بهتری داشتند.

چند نوع نخ  PDO وجود دارد؟

نخ های  PDO به سه نوع مختلف تقسیم میشوند : نخ های تک، نخ های دندانه دار و نخ  های پیچ.

نخ های تک نخ های نرمی  هستند که بیشتر برای رفع شلی پوست استفاده میشوند. نخ های دندانه دار یا خاردار بای لیفت پوست شل بهترین گزینه هستند و نخ های پیچ هم به بازسازی حجم صورت کمک میکنند.

بهترین سن برای انجام لیفت نخ چه سنی است؟

تقریبا همه افراد میتوانند عمل لیفت نخ را انجام دهند اما اکثر افرادی که تحت چنین درمانی قرار میگیرند در محدوده سنی سی تا شصت سال هستند

اگر پوست شل یا افتادگی خفیف تا متوسط در قسمت پایین یا وسط صورت دارید و نمیخواهید از روش های جراحی استفاده کنید لیفت صورت با نخ میتواند برای شما مناسب باشد. با این  حال اگر به این روش علاقه مند هستید بهتر است با یک جراح پلاستیک مشورت کنید تا تشخیص دهد که آیا شما کاندید خوبی برای آن هستید یا خیر.

آیا درمان لیفت یا نخ ارزش دارد؟ 

لیفت با نخ یک درمان زیبایی است که قطعا ارزشش را دارد. این روش به زنان و مردان اجازه میدهد تا به زیبایی بیشتری دست پیدا کنند. این روش یک راه سریع و بدون درد برای کشیدن خط فک و چانه به سمت استخوان است.

با این حال مهم است که توجه داشته باشید که این روش ممکن است برای افرادی که دارای افتادگی شدید بافت های صورت هستند نتایج خوبی نداشته باشد. برای این افراد جراحی لیفت صورت مناسبتر است.

Call Now Buttonتماس و مشاوره