لیفت بازو: بهترین راه برای کوچک کردن بازو و رفع افتادگی و شلی آن

لیفت بازو بهترین راه برای کوچک کردن بازو و رفع افتادگی و شلی آن

عمل جراحی لیفت بازو برای فرم دادن به قسمت بالای بازوها، کشیدن پوست شُل شده و برداشتن چربی‌های اضافه‌ای که موجب به وجود آمدن “بال خفاشی” در زیر پوست و لاغر کردن بازوها شده‌اند، انجام می‌شود. برداشتن پوست اضافه‌ای که به خاطر کاهش وزن یا پیری در زیر بازوها به وجود آمده است، می‌تواند افتادگی پوست بازو را برطرف کند و کل پوست این ناحیه تا آرنج را بکشد. در بعضی از موارد از عمل لیپوساکشن نیز همراه با جراحی لیفت بازو برای دستیابی به نتایج بهتر استفاده می‌شود. هر ساله هزاران نفر به صورت موفقیت‌آمیزی عمل جراحی لیفت بازو و سایر عمل‌های غیر تهاجمی برای زیباسازی بازو را انجام می‌دهند و از نتایج آن رضایت کامل دارند.

جهت مشاوره با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

 

کاندیداهای مناسب برای عمل لیفت بازو در کلینیک رازی


به طور کلی کاندیداهای عمل جراحی لیفت بازو(کوچک کردن بازو) شامل افرادی با شرایط زیر می‌باشد:

  • بزرگسالانی که دچار افتادگی شدید پوست بازو شده‌اند.
  • بزرگسالانی در هر سن و سال که وزن بدن آنها نسبتاً ثابت است و اضافه وزن شدید ندارند.
  • افرادی که از نظر سلامت عمومی در وضعیت خوبی باشند و به بیماری‌هایی که باعث افزایش خطر تأخیر در بهبودی و بروز عوارض ناشی از جراحی می‌شود، مبتلا نباشند.
  • افرادی که سیگار نمی‌کشند.
  • افرادی که دیدگاه مثبت و انتظارات واقع‌بینانه‌ای در مورد نتایج عمل زیبایی بازو داشته باشند.

روش‌های غیر جراحی جایگزین عمل لیفت بازو


برای زیباسازی بازوها چند روش غیر جراحی هم وجود دارد که می‌توان به جای عمل جراحی لیفت بازو از آنها استفاده کرد.

مزوتراپی

مزوتراپی یک محلول تزریق شونده شامل اسیدهای آمینه، داروها و ترکیبات طبیعی مقوی برای پوست است که در لایه میانی پوست تزریق می‌شود. از این روش برای آب کردن چربی‌های انباشته و کشیدن پوست استفاده می‌شود. عمل مزوتراپی در شرایطی که مقدار چربی و پوست اضافه زیاد نباشد، می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای عمل جراحی لیفت بازو باشد. عمل مزوتراپی فقط به مقدار جزئی بر سفت شدن پوست تأثیر دارد و بنابراین در صورتی که پوست اضافه در ناحیه بازو زیاد باشد، ممکن است که این عمل کارآیی لازم را در برطرف کردن مشکل نداشته باشد.

آثار و نتایج عمل مزوتراپی در حدود 4 تا 8 هفته بعد از عمل قابل مشاهده خواهد بود. در بعضی از بیماران لازم است که برای دستیابی به نتایج بهتر، چندین عمل تزریق به صورت متناوب انجام شود.

لیپوساکشن واسر (Vaser)

لیپوساکشن واسر یک روش غیر تهاجمی برای عمل لیپوساکشن است. در این روش، محلول‌هایی زیر پوست تزریق می‌شود که به تجزیه چربی‌های اضافی کمک می‌کند و سپس خود بدن این چربی‌های اضافی را دفع می‌کند. علاوه بر این، عمل لیپوساکشن واسر می‌تواند در کشش و بهبود افتادگی پوست نیز تأثیرگذار باشد. با این حال، در صورتی که پوست اضافی در بازو وجود داشته باشد، لیپوساکشن واسر نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای جراحی لیفت بازو باشد، همانطور که مزوتراپی نیز قادر به جایگزینی مناسب برای جراحی لیفت بازو نیست.

عمل حل کردن چربی (لیپودیسالو)

لیپودیسالو نیز یک عمل غیر تهاجمی برای آب کردن چربی‌های زائد و کشیدن پوست می‌باشد که عملکردی شبیه به لیپوشاکشن واسر دارد. در واقع در عمل لیپودیسالو نیز دقیقاً مانند عمل لیپوساکشن واسر، محلول‌هایی شامل چندین آنزیم طبیعی و مصنوعی مختلف در محل بازو تزریق می‌شود.

تزریقات لیپودیسالو نیز به صورت چند جلسه پیاپی انجام می‌شوند و تعداد جلسات مورد نیاز برای این عمل به مقدار چربی و پوست اضافی موجود در بازوها بستگی دارد. نتایج این عمل را می‌توان پس از گذشت 4 تا 8 هفته از آخرین تزریق مشاهده کرد.

لیپودیسالو نیز همانند لیپوساکشن واسر و مزوتراپی، از مزایایی برخوردار است که هیچ زخمی روی بازوها به جا نمی‌گذارد و نیازی به دوره بهبودی پس از عمل ندارد. به علاوه، خطرات و عوارض این روش‌ها بسیار کمتر از جراحی لیفت بازو است.

ترماژ

ترماژ یک عمل لاغری است که نیازی به انجام جراحی ندارد و برای انجام آن از پرتوهای لیزر استفاده می‌شود. در این عمل، لایه‌های مختلف پوست با استفاده از پرتوهای لیزر گرم می‌شود و روند آب شدن چربی‌ها و تولید کلاژن در پوست القاء می‌گردد که در نتیجه آن، بافت‌های همبند پوست تقویت شده و افتادگی آن برطرف می‌شود.

چربی های زائد بازو در مدت 4 تا 6 هفته بعد از عمل ترماژ حذف می‌شوند. دوره بهبودی بعد از این عمل هم 3 تا 5 روز طول می‌کشد. البته در این مدت فقط یک قرمزی و ورم بسیار کم در محل عمل وجود دارد.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی هم یک روش کم هزینه برای کاهش چربی‌های زائد و پوست اضافی بازو می‌باشد. ماساژ دادن باعث گرم شدن پوست، جابه‌جایی سلول‌های چربی و تقویت گردش خون در محل ماساژ می‌شود. مجموعه این عوامل منجر به کاهش وزن و کشیدگی پوست خواهد شد. البته عیب اصلی روش ماساژ درمانی آن است که بیمار باید به دفعات مکرر در جلسات درمانی شرکت کند تا وقتی که بتواند آثار مشهود آن را ملاحظه کند. ماساژ درمانی همچنین می‌تواند در برطرف کردن سلولیت‌هایی که ممکن است در ناحیه بازو وجود داشته باشند، مؤثر واقع شود.

مراحل روش‌های جراحی بازو


عمل جراحی زیبایی بازو شامل چند مرحله می‌باشد که به ترتیب عبارتند از:

بی‌حسی

در این مرحله داروهای بی‌حسی در محل بازو تزریق یا مالیده می‌شود تا در طول مدت عمل، شما احساس راحتی داشته باشید.

بُرش دادن

طول و شکل بریدگی‌هایی که در زمان عمل جراحی لیفت بازو ایجاد می‌شود، به مقدار و موقعیت پوست اضافه‌ای که باید برداشته شود و نیز به نظر جراح پلاستیک که عمل شما را انجام می‌دهد، بستگی دارد.

معمولاً بریدگی‌ها در سمت داخل بازو و یا در پشت آن ایجاد می‌شود. موقعیت دقیق این بریدگی‌ها به نظر و تجربه پزشک جراح بستگی دارد و ممکن است از زیر بغل تا روی آرنج امتداد پیدا کند. چربی‌های اضافه را نیز می‌توان مستقیماً از طریق بُرش دادن و یا با استفاده از عمل لیپوساکشن از این ناحیه حذف کرد.

ممکن است در صورتی که شرایط اختصاصی شما اجازه بدهد، بریدگی‌هایی با اندازه کوچک‌تر بر روی بازو ایجاد شود. بعد از ایجاد بریدگی‌ها، بافت‌های حمایت کننده پوست که در زیر آن قرار گرفته‌اند، کشیده شده و به وسیله بخیه‌های داخلی در موقعیت جدید خود ثابت می‌شوند. در پایان، پوست بر روی بازویی که اکنون شکل جدیدی پیدا کرده است، کشیده و بسته می‌شود.

بریدگی در قسمت داخلی بازو

j1

بریدگی در پشت بازو

j

بُرش‌های کوچک (حداقلی)

j2

بستن بریدگی‌ها

بریدگی‌هایی که در پوست بازوی شما ایجاد می‌شود، به وسیله بخیه‌های قابل جذب یا بخیه‌های معمولی که یک تا دو هفته بعد از عمل جراحی کشیده می‌شوند، بسته خواهد شد.

جراحی لیفت بازو همراه با لیپوساکشن

جراحی همراه با لیپوساکشن یک روش بسیار خوب برای فرم‌دهی بازوها بدون باقی گذاشتن جای زخم می‌باشد. با استفاده از این روش، دیگر جای زخم‌هایی که بعد از عمل‌های جراحی پیشرفته از قبیل جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی بر روی بازوها باقی می‌ماند، وجود نخواهد داشت. عمل لیپوساکشن اغلب همراه با عمل‌ها و جراحی‌های دیگر انجام می‌شود. برای لیپوساکشن بازو از دستگاه لیپوساکشن بادی جت (Body-Jet) استفاده می‌شود. دستگاه بادی جت یک روش ایمن و ملایم برای انجام لیپوساکشن است که در آن، چربی‌ها به وسیله اسپری آب از محل موضع مورد نظر تخلیه می‌شوند.

عمل لیپوساکشن بازو در اغلب اوقات همراه با لیپوساکشن قسمت‌های دیگری از بدن از قبیل شکم، پهلوها و ران پاها انجام می‌گیرد. علاوه بر آن، لیپوساکشن بازو را می‌توان همزمان با جراحی‌های دیگری مانند جراحی زیباسازی سینه‌ها یا جراحی شکم (آبدومینوپلاستی) انجام داد.

نتایج عمل جراحی لیفت بازو


اولین آثار بازوهای خوش‌فرم و دارای پوست کشیده که در نتیجه عمل جراحی لیفت بازو برای شما ایجاد می‌شود را می‌توانید بلافاصله بعد از پایان عمل خود مشاهده کنید. البته این نتایج اولیه همراه با کمی ورم و کبودی در محل بازو خواهد بود و یک جای زخم هم در محلی که بریدگی ایجاد شده بود، باقی می‌ماند.

هر چند انتظار می‌رود که عمل جراحی لیفت بازو با نتایج خوب و رضایت‌بخشی همراه باشد، اما هیچ‌گاه تضمینی برای دستیابی به چنین نتایجی وجود ندارد. در بعضی از موارد این احتمال وجود دارد که با انجام یک عمل جراحی نتوان به نتایج مورد انتظار دست پیدا کرد. در این صورت لازم است که یک عمل دیگر هم انجام شود.

نتایج عمل جراحی لیفت بازو از ماندگاری بالایی برخوردار خواهد بود، به شرط آنکه شما هم وزن بدن و تناسب اندام خود را حفظ کنید. هر چقدر بدن شما پیرتر می‌شود، طبیعی است که مقداری از شادابی و خوش‌فرمی خود را از دست می‌دهد، اما قسمت عمده‌ای از نتایج عمل لیفت بازو حالت نسبتاً دائمی خواهد داشت.

مزایای جراحی بازو


شکل جذاب و خوش‌فرم بدن

با اصلاح شکل بازوها، شکل تمام بدن نیز بهبود پیدا می‌کند. علاوه بر آن، عمل جراحی بازو را می‌توان با عمل‌های دیگری هم ترکیب کرد تا بدن به حالت زیباتر و خوش‌فرم‌تری در بیاید.

بهبود شرایط جسمی

با حذف چربی‌ها و پوست اضافه بازو، وزن بازوها هم سبک‌تر می‌شود و حرکت دادن آنها برای شما راحت‌تر خواهد بود. در واقع بعد از عمل لیفت بازو، بیماران احساس سبکی و تحرک بیشتری دارند و خیلی راحت‌تر می‌توانند تمرینات ورزشی را انجام دهند، زیرا بازوهای سنگین و بزرگ آنها دیگر مانعی برای تحرک و فعالیت فیزیکی آنها نخواهد بود.

گزینه‌های بیشتر برای لباس و پوشاک

با انجام عمل لیفت بازو، افراد می‌توانند گزینه‌های بسیار بیشتری از نظر لباس و پوشاک دلخواه خود داشته باشند. در این شرایط، نه تنها یافتن لباس مناسب برایشان خیلی راحت‌تر خواهد بود، بلکه لذت خرید لباس‌های مختلف از قبیل پیراهن، کت، ژاکت و بلوز نیز برای آنها بیشتر خواهد بود.

تقویت اعتماد به نفس

بعد از انجام عمل لیفت بازو، پوست اطراف بازوها کشیده‌تر و محکم‌تر می‌شود. در نتیجه شما با داشتن بازوهای خوش‌فرم، حس ورزشکاری و تناسب اندام بیشتری خواهید داشت و سطح اعتماد به نفس شما بالاتر می‌‌رود.

هزینه جراحی لیفت بازو


هزینه‌های عمل جراحی لیفت بازو می‌تواند تا حد زیادی متغیر باشد. میانگین هزینه‌های این عمل که در بالا ذکر شده است شامل هزینه بیهوشی، تجهیزات اتاق عمل و سایر هزینه‌های جانبی نمی‌شود.

دستمزد پزشک جراح هم بر اساس میزان تجربه او، نوع عملی که انجام می‌دهد و موقعیت جغرافیایی محل کار او تعیین می‌شود.

Call Now Buttonتماس و مشاوره