لیفتینگ (لیفت) یا کشیدن پوست صورت برای رفع افتادگی و شل شدن آن

لیفت صورت

لیفت صورت

با گذشت زمان و افزایش سن، قابلیت ارتجاعی پوست کاهش می‌یابد، که منجر به ایجاد سستی و شلی در پوست و ظهور چین و چروک‌ها می‌شود. عواملی مانند افتادن وزن بیش از حد و تأثیر نیروی جاذبه زمین در طول زمان می‌توانند باعث افتادگی پوست شوند. همچنین، با افزایش سن و کاهش میزان کلاژن و الاستین در پوست، حجم صورت کاهش می‌یابد و این کاهش حجم می‌تواند منجر به افتادگی و شلی پوست شود. در گذشته، تنها روش درمانی برای رفع افتادگی و شلی پوست، لیفت یا جراحی کشیدن پوست صورت بود. زیرا در آن زمان روش‌هایی برای درمان چین و چروک، افتادگی پوست و تقویت پوست صورت وجود نداشتند. اما امروزه درمان و رفع افتادگی و شلی پوست پیشرفت‌های زیادی داشته است و با استفاده از روش‌های غیرتهاجمی، می‌توان بدون نیاز به جراحی، این مشکل را درمان کرد.

متخصصن ما در کلینیک رازی برای دست‌یابی به زیبایی مراجعه‌کنندگان و رفع آثار پیری، معتقد به داشتن یک برنامه جامع درمانی هستند. ما به‌ منظور ایجاد یک برنامه درمانی کاملاً منحصر به‌فرد و اختصاصی، بر اساس نیاز و بودجه شما، با شما همکاری خواهیم نمود.  کلینیک ما دارای تجهیزات پیشرفته حوزه زیبایی است که بر روی متدهای غیرجراحی لیفت (کشیدن پوست) صورت تمرکز نموده است.

برای مراجعه‌کنندگانی که به دنبال بهبود ظاهر خود می‌باشند یا قصد دارند آثار افزایش سن خود را مدیریت نمایند، ابتدا تجزیه ‌و تحلیل جامع وضعیت کنونی آن‌ها را انجام داده و سپس بر اساس معیارهای زیبایی، روش غیرتهاجمی و غیرجراحی لیفتینگ صورت را ارائه می‌نماییم. شما می‌توانید جهت مشاوره درباره لیفت صورت با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

 

چه کسانی برای روش غیرجراحی لیفت صورت کاندیدای مناسبی محسوب می‌شوند؟


بهترین کاندیدا برای انجام روش‌های غیرجراحی لیفت (کشیدن پوست) و سفت شدن پوست صورت، افرادی می‌باشند که آثار پیری در آن‌ها از خفیف تا متوسط است. اغلب روش غیرجراحی صورت برای بیماران جوان‌تری صورت می‌پذیرد که قصد جلوگیری از بروز آثار پیری را داشته یا درصدد رفع آثار تازه به وجود آمده می‌باشند.

گزینه‌های درمانی غیرجراحی لیفت صورت


در عصر حاضر متدهای نوین درمانی (غیرجراحی) بسیار محبوبی به جنگ با گذر زمان آمده‌اند و جایگزین روش‌های تهاجمی گذشته شده‌اند. این روش‌های جایگزین کشیدن پوست صورت، به‌ صورت سرپایی و غیرتهاجمی برای بیماران انجام می‌شوند، بدون آنکه نیاز باشد بیمار در زیر تیغ جراحی قرار بگیرد،این روش‌های درمانی باعث می‌شوند پوست صورت کشیده شده، پرحجم گردد و قوام خود را دوباره به دست آورد.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس کلمه‌ای است که این روزها زیاد می‌شنویم، اغلب در پشت چهره‌هایی که جدیداً از دست چین‌وچروک‌ها خلاص شده‌اند، حضور بوتاکس حس می‌شود. همچنین می‌توان از بوتاکس برای نرم کردن عضلات V شکل پلاتیسما که ضخیم گشته‌اند نیز استفاده نمود، آن‌ها ماهیچه‌های انقباضی هستند که در زیر چانه قرار دارند. در تزریق بوتاکس از فرم‌های مختلف بوتاکس استفاده می‌شود تا به‌طور موقت فعالیت عضلات در فاز استراحت قرار گیرد.

بوتاکس درنهایت ظاهر چین ‌و چروک‌ها را کاهش می‌دهد. حدود 24 الی 72 ساعت طول می‌کشد تا اثر بوتاکس ظاهر شود.

تزریق ژل

برخلاف بوتاکس که عضله زیر چین‌  وچروک را در فاز استراحت قرار می‌دهد، تزریق ژل زیر خطوط، چین و چروک‌ها و یا ناحیه‌ای از پوست را توسط انواعی از مواد مختلف پر می‌کند. همچنین از ژل‌ها می‌توان به ‌عنوان یک حجم‌دهنده استفاده نمود و فرورفتگی‌های موجود در گونه، خطوط فک و یا شقیقه‌ها را پر نمود. عوارض جانبی آن می‌تواند شامل مواردی همچون قرمزی، تورم و تشکیل برآمدگی‌های زیرپوستی، باشد. در میان ژل‌ها، محبوب‌ترین آن ژل هیالورونیک اسید است، که باعث تحریک تولید طبیعی کلاژن‌ها می‌شود. ژل‌های مصنوعی دیگری نیز وجود دارد که اثر آن‌ها طولانی‌مدت‌تر است. ژل‌های کلاژنی نیز از خالص‌سازی کلاژن‌های طبیعی به دست می‌آیند که اغلب از گاوها استخراج می‌شوند. ژل‌های کلاژنی برای رفع چین‌وچروک‌ها دوام زیادی ندارند (اغلب فقط یک ماه) و می‌توانند باعث بروز واکنش‌های آلرژیک شوند. به‌طور کلی ژل‌های تزریقی می‌توانند 12 الی 18 ماه دوام داشته باشند.

کشیدن پوست صورت به کمک تزریق چربی

چربی طبیعی بدن از طریق روش‌های تخصصی پزشکی از قسمت‌هایی مانند ران و شکم استخراج ‌شده و  در ناحیه مورد نظر تزریق می‌گردد. تزریق چربی فرآیندی بی‌خطر و نسبتاً بدون درد است و دوره نقاهت کوتاهی دارد. چربی پیوندی از ران یا شکم شما استخراج‌شده و در دستگاه سانتریفوژ قرار می‌گیرد. خون و دیگر مواد اضافی از آن جدا شده و همانند ژل‌های تزریقی آماده تزریق می‌گردد. 20 دقیقه قبل از عمل، محل برداشت چربی (ران، شکم،…) تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد. نتایج این روش فوری، طبیعی و طولانی مدت هستند.

لیفت صورت به کمک نخ

لیفت با نخ گزینه‌ای جدید غیر جراحی است که برای کشیدن پوست صورت به کار می‌رود. این روش می‌تواند کمتر از 2 ساعت برای بیمار انجام شود. در روش لیفت با نخ جراح زیبایی نخ‌های نازکی را از طریق برشی کوچک در ناحیه مورد نظر، وارد صورت می‌کند. نخ‌ها به بافت پوست متصل شده و سپس به عقب کشیده می‌شوند تا پوست صورت کشیده شود. نخ‌ها قابل روئیت نمی‌باشند و نتیجه لیفتینگ صورت بلافاصله قابل‌مشاهده خواهد بود. نتیجه این روش حدود 18 ماه دوام خواهد داشت، این نخ‌ها زیست‌تخریب‌پذیر بوده و به‌مرورزمان توسط بدن جذب می‌شوند.

حفره‌زایی (کاویتاسیون) اولتراسونیک

اولتراسونیک کاویتاسیون پوست را جوان کرده و از طریق تحریک مکانیسم‌های طبیعی بدن به ترمیم و قوام بخشی بافت‌های پوست می‌پردازد. در این تکنولوژی پیشرفته از یک دستگاه اولتراسونیک تخصصی بهره گرفته می‌شود تا امواج صوتی با فرکانس بالا تولید شود. درمان اولتراسونیک کاویتاسیون می‌تواند برای انواع مختلف پوست مفید باشد، این روش قادر است بسیاری از بیماری‌های متداول پوستی را بهبود بخشد.

اولتراسونیک کاویتاسیون، درمانی غیرتهاجمی و ملایم است که بی‌خطر بوده و برای انواع پوست‌های مختلف قابل‌ استفاده می‌باشد. از بیماری آکنه گرفته تا روزاسه و پیری زودرس پوست، همگی می‌توانند از این روش بهره  ببرند. حتی حساس‌ترین پوست‌ها هم می‌توانند از این روش درمانی بهره‌مند شوند. افزایش جریان خون باعث تحریک تولید کلاژن‌ها می‌شود، آن‌ها پروتئین‌های ساختاری اولیه بدن هستند که باعث استحکام و انعطاف‌پذیری بافت پوست می‌شوند. این روش پیشرفته ضد پیری، می‌تواند پوست شما را سالم نموده و ظاهران را جوان‌تر نماید. امواج اولتراسوند در پوست نفوذ کرده و عمیقاً به پاک‌سازی پوست می‌پردازند. میزان رطوبت و تولید کلاژن‌ها را افزایش داده و باکتری‌های پوست را از بین می‌برد. افزایش جریان خون و اکسیژن در بافت‌های زیرپوست، آن را کاملاً تمیز و درخشان کرده و مجدداً احیا می‌کند. اولتراسونیک کاویتاسیون یک درمان مؤثر برای قوام بخشی پوست، رفع خطوط ریز و چین‌وچروک‌ها، آسیب‌های ناشی از نور خورشید، لکه‌های قهوه‌ای و پیری زودرس پوست می‌باشد. نتیجه درمان تنها پس از یک جلسه درمانی قابل‌مشاهده خواهد بود. اولتراسونیک کاویتاسیون روشی غیرتهاجمی و بی‌خطر بوده و برای انواع مختلف پوست، قابل بکار گیری می‌باشد.

امواج رادیویی (RF فرکشنال)

رادیو فرکانسی (RF فرکشنال) یک روش درمانی زیبایی است که به کمک امواج رادیویی، پوست از طریق بهبود کلاژن‌های موجود و تحریک تولید کلاژن‌های جدید، نرم‌تر شده و قوام آن افزایش می‌یابد. همچنین رادیو فرکانسی می‌تواند با رفع افتادگی پوست و شل‌شدگی پوست در قسمت‌هایی همچون گردن و چانه به زیبایی صورت کمک کند . از طریق ارتقاء کلاژن‌ها استحکام پوست افزایش یافته و پرحجم‌تر به نظر خواهد رسید. دو ویژگی افزایش استحکام و افزایش حجم پوست، باعث شده روش درمانی رادیوفرکانسی به یکی از محبوب‌ترین روش‌های غیرتهاجمی و غیرجراحی کشیدن پوست پوست تبدیل شود.

PRP یا سلول‌های بنیادی برای لیفتینگ پوست

تزریق PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) فرایندی است که از طریق مکانیسم‌های طبیعی بدن به جوان‌سازی پوست می‌پردازد.  تزریق PRP از طریق فاکتورهای رشد و پروتئین‌های خاص استخراج‌شده از خون خود بیمار، به‌طور مستقیم بر پوست اثر گذاشته، تولید کلاژن‌ها را به‌صورت طبیعی تحریک می‌نماید. همچنین از طریق رشد بافت‌ها، از ساختارهای پایه پوست حمایت می‌کند. مزیت اصلی تزریق PRP سرعت آن است که می‌تواند سریعاً فرایند درمان را تکمیل نماید. از آنجا که درمان به ‌صورت معمول می‌تواند در ظرف کمتر از یک ساعت صورت بپذیرد، تزریق PRP یک روش درمانی جوان‌سازی “سرپایی ” محسوب می‌گردد.

 

Call Now Buttonتماس و مشاوره