لیفت، لاغر وکوچک کردن ران پا با لیپوساکشن و عمل جراحی زیبایی

لیفت، لاغر وکوچک کردن ران پا با لیپوساکشن و عمل جراحی زیبایی

با افزایش روزانه تعداد افرادی که با استفاده از جراحی یا از طریق ایجاد تغییرات ساده در سبک زندگی خود به مقدار زیاد وزن کم می‌کنند، استفاده از روش‌های تهاجمی‌تر برای تغییر وضعیت ظاهری ران‌ها به منظور از بین بردن چربی و افتادگی پوست، سفت شدن بافت، ایجاد توازن ظاهری و نیز ظاهر جذاب برای این ناحیه از بدن بیش از پیش لازم و ضروری به نظر می‌رسد. در طول چند سال گذشته، پیشرفت‌های زیاد در ارتباط با روش‌های درمان مناسب به این منظور ایجاد شده که می‌توانند پس از درمان حداقل جراحت و جای زخم را برای بیمار به همراه داشته باشند.

دکتر جمیلی یک جراح باتجربه در حوزه لیفت و کوچک کردن ران است. در جلسه مشاوره اولیه، دکتر جمیلی به دقت به صحبت‌های بیمار گوش داده و با ارزیابی شرایط وی، روش‌های درمان مناسب برای رفع مشکلات ظاهری در ناحیه ران به منظور ایجاد نتایج طبیعی به بیمار پیشنهاد می‌کند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های جوان‌سازی ظاهر ناحیه ران و نیز هماهنگی جلسه ملاقات،

مزایای معمول استفاده از جراحی لیفت ران


لیفت ران می‌تواند با از بین بردن افتادگی، سفت کردن بافت ران و خارج کردن چربی و پوست اضافی از محل، باعث اصلاح ظاهر و اندازه ران شود. این درمان شاید قابل ‌اتکاترین روش برای رفع مشکل سلولیت در ناحیه ران باشد. این فرآیند همچنین می‌تواند در برخی موارد باعث کوچک کردن ران، خارج شدن چربی‌های اضافی، بالا کشیدن افتادگی، سفت شدن عضلات، و نیز از بین رفتن شل شدن و افتادگی پوست در این ناحیه از بدن شود. علاوه بر این، از طریق عمل زیبایی ران می‌توان ظاهر لگن و باسن فرد را نیز بهبود بخشید.

افراد مناسب برای استفاده از جراحی لیفت ران چه کسانی هستند؟


افراد مناسب برای این عمل جراحی کسانی هستند که به دنبال کاهش اندازه، تغییر شکل، و بالا کشیدن افتادگی ایجاد شده در ناحیه ران‌ها و باسن بوده و حاضر هستند به این منظور زیر تیغ عمل جراحی بروند. به این ترتیب افراد مناسب برای این درمان احتمالاً دارای شرایط زیر هستند:

  • اندازه یا ظاهر نامطلوب در ناحیه ران‌ها
  • اندازه غیرعادی باسن یا افتادگی ظاهری آن
  • اندازه یا شکل نامطلوب لگن و پهلوها
  • شرایط ظاهری ضعیف در ارتباط با ناحیه دور کمر
  • تغییرات ظاهری نامطلوب به خاطر بارداری مثل شل شدن عضلات، کشیدگی آن‌ها و ول شدن پوست
  • ایجاد پوست اضافی پس از جراحی چاقی
  • ایجاد سلولیت در ناحیه باسن و ران‌ها
  • ایجاد پوست اضافی پس از کاهش وزن زیاد

در جلسه مشاوره اولیه چه شرایطی برای بیمار ایجاد می‌شود؟


تصمیم‌گیری درباره عمل جراحی زیبایی ران یک تصمیم بسیار شخصی است و به همین خاطر لازم است در هنگام تصمیم‌گیری در این رابطه تمام شرایط بیمار بررسی شده و به سوال‌ها و نگرانی‌های وی پاسخ داده شود. جلسه مشاوره برای این درمان معمولاً با بررسی کامل شرح حال بیمار و معاینه وی آغاز می‌شود. در این زمان بیمار می‌بایست درباره سابقه قبلی استفاده از عمل جراحی کاهش وزن، آبدومینوپلاستی، جراحی یا آسیب‌دیدگی ران، درمان واریس پا، لیپوساکشن، یا سوابق مربوط به ایجاد جای زخم (اسکار) بر روی ران اطلاعات لازم را در اختیار پزشک قرار دهد. در صورتی که شما قصد دارید در آینده به مقدار زیاد وزن کم کنید یا برای بارداری برنامه‌ریزی کرده‌اید، لازم است درباره این شرایط با پزشک صحبت نمایید. در این جلسه از بیمار خواسته می‌شود در سبک زندگی خود تغییر ایجاد کرده و از تمرین‌های حرکتی و عادت‌های غذایی مناسب استفاده کند. در حقیقت جلسه مشاوره می‌تواند به پزشک امکان دهد از انتظارات بیمار مطلع شده و از یک برنامه درمانی مناسب برای تامین شرایط مورد نظر بیمار استفاده کند.

معاینه بیمار در این شرایط با بررسی اندازه و ظاهر ناحیه لگن و ران‌ها، تعیین کیفیت پوست، بررسی وضعیت جراحت‌های پوستی، و نیز بررسی شرایط بافت ران انجام می‌شود. همچنین معمولاً سایر روش‌های درمان قابل استفاده برای رفع مشکل در این جلسه برای بیمار توضیح داده می‌شوند. در ادامه تصاویر بیماران قبلی پزشک (قبل و بعد از عمل جراحی) به بیمار نشان داده خواهد شد. به این ترتیب با توجه به اولویت‌ها و نیازهای خاص درمان، هزینه مورد انتظار درمان برای وی توضیح داده شده و از وضعیت ظاهری فرد در ناحیه ران برای ثبت در سوابق پزشکی عکس گرفته می‌شود.

انواع مختلف روش‌های لیفت ران


لیفت ران از طریق تغییرات خارجی و تغییرات داخلی یا پیرامونی امکان‌پذیر است. در هنگام استفاده از تغییرات خارجی که در اصطلاح به آن تغییرات جانبی نیز گفته می‌شود، لیفت ران به عنوان بخشی از فرآیند لیفت پایین تنه انجام می‌شود. لیفت ران از داخل که در اصطلاح به آن لیفت میانی ران نیز گفته می‌شود، اغلب به عنوان یک روش مجزا تحت عنوان جراحی لیفت میانی ران پس از جراحی شکم یا لیفت بالاتنه بر روی بیمار انجام می‌شود. در مواردی که ران فرد به شدت سنگین، بزرگ، افتاده، یا دارای پوست اضافی باشد، لازم است از هر دوی روش‌های لیپوساکشن و لیفت میانی و جانبی ران برای بیمار استفاده شود. به این ترتیب با ترکیب کردن لیپوساکشن با آبدومینوپلاستی و لیفت باسن، امکان ایجاد تغییرات شگفت‌انگیز در این ناحیه از بدن برای بیمار فراهم شده و در نتیجه این تغییرات بیمار می‌تواند کاهش زیاد در سایز لباس داشته و رضایت و اعتماد به نفس خود را به‌طور مشخص افزایش دهد.

در طول عمل جراحی لیفت ران


قبل از شروع درمان از بیمار خواسته می‌شود سیگار کشیدن را متوقف کرده و از مصرف برخی ویتامین‌ها و داروهای خاص همچون آسپیرین، استروژن، ایبوپروفن، و ویتامین E که می‌توانند باعث افزایش خون‌ریزی شوند، خودداری کند. علاوه بر این، قبل از درمان توصیه‌های تکمیلی در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. برای راحتی بیشتر بیمار، معمولاً به وی توصیه می‌شود داروهای مورد نیاز برای مصرف را چند روز قبل از شروع درمان تهیه نماید. عمل جراحی لیفت ران را می‌توان به صورت سرپایی و اغلب به همراه سایر درمان‌های لازم بر روی بیمار انجام داد. معمولاً در صورت انجام چند عمل جراحی به صورت همزمان لازم است وضعیت بیمار برای یک شب در بیمارستان تحت نظارت قرار داشته باشد. برای انجام این عمل جراحی از بی‌هوشی عمومی استفاده شده و در طول عمل جراحی داروهای آنتی‌بیوتیک به بدن بیمار وارد می‌شود. این عمل جراحی به حدود شش تا ده ساعت زمان با توجه به اندازه ناحیه تحت درمان و سایر روش‌های درمان استفاده شده، نیاز خواهد داشت. به این ترتیب معمولاً از روش لیپوساکشن به همراه لیفت پایین‌تنه برای دستیابی به بهترین نتایج درمانی ممکن استفاده می‌گردد.

لیفت خارجی ران

این درمان از پشت ران شروع شده و به جلوی ران خاتمه پیدا می‌کند. به این منظور شکاف مورد نیاز در پشت ران در قسمت بالای خط طبیعی ناحیه باسن ایجاد شده و این شکاف‌ها به آرامی به سمت استخوان لگن امتداد پیدا می‌کند تا در نهایت به ناحیه جلوی ران برسد. شکاف‌های ایجاد شده در جلوی ران در این حالت مشابه شکاف‌های مورد نیاز برای جراحی آبدومینوپلاستی هستند. به این ترتیب از طریق شکاف‌های ایجاد شده، بافت باسن و ران کاهش یافته، تغییر شکل داده، و بالا کشیده می‌شود و در صورت نیاز چربی و پوست اضافی از محل خارج می‌گردد.

لیفت داخلی ران

لیفت داخلی ران دارای هر دوی اجزای شکاف افقی و عمودی است. به این ترتیب شکاف افقی در ناحیه خط کشاله ران و شکاف عمودی در ناحیه داخل ران ایجاد می‌شود. به این ترتیب شکاف عمودی از کشاله ران به سمت زانو امتداد پیدا خواهد کرد. در ادامه از لوله‌های تخلیه مایعات اضافی در زیر پوست فرد استفاده شده و شکاف‌ها با چند لایه نخ بخیه قابل جذب بسته می‌شوند. در نهایت، یک گاز استریل بر روی شکاف‌ها قرار می‌گیرد. پس از عمل جراحی، بیمار به بخش ریکاوری فرستاده می‌شود تا وضعیت وی از نزدیک تحت کنترل قرار گیرد. در این زمان از داروهای مسکن درد برای راحتی بیمار و کنترل ناراحتی وی استفاده می‌شود.

پس از عمل جراحی لیفت ران


روز بعد از عمل جراحی، برای بیمار بسیار دردناک و ناراحت‌کننده است. در بازه زمانی ۷ تا ۱۴ روز پس از عمل جراحی کوچک‌سازی ران، بیمار نیازمند راه رفتن با آرامش و دقت ویژه است. در طول این دوره، بیمار داروهای مسکن تجویز می‌شود. مصرف این داروها و همچنین مکمل‌های تجویز شده باید از شب پس از انجام عمل جراحی آغاز شود.

بعد از عمل جراحی، بیمار باید به مدت شش هفته از بلند کردن اشیاء سنگین و انجام فعالیت‌هایی که فشار به ناحیه پایین بدن وارد می‌کنند، خودداری کند. احتمالاً بیمار می‌تواند بلافاصله پس از عمل جراحی شروع به راه رفتن کند و با کاهش ناراحتی، به تدریج قابلیت انجام فعالیت‌های روزمره خود را به دست آورد. بیمار ممکن است پس از دو هفته از عمل جراحی به محل کار بازگردد. با این حال، برای رفع ورم و کبودی در ناحیه درمان‌شده، نیاز به چند هفته زمان است.

نتایج درمان


نتایج استفاده از روش لیفت ران و لاغر کردن ران برای بیماران شگفت‌انگیز است. به این ترتیب بیمار ران‌های باریک‌تر، ظاهر مناسب‌تر، و نیز تناسب و جذابیت بیشتر در ناحیه ران‌ها و باسن به دست خواهد آورد. به این ترتیب لباس‌های قدیمی بیمار احتمالاً دیگر برای وی به خاطر بزرگ بودن آن‌ها قابل پوشیدن نیست. در نتیجه این شرایط احساس بیمار نسبت به ظاهر خود بهبود یافته و این وضعیت بر ویژگی‌های شخصیتی و رفتار فرد تاثیر مثبت خواهد داشت.

Call Now Buttonتماس و مشاوره