لایه برداری و پیلینگ پوست صورت

لایه برداری و پیلینگ پوست صورت

اصطلاح لایه برداری و پاکسازی پوست صورت برای توصیف یک مجموعه گسترده از درمان‌های انجام شده بر روی پوست استفاده می‌شود که شامل برداشتن سطحی پوست به صورت شیمیایی و میکرودرم ابریژن تا لایه برداری پوست با استفاده از لیزر صورت می‌باشد. این فرآیندها می‌تواند لایه‌های خارجی آسیب دیده پوست را برای کاهش چین و چروک صورت، خطوط ایجاد شده، لکه‌های ناشی از نور خورشید، سیاهی زیر بغل، لکه‌های ایجاد شده به خاطر سن، رفع کک مک، خراش‌های سطحی، درمان جوش صورت بعضی از انواع جراحت‌های پوست، آسیب‌های غیر سرطانی و قرمزی رگ‌ها، ترمیم و پاکسازی پوست درمان کند.

لایه برداری پوست صورت در کلینیک رازی زیر نظر متخصص پوست و مو و با استفاده از بهترین مواد پیلینگ پوست، دستگاه میکرودرم ابریژن و دستگاه‌های لیزر CO2 و لیزر فراکشنال انجام می‌شود. درکلینیک رازی پس معاینه دقیق و تخصصی پوست بهترین روش لایه برداری پوست تعیین و انجام می‌شود . تکنیک‌های لایه برداری پوست در این کلینیک با جدیدترین روش‌های روز دنیا انجام شده و عوارضی را به دنبال ندارند.جهت رزو نوبت می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل نمایید.

در ادامه به شرح روش پیلینگ شیمیایی پوست و سایر روش‌های لایه برداری پوست جهت زیبایی پوست که در این کلینیک انجام می‌شود، پرداخته می شود. پس از مراجعه به کلینیک و بررسی دقیق وضعیت پوست، بهترین و موثرترین روش برای لایه برداری پوست صورت که کمترین عوارض و زمان ریکاوری را به همراه داشته باشد برای شما انتخاب و انجام می‌شود.

لیزر CO2 و لیزر فراکشنال

لیزر CO2 و لیزر فراکشنال برای لایه برداری و پیلینگ پوست صورت

روش لایه‌برداری پوست صورت با استفاده از لیزر یک روش درمانی است که برای رفع مشکلات سطحی پوست استفاده می‌شود. در این روش، لایه‌های آسیب دیده از پوست با استفاده از لیزر برداشته می‌شوند و این فرآیند تا زمانی ادامه می‌یابد که پوست یک ظاهر مسطح و یکنواخت به خود بگیرد. علاوه بر این، از این روش برای جوانسازی پوست نیز استفاده می‌شود که نامگذاری آن به دلیل قابلیت استفاده در رفع مشکلات پوستی ناشی از پیری است. این روش درمانی با استفاده از لیزر CO2 یا لیزر فراکشنال انجام می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می‌توانید به مقاله مربوط به جوانسازی پوست صورت با لیزر در این وبسایت مراجعه کنید.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک ماده غیر شیمیایی و روش درمانی غیر تهاجمی است. در روش جوانسازی پوست با میکرودرم از یک اسپری میکرو کریستال برای برداشتن لایه‌های خارجی پوست و ظاهر شدن لایه‌های جوان استفاده می‌شود. به این ترتیب می‌توان به سفید کردن پوست پرداخت و یک ظاهر سالم‌تر برای پوست ایجاد کرد. روش میکرودرم ابریژن همچنین باعث ایجاد لایه‌های جدید پوست با سطوح بالاتر کلاژن و الاستین می‌شود که می‌تواند ظاهر پوست شما را بهبود بخشد. میکرودرم  یک روش درمانی بسیار ایمن‌تر در مقایسه با روش قدیمی درم ابریژن است. برای اطلاعات کامل تر در این زمینه می توانید به مقاله میکرودرم در همین سایت مراجعه کنید.

پیلینگ با مواد شیمیایی

لایه برداری و پیلینگ پوست صورت با مواد شیمیایی

لایه بردار پوست شیمیایی، یک محلول شیمیایی است که برای برداشتن لایه‌های خارجی پوست به منظور رشد سلول‌های پوستی جدید و رفع تیرگی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این حالت پوست جدید، ظاهر جوان و شادابی پیدا خواهد کرد. این روش برای از بین بردن کک و مک صورت مناسب بوده  ، در این روش پوست بیمار صاف‌تر شده، ظاهر پوست متوازن‌تر و یکنواخت‌تر می‌شود، و چروک‌های پوست کاهش پیدا می‌کند. به این ترتیب پوست بیمار روشن‌تر به نظر رسیده و محصولات مراقبت از پوست نیز پس از درمان بهتر جذب می‌شوند. هر چه محلول استفاده شده برای این کار قوی‌تر باشد، لایه‌های عمیق‌تری از پوست تحت تاثیر محلول قرار می‌گیرد و نتایج حاصل از درمان بهتر خواهد بود. اسیدهای استفاده شده در این حالت معمولاً اسید گلیکولیک، تری‌کلرواستیک اسید (TCA)، محلول جسنر، اسید لاکتیک، و اسید سالیسیلیک است.

اکثر لایه‌برداری پوست با لایه بردارهای شیمیایی به همراه محصولات مراقبت از پوست استفاده می‌شوند و به این ترتیب می‌توان به بهترین نتایج در بهبود مشکلات پوست دست و جوان سازی پوست دست پیدا کرد، مشکلات پوستی که با لایه برداری ترمیم و درمان می شوند عبارنتد از:

 • از بین بردن جای جوش
 • روشن شدن پوست
 • کاهش منافذ باز پوست
 • شاداب سازی و جوان سازی پوست
 • جای زخم
 • رفع لک پوست
 • خط خنده
 • درمان سیاهی دور چشم

معمولاً در این حالت از ۳ جلسه درمانی با فواصل زمانی دو تا سه هفته در نظر گرفته می‌شود و در ادامه به بیمار پیشنهاد می‌شود از روش های نگهداری پوست برای دستیابی به نتایج بهینه بلند مدت استفاده کند.

در این کلینیک مجموعه‌ای از روش‌های لایه برداری شیمیایی و جوان سازی پوست با سطوح متفاوت با توجه به شرایط و خواست بیمار استفاده می‌شود. رایج‌ترین روش مورد استفاده در این حالت لایه بردارهای شیمیایی است که بدون درد بوده و نیاز به دوره ریکاوری ندارد. علاوه بر این روش در این کلینیک شما می‌توانید از لایه برداری‌های عمیق‌تر نیز استفاده کنید که نیازمند دوره ریکاوری و استراحت بیشتر می‌باشد.

روش و نحوه انجام

برای لایه برداری پوست ابتدا پوست بیمار به طور کامل با استفاده از مواد خاص تمیز می‌شود. در ادامه از ژل مخصوص در گوشه‌های چشم، بینی و دهان بیمار استفاده می‌شود. پس از این کار مواد لایه بردار شیمیایی بر روی صورت بیمار قرار می‌گیرد.

روش و نحوه انجام لایه برداری و پیلینگ پوست صورت

یک محلول لایه‌بردار شیمیایی می‌تواند به صورت کلی روی صورت بیمار یا فقط در مناطق خاصی از صورت مانند منطقه چروک دور چشم یا خطوط عمودی اطراف دهان استفاده شود. پزشک متخصص پوست می‌تواند درباره مدت زمان لازم برای اثربخشی این مواد شیمیایی جهت رفع کک و مک روی صورت تصمیم‌گیری کند و تغییرات ظاهری پوست را به دقت کنترل کند. لایه‌بردار شیمیایی مورد استفاده ممکن است پس از گذشت زمان مناسب خنثی شده و اثر خود را از دست دهد. پس از خنثی شدن مواد شیمیایی، صورت بیمار شسته می‌شود و از کرم مرطوب کننده و همچنین کرم ضدآفتاب بر روی صورت استفاده می‌شود.

 

 

ریکاوری

دوره ریکاوری پس از لایه برداری و پلینگ پوست با مواد شیمیایی بستگی به نوع ماده استفاده شده دارد. در این حالت هر نوع از مواد لایه بردار می‌تواند دارای سطوح مختلف تاثیر بر روی پوست باشند که بسته به این سطوح عوارض هر یک به شرح زیر می باشد:

 • لایه بردارهای شیمیایی سبک (ملایم و ضعیف): در این حالت نیازی به دوره ریکاوری وجود ندارد. هر چند هنگام استفاده از این مواد ممکن است پوست اندکی پس از لایه برداری دچار التهاب شود، بیمار می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود بلافاصله پس از درمان باز گردد.
 • لایه بردارهای شیمیایی متوسط: در این حالت لایه جدید پوست با گذشت سه تا هفت روز پس از درمان تشکیل می‌شود. به این ترتیب پس از دو هفته، پوست به طور کامل ترمیم می‌شود.
 • لایه بردارهای عمیق (قوی): لایه جدید پوست پس از هفت تا ده روز بعر از درمان شروع به ظاهر شدن می‌کند. این شرایط در حالی است که درمان کامل تقریبا دو ماه یا حتی بیشتر طول می کشد. هنگام استفاده از این روش معمولاً لازم است بیمار برای یک هفته فعالیت های خود (سرکاررفتن، ورزش و…) را کنار بگذارد.

عوارض

در هنگام استفاده از این روش درمانی ممکن است بیمار با مقداری قرمزی، سوزش، حساسیت پوستی و مشکلات ناشی از مواد لایه برداری پوست مواجه شود. پس از تکرار روش درمانی، این عوارض جانبی برای بیمار فروکش خواهند کرد. در این حالت بیمار می‌تواند با دنبال کردن کامل همه دستور العمل های ارائه شده توسط پزشک، عوارض احتمالی مربوط به آن را کاهش دهد.

هزینه و قیمت

هزینه‌ها لایه برداری و پیلینگ پوست به نوع روش درمانی مورد استفاده و تعداد جلسات درمانی بستگی دارد. برای دریافت مشاوره درباره روش‌های لایه برداری پوست صورت و هزینه لایه برداری پوست می‌توانید با شماره‌های مندرج در سایت تماس بگیرید.

روش های لایه برداری پوست صورت کم تهاجمی بوده و عوارض ناچیزی دارند. روش لایه برداری و پیلینگ پوست نسبت به روش های جرای برای جوانسازی پوست صورت دارای عوارض کم، اثر بخشی و فواید قابل قبول در رفع چروک صورت و دوره ریکاوری کوتاه مدت می باشند، همچنین بیمار در همان روز می تواند به خانه بازگردد. توجه داشته باشید که لایه برداری و پیلینگ پوست در صورتی نتایج و مزایای ذکر شده در مقاله را خواهند داشت که توسط پزشک انجام گیرند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره