لاغر و کوچک کردن و لیفت ران بدون جراحی و با جراحی

لاغر و کوچک کردن و لیفت ران بدون جراحی و با جراحی
تایوپلاستی یا جراحی لیفت ران، یک روش جراحی است که بهبود فرم و اندازه باسن و ران‌ها را به همراه کشش و جمع کردن پوست اضافی و شل در ناحیه داخلی و خارجی ران‌ها به‌منظور اصلاح افتادگی آن‌ها انجام می‌دهد. این جراحی معمولاً به افرادی توصیه می‌شود که پوست اضافی و شل در ناحیه ران‌ها داشته باشند و افتادگی پوست ران ناشی از رویدادهایی مانند افتادگی ناشی از لاغری یا انجام عمل لیپوساکشن در گذشته باشد.
در کلینیک ما، شما با جراحانی ملاقات می‌کنید که سال‌ها تجربه در انجام جراحی لیفت ران دارند و کاملا مشتاقانه برای شما وقت می‌گذارند و تمامی مراحل و جزئیات جراحی را برای شما شرح داده و به همه‌ی سوالات شما پاسخ می‌دهند.

لیفت ران


لیفت ران  به دو روش جراحی و غیرجراحی انجام می‌شود:

لیفت ران بدون جراحی

لیفت ران بدون جراحی با دستگاه ویبره، با امواج مادون قرمز، تکنولوژی الکترونوری، تزریق آنزیم برای انحلال چربی و مزوتراپی و لیفت سرمایشی به منظور کوچک کردن ران انجام می‌شود.

لیفت ران با دستگاه ویبره

دستگاه ویبره از امواج bio-waves برای اثرگذاری بر عضلات ران و باسن استفاده می‌کند و موجب می‌شود که این عضلات درست مانند زمان تمرین کردن، منقبض شوند. این دستگاه از ابتدا برای درمان بیماران مبتلا به MS ابداع شده است اما مدتی بعد ثابت شد که این دستگاه موجب جمع شدن پوست و در واقع بهبود افتادگی آن می‌شود و بدین ترتیب این دستگاه به صنعت زیبایی وارد شد. هر جلسه درمانی با این دستگاه در حدود 15 تا 17 دقیقه زمان می‌برد و می‌تواند بین 2 تا 6 اینچ ناحیه باسن و ران‌ها را لاغر کند. این روش درمانی تقریبا بدون درد است و هیچ عوارضی نداشته و نیازی به گذراندن دوره ریکاوری نیز ندارد.

لیفت ران با امواج مادن قرمز

هرچند این روش معمولا به عنوان یک روش جایگزین برای لیفت صورت استفاده می‌شود، اما از همان دستگاه و همان تکنولوژی می‌توان برای لیفت پوست ناحیه ران استفاده کرد. در این روش از یک اشعه لیزر مادون قرمز برای ایجاد گرما در لایه‌های عمقی پوست استفاده می‌شود. این گرمایش موجب تحریک رشته‌های کلاژن در زیر پوست و منقبض شدن آن‌ها می‌شود و انقباض تارهای کلاژن متعاقبا موجب جمع شدن پوست می‌شود. در همان مراحل اولیه درمان، تا حدودی جمع شدن پوست قابل مشاهده است، اما رسیدن به نتایج نهایی در حدود 6 ماه زمان می‌برد. معمولا برای رسیدن به بهترین نتایج نیاز به 2 الی 3 جلسه درمانی می‌باشد و هر جلسه درمانی کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. این روش درمانی خطرات بسیار کمی دارد و نیازی به گذراندن دوره ریکاوری ندارد.

لیفت ران با تکنولوژی الکترونوری

تکنولوژی الکترونوری ترکیبی از امواج رادیوفرکوئنسی، انرژی نوری امواج مادون قرمز، وکیوم و ماساژ مکانیکی است که باعث افزایش تولید کلاژن در پوست شده و در نتیجه موجب جمع شدن و رفع افتادگی پوست می‌شود. از یک اشعه لیزر برای گرم کردن لایه‌ی زیرین پوست استفاده می‌شود تا تولید کلاژن در این لایه افزایش پیدا کند. رول‌های وکیوم نیز سطح پوست را ماساژ می‌دهند تا جریان خون و در نتیجه متابولیزم شکست سلول‌های چربی را بالا ببرند. تکنولوژی الکترونوری همچنین می‌تواند در کاهش سلولیت بسیار موثر باشد. برای رسیدن به نتایج این روش درمان سلولیت لازم است چندین جلسه درمانی انجام شود و نتایج حداقل بعد از چهار هفته قابل مشاهده خواهند بود.

لیفت ران با انحلال چربی با تزریق آنزیم و مزوتراپی

روش‌های انحلال چربی با آنزیم و مزوتراپی، هردو روش‌هایی برای رفع سلولیت هستند که با تزریق انجام می‌شوند. این روش‌ها کاملا با سایر روش‌های درمانی دیگر تفاوت دارند چرا که به جای لایه‌های زیرین و عمقی، لایه‌ی مزودرم پوست (لایه‌ی میانی) را هدف قرار می‌دهند.  این تزریقات موجب ضعیف شدن بافت‌های همبندی می‌شود که در پوست ظاهر ناهموار و فرو رفتگی ایجاد می‌کنند. با ضعیف شدن این بافت‌های همبند، سلول‌های بزرگ چربی نیز شکسته می‌شوند و چربی داخل آن به مایع تبدیل می‌شود و طی فرآیند‌های طبیعی بدن دفع می‌شوند. در هردوی این روش‌ها، یک ترکیب کاملا سفارشی از ویتامین‌ها، داروهای هموپاتیک و داروهای دیگر در لایه مزودرم پوست تزریق می‌شود. برای حفظ نتایج حاصل از این روش درمانی، لازم است هر چند وقت یکبار، درمان تکرار شود. تفاوت اصلی بین این دو روش در میزان غلظت ماده‌ی تزریق شده است. غلظت ماده‌ی تزریقی در روش انحلال چربی با تزریق آنزیم بیشتر است.

لیفت سرمایشی

در این روش، دستگاه روی ناحیه‌ی هدف در بدن بیمار، قرار داده می‌شود. سپس دستگاه پوست را به سمت داخل می‌کشد و پوست بین دو پنل خنک‌کننده‌ی دستگاه قرار می‌گیرد. احساسی که دستگاه در بیمار ایجاد می‌کند احساس کشیده شدن و فشار به پوست است. میزان فشار وارد شده به پوست در حدی است که بتوان مطمئن بود که بافت‌های نرم زیر پوست به نحو موثری سرد شده‌اند. هر جلسه درمانی کمی بیشتر از یک ساعت طول می‌کشد. زمان دقیق جلسه‌ی درمانی با توجه به شرایط هر بیمار فرق می‌کند.

لیفت ران با جراحی

لیپوساکشن

لیپوساکشن، یک روش جراحی است که برای حذف چربی‌های اضافه از مناطق مختلف بدن مانند ران‌ها، شکم، پهلوها، بازوها، اطراف زانو، صورت و گردن استفاده می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی در سال‌های اخیر، روش‌های لیپوساکشن بهبود یافته‌اند و به جراحان و بیماران امکان می‌دهند نتایج بهتری بدست آورند و دوره بهبودی کوتاه‌تری را تجربه کنند.

برای انجام لیپوساکشن، ابتدا یک برش بسیار کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد می‌شود. سپس یک لوله بسیار باریک وارد لایه زیرین پوست می‌شود و بافت چربی از بدن جدا شده و خارج می‌شود. روش‌های مختلفی برای انجام لیپوساکشن وجود دارد، از جمله:

لیپوساکشن تامسنت: در این روش، با استفاده از یک لوله باریک و متحرک، چربی‌های اضافه جدا شده و جذب می‌شوند.

لیپوساکشن با اولتراسوند: در این روش، اولتراسوند برای تخریب سلول‌های چربی استفاده می‌شود تا برداشت آن‌ها آسان‌تر شود.

لیپوساکشن با ویبراتور الکترونیکی: در این روش، با استفاده از ویبراتور الکترونیکی، چربی‌ها لرزانده شده و از بافت اطراف جدا می‌شوند.

با استفاده از لیپوساکشن، می‌توان چربی‌های مزاحم را از بدن برداشت کرده و بهبودی در فرم و ظاهر بدن دست یافت.

تایوپلاستی یا جراحی لیفت ران

چندین روش جراحی مختف برای برطرف کردن مشکلات مربوط به ناحیه ران وجود دارد. تمامی این روش‌ها برای افرادی مناسب است که می‌خواهند فرم ران‌های خود را بهبود دهند و از شر پوست اضافی ران‌ها که دچار افتادگی شده است، خلاص شوند. این که چه نوع جراحی برای هر بیمار باید انجام شود، بعد از جلسه‌ی مشاوره‌ی بیمار با جراح مشخص خواهد شد. جراح شما بعد از ارزیابی دقیق وضعیت شما و صحبت با شما در مورد نتایج مورد انتظارتان از جراحی و خواسته‌های شما، روش جراحی را تعیین می‌کند.

  • لیفت داخلی ران: این روش جراحی، پوست ناحیه داخلی ران را هدف قرار می‌دهد. معمولا در بیمارانی که به علت کم کردن وزن زیاد دچار افتادگی پوست ران شده‌اند، این روش جراحی انتخاب می‌شود. برش‌های جراحی، در این روش، درقسمت داخلی ران قرار دارد و بنابراین جای زخم جراحی در زیر لباس پنهان می‌شود. گاهی اوقت همراه با لیفت میانی ران، عمل لیپوساکشن نیز انجام می‌شود. لیپوساکشن ممکن است قبل از جراح، در حین جراحی و یا بعد از آن انجام شود.

لیفت داخلی ران

 

  • لیفت میانی ران: در این روش، افتادگی پوست در قسمت فوقانی ناحیه میانی ران، برطرف می‌شود. برش‌های ایجاد شده در این روش از قسمت جلویی و فوقانی ران شروع می‌شود و از ناحیه داخلی ران عبور می‌کند و به زیر خط بین باسن و ران می‌رسد. این روش لیفت ران معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

لیفت میانی ران

 

  • لیفت خارجی ران‌ها: لیفت خارجی ران‌ها ناحیه کناری و جلویی ران‌ها را هدف قرار می‌دهد. در این روش، برش‌های جراحی در بالای ران ایجاد می‌شوند و جراح سعی می‌کند این برش‌ها را در امتداد خط لباس زیر ایجاد کند تا زخم جراحی در زیر لباس پنهان شود. در برخی موارد، لیفت خارجی ران با لیپوساکشن ترکیب می‌شود. همچنین در مواردی ممکن است این جراحی همزمان با لیفت باسن انجام شود.

لیفت خارجی ران‌ها

 

جراحی لیفت ران یا تایوپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

جراحی لیفت را برای افرادی مناسب است که در ناحیه داخلی ران‌های خود پوست اضافه دارند و یا پوست ران آن‌ها دچار افتادگی شده است. افتادگی پوست ران می‌تواند بر اثر بالا رفتن سن یا کم کردن زیاد وزن باشد.

چربی‌های این ناحیه ممکن است از بین بروند و کاهش یابند اما پوست این ناحیه به همان اندازه قبلی باقی می‌ماند و تنها راه از بین بردن پوست اضافی، انجام جراحی است. به همین منظور تایوپلاستی یا جراحی لیفت ران می‌تواند راه‌حل مناسبی برای این افراد باشد.

چگونگی انجام جراحی لیفت ران یا تایوپلاستی

جراحی لیفت ران تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. انواع برش‌های مختلفی ممکن است برای انجام این جراحی ایجاد شود. در یکی از روش‌ها برش از ناحیه جلویی و بالایی ران آغاز شده و به پشت باسن می‌رسد. ممکن است یک برش عمودی نیز در ناحیه داخلی ران و در امتداد ناحیه داخلی زانو ایجاد شود. این برش در صورتی ایجاد می‌شود که میزان افتادگی پوست و حجم پوست اضافه بسیار زیاد باشد. پوست اضافه از ناحیه دخلی ران‌ها برداشته می‌شود و پست باقی مانده بالا کشیده می‌شود و دوباره بخیه زده می‌شود.

ممکن است لوله‌های باریکی برای خروج مایعات اضافی در محل زخم جراحی گذاشته شود. این قسمت از بدن به شدت در راه رفتن و فعالیت‌های شخص درگیر است و بنابراین احتمال آن هست که بخیه‌ها از هم جدا شوند و لازم باشد که این ناحیه مجددا بخیه زده شود.

جراحی لیفت باسن ممکن است بین 2 تا 4 ساعت زمان ببرد. دوره‌ی ریکاوری بعد از این جراحی متاسفانه با درد و ناراحتی بیمار همراه است، که البته این درد با کمک داروهای مسکن کنترل می‌شود. ممکن است کبودی ناشی از عمل تا چند هفته و تورم آن نیز تا چند ماه ادامه داشته باشد. با گذشت چند هفته از جراحی می‌توان فعالیت‌های معمول و روزانه را آغاز کرد. محو شدن جای زخم جراحی ممکن است تا یکسال طول بکشد.

ممکن است 6 ماه طول بکشد تا نتایج نهایی جراحی لیفت ران قابل مشاهده باشد. نتایج این جراحی کاملا ماندگار است و فرم ران‌ها را به طور دائمی تغییر می‌دهد. برای حفظ نتایج جراحی لازم است که بیمار رژیم غذایی سالمی را دنبال کرده و به طور منظم ورزش کند تا احتمال تجمع چربی مجدد در ران‌ها را کمتر کند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره