لاغری، کوچک و آب کردن و سوزاندن چربی شکم و پهلو: روش‌ها و مزایا

لاغری، کوچک و آب کردن و سوزاندن چربی شکم و پهلو

امروزه بسیاری از مردم به دنبال روشی برای از بین بردن چربی‌های اضافی اطراف شکم خود هستند. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید باید بدانید که بیش از یک راه برای حل این مشکل وجود دارد. دو انتخاب بسیار متداول برای ازبین بردن و سوزاندن چربی شکم و پهلو وجود دارد: عمل تامی‌تاک و عمل لیپوساکشن. برای اینکه بدانید کدام روش برای وضعیت منحصر بفرد شما مناسب و سودمند است باید درک پایه‌ای از هر کدام از این دو روش داشته باشید.

دکتر جمیلی هر دو عمل تامی‌تاک (جراحی زیبایی شکم) و لیپوساکشن را برای از بین بردن چربی‌های اضافی شکم و دور شکم انجام می‌دهد. از آنجا که هیچ دو بیماری مانند هم نیستند ممکن است یک روش برای شما مناسب باشد. او می‌تواند در انتخاب مناسب‌ترین راه حل که متناسب با آن چیزی است که به دنبالش هستید به شما کمک کند. برای تنظیم وقت مشاوره می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹تماس حاصل فرمایید.

انتخاب روش مناسب


اگر شما در تلاش برای یافتن پاسخ این سئوال هستید که کدام یک از دو عمل لیپوساکشن یا تامی‌تاک برای شما سودمند و مناسب است، بهترین راه برای تصمیم گیری و انتخاب، مشورت با یک جراح آموزش دیده است. دکتر جمیلی با معاینه عوامل مختلف نظیر تعیین مقدار چربی اضافی، قادراست به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کند. افرادی که می‌خواهند از شر چربی‌ها و پوست اضافی شکم و دور شکم خود خلاص شوند باید به این نکته هم توجه کنند که می‌توان روش ترکیبی تامی‌تاک و لیپوساکشن را هم به کار برد.

تامی‌تاک یا جراحی زیبایی شکم

ابدومینوپلاستی یا تامی‌تاک یک روش جراحی است که برای برداشتن چربی و پوست اضافی در نواحی اطراف شکم استفاده می‌شود. این روش به‌طور رسمی با نام ابدومینوپلاستی شناخته می‌شود. هدف اصلی از انجام تامی‌تاک، تقویت عضلات ضعیف و جدا شده شکم است تا شکم به شکلی محکم‌تر و صاف‌تر ترمیم شود.

عوامل مختلفی وجود دارند که باعث نیاز به انجام عمل تامی‌تاک می‌شوند. این دلایل عموماً شامل بهبود ظاهر افتاده، شل و برون‌زده شکم هستند. عواملی مانند افزایش سن، بارداری، عوامل وراثتی، نوسانات وزنی و جراحی‌های قبلی از جمله دلایلی هستند که می‌توانند این مشکلات در ناحیه شکم را تشدید کنند.

مزایا و محاسن

با اینکه انجام عمل تامی‌تاک (جراحی زیبایی شکم) منافع متعددی دارد ولی باید توجه داشت که این عمل نباید جایگزین انجام ورزش‌های روزمره و اقدامات سالم کاهش وزن برای دستیابی به یک زندگی مطلوب شود. همچنین توجه به این نکته نیز ضروری است که با اینکه نتایج حاصل از عمل تامی‌تاک دائمی است ولی نوسانات وزن و کم و زیاد کردن متناوب وزن باعث از بین رفتن نتایج عمل می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود افرادی که در تلاش برای کاهش زیاد وزن هستند یا تصمیم به حاملگی دارند تا محقق نشدن این اهدافشان از انجام عمل تامی‌تاک خودداری کنند. در نهایت توجه به این نکته که با عمل تامی‌تاک، علائم ناشی از کشیدگی پوست بر طرف نمی‌شود نیز حائز اهمیت است.

عمل لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن

 لیپوساکشن روشی است که در آن از طریق برداشتن چربی‌های اضافی انباشته شده یک قسمت خاص از بدن تغییر شکل داده و لاغر می‌شود و تناسب و ظاهر اندام بهبود می‌یابد. روش لیپوساکشن برای برداشتن چربی از هر قسمت از بدن قابل انجام است. این روش معمولاً در ناحیه شکم، ران‌ها و بازوان به کار برده می‌شود.

عمل لیپوساکشن هم می‌تواند به تنهایی انجام شود و هم ممکن است همراه با عمل‌های دیگر نظیر پروتز سینه، لیفت سینه و اسکلروتراپی انجام شود. ترکیب برخی از این عمل‌ها تبدیل به درمان کل بدن می‌شود که معمولاً تحت عنوان بازسازی بدن مادر در زنان پس از بچهدار شدن قابل انجام است.

تامی‌تاک یا لیپوساکشن؟

لیپوساکشن یک روش جراحی بسیار خوب برای لاغری شکم برای بیمارانی است که به دنبال بهبود ظاهر خود بوده و تون پوست آنها خوب بوده و کمترین علائم کشیدگی دارد. اگر بیمار دارای عضلات جداشده، پوست اضافی و علائم کشیدگی متوسط تا شدید داشته باشد عمل جراحی ابدومینوپلاستی نتایج بهتری را به دنبال خواهد داشت زیرا با این عمل دیواره شکم دوباره جمع شده و افتادگی پوست هم برطرف می‌شود. می‌توان همراه با عمل ابدومینوپلاستی از لیپوساکشن هم برای برداشتن چربی پهلوها برای دست‌یابی به کمری خوش فرم استفاده کرد.

سؤالات متداول


سؤالات متداول برای لاغری چربی شکم و پهلو

انجام عمل جراحی لیپوساکشن برای چه افرادی مناسب است؟

هر شخصی که دارای چربی اضافی در ناحیه شکم باشد می‌تواند از مزایای عمل جراحی لیپوساکشن بهره‌مند شود. مقدار چربی که می‌توان برداشت به حجم چربی‌های موجود که با آن عمل شروع می‌شود بستگی دارد اما عموماً می‌توان حدود ۷۰ درصد از حجم فعلی چربی‌ها را برداشت.

چه مقدار زمان برای انجام این عمل لازم است؟

معمولاً شما باید یکی دو روز یا کمی بیشتر مرخصی بگیرید و تمرینات ورزشی و برنامه‌های باشگاهی خود را از دو تا سه هفته پس از عمل می‌توانید دوباره شروع کنید.

انجام عمل لیپوساکشن چقدر زمان می‌برد؟

بیشتر اوقات عمل لیپوساکشن شکم در ۲ تا ۳ ساعت به طور کامل انجام می‌شود اما شما در روز عمل باید حدود ۵ ساعت در کلینیک حضور داشته باشید.

هزینه انجام عمل لیپوساکشن چقدر است؟

هزینه انجام عمل لیپوساکشن به ناحیه مورد درمان و اینکه آیا نواحی دیگر بدن هم نیاز به درمان هم‌زمان دارد یا نه بستگی دارد.

چه تفاوت‌هایی بین عمل‌های مختلف تامی‌تاک وجود دارد؟

تامی‌تاک مترادف ابدومینوپلاستی کامل است که در آن عضلات شکم سفت شده و دیواره شکم در این عمل جمع می‌شود. این نکته بسیار مهم است که عمل‌های تامی‌تاک پس از حاملگی و افزایش وزن‌های متوسط تا زیاد انجام دهید. نوع دیگر عمل ابدومینوپلاستی، عمل مینی ابدومینوپلاستی است که شامل سفت و جمع کردن عضلات شکمی و تغییر محل ناف نمی‌شود و فقط در آن پوست اضافی زیر ناف برداشته می‌شود.

آیا عمل تامی‌تاک بی‌خطر و ایمن است؟

این عمل بی‌خطر است در صورتی که توسط یک جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی در یک بیمارستان یا مرکز جراحی معتبر انجام شود.

دوران نقاهت و بهبود پس از عمل تامی‌تاک چقدراست؟

از آنجا که تمام عمل‌های جراحی تامی‌تاک مشابه هم نیستند، دوران نقاهت آنها نیز متفاوت است. میزان برش، میزان سفت و جمع شدن، مقدار سفت شدن عضلات و درجه نفوذ درد پس از عمل و احساس جمع شدگی از عوامل تاثیرگذار بر زمان نقاهت است. اکثر بیماران قادر خواهند بود پس از چند روز به‌طور کامل بایستند و پس از حدود ۳ تا ۶ هفته پس از عمل خواهند توانست به فعالیت‌ها و کارهای روزمره خود بپردازند. افرادی که کارهای خود را در خانه دنبال می‌کنند می‌توانند پس از حدود یک هفته کارهای خود را ادامه دهند.

آیا اسکارهای ناشی از عمل تامی‌تاک روی بدن باقی می‌ماند؟

تمام برش‌های عمل‌های جراحی روی بدن باقی می‌ماند و اسکار ناشی از عمل تامی تاک هم همین طور است اما می‌توان انتظار داشت که این اسکار به مرور زمان کم رنگ‌تر شده و کمتر جلب توجه کند.

آیا من می‌توانم پس از انجام عمل تامی‌تاک باردار شوم؟

بله، تمام بخیه‌های استفاده شده در این عمل از نوع جذبی بوده و مانعی برای یک بارداری طبیعی نخواهد بود اما بهتر است افرادی که بچه‌دار شده‌اند و قصد بچه‌دار شدن دوباره ندارند این عمل را انجام دهند تا مزایای این عمل را از دست ندهند.

 آیا نتایج عمل جراحی تامی‌تاک دائمی است؟

این نتایج تا زمانی که فرد باردار نشده یا مقدار زیادی اضافه وزن پیدا نکند ثابت می‌ماند.

آیا امکان دارد پس از عمل تامی‌تاک ناف در محل طبیعی خود روی شکم باقی بماند؟

بله، نه تنها طبیعی که بسیار زیباتر هم خواهد بود

چه مدت پس از انجام عمل می‌توانم برای درمان جای زخم عمل اقدام کنم؟

پس از حدود ۶ هفته می‌توانید برای درمان اسکار اقدام کنید.

Call Now Buttonتماس و مشاوره