عمل جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی)

عمل جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی)

سینه‌های سنگین و بزرگ، بانوان را دچار ناراحتی‌های جسمی و عاطفی گوناگون می‌سازد، تناسب اندام را برهم می‌زند و ناراحتی و درد را در پی دارد. بانوانی که سینه‌های بزرگ دارند، غالباً از درد کمر و گردن و تحریک پوست زیر بند سینه‌بند نیز رنج می‌برند. به علاوه سینه‌های بزرگ گاهی به دلیل ایجاد احساس خجالت و شرمساری باعث گوشه‌گیری بانوان می‌شود و از شرکت آنان در فعالیت‌های روزمره‌ای مانند ورزش جلوگیری می‌کند که برای مدیریت وزن و حفظ سلامت کلی بدن ضروری است. خجالت و ناراحتی عاطفی غالباً یار جدانشدنی سینه‌های بزرگ است و به اندازه درد و ناراحتی جسمی اهمیت دارد. خوشبختانه راه های کوچک کردن سینه ازجمله جراحی تمام این مشکلات را پایان می‌دهد.

دکتر جمیلی بهترین عمل کوچک کردن سینه را متناسب با وضعیت سلامت بیمار، سن، سایز و شکل سینه‌ها انتخاب می‌کنند. دکتر جمیلی، یکی از جراحان سرشناس ایران، در جلسه مشاوره به تفصیل درباره عمل، روش‌های جراحی و نتایج دلخواه با بیمار صحبت می‌کنند. اگر درصدد جراحی کوچک کردن سینه هستید، با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ با ما تماس بگیرید تا وقت مشاوره برایتان تنظیم شود.

جراحی کوچک کردن سینه چیست؟


جراحی کوچک کردن سینه چیست؟

جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی اندازه و وزن پستان‌های بزرگ را کمتر می‌کند و در عین حال آنها را سفت‌تر می‌کند و هاله دور سینه (پوست تیره‌تر اطراف نوک پستان) را نیز در صورت لزوم کوچکتر می‌کند. این عمل راحتی و اعتماد به نفس بیشتر را برای بیماران به ارمغان می‌آورد و سینه را متناسب‌تر و خوش‌فرم‌تر می‌کند. جراحی کوچک کردن سینه بسیار شبیه به لیفت سینه است، با این تفاوت که میزان برداشت بافت در آن بیشتر است.

 

 

اهداف جراحی کوچک کردن سینه


اهداف کوچک کردن سینه به شرح زیر است:

  • کوچک کردن سینه‌ها از طریق برداشتن چربی و بافت اضافی
  • زیباتر کردن شکل سینه و گرد و خوش فرم کردن آن
  • برجسته‌تر کردن سینه
  • تغییر موقعیت برآمدگی سینه و ترکیب نوک پستان ـ هاله دور سینه به منظور جوانسازی

مشاوره اولیه

دکتر راسخی از مراجعین می‌خواهند تا انتظارات خود از عمل کوچک کردن سینه را در جلسه مشاوره به روشنی و صادقانه بیان کنند. دکتر راسخی متغیرهای تاثیرگذار بر عمل مانند سن، اندازه و شکل سینه و ویژگی پوست را بررسی می‌کنند. ایشان در مورد محل قرارگیری آتی نوک پستان و هاله دور سینه به بیمار توضیح می‌دهند که در طول عمل بالاتر برده می‌شود. دکتر راسخی جزییات عمل را بیان می‌کنند، بیمار را با عوارض و محدودیت‌ها آشنا می‌کنند و مطمئن می‌شوند که بیمار با آگاهی از باقی ماندن جای زخم با انجام عمل موافقت می‌کند. همچنین دکتر راسخی بیمار را با نوع بی‌حسی، محل انجام عمل و هزینه‌های آن آشنا می‌کنند.

متقاضیان ایده‌آل


بانوانی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند، ممکن است برای دستیابی به راحتی بیشتر و داشتن سینه‌های زیباتر، به جراحی کوچک کردن سینه روی آورند. اگر سینه‌های بزرگ و سنگین باعث ناراحتی روانی شدید، به سلامت جسمی آسیب بزند یا توانایی ورزشی را محدود کند، جراحی کوچک کردن سینه می‌تواند راه حلی برای این مشکلات باشد. عوارض سینه‌های بزرگ می‌تواند از مشکلات جسمی فراتر رود و زیبایی و تعادل را به هم بزند و اعتماد به نفس را تحت الشعاع قرار دهد. برای بانوانی که احساس سنگینی در بالاتنه دارند یا فکر می‌کنند سینه‌هایشان با بقیه اندام تناسب ندارد، جراحی کوچک کردن سینه می‌تواند یک گزینه مناسب باشد.

عوارض سینه‌های بزرگ می‌تواند شامل تعریق زیاد، جوش‌ها و حساسیت‌های پوستی، عفونت زیر پستان، شیارهای عمیق روی شانه‌ها که جای بند سینه‌بند است، ناراحتی‌های پوستی، اضطراب و ناراحتی روانی، دشواری در خرید لباس و ناتوانی در شرکت در فعالیت‌های بدنی باشد. این عوارض ممکن است بانوان را به انجام جراحی کوچک کردن سینه ترغیب کند.

اصول جراحی


چربی اضافی در بعضی موارد با روش لیپوساکشن و ایجاد برش تخلیه می‌شود. اگر بافت چربی دلیل بزرگی پستان باشد و پوست اضافی وجود نداشته باشد، لیپوساکشن به تنهایی برای کوچک کردن سینه کفایت می‌کند. تکنیک‌های جراحی مورد استفاده برای کوچک کردن سینه شامل بالا بردن سینه به موقعیت طبیعی و کوچک کردن هاله دور سینه نیز می‌شود تا با سینه کوچک شده تناسب داشته باشد. طرح‌های درمانی جراحی برای هر بیمار به طور جداگانه و با توجه به آناتومی خاص بدن وی تهیه می‌شود و اهداف فردی هر بیمار نیز در آن لحاظ می‌شود.

تکنیک جراحی

عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی برای خارج کردن چربی، بافت غده‌ای و پوست اضافی سینه انجام می‌شود تا پستان‌ها متناسب‌تر شود و ناراحتی ناشی از تحمل سینه‌های سنگین برطرف شود.

بیماران گاهی با توجه به انتظارات خود از عمل تمایل دارند جراحی لیفت سینه و لیپوساکشن را نیز همزمان با جراحی کوچک کردن سینه انجام دهند تا بهترین نتیجه به دست آید.

آمادگی قبل از عمل و مراقبت بعد از عمل


دکتر جمیلی عمل کوچک کردن سینه را معمولاً از طریق ایجاد برش روی سینه انجام می‌دهند تا بتوانند پوست، بافت غده‌ای و چربی اضافی را از این راه خارج کنند.

گاز پانسمان بلافاصله پس از عمل روی برش قرار داده می‌شود و سینه‌ها با باند کشی بسته می‌شود یا با سینه‌بند جراحی نگه داشته می‌شود که باید به مدت ۲۴ ساعت استفاده شود تا ورم کاهش یابد و سینه‌ها در زمان التیام یافتن محکم نگه داشته شود. لوله کوچکی در صورت لوزم داخل هر سینه قرار داده می‌شود تا خروج خون و مایعات را در چند روز پس از عمل تسهیل کند. بخیه‌ها پس از یک تا دو هفته کشیده می‌شود. اکثر بانوان پس از جراحی تا چند روز با درد ملایم سینه روبرو می‌شوند. ناراحتی خفیف دوران بهبود، به مدت یک هفته یا بیشتر را می‌توان با مصرف دارو کنترل نمود. ورم و کبودی پس از چند هفته از بین می‌رود

نتایج و جای زخم


دکتر جمیلی نهایت تلاش خود را می‌کنند تا جای زخم تا حد امکان نامشخص باشد. نتایج جراحی کوچک کردن سینه بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است. ورم پس از عمل به مرور زمان کم می‌شود و خطوط برش نیز محو می‌گردد. رضایت از نتایج به دست آمده همگام با بهبود تدریجی نتایج بیشتر و بیشتر می‌شود. سینه‌های کوچکتر و سبکتر انتخاب لباس را راحت‌تر و لذت بخش‌تر می‌کند و امکان شرکت در فعالیت‌ها و ورزش‌های مختلف را فراهم می‌سازد. به علاوه عمل کوچک کردن سینه راحتی و اعتماد به نفس بیشتر را به ارمغان می‌آورد.

Call Now Buttonتماس و مشاوره