عمل جراحی بینی با لیزر (کوچک کردن بینی): هزینه و روش

عمل جراحی بینی با لیزر (کوچک کردن بینی)

اگر شکل ظاهری بینی خود را ناراضی‌کننده می‌یابید و می‌خواهید آن را تغییر دهید، استفاده از روش جراحی بینی با لیزر می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. رینوپلاستی یا جراحی بینی با لیزر، یک فرایند جراحی است که با استفاده از لیزر به منظور اصلاح شکل و ویژگی‌های بینی انجام می‌شود. این روش جراحی به شما امکان می‌دهد تا مشکلاتی مانند انحراف بینی و برجستگی‌ها در پهنای بینی یا قوز بینی را بهبود بخشیده و شکل بینی را تغییر دهید. همچنین، این روش برای کوچک کردن بینی گوشتی نیز مناسب است. انجام این عمل جراحی به شما امکان می‌دهد چهره‌ای زیباتر و شاید جوان‌تری داشته باشید.

عمل جراحي بيني با ليزر در مرکز تخصصی موی رازی ، پاسخي است به نياز همه افرادي که دوست دارند با تغيير شکل بيني خود بدون انجام جراحي‌هاي خطرناک و پر هزينه، چهره‌اي زيباتر و جوان‌تر داشته باشند. مسلماً اين عمل با تأثير بسيار زيادي که در زيباسازي چهره شما دارد، به تقويت اعتماد به نفس شما در برخورد با ديگران، کمک فراوانی خواهد کرد. متخصصین ما در مرکز تخصصی موی رازی، ابتدا به معاینه دقیق بینی بیماران پرداخته و از آنها درباره انتظارشان از جراحی زیبایی سوال خواهند کرد. سپس بر اساس نتایج آزمایشات و مشاوره و گفت و گو با بیمار، بهترین روش بدون جراحی برای زیبایی بینی بیماران بدون تیغ انتخاب می‌شود. بیماران ما در کنار جراحی زیبایی بینی از سایر جراحی‌های زیبایی مانند لیفت صورت و گردن برای بازیابی صددرصد زیبایی خود استفاده می‌کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی بینی با لیزر و روز نوبت مشاوره می‌توانید با ما شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ حاصل نمایید. دستیاران ما در مرکز تخصصی موی رازی آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

جراحی بینی با لیزر چه تفاوتی با جراحی‌های باز بینی دارد؟


جراحی بینی با لیزر چه تفاوتی با جراحی‌های باز بینی دارد؟

روش‌های مختلفی برای جراحی بینی وجود دارند و هر جراح براساس تجربه خود روشی را مناسب می‌داند. اما به طور کلی، در تمام این روش‌ها، لازم است بخش‌هایی از بینی شکسته یا حتی بخشی از غضروف و استخوان آن تراشیده یا برداشته شود تا به نقطه مورد نظر برای تغییر برسیم. مشاهده شده است که در بسیاری از موارد، مشکلاتی مانند انحراف یا فرورفتگی در بینی در چند سال پس از عمل ظاهر می‌شوند. بنابراین، روشی که بدون شکستن یا آسیب رساندن به اجزای بینی عمل می‌کند و در عین حال بافت غضروف، استخوان و پوست بینی را کاملاً سالم و تمام نگه می‌دارد، بهترین روش برای جراحی بینی است. این باعث می‌شود که نتایج عمل در بلند مدت ثابت و دایمی‌تر باشند زیرا به اجزای داخلی بینی هیچ آسیبی وارد نمی‌شود.

در حال حاضر، با استفاده از فناوری لیزر و کامپیوتر، نیازی به تغییر در اجزای بینی یا وارد کردن آسیب به ساختار آن برای جراحی بینی وجود ندارد. با استفاده از روش لیزر، می‌توان به طور دقیق قسمت‌هایی از بینی که مشکلات شکلی دارند را اصلاح کرد و قسمت‌های دیگری که بیمار راضی است را در وضعیت سالم حفظ کرد. علاوه بر این، در این روش، هیچ بخشی از بافت غضروف یا استخوان بینی برداشته نمی‌شود.

اصولاً هر یک از غضروف‌ها و استخوان‌هایی که در ساختار بینی وجود دارند، یک وظیفه یا عملکرد خاصی را بر عهده دارند. مزیت بزرگ فناوری لیزر در جراحی بینی آن است که شکل بینی را با اصلاح ساختار غضروف و استخوان‌های آن و بدون آسیب رساندن به این بافت‌ها، تغییر می‌دهد. در واقع با استفاده از فناوری لیزر می‌توان هرگونه کجی و انحراف در شکل بینی را اصلاح کرد و مشکلات تنفسی بیمار را نیز برطرف نمود. همچنین با استفاده از فناوری لیزر می‌توان کاهش قوز بینی و کوتاه کردن بینی‌های دراز را به راحتی انجام داد. نتایج این عمل کاملاً طبیعی و رضایت‌بخش خواهد بود. ضمن آنکه طول مدت عمل و دوره بهبودی بعد از آن به طور قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند و کل فرایند جراحی بینی برای بیمار بسیار راحت و قابل تحمل خواهد بود.

در جدول زیر می‌توانید به صورت مقایسه‌ای، مزیت روش عمل بینی با لیزر را بر روش قدیمی جراحی باز ببینید:

نوع عمل جراحی بینیروش قدیمی جراحی بازعمل اصلاح شکل بینی به کمک لیزر
روش اجراتکنیک‌های متعددی برای جراحی باز بینی وجود دارد. اما در همه این روش‌ها عموماً لازم است که قسمت‌هایی از بینی شکسته شود و یا حتی قسمتی از غضروف و استخوان آن برداشته شود تا بتوان به نقطه مورد نظر که هدف، تغییر دادن آن است، رسید.در این روش دیگر نیازی به شکستن یا تغییر اجزای ساختار بینی نمی‌باشد. هیچ قسمتی از استخوان یا غضروف بینی برداشته نمی‌شود. با استفاده از فناوری لیزر می‌توان شکل بینی را با اصلاح شکل غضروف و استخوان‌های آن بدون آسیب رساندن به اجزای بینی، اصلاح نمود.
طول مدت زمان بستری در بیمارستان یا خانهمعمولاً ۶ تا ۷ روز (۲ روز در بیمارستان و ۴ روز در منزل)بیمار ۳ تا ۴ ساعت بعد از انجام عمل می‌تواند به خانه باز گردد.
طول دوره بهبودی بعد از عملبیمار بعد از ۲ تا ۳ هفته به محل کار خود باز می‌گردد.بیمار بعد از ۵ روز و بدون داشتن هیچ پانسمانی به محل کار خود باز می‌گردد.
عوارض جانبیکبودی، خون‌مردگی، درد، ورم، نیاز به پانسمان داخل بینی، ایجاد یک بُرش بر روی پوست در بین مجاری بینی که یک جای زخم باقی می‌گذارد.فناوری لیزر، خطر بروز عوارض جانبی را به حداقل ممکن می‌رساند. بدون نیاز به استفاده از پانسمان داخل بینی می‌باشد. هیچ جای زخمی بعد از این عمل بر روی بینی باقی نمی‌ماند.

تصاویر قبل و بعد از عمل


تصاویر قبل و بعد از عمل جراحی بینی با لیزر

سؤالات مطرح شده در مورد عمل جراحی بینی با لیزر


آیا جراحی بینی با لیزر، یک عمل ایمن است؟

تمامی روش‌های جراحی بینی با لیزر دارای تأییدیه FDA و مجوز از سازمان خدمات بهداشتی ایالات متحده می‌باشد و هیچ کدام از این روش‌ها توسط خود ما معرفی نشده است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) یک مرجع بین‌المللی بسیار معتبر می‌باشد که از طریق وضع قوانین و اعطای مجوزهای لازم، از سلامتی انسان‌ها محافظت می‌کند.

تمامی دستگاه‌های لیزر که در کلینیک ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای ویژگی‌های تخصصی متفاوت بر اساس نقطه‌ای از بدن که عمل لیزر بر روی آن انجام می‌شود، می‌باشند. برای جراحی بر روی هر قسمت از بدن از دستگاه‌های متفاوتی استفاده می‌شود. همچنین نوک مخصوص ابزار لیزر (هِد)، برای هر بیمار به صورت اختصاصی و متناسب با شرایط خودش انتخاب می‌شود. این نکته از نظر رعایت بهداشت و ضد عفونی نیز اهمیت زیادی دارد. هر کدام از هِدهایی که برای یک بیمار استفاده می‌شود، توسط نرم‌افزار خود دستگاه کنترل شده و توسط مرکز تخصصی که در ایالات متحده واقع شده است، یک بارکد اختصاصی به آن تعلق می‌گیرد. وقتی که بارکد یک هِد فعال شود، خواه از آن هِد استفاده شود و خواه استفاده نشود، به حالت خاموش در می‌آید و استفاده مجدد از آن امکانپذير نخواهد بود. هزینه این سیستم کنترل، بسیار بالا است. در واقع اینها قوانین و شاخص‌هایی است که در راستای اهمیت دادن به شرایط استریل و ضد عفونی در زمان عمل و نیز ارزش قائل شدن برای بیمار وضع شده است.

به این ترتیب، اهمیت بسیار زیادی که به استریل بودن شرایط عمل در جراحی بینی با لیزر داده می‌شود، نشان دهنده ارزش بالایی است که ما برای بیماران خود قائل هستیم.

تمامی دستگاه‌های ما هر دو سال یک بار بر اساس شرایط بیماران، به روزرسانی و بهینه‌سازی می‌شوند.

آیا بعد از عمل جراحی بینی با لیزر، بیمار دچار درد و ناراحتی می‌شود؟ آیا هیچ گونه جای زخمی بر روی بینی باقی می‌ماند؟

بعد از جراحی باز بینی ممکن است عوارض جانبی خاصی (از قبیل خون‌مردگی، ورم، درد و غیره) در بیمار مشاهده شود که عمدتاً از طولانی بودن زمان انجام عمل و روش انجام آن ناشی می‌شود. اما در جراحی‌های بینی که با استفاده فناوری پیشرفته لیزر انجام می‌شود، طول مدت عمل به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه، عوارض جانبی ناشی از این روش نیز به حداقل ممکن خواهد رسید. این عمل برای بیمار بسیار راحت و قابل تحمل خواهد بود و هیچ گونه جای زخمی هم بر روی بینی باقی نمی‌ماند.

آیا بعد از جراحی بینی با لیزر از پانسمان داخل بینی هم استفاده خواهد شد؟

پانسمان داخل بینی در نقش یک گچ یا ابزار شکسته‌بندی کوچک در داخل بینی عمل می‌کند و از بافت غضروف و ساختار استخوان بینی بعد از جراحی باز محافظت می‌نماید. اما بعد از جراحی بینی با لیزر، نیازی به استفاده از پانسمان درون بینی وجود ندارد، زیرا هیچ گونه آسیب یا شکستگی در اجزای بینی ایجاد نشده است.

بعد از عمل جراحی بینی با لیزر، چند روز باید در بیمارستان یا در منزل بمانم؟

افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، می‌توانند ۳ تا ۴ ساعت بعد از پایان عمل جراحی و یا حداکثر در روز بعد از آن (بسته به توصیه پزشک جراح) به خانه برگردند. در واقع این بیماران باید یک روز در بیمارستان و ۴ روز در خانه بمانند، اما اصولاً بعد از ۳ تا ۴ ساعت از پایان عمل جراحی می‌توانند زندگی و امور عادی خود را از سر بگیرند. فقط لازم است که ۵ روز بعد از انجام عمل برای بررسی نتایج آن و برداشتن پانسمان‌ها، یک بار به پزشک مراجعه کنند.

بیمار چند روز بعد از عمل می‌تواند به محل کار خود باز گردد؟

بیمار بعد از ۳ تا ۴ ساعت استراحت می‌تواند بیرون برود و زندگی عادی داشته باشد. بعد از پایان عمل جراحی، یک پانسمان بر روی بینی بیمار قرار داده می‌شود که معمولاً در روز پنجم بعد از عمل برداشته خواهد شد. بنابراین بیمار می‌تواند از ۵ روز بعد از عمل به محل کار خود باز گردد و فعالیت‌های عادی خود را شروع کند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره