سوالات رایج کاشت ریش و سبیل

سوالات رایج کاشت ریش و سبیل

1. کاشت ريش يا موی صورت چيست؟

در عمل کاشت ریش فوليکول‌هاي مو يا همان گرافت‌هاي مو که به طور ژنتيکي در برابر ريزش مقاوم هستند، از ناحيه پشت سر برداشته مي‌شوند و سپس در نقاطي که شما مي‌خواهيد در آنجا ريش داشته باشيد، کاشته مي‌شوند.

2. براي بازسازي ريش و سبيل به چند گرافت مو نياز است؟

تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت ریش ممکن است خیلی متفاوت باشد. اما به طور میانگین، این تعداد شامل 300 تا 600 گرافت برای سبیل، 600 تا 800 گرافت برای یک ریش بزی پُر، 200 تا 350 گرافت برای هر خط ریش و 500 تا 1000 گرافت برای ریش روی گونه می‌باشد.

 

3. این عمل چقدر دردناک است؟

این عمل با درد و ناراحتی بسیار کمی همراه است، زیرا جراح می‌تواند این عمل را با استفاده از بی حسی و به صورت کاملاً بدون درد انجام دهد.

4. از چه تکنیکی برای این عمل استفاده می‌شود؟

روشی که برای برداشت و کاشت فولیکول‌های مو در ریش و سبیل استفاده می‌شود، به نام تکنیک FUE (مخفف Follicular Unit Extraction) شناخته می‌شود. در روش FUE، گرافت‌های فولیکولی از قسمت عقبی یا پشتی پوست سر برداشته می‌شوند. روش کار در این قسمت، مشابه روش‌های سنتی کاشت موی سر است. سپس گرافت‌های جدید مو با استفاده از ابزارهای ویژه و بدون ایجاد زخم یا جراحتی در ناحیه صورت، در قسمت‌هایی که نیاز به تراکم بیشتر موی صورت است، کاشته می‌شوند.

5. مزایای کاشت سبیل و ریش با استفاده از اف یو ایی چیست؟

  • زمان بهبودی کوتاه
  • عدم نیاز به بخیه
  • عدم نیاز به بریدگی و زخم‌های بزرگ
  • روشی با حداقل تهاجم
  • بدون باقی گذاشتن آثار زخم
  • بدون درد

6. دوره بهبودی و مراقبت‌های بعد از عمل چگونه است؟

این روش معمولاً تحت شرایط بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و زمان اجرای آن حدوداً 2 تا 6 ساعت طول می‌کشد. انجام این عمل و همچنین مدت زمان بهبودی پس از عمل، به طور کامل بدون درد است. شما می‌توانید فعالیت‌های روزانه و عادی خود را انجام داده و بلافاصله پس از عمل به راحتی سفر کنید.

بعد از انجام عمل، در ابتدا یک مقدار کمی ورم و لکه‌های زخمی (پوسته‌های ریز) در اطراف موهای کاشته شده شکل می‌گیرد که تقریباً ظرف 10 روز پس از عمل، همه آنها بهبود می‌یابند. سپس در بازه زمانی 10 تا 14 روز، می‌توان ریش کاشته شده را تراشید.

7. برای کاهش خطر زخم شدن چه اقداماتی می‌توان انجام داد؟

متأسفانه تا قبل از انجام عمل نمی‌توان اقدامات چندانی برای کاهش ایجاد زخم انجام داد. البته موی کاشته شده در پوست ناحیه گونه‌، چانه و شقیقه‌ها می‌تواند بدون ايجاد هیچ گونه زخم یا برآمدگی، رشد طبيعي داشته باشد. بنابراین در این روش تنها جایی که ممکن است زخم شود، قسمت دهنده مو خواهد بود که معمولاً در پشت سر واقع شده است. این زخم نیز به صورت یک خط ریز است که به حالت افقی امتداد پیدا کرده است و معمولاً دیده نمی‌شود.

8. چه زمانی بعد از کاشت ریش می‌توان صورت را اصلاح کرد؟

معمولاً در 10 روز تا دو هفته اول بعد از عمل کاشت ریش باید از تراشیدن ریش خودداری کرد. اما لازم است بدانید که طول این زمان برای بیماران مختلف متفاوت است و باید توسط جراح خود شما تعیین شود. برخی از بیماران می‌توانند بعد از گذشت یک هفته، موی خود را با رعایت احتیاط اصلاح کنند. اما این موی کاشته شده در 10 روز اول بعد از عمل به شکل یک ته ریش ساده به نظر می‌رسد.

9. فرایند بهبودی و ایجاد حالت طبیعی برای موی کاشته شده در صورت چگونه است؟

بعد از انجام عمل معمولاً لکه‌های خونی ریزی در اطراف ناحیه کاشت مو ایجاد می‌شود. این لکه‌ها بعد از مدت کوتاهی پوسته پوسته می‌شوند که نشانه شروع بهبودی و ترمیم پوست است. این حالت معمولاً حدود یک هفته طول می‌کشد و از هنگامی که این پوسته‌ها شروع به ریزش می‌کنند، حدود یک یا دو هفته طول می‌کشد تا حالت ته ریش در صورت شما شکل بگیرد. بعد از این، موهای کاشته شده به خاطر فرایندی طبیعی که تحت عنوان شوک ریزش مو شناخته می‌شود، می‌ریزند. اما هیچ نیازی به نگرانی نیست، زیرا این موها به راحتی دوباره رشد خواهند کرد. البته همه موهای کاشته شده نمی‌ریزند، اما معمولاً حدود 70 درصد از کل گرافت‌های کاشته شده ریزش خواهد کرد.

10. آیا آثار حاصل از کاشت ریش به صورت دائمی خواهد بود؟

نتایج عمل کاشت مو، دائمی خواهد بود. موهای جدید به زودی رشد می‌کنند و تا سال‌های طولانی به رشد معمول خود ادامه می‌دهند، زیرا خاصیت اصلی و طبیعی این موها همین است. به عبارت دیگر این نوع از مو در برابر تراشیده شدن و کوتاه شدن کاملاً مقاوم است.

11. سرعت رشد موهای کاشته شده چگونه است؟

فرایند رشد موهایی که به عنوان ریش کاشته می‌شود، تا حدودی مشابه با رشد موی کاشته شده در قسمت سر است. معمولاً رشد کامل و قابل ملاحظه مو بعد از حدود دو ماه مشاهده می‌شود. اگر هم بخواهید ریش بلند داشته باشید، می‌توانید بعد از حدود 4 تا 6 ماه این کار را انجام دهید.

2

12. این عمل چه مدتی طول می‌کشد؟

زمان مورد نیاز برای این عمل به سطح پوششی که لازم است فراهم شود، بستگی دارد و معمولاً به 2 تا 4 ساعت وقت برای انجام کامل این عمل نیاز است.

13. ظاهر طبیعی حاصل از ریش کاشته شده چگونه است؟

برای آنکه ظاهری کاملاً طبیعی ایجاد شود، موها به صورت واحدهای فولیکولی طبیعی کاشته می‌شوند. این فولیکول‌ها در جهت رشد طبیعی موی صورت قرار داده می‌شوند. تراکم طبیعی موی صورت نیز در زمان کاشت ریش و سبیل ، در نظر گرفته می‌شود. یک جراح ماهر متخصص کاشت مو به خوبی می‌تواند با رعایت دقیق جزئیات و نکات ظریف، یک ریش با ظاهر کاملاً طبیعی برای شما ایجاد کند.

14. هزینه کاشت ریش چقدر است؟

هزینه این عمل بسیار متفاوت است و به سطح و تراکم مورد نیاز مو بستگی دارد. اگر مایلید برآوردي از هزینه کاشت ریش و سبیل داشته باشید، می‌توانید برای یک جلسه مشاوره رایگان به کلینیک ما مراجعه کنید. همچنین این کلینیک مو، مشاوره‌های محرمانه و رایگان برای راهنمایی در ارتباط با این عمل و پاسخ به پرسش‌های شما ارائه می‌کند.

 

Call Now Buttonتماس و مشاوره