سوالات رایج کاشت ابرو

سوالات رایج کاشت ابرو

هنگامی که به چهره خود نگاه می‌کنیم، به ندرت متوجه نقش ابروها در زیبایی چهره خود می‌شویم. ابروها به چهره ما حالت انسان‌گونه می‌بخشند. همچنین دراینکه ما چگونه به نظر می‌آییم، نقش مهمی دارند. اما فقط زمانی به اهمیت آن پی می‌بریم که به طور تصادفی، قسمتی از ابروی خود را هنگام اصلاح، یا به دلیل یک بیماری، از دست می‌دهیم.

چنانچه علاقه‌مند به کاشت ابرو هستید، این مقاله می‌تواند نکات مفیدی در اختیار شما بگذارد.

جهت مشاوره با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

 

1 – شایع‌ترین علت ریزش موی ابرو چیست؟

سوال1

عوامل متعددی وجود دارد که منجر به کم پشتی یا ریزش موی ابرو می‌شود. به‌عنوان مثال، کندن بیش از حد موی ابرو هنگام آرایش، یا حوادث خاصی مانند ترومای فیزیکی یا شیمیایی به چهره، می‌تواند باعث کاهش موی ابرو گردد. ابتلا به بیماری خاصی که می‌تواند باعث ریزش مو شود نیزباعث کم پشتی ابرو می‌گردد. اما در برخی موارد طبق قانون طبیعت، پیر شدن یک فرد می‌تواند منجر به ابروی پراکنده و کم پشت شود، به‌طوری که ممکن است به ندرت موی ابرو بروید.

2 – چه افرادی کاندید مناسبی برای کاشت ابرو هستند؟

سوال2

هر کسی که ازکم پشتی ابرو رنج می‌برد، می‌تواند کاندید خوبی برای این روش باشد. با این وجود، فرد حتماً باید دارای سلامت کلی باشد، یعنی هیچ گونه بیماری انعقادی و یا مرتبط با خونریزی نداشته باشد.

3 – کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

کاشت مو در ابرو یک عمل جراحی است که نیازمند تخصص و زیبایی‌شناسی است. هدف از کاشت ابرو بهبود موقعیت، ظاهر و پر پشت کردن ابروها است. موهای لازم برای پیوند ابرو از قسمتهایی از پوست سر برداشته می‌شود که دارای موهای ضخیم و سالم هستند و نیازی به جراحی نواری نیست. پزشک یک شیوه‌ی بسیار خاصی از واحد استخراج فولیکولی استفاده می‌کند کاشت مو به روش Fue که در آن موهای فرد با استفاده از پانچ 0.7 میلی متری از فرق سر وی استخراج می‌شوند. می‌توان در صورت لزوم جهت تقسیم فولیکول‌های مو به شفت‌های تک مویی از یک میکروسکوپ استریو LED استفاده کرد. موهای ابرو با زاویه بسیار تنگ با منحنی در سمت راست قرار می‌گیرند به طوری که موهای ابرو به سمت پوست رشد می‌کنند و از آن دور نمی‌شوند. پس از قرار دادن مو در قسمت ابرو بلافاصله می‌توانید اثرات پیوند را در ظاهر خود مشاهده کنید. در این روش تنها فولیکول‌های تک مو در ابرو قرار می‌گیرند تا ظاهر کاملا طبیعی شود.

4 – موهای پیوندی از کدام قسمت بدن گرفته می‌شود؟

برای ریزش موی جزئی و یا کم پشتی یک ابرو، موی مورد نیاز برای پیوند، از آن ابروی دیگر برداشته می‌شود. برای زنان، موی پیوندی می‌تواند از پشت گوش و یا از ناحیه بالای ران گرفته شود. زیرا موهای این مناطق نازک هستند و ظاهر طبیعی‌تری به ابروی زنان می‌بخشند. برای مردان، موهای پیوندی می‌تواند از مناطق دیگر پوست گرفته شود، که بستگی به ضخامت ابروی اصلی آن‌ها خواهد داشت. مردان اغلب تمایل دارند که ابروهای ضخیم‌تر‌ و زمخت‌تری داشته باشند.

5 – چه تعداد موی پیوندی برای کاشت ابرو استفاده می‌شود؟

کل این فرایند اغلب به 50 الی 100 عدد موی پیوندی (یا حتی بیشتر) نیاز دارد. این تعداد برای هر بیمار متفاوت است و بستگی به ارزیابی قبل از جراحی دارد.

6 – جراحی کاشت ابرو کجا انجام می‌شود؟

خبر خوب در مورد کاشت موی ابرو این است که این عمل به صورت سرپایی انجام می‌شود.

7 – این عمل چه مدت به ‌طول می‌انجامد ؟

مدت زمان این جراحی به میزان کاری بستگی دارد که قرار است برای هر بیمار انجام شود. اما معمولاً کاشت موی ابرو ممکن است 5 الی 6 ساعت طول بکشد.

2

8 – زمان ریکاوری برای کاشت موی ابرو چه مدت است؟

از آنجا که این روش با استفاده از ابزارهای ظریف و تکنیک‌هایی با حداقل تهاجم انجام می‌شود، شما می‌توانید ظرف 48 ساعت به فعالیت‌های عادی خود بازگردید. به شرطی که هیچ کدام از فعالیت‌های شدید جسمی و یا ورزش‌های پربرخورد را انجام ندهید.

9 – آیا خطرات و عوارض جانبی برای کاشت ابرو وجود دارد؟

گزارش‌ها نشان می‌دهد که خطرات کاشت موی ابرو بسیار کم هستند و بیشتر مواقع نتایج نامطلوبی به جز رشد مو به جهت نادرست وجود ندارد. در واقع، در صورت نیاز، می‌توان موهای پیوندی را به گونه‌ای رشد داد که جهت آنها با موهای اطراف همخوانی داشته باشد و اشکال و نقص‌های ناشی از کاشت ابرو را تصحیح کرد.

10 – برای دیدن نتایج نهایی چه مدت زمان لازم است؟

حدوداً 4 الی 6 ماه بعد از عمل جراحی، رشد قابل توجه موهای کاشته شده آغاز خواهد شد. هرچند حدود 3-5 هفته بعد از عمل، شما باید انتظار ریختن موهای جدید را داشته باشید. این یک فرآیند طبیعی است و مو درطی دو ماه، دوباره شروع به رشد خواهد کرد. انتظار می‌رود مشاهده نتایج نهایی بعد از 10 ماه امکان پذیر باشد، به این معنی که رشد و پوشش کامل موهای ابرو به وضوح قابل مشاهده خواهد بود.

کاشت ابرو

11 – در صورت امکان درمورد کاشت مژه توضیح مختصری بدهید؟

کاشت مژه یک گزینه مناسب برای افرادی است که مژه‌هایشان به دلیل مشکلات مختلفی مانند ریزش مژه یا آسیب ناشی از استفاده نامناسب از لوازم آرایشی کمبود دارند. این روش عموماً در یک جلسه انجام می‌شود و به عنوان یک روش قابل اعتماد شناخته می‌شود. عمل کاشت مژه تحت بی‌حسی موضعی و در شرایط معمول جراحی انجام می‌شود و زمان آن حدوداً 2 ساعت است. کاشت مژه هیچ اثر جانبی یا دردی ندارد و زمان بهبود آن نیز تنها 3 روز است.

12 – هزینه کاشت ابرو چقدر خواهد بود؟

در واقع، هزینه کاشت ابرو به طور قابل ملاحظه‌ای به تعداد موهای پیوندی مورد استفاده وابسته است. بنابراین، هزینه کاشت ابرو یک قیمت ثابت نیست و براساس تعداد موهای پیوندی محاسبه می‌شود. همچنین، باید به هزینه‌های دیگری نیز توجه کنید که شامل هزینه اتاق عمل، هزینه بیهوشی و هزینه جراح است. این هزینه‌ها نیز باید به هزینه کاشت ابرو اضافه شوند.

 

اطمینان داشته باشید که هزینه کاشت ابروی طبیعی در مقایسه با پیوند موی سر، کمتر خواهد بود.

13 – چه مدت پس از کاشت ابرو می‌توان ورزش و یا کار کرد؟

معمولا بیماران بعد از عمل جراحی ابرو یا هیچگونه احساس ناراحتی نمی‌کنند و یا درد آنها بسیار خفیف خواهد بود لذا عموما افراد روز پس از کاشت ابرو می‌توانند به سر کار خود برگردند و فعالیت‌های روزمره‌ی خود را از سر بگیرند اما بخاطر داشته باشید که از انجام فعالیت‌های سنگین تا چند روز خودداری کنید تا میزان ورم به حداقل برسد.

14 – مراقبت‌های پس از کاشت ابرو چیست؟

مراقبت پس از پیوند ابرو بسیار آسان است. همانطور که قبلا ذکر شد حدودا ۷ روز طول می‌کشد تا هم قسمت دهنده‌ی و هم قسمت گیرند‌ه‌ی مو بهبود یابند. پزشک به شما کمک می‌کند تا برنامه مراقبتی را مناسب با حال خود تنظیم کنید. برنامه‌ی مراقبتی پس از کاشت ابرو شامل یک دوره 4 روزه مصرف آنتی بیوتیک‌ها جهت مصون ماندن در برابر عفونت و برخی از داروهای اختیاری برای جلوگیری از تورم پس از جراحی است.
پس از آن که دوران نقاهت به پایان رسید می‌توان مشاهده کرد که ابروهای جدید بعد از حدود 3 ماه شکل می‌گیرند. پس از آنکه رشد موهای جدید ابرو به این مرحله رسید باید ابروهای جدید خود را هر یک ماه یک بار در اصلاح کرد زیرا موهای جدید ابرو می‌توانند به اندازه‌‌ی موهای سر رشد کنند.

15 – تا چه مدت فرد باید در بیمارستان بستری باشد؟

کاشت ابرو نیازی به بستری شدن ندارد.

16 – آیا دارویی برای کمک به رشد ابرو در بازار موجود است؟

در حال حاضر هیچگونه دارویی که دارای تاییدیه FDA باشد و بتواند به رشد مجدد ابرو کمک کند در بازار موجود نیست. مصرف اکثر داروهای بدون نسخه نتایج قابل توجهی در این زمینه به دنبال ندارند. امروزه، جراحی کاشت ابرو تنها گزینه‌ی موجود برای بازگردانی کامل موهای ابرو است.

Call Now Buttonتماس و مشاوره