زیبایی شکم با اولتراسوند کویتیشن:از بین بردن سلولیت (پوست پرتقالی)

زیبایی شکم با اولتراسوند کویتیشن

رژیم غذایی و ورزش برای بسیاری از افراد واقعیتی ترسناک به نظر می‌رسند. فقط فکر کردن به ساعت‌هایی که باید روی تردمیل بگذرانید و خوراک‌های بی‌طعم مانند مرغ و کلم بروکلی، اکثر احساسات ناخوشایند فوری را در شما به وجود می‌آورد. اما اگر واقعاً می‌خواهید از سلولیت آزاردهنده که بیش از ۸۰٪ از زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، رهایی یابید، باید بدانید که علت واقعی و دقیق سلولیت هنوز مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد از تداخل بین بافت همبند در لایه درماتولوژی زیر پوست و لایه چربی زیر آن ناشی می‌شود. سلول‌های چربی وارد لایه پوست می‌شوند و باعث ظاهر پوست پرتقالی می‌شوند. ساختار بافتی مردان متفاوت است، به همین دلیل بیشتر زنان این مشکل را دارند. شما بدون شک می‌خواهید از سلولیت خلاص شوید، اما هنوز به دلایلی مرتبط با لیپوساکشن واقعی، اضطراب و خجالت دارید. لیپوساکشن یک روش تهاجمی است و نیاز به جراحی واقعی دارد. اما ممکن است راه حلی برای شما وجود داشته باشد! اولترا کویتیشن یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های درمان سلولیت است.

با اولتراسوند کویتیشن داشتن شکم زیبا را تجربه کنید


سلولیت یک وضعیت مزمن است که ۸۰ تا ۹۰ درصد زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و اثر قابل توجهی بر کیفیت زندگی دارد. گزینه‌های زیادی برای حذف سلولیت شکم وجود دارد و آن را جذاب می‌کند. اولتراسوند کویتیشن متخصص کاهش چربی‌های موضعی در مناطقی مانند شکم می‌باشد. این روش یک راه حل برای از دست دادن سایز به صورت غیر تهاجمی و پیکر تراشی بدون دوره بهبودی طولانی است.

جهت رزرو نوبت مشاوره در این زمینه با دکتر جمیلی متخصص جراحی عمومی و زیبایی می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

 اولترا کویتیشن چیست؟


اولترا کویتیشن چیست؟

اولترا کویتیشن یک روش رفع سلولیت فوق العاده موثر با توانایی کاهش سلولیت و کاهش کل چربی بدن می‌باشد. این روش بسیار متفاوت از لیپوساکشن است زیرا غیر تهاجمی است. برای انجام این روش، هیچ پزشک واقعی یا دستاران پزشکی لازم نیست. اساسا، هر کسی می‌تواند این دستگاه اولتراسوند را خریداری کند و خدمات رفع سلولیت را ارائه دهد. درمان بسیار ایمن است، بنابراین شما نباید نگران باشید. این درمان از فن آوری اولتراسوند برای حذف رسوبات چربی استفاده می‌کند که از بین بردن آن‌ها با وجود رژیم سخت و فعالیت بدنی شدید غیرممکن است. روش اولترا کویتیشن می‌تواند تقریبا در هر ناحیه دارای مشکل در بدن اعمال شود، اما شایع ترین نواحی عبارتند از: شکم، پهلوها، ران، بازو، سینه، باسن و غیره. روش اولترا کویتیشن ادعا می‌کند که چربی‌ها و سلولیت را حذف کند و موفقیت دراز مدتی در کاهش وزن ایجاد نماید.

اولترا کویتیشن چگونه برای شکم کار می‌کند؟


زیبایی شکم با کویتیشن با شکستن سلولیت در ناحیه شکم، و حذف سلول‌های چربی باعث تجزیه آن‌ها می‌شود. سپس بدن شما به راحتی چربی را به عنوان مواد زائد حذف خواهد کرد. همانطور که اشاره شد اولترا کویتیشن یک روش غیر تهاجمی است که بدین معناست که سوزن، چاقو، بیهوشی یا هر چیزی که موجب ناراحتی یا درد می‌شود، در آن وجود نخواهد داشت. تکنولوژی اولترا کویتیشن از امواج صوتی با فرکانس بالا برای عبور از پوست و رسیدن به سلول‌های چربی استفاده می‌کند. این امواج صوتی باعث اثری می‌گردد که به لیپولیز شناخته می‌شود. لیپولیز به تری گلیسیریدها حمله کرده، یا به سادگی سلول‌های چربی را هدف قرار می‌دهد. بدن شما سپس با تجزیه تری گلیسیرید به چربی و گلیسرول پیشرفت می‌کند. قبل از شروع درمان، از شما درباره سلامت کبد و سابقه احتمالی مشکلات کبدی سوال خواهد شد. کبد شما در این فرآیند نقش دارد و مسئولیت انتقال اسیدهای چرب و گلیسرول را دارد. شما باید این ضایعات را در ۲-۳ روز دفع کنید.

درمان در فرد چکونه به نظر می‌رسد؟


در این روش، ابتدا با اندازه‌گیری دور شکم شروع می‌شود. سپس یک ژل روی شکم اعمال می‌شود. در مرحله بعد، دستگاه اولتراسوند مستقیماً روی شکم قرار می‌گیرد و به طور مداوم در ناحیه درمانی حرکت می‌کند. گرما ایجاد شده توسط دستگاه اولتراسوند باعث انقباض فیبر کلاژن می‌شود و پوست را فوراً تنگ و سفت می‌کند. در پایان، محیط دیگری اندازه‌گیری می‌شود تا فرآیند تکمیل شود. مدت زمان هر جلسه درمان اولترا کویتیشن معمولاً ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است، اما این مدت زمان وابسته به اندازه منطقه درمانی و ضخامت لایه چربی است. برخی افراد حتی پس از جلسه اول نتایج فوری مشاهده می‌کنند و بهبود قابل توجهی را در مدت ۳ تا ۶ روز تجربه می‌کنند. برای بهبود عالی، توصیه می‌شود بین ۶ تا ۱۰ جلسه درمانی با فواصل زمانی ۳ روزه داشته باشید. اگرچه ممکن است برخی از بیماران پس از درمان زیبایی شکم با کویتیشن، سرگیجه و احساس ناراحتی کوتاه مدت را تجربه کنند، اما این وضعیت احتمالاً ناشی از آزاد شدن انرژی حرارتی و خروج آن از بدن است. عوارض جانبی دیگر نادر است، اما ممکن است رخ دهند. این عوارض شامل تورم یا قرمزی در ناحیه درمانی هستند که در یک یا دو روز به طور خودکار برطرف می‌شوند.

آیا قبل یا پس از اولتراسوند کویتیشن باید دستورالعمل‌هایی را دنبال کنید؟


 • سعی کنید درست قبل از درمان از هر چیزی که پوست شما را تحریک می‌کند، اجتناب کنید. این موارد شامل برنزه کردن (طبیعی یا مصنوعی) است. بیشتر احتمال دارد که گرما دادن به پوست آسیب دیده شما را دچار درد بیشتری بکند.
 • پس از درمان اولتراسوند، دوش، حمام یا سونای داغ نداشته باشید.
 • توصیه می‌شود یک رژیم کم کالری حاوی پروتئین در هر وعده غذایی مصرف کنید و قبل و بعد از جلسه حداقل یک لیوان آب گرم (نه آب کربنات، و گازدار، نوشابه، قهوه) بنوشید. به مدت ۳ روز پس از درمان، از مقدار زیادی آب و از ورزش‌هایی مانند پیاده روی سریع، دوچرخه سواری و دیگر فعالیت‌های هوازی برای تحریک فعالیت لنفاوی استفاده کنید، زیرا حذف چربی از سیستم لنفاوی تا ۷۲ ساعت ادامه می‌یابد. یک روال تمرینی مناسب را دنبال کنید. کویتیشن بهتر است تحت شرایط هیدراتاسیون بالا انجام شود، از مصرف هر گونه کافئین یا دیورتیک، ۲ روز قبل از درمان اجتناب کنید. نوشیدن آب زیاد به بهبود سوخت و ساز بدن کمک می‌کند و میزان تولید ادرار را افزایش می‌دهد، متابولیت‌های چربی از بدن شما خارج می‌شوند.
 • ماساژ تخلیه لنفاوی نیز برای بهبود گردش خون و سیستم لنفاوی مناسب است که به تخلیه مایعات کمک می‌کند.
 • برای دستیابی به بهترین نتایج، شما باید از مصرف هر گونه الکل ۴۸ ساعت پس از درمان خودداری کنید. مصرف الکل در این دوره ممکن است باعث جلوگیری از عملکرد کبد شما در از بین بردن سلول‌های چربی غیر فعال از بدن شما شود (زیرا کبد اولویت را برای از بین بردن الکل از خون خود قرار می‌دهد).
 • داشتن یک سبک زندگی بدون استرس نیز کمک می‌کند تا بدن به طور موثرتری چربی‌ها را خارج کند.

تحقیقات چه می‌گویند؟


بیایید نگاهی به آنچه علم به طور کلی در مورد امواج فراصوتی و اولترا کویتیشن می‌گوید، بیاندازیم. مطالعه اخیر نشان داده است که پس از درمان اولترا کویتیشن، بیماران مورد ارزیابی قرار گرفتند و ضخامت چربی و دور کمر انها کاهش یافته است. با این حال، این افراد واقعا وزن از دست نمی‌دهند (از نظر کاهش وزن). این مطالعه همچنین هیچ تغییری در میزان کلسترول، تری گلیسیرید یا کبد نشان نمی‌دهد. به نظر نمی‌رسد که مشکل باشد، از آن جا که درمان اولترا کویتیشن هیچ نتایج واقعی در از دست دادن وزن (طولانی مدت) به همراه نداشته، و تنها ادعای نتایج کوتاه مدت دارد.

اولترا کویتیشن در مقایسه با لیپوساکشن


زیبایی شکم با کویتیشن دارای مزایای زیادی نسبت به لیپوساکشن قدیمی است. بر خلاف لیپوساکشن، اولترا کویتیشن از بیهوشی موضعی یا عمومی استفاده نمی‌کند، و غیر ضروری است. تفاوت کلیدی این است که اولترا کویتیشن در مقایسه با لیپوساکشن غیر تهاجمی است. همچنین بعد از اولترا کویتیشن سریع‌تر بهبود می‌یابید، بیماران حتی می‌توانند بلافاصله به فعالیت‌های عادی روزانه خود بازگردند (با جراحی لیپوساکشن، بهبودی از ۶ تا ۸ هفته طول می‌کشد). خطر ابتلا به عفونت و جای زخم نیز با اولترا کویتیشن کمتر می‌شود. تنها مزیتی که لیپوساکشن بر اولترا کویتیشن دارد، کاهش وزن است. لیپوساکشن به طور مستقیم بر وزن شما تاثیر می‌گذارد و بنابراین یک فرصت بهتر برای کاهش وزن پایدار ایجاد می‌کند. البته، اگر شما در رژیم غذایی و برنامه ورزشی خود را رها کنید، نتایج معکوس خواهید شد.

آیا نیاز به رژیم غذایی و ورزش دارید؟


نوشیدنی آب بخشی ضروری از فرآیند حذف چربی است، بنابراین توصیه می‌کنیم ۱٫۵ لیتر آب قبل و بعد از هر جلسه مصرف کنید. رژیم کم کالری و ورزش منظم باید حفظ شود تا به بدن برای حذف چربی از بدن از طریق سیستم تصفیه طبیعی خود کمک کند.

چقدر هزینه دارد؟


زیبایی شکم با کویتیشن می‌تواند یک روند بسیار مقرون به صرفه برای از دست دادن چربی غیر تهاجمی باشد.

چه کسی نمی‌تواند برای شکم از اولترا کویتیشن استفاده کند؟


درمان اولتراسوند کویتیشن برای دسته بندی‌های زیر توصیه نمی‌شود:

 • سرطان: سلول‌های سرطانی نیز از طریق سیستم لنفاوی همراه با ضایعات تولید شده توسط اولتراسوند کویتیشن حرکت می کنند. این درمان یک خطر غیر قابل قبول برای کمک به حرکت سلول‌های سرطانی را فراهم می‌کند.
 • علائم یا تب سرماخوردگی یا آنفلوآنزا: اولتراسوند کویتیشن از طریق سیستم لنفاوی سمومی را از بدن آزاد می‌کند و درمان می‌تواند علائم آنفلوانزا را که به همان شکل از بدن خارج می‌شوند را افزایش دهد.
 • غدد لنفاوی متورم: در نواحی که غدد لنفاوی متورم، یا عفونی هستند و به درستی تخلیه نمی‌شوند، نمی‌توان درمان را انجام داد.
 • ادم یا تورم موضعی اندام نشان دهنده جریان لنفاوی ضعیف است. این درمان برای رفع ادم طراحی نشده است و در حقیقت این وضعیت را تشدید می‌کند.
 • عفونت‌های فعال و سرکوب سیستم ایمنی: این عوامل باعث کاهش توانایی بدن در بهبودی می‌شود و اولتراسوند کویتیشن نباید تا زمان رفع عفونت یا کمبود موجود، انجام شود.
 • بیماری کبد، کلیه یا قلب: توانایی بدن برای بهبودی از درمان را به خطر می‌اندازد.
 • فشارخون شدید، هیپرلیپیدمی، دیابت یا خونریزی و گردش خون و لنف ضعیف.
 • بارداری: امواج صوتی تولید شده توسط این درمان به احتمال زیاد باعث آسیب رساندن به شنوایی جنین می‌شود و همچنین می‌تواند منجر به اختلال در سیستم ایمنی بدن گردد.
 • شیر دهی: شیر مادر، مواد مغذی را از بدن بیرون می‌کشد، بنابراین میزان خطر بالایی وجود دارد که سموم بدن از طریق شیر به کودک شیر خوار منتقل شود.
 • قاعدگی: در طول دوره قاعدگی، شکم را نمی‌توان درمان کرد، با این وجود دیگر مناطق ممکن است.
 • ایمپلنت‌های فلزی: افرادی که ایمپلنت فلزی در هر جایی از بدن خود دارند، مانند پین‌های استخوانی یا ضربان سازهای قلب، نمی‌توانند تحت این درمان قرار گیرند.
 • آلرژی و التهاب پوستی: نواحی دارای علائم واضح التهاب نمی‌توانند درمان شوند.
 • نوجوانان: با توجه به تغییرات هورمونی و تجمعات چربی در بدن در حال رشد در دوران بلوغ، پزشک بیماران زیر ۱۸ سال را با اولتراشوند کویتیشن درمان نمی‌کند.
Call Now Buttonتماس و مشاوره