زاویه دار کردن فک و صورت بدون جراحی با تزریق بوتاکس

زاویه دار کردن فک و صورت بدون جراحی با تزریق بوتاکس

جویدن مکرر آدامس و غذاهای سفت با فک می‌تواند منجر به بزرگ شدن عضلات آرواره شود. این وضعیت، که معمولاً به عنوان هیپرتروفی ماهر یا چانه چهارگوش شناخته می‌شود، برای بسیاری از افراد نگرانی است. درمان‌های غیر جراحی برای کم کردن زاویه چانه و ایجاد فرم V-شکل و فک باریک و زنانه، روش‌هایی ایمن، ساده و بدون معایب مرتبط با جراحی هستند و با موفقیت زیادی انجام می‌شوند.

دکتر جمیلی روش‌های غیر جراحی برای کم کردن زاویه چانه را به شما معرفی می‌کند. مزیت بارز این روش‌های بسیار موثر در این است که غیرتهاجمی هستند و نیاز به دوره استراحت ندارند. فرآیند کار کمینه است و نتایج بسیار عالی را بدون نیاز به عمل بزرگ یا دوره بهبودی و بازیابی فراهم می‌کند و خطرات جانبی کمتری نسبت به جراحی دارند. با استفاده از روش‌های غیر جراحی، می‌توانید زاویه چانه خود را بهبود بخشیده و شکل صورت خود را زیبا و جذاب سازید. در جلسه مشاوره اولیه، دکتر جمیلی جزئیات مراحل، روش و نتایج قابل دستیابی را برای شما توضیح خواهند داد. همچنین، وضعیت شما را به عنوان کاندیدای مناسب برای این درمان ارزیابی کرده و به سؤالات شما درباره روش کار پاسخ خواهند داد.

چه عاملی باعث چاقی چهره و پهن شدن فک می‌شود؟


عضلات ماستر که در امتداد فک قرار دارند، با افزایش سن می‌توانند بزرگتر شده و فک پهن و صورت چهارگوش را ایجاد کنند.

اگر شما در صدد لاغری فک یا زاویه‌دار کردن فک خود هستید، خوب است بدانید که روش‌های جایگزین برای عمل جراحی فک نیز وجود دارد. درمان‌های غیرتهاجمی برای لاغر کردن خط فک وجود دارند که می‌توانند خط آرواره را صاف کرده و پهنای چهره را به طور چشمگیری کاهش دهند.

تزریق بوتاکس برای لاغری صورت یا زاویه‌دار کردن فک


لاغری صورت و یا زاویه دار کردن صورت با بوتاکس یک روش بسیار معمول است. بوتاکس برای باریک کردن خط فک از طریق کاهش حجم عضلات جویدن (موسوم به عضلات ماستر) استفاده می‌شود. این کار همچنین به منظور بهبود لبخند لثه‌ای نیز انجام می‌شود. تزریق بوتاکس به عضلات ماستر باعث می‌شود که اندازه‌ی این عضلات کاهش قابل توجهی یافته و منجر به لاغری پایین صورت، ایجاد زاویه زیبا و جذاب فک و برجسته شدن استخوان‌های گونه می‌شود.

 

 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای این روش هستند؟

مهم‌ترین معیار برای انتخاب کاندیدای مناسب، ضخامت عضله ماستر (عضله فک) است. ضخامت نسبی ماستر را به راحتی می‌توان با محکم گاز گرفتن و احساس آرواره بیرونی تعیین نمود. اگر هنگام فشردن و کلید شدن دندان‌های خود، ظاهر این عضلات تقریباً محکم و بزرگ به نظر می‌رسد، شما ممکن است کاندیدای خوبی برای انجام این روش باشید.

مراحل این روش

درمان با بوتولینوم نسبتاً بدون درد است و تنها چند دقیقه طول می‌کشد. از کرم بی‌حس کننده به ندرت استفاده می‌شود. زیرا این روشی بسیار راحت، بدون درد و بسیار ساده است و شامل چند تزریق کوچک بوتاکس (شل کننده عضلانی) به بخش عمده‌ای از عضله ماستر در امتداد خط فک می‌باشد.

مراقبت پس از عمل

مراقبت‌های بعد از عمل بسیار ناچیز و قابل چشم‌پوشی است. شما می‌توانید پس از درمان با بوتولینوم دراز بکشید و در واقع می‌توانید در عرض چند ساعت پس از درمان، ورزش و فعالیت‌های خود را از سر بگیرید.

آیا این روش با درد همراه است؟

این روش بدون درد است. پزشک متخصص بدون نیاز به بیهوشی و با استفاده از یک روش تخصصی تزریق تقریباً همه درد و

دوره‌ی بهبودی چگونه است؟

در واقع هیچ دوره بهبودی و تورم یا کبودی قابل توجهی وجود ندارد. انجام این درمان در مطب فقط پنج دقیقه طول می‌کشد و شما می‌توانید پس از آن تا خانه رانندگی کنید وهیچ محدودیتی در فعالیت‌های شما وجود ندارد.

زمان مشاهده‌ی نتایج و ماندگاری آن

به طور کلی، حدود ۶ هفته زمان لازم است تا شما بتوانید تفاوت را احساس کنید و این نتایج به طور معمول بین ۶ ماه تا یک سال و نیم دوام خواهد یافت. با این حال در پایان هفته اول، ممکن است متوجه شوید که هنگام قراردادن دندان‌ها روی هم، خط فک شما بسیار صاف‌تر شده و می‌توانید آن را احساس کنید.

توصیه می‌شود که ۳ ماه پس از تزریق اول، به منظور ارزیابی تاثیر کامل درمان، به پزشک خود مراجعه کرده و نتایج را ارزیابی و نیاز به درمان بیشتر را بررسی نمایید. برای رسیدن به حداکثر نتیجه ممکن است در کل نیاز به ۳ جلسه درمان داشته باشید. تعداد این جلسات به حجم عضلانی فک شما بستگی دارد.

انجام درمان اضافی در هر ۶-۱۲ ماه برای حفظ نتیجه توصیه می‌شود. برای حفظ نتیجه اولیه یک برنامه پیگیری منظم درمان برای شما تهیه می‌شود. درمان ما نتیجه طولانی مدت اما غیر دائمی را به شما ارائه می‌دهد و امکان تغییرات فردی درمان (براساس طبع و میل فردی) را برای شما فراهم می‌کند.

لیفت با نخ برای زاویه دار کردن فک و صورت


لیفت با نخ یک روش نوآورانه برای سفت کردن پوست است که برای لیفت و برطرف کردن افتادگی پوست انجام می‌شود. در این روش، نخ‌های نازک تحریک کننده کلاژن به آرامی در زیر پوست قرار گرفته، با تحریک رشد کلاژن جدید، اثر سفت کننده را در داخل پوست تولید می‌کند و نهایتاً به چهره‌ی شما فرم V شکل می‌بخشد. این یکی از محبوب‌ترین روش‌هاست، زیرا نتایج ایمن، سریع و مؤثری را ارائه می‌دهد.

چه افرادی می‌توانند از روش لیفت با نخ برای زاویه دار کردن فک خود بهره‌مند شوند؟

هر بیماری که دچار عوارض پیری باشد، کاندیدای مناسبی برای این روش است. بیماران لیفت با نخ اغلب ۲۵ سال به بالا هستند، یعنی از سنی که به تدریج بافت پوست نازک شده و الیاف کلاژن می‌شکنند. این عوارض به صورت افتادگی پوست، خطوط عمیق و چین و چروک‌های صورت، خود را نشان می‌دهد. جراح با روش لیفت با نخ و زاویه دار کردن فک قادر به خنثی کردن اثرات پیری در چهره‌ی شماست.

مراحل این روش

راز این روش در قرار دادن نخ‌های بسیار نازک “پلی دی اکسان”(PDO) نهفته است. هنگامی که این نخ‌ها ماهرانه در مناطق درمان قرار داده می‌شوند، پوستی که شل شده، سفت‌تر می‌شود و بافت پوست به تولید فیبروبلاست و کلاژن جدید تحریک می‌شود. این مراحل نهایتاً چهره‌ای V شکل و خوش‌فرم را ایجاد خواهد کرد. این روشی سریع و راحت است که انجام آن در هر منطقه درمان، تنها ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

مراحل این روش

ماندگاری اثرات این درمان چه مدت است؟

نتایج این روش بسته به شرایط پوست هر بیمار می‌تواند ۱ تا ۲ سال به طول انجامد. انجام مکرر درمان امکان پذیر است و حتی نتایج بهتری را در بر دارد.

لیفت با نخ چه تفاوتی با لیفت سنتی دارد؟

روش‌های سنتی غیرجراحی، تهاجمی‌تر بوده و نیازمند دوره بهبودی طولانی‌تری هستند. از سوی دیگر زاویه‌دار کردن فک با روش لیفت با نخ نیازمند مدت زمان کوتاه است و نیاز به بی‌حسی موضعی/عمومی ندارد. این روش در کره و ژاپن اغلب به عنوان درمان “وقت نهار” شناخته شده و در بسیاری از نقاط آسیا محبوبیت زیادی به دست آورده است.

Call Now Buttonتماس و مشاوره