روند مناسب رشد موها بعد از کاشت مو

مراقبت‌های بعد از کاشت مو راه‌کاری برای بهبود نتیجه‌ی پیوند مو

روز صفر: منظور همان روز انجام عمل کاشت مو می‌باشد.

روزهای 1 5: دو هفته بعد از عمل کاشت مو به روش SUT یا روش‌های دیگر، مهم‌ترین زمان از نظر مراقبت بعد از کاشت مو به شمار می‌آیند. در 5 روز اول بعد از عمل، بیمار در قسمت پیشانی و پشت سر که موها از آنجا برداشت شده است، دچار ورم خواهد شد. همچنین پوست سر در محل بریدگی‌های ریزی که برای کاشت موهای جدید ایجاد شده است، قرمز می‌شود. این قرمزی معمولاً یک تا دو هفته بعد از عمل برطرف می‌شود. حساسیت ناحیه دهنده مو نیز بعد از گذشت چند روز کاملاً برطرف می‌شود.

روزهای 6 – 10: در این مقطع زمانی از پیوند موی طبیعی ، بیمار دیگر ورمی نخواهد داشت و قرمزی پوست هم باید کاملاً برطرف شده یا بسیار ناچیز باشد. در محل هر یک از واحدهای فولیکولی کاشته شده، یک پوسته ریز تشکیل می‌شود که در واقع لایه پوست خشک شده است. در طول این مدت، پزشکان متخصص با شستشوی کامل گرافت‌های مو و سپس مالش ملایم آن‌ها با نوک انگشت، این پوسته‌های ریز را برمی‌دارند. تا روز دهم بعد از عمل، تمام این پوسته‌ها برطرف شده و موهای کاشته شده ظاهری شبیه به موی کوتاه شده خواهد داشت. درنهایت در حدود روز دهم، بخیه‌های محل زخم‌ها کشیده می‌شود.

هفته 2 3:در این زمان، موهای کاشته شده شروع به ریزش می‌کنند و اغلب تا پایان هفته سوم و اوایل هفته چهارم، این موها به طور کامل ریزش می‌کنند. این اتفاق، یک مرحله طبیعی از فرایند بهبودی موهاست و اغلب به صورت غیرمنتظره رخ می‌دهد. دلیل ریزش موهای تازه کاشته شده این است که تار موی اصلی از داخل فولیکول جدا می‌شود، اما خود فولیکول و پیاز مو کاملاً سالم باقی می‌مانند و یک تار موی جدید از درون آنها رشد می‌کند. به طور کلی، این بخشی از چرخه طبیعی رشد موها است.

آخر ماه 1 – اول ماه 2: فولیکول‌های مو در چرخه طبیعی رشد خود، وارد فاز استراحت می‌شوند. طول فاز استراحت موها قبل از آنکه شروع به رشد مجدد کنند، می‌تواند بسیار متفاوت باشد. در این مرحله مقدار موهایی که روی سر وجود دارد، دقیقاً مشابه با زمان قبل از انجام عمل است و افراد می‌توانند با همان وضعیت ظاهری که قبل از عمل داشته‌اند در انظار ظاهر شوند. در این زمان افراد می‌توانند موهای خود را هر طور که مایلند حالت بدهند یا رنگ کنند.

1

ماه‌های 2 – 4: موهای جدید باید در این زمان شروع به بیرون آمدن کنند. در برخی از بیماران، رشد موهای جدید به فاصله کوتاهی بعد از بیرون آمدن مو شروع می‌شود، اما در برخی دیگر موها دیرتر شروع به رشد می‌کند. موهای جدید را در این مرحله می‌توان دید اما به خاطر آنکه باید از زیر پوست سر خارج شود، به‌صورت نازک و کم‌پشت دیده می‌شود. قسمت عمده موهای طبیعی نیز در این زمان دوباره رشد می‌کنند. ناحیه دهنده مو نیز کاملاً بهبود پیدا می‌کند و قرمزی آن برطرف می‌شود.

ماه‌های 5 9: در این زمان، مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از موهای جدید در محل پوست سر دیده می‌شود. موهای کاشته شده معمولاً کم‌پشت‌تر هستند و طول تعداد زیادی از آن‌ها در حدود 8 سانتی‌متر یا بیشتر است و می‌توان آن‌ها را کوتاه کرد. در اواخر این مرحله زمانی، تغییرات محسوسی در موهای جدید ایجاد می‌شود و شروع به ضخیم و پرپشت شدن می‌کنند. در پایان ماه ششم، ناحیه دهنده مو نیز به‌طور کامل بهبود پیدا خواهد کرد. حالت انعطاف‌پذیر و طبیعی پوست سر در ناحیه دهنده نیز تا قبل از ماه نهم کاملاً بازمی‌گردد.

جهت مشاوره با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

سال اول: در حدود 80 درصد از رشد موهای کاشته شده، در سال اول حاصل می‌شود. اغلب این موها از پوست سر بیرون می‌آید. ممکن است بیمار ببیند که موهای تازه رشد کرده، اندکی پیچ‌دار و فر خورده است. این حالت موها به خاطر زخم‌های بسیار ریزی است که در محل کاشت پیاز مو ایجاد شده است. در طول سال بعد، این حالت موها برطرف می‌شود و موها ظاهر طبیعی خود را به دست می‌آورد.

2

سال دوم:در این زمان، موهای کاشته شده شروع به ریزش می‌کنند و اغلب تا پایان هفته سوم و اوایل هفته چهارم، این موها به طور کامل ریزش می‌کنند. این اتفاق، یک مرحله طبیعی از فرایند بهبودی موهاست و اغلب به صورت غیرمنتظره رخ می‌دهد. دلیل ریزش موهای تازه کاشته شده این است که تار موی اصلی از داخل فولیکول جدا می‌شود، اما خود فولیکول و پیاز مو کاملاً سالم باقی می‌مانند و یک تار موی جدید از درون آنها رشد می‌کند. به طور کلی، این بخشی از چرخه طبیعی رشد موها است.

Call Now Buttonتماس و مشاوره