روش درمان و رفع لاغری صورت (چاق کردن و پر شدن صورت) با تزریق ژل و چربی

روش درمان و رفع لاغری صورت (چاق کردن و پر شدن صورت) با تزریق ژل و چربی

یکی از عوارض بدترین پیری، از دست دادن حجم پوست است. لاغری صورت می‌تواند تأثیرات قابل توجهی بر روی ظاهر چهره داشته و شما را پیرتر از سن واقعی‌تان نشان دهد. عواملی مانند انتقال در معرض نور خورشید، استرس و روند پیری می‌توانند باعث لاغری صورت شده و آن را خسته و مضطرب به نظر برسانند. تزریق ژل و تزریق چربی از روش‌های درمانی غیرجراحی هستند که می‌توانند لاغری صورت را درمان کنند و با بهبود ظاهر چهره، جوان‌تر و تازه‌تر به نظر بیایید.

دکتر جمیلی از تکنیک‌های پیشرفته‌ای برای بازیابی حجم از دست‌رفته‌ی صورت به‌ منظور بازسازی ساختارها چهره و بهبود ظاهر کلی آن استفاده می‌کند. اگر می‌خواهید در مورد روش‌های درمانی مورد استفاده برای لاغری صورت اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید یک وقت مشاوره با دکتر جمیلی تعیین کنید. در طول جلسه‌ی مشاوره او به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید کدام روش درمانی به نحو احسن می‌تواند نیازها و انتظارات شما را برآورده کند. شما می‌توانید از طریق شماره تلفن 02188334029 ما تماس بگیرید.

چرا صورت لاغر می‌شود؟


پوست ما به‌طور طبیعی با افزایش سن لاغر می‌شود. مواد طبیعی مانند کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید، از عوامل مورد نیاز برای داشتن پوست برجسته، انعطاف‌پذیر، توپر و با طراوت می‌باشند که در سنین جوانی دیده می‌شوند. با این‌ حال، میزان تولید این مواد و برخی هورمون‌های دیگر با گذشت زمان کاهش ‌یافته که این امر موجب شل، شکننده، نازک و چروکیده شدن پوست می‌گردد. لاغر شدن شدید صورت به‌ خصوص در لپ‌ها و زیر چشم‌ها دیده ‌شده و باعث سالخورده به نظر رسیدن افراد می‌گردد.

آناتومی اجزای صورت


رسیدن به اهداف دلخواه زیبایی و کاهش خطر وقوع عارضه‌های مختلف، به سطح اطلاعات پزشک از آناتومی و دقت او در حفظ تعادل و توازن در چهره بستگی دارد. پیر شدن صورت ترکیبی از تغییرات آناتومیک صورت و از دست رفتن حجم اجزای مختلف بوده و عمل جوان‌سازی مناسب باید به‌صورت هماهنگ به این دو مورد رسیدگی کند.

مناطقی از چهره که بیش از بقیه‌ی نقاط مورد درمان قرار می‌گیرند عبارت‌اند از:

 1. میان‌پوست (درم): لایه‌ی ضخیم و درونی پوست در زیر روپوست (اپیدرم) که از بافت‌های پیوندی از جمله بافت‌های حاوی کلاژن و الاستین ساخته‌شده است. تعداد زیادی شریانات خونی، عصب‌ها، غده‌ها و فولیکول‌های مویی در زیر این لایه آن را حمایت می‌کنند.
 2. لایه‌ی زیرپوستی: این لایه عموماً از چربی و فاسیا (نوعی بافت پیوندی که از پوست حمایت کرده و آن را به ساختارهای عمیق‌تر در صورت متصل می‌کند) تشکیل شده است.

مناطق آناتومیک که در سالخوردگی چهره درگیرند


مناطق آناتومیک که در سالخوردگی چهره درگیرند

 • محل ارتباط چشم و گونه (زیر چشم) – این ناحیه محل ارتباط چشم و گونه‌هاست و ظاهر آن نقش به سزایی در تعیین سن یک فرد دارد.
 • چربی روی گونه – موقعیت چربی روی گونه برای حالت صورت بسیار مهم است. چربی روی گونه با بالا رفتن سن به‌طرف پایین حرکت می‌کند.
 • قسمت بالای لب – با بالا رفتن سن، این قسمت از لب بزرگ‌تر شده و حجم قسمت قرمز لب کمتر می‌شود.
 • خط فک – خط فک صاف و هموار صورت با گذشت زمان دچار افتادگی می‌شود.
 • غبغب – این نقطه‌ی ارتباط گردن و خط فک با گذشت زمان دچار افتادگی می‌شود.
 • برجستگی چانه – برجستگی بیشتر چانه باعث ایجاد خط فصلی مناسب برای گردن می‌شود. این برجستگی با بالا رفتن سن کاهش می‌یابد.
 • غده‌های تحت‌فکی – در برخی از افراد ممکن است این غده‌ها از بغل گردن و در زیر خط فک قابل‌رؤیت باشند. افتادگی این غده‌ها باعث ایجاد ظاهری سالخورده خواهد شد.
 • تراگوس – قسمتی از گوش که بر روی صورت قرار گرفته و با گذشت زمان تغییر می‌کند.
 • استخوان لامی – یک استخوان بسیار مهم در گردن که میزان خمیدگی گردن را تعیین می‌کند.
 • عضله‌ی جناغی چنبری پستانی یا استرنوکلایدوماستوئید – یک عضله در گردن است که معمولاً در آقایان برجستگی بیشتری دارد.
 • خطوط خنده – خطوط کشیده شده از گوشه‌ی دهان به کناره‌ی بینی با بالا رفتن سن برجسته‌تر می‌شوند.
 • خطوط ماریونت – چین و چروک‌های رو به پایین در اطراف دهان و خطوط روی لب پایینی با گذشت زمان برجسته‌تر می‌شوند.

گزینه‌های درمانی برای بازیابی حجم از دست‌رفته‌ی صورت


تزریق ژل

درمان بدون جراحی با تزریق ژل روشی عالی برای بازیابی حجم ازدست‌رفته‌ی صورت است بدون اینکه عوارض عمل جراحی را ایجاد کند. ژل‌هایی مانند ژل هیالورونیک اسید و ژل کلاژن می‌توانند آثار پیری را در خانم‌ها و آقایان از بین ببرد. این ژل‌های تزریقی ممکن است از هیالورونیک اسید، کلاژن و دیگر مواد طبیعی ساخته‌ شده و می‌توانند در درمان تورفتگی گونه‌ها، گودی زیر چشم، جای زخم و دیگر مناطق تورفته‌ی صورت مورد استفاده قرار گیرند. آثار ناشی از این روش درمانی بلندمدت بوده ولی برای حفظ آن‌ها باید جلسات درمانی را به‌طور منظم تکرار کرد.

تزریق چربی

تزریق چربی یک روش جایگزین برای تزریق ژل در روش‌های زیبایی صورت است. در این روش، ابتدا لیپوساکشن انجام می‌شود و مقداری چربی از مناطق دیگر بدن برداشته می‌شود. سلول‌های چربی از مناطقی با چربی‌های دائمی مانند قسمت پایین شکم و ران‌ها برداشته می‌شوند. سپس چربی برداشته شده پس از فرآوری و تصفیه، با دقت و به‌طور هنرمندانه به مناطق مورد نظر در صورت تزریق می‌شود. این روش از لحاظ جراحی، برداشت چربی با لیپوساکشن، یک بعد دارد، اما هیچ عمل جراحی مستقیماً روی صورت انجام نمی‌شود.

تزریق چربی می‌تواند بهبودی در حالت گونه‌ها (شکل دهان) ایجاد کرده و آن‌ها را جوان‌تر و پرترنده‌تر نماید. همچنین، این روش قابلیت بهبود گودی و تیرگی زیر چشم، افزایش حجم لب‌های لاغر و حتی بهبود حالت خسته و پژمرده‌ی صورت را نیز داراست. تزریق چربی همچنین این امکان را به ما می‌دهد که حالت ظاهری بدن را در هر نقطه‌ای که نیاز است، بهبود بخشیم.

تزریق PRP (پلاسمای غنی از پلاکت)

PRP یا پلاسمای غنی‌شده با پلاکت یک روش درمانی جایگزین برای سالخوردگی صورت است که می‌تواند عارضه‌هایی چون لاغری صورت، غبغب بزرگ و تورفتگی زیر و اطراف چشم را درمان کند. پلاسمای غنی از پلاکت از خون خود فرد گرفته ‌شده و روشی ساده و بدون جراحی برای تحریک تولید کلاژن می‌باشد. این ماده می‌تواند به ‌صورت تزریقی برای صورت و دیگر مناطق بدن مورد استفاده قرار گرفته و آثار قابل ‌توجهی را در مدت‌زمان کوتاهی ایجاد کند.

درمان لاغری صورت با تزریق چربی یا تزریق ژل؟


 • تزریق چربی می‌تواند درمانی طولانی‌مدت و پایدار برای بازیابی حجم از دست‌ رفته‌ی صورت باشد ولی هر کسی نمی‌تواند این عمل را انجام دهد. سلول‌های چربی با افزایش و کاهش وزن فرد کم و زیاد می‌شوند بنابراین برای حفظ طولانی‌مدت نتایج این عمل باید شیوه‌ی زندگی فرد به نحوی باشد که با استفاده از رژیم‌های غذایی مناسب و ورزش کردن مرتب، وزن بدن او ثابت بماند.
 • تزریق ژل روشی بی‌خطر و قابل پیش‌بینی است که مدت‌زمان از کارافتادگی آن نیز بسیار کم است. با این ‌حال این روش در برابر تزریق چربی، راه‌ حلی موقتی‌تر به شمار می‌رود.
Call Now Buttonتماس و مشاوره