رفع و درمان سیاهی و تیرگی زیر بغل

رفع و درمان سیاهی و تیرگی زیر بغل

معمولا خانم‌ها پوست زیر بغل خود را نادیده می‌گیرند و در مراقبت از آن کوتاهی می‌کنند. اما در واقع اگر شما می‌خواهید که پوست زیر بغلتان سفید بماند کافیست چند نکته‌ی ساده را روزانه رعایت کنید. اگر می‌خواهید از این لحظه به بعد پوست زیر بغل شما زیبا‌تر شود، می‌توانید از این نکات و درمان‌های خانگی که نتایج خوبی به همراه دارند، استفاده کنید. پوست زیر بغل بسیار نازک و حساس است و بسیاری از زنان به خاطر تیره بودن پوست زیر بغلشان مایلند که تا جای ممکن آن را پنهان کنند. تیره شدن پوست زیر بغل می‌تواند به خاطر استفاده از محصولات ضدعرق، عرق کردن زیاد، کم‌خوابی و غیره باشد. اما با دنبال کردن روش‌های گفته شده در این مقاله شما می‌تواند علت تیرگی زیر بغل خود را کمتر کنید و یا به طور کلی از بین ببرید. بنابراین به ادامه‌ی این متن توجه کنید.

پزشکان ما با سالها تجربه در درمان و رفع تیرگی پوست و دسترسی به جدیدترین و کارآمدترین تکنولوژی‌ها و دستگاههای روز دنیا، با روشن کردن پوست شما به نحوی موثر ، اعتماد به نفس از دست رفته را به شما باز می‌گردانند.

علل تیرگی زیر بغل


همانطور که می‌دانید تیرگی زیر بغل می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد، از جمله تعریق زیاد یا استفاده مکرر از ضدعرق‌ها.

• یکی از شایع‌ترین علل تیرگی زیر بغل در خانم‌ها استفاده از محصولات دئودرانت و یا ضدبو و ضدعرق می‌باشد: که حاوی الکل هستند. این محصولات باعث سوختگی پوست شده و رنگ پوست را تیره می‌کنند.
• یکی از دلایل اصلی تیرگی زیر بغل، شیوه‌ی رفع موهای زائد این ناحیه است: استفاده از تیغ و تراشیدن این موها باعث می‌شود پوست زیر بغل تیره به نظر بیاید.
• تیرگی زیر بغل در افرا مختلف می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، ازجمله عدم پاکسازی مناسب پوست این ناحیه: آلرژی به مواد خاص و غیره.
• ژنتیک: بله ژنتیک نیز در دچار شدن به این مشکل می‌تواند موثر بشد. پس اگز یکی از اعضای خانواده شما به این مشکل دچار شده است، احتمال آن وجود دارد که شما نیز به این مشکل دچار شوید.
• هورمون‌ها: برخی تغییرات هورمونی می‌توانند موجب تیره شدن پوست زیر بغل شوند. به همین خاطر، ابتلا به بیماری‌هایی که موجب عدم تعادل هورمونی در بدن می‌شود، یکی از عوامل تیره شدن زیر بغل است.
• شل شدن پوست: افتادگی و شل بودن پوست نیز می‌تواند یکی از عوامل تیره شدهن پوست زیر بغل باشد چرا که در این حالت به خاطر تماس داشتن زیاد پوست طرفین زیر بغل، سایش بین آن‌ها زیاد است.
• لایه‌برداری نکردن از پوست: وجود تعداد زیادی از سلول‌های مرده در سطح پوست موجب تیره شدن آن می‌شود.
• سایش:درست مانند پوست ناحیه داخلی ران، پوست زیر بغل نیز سایش زیادی دارد و این موضوع می‌تواند باعث تیه شدن پوست شود. تجمع سلول‌های مرده‌ی پوست نیز از عوامل دیگر تیرگی زیر بغل است.
• استفاده‌ی بیش از حد از محصولات ضدبو و ضدعرق
• تیغ زدن موهای زیر بغل: تراشیدن و تیغ زدن موهای زیر بغل موجب تیره شدن پوست آن می‌شود.

درمان تیرگی زیر بغل


میکرودرم‌ابریژن

درمان تیرگی زیر بغل با میکرودرم‌ابریژن

میکرودرم‌آبریژن یک روش غیرتهاجمی است که بهبود و رفع تیرگی زیر بغل را به طور موثری تسهیل می‌کند. در این روش، ذرات ماسه‌مانند بسیار ریزی با سرعت روی پوست اسپری می‌شوند و یک لایه نازک از پوست را برداشت می‌کنند، که باعث می‌شود پوست شادابتر و درخشنده‌تر به نظر برسد. نتایج این روش قابل مقایسه با پیلینگ شیمیایی ملایم هستند و می‌توان نتایج را بلافاصله پس از جلسه درمانی مشاهده کرد. برای دستیابی به نتایج درمانی ایده‌آل، توصیه می‌شود که میکرودرم‌آبریژن در چند جلسه انجام شود.

پیلینگ شیمیایی

درمان تیرگی زیر بغل با پیلینگ شیمیایی

در روش پیلینگ، خارجی‌ترین لایه از پوست زیر بغل که آسیب دیده است، برداشته می‌شود و بافت پوست زیر بغل هموارتر، سالم‌تر و روشن‌تر می‌شود. سه نوع پیلینگ شیمیایی وجود دارند که شدت لایه‌برداری آنها از سطحی تا عمقی متغیر است (آلفاهیدروکسی‌اسید، تریکلرواستیک‌اسید و فنول) و نوع ماده‌ی پیلینگ مورد استفاده با توجه به شرایط هر بیمار انتخاب می‌شود.

لایه‌برداری پوست با لیزر

در این روش برای لایه برداری کردن از پوست و کنار زدن بافت آسیب یدده و همچنین چروک‌های پوستی ، از لیزر کربن دی اکسید (CO2) استفاده می‌شود. این روش لایه‌برداری معمولا برای برطرف کردن چین چروک‌های صورت و خصوصا چین و چروک دور لب و دور چشم به کار می‌رود. اما این روش همچنین در درمان لکه‌های پوستی و تغییر رنگ پوست نیز موثر است.
انوواع روش‌های لیزردرمانی برای رفع سیاهی زیر بغل عبارتند از:

IPL یا پالس نوری شدید

درمان تیرگی زیر بغل با IPL یا پالس نوری شدید

IPL به روشی ملایم و غیرتهاجمی موجب تحریک لایه‌های زیرین پوست برای تولید کلاژن بیشتر و در نتیجه جوانسازی پوست می‌شود. این تکنیک معمولا با نام فتوفاشیال نیز شناخته می‌شود و علاوه بر درمان تیرگی زیر بغل برای، درمان جای زخم، لکه‌های پوستی، کک و مک، چین و چروک و دیگر ضایعات پوستی نیز کاربرد دارد.

لیزرهای فراکشنال

درمان تیرگی زیر بغل با لیزرهای فراکشنال

لیزر‌های فراکشنال برای درمان جای زخم‌های بزرگ، آسیب‌های خورشیدی شدید، ترک‌های پوستی، لکه‌های قهوه‌ای رنگ، تغییر رنگ پوست و بسیار مشکلات پوستی دیگر کاربرد دارند.

لیزر فراکشنال CO2

درمان تیرگی زیر بغل با لیزر فراکشنال CO2

استفاده از لیزرها برای اهداف مختلفی از جمله لایه‌برداری پوست به منظور جوانسازی، درمان جای جوش، درمان آسیب‌های خورشیدی و نرم و لطیف کردن پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال، انرژی لیزری مورد استفاده در این دستگاه‌ها می‌تواند ریسک جراحی بالایی را به همراه داشته باشد و زمان بازگشت به حالت اولیه پس از آن نیز ممکن است طولانی باشد.

سیستم‌های LED

تاثیر سیستم‌های LED در جوانسازی و رون کردن رنگ پوست به شیوه‌ای ایمن و غیر تهاجمی، به اثبات رسیده است.

کرم روشن‌کننده‌ی زیر بغل

درمان تیرگی زیر بغل با کرم روشن‌کننده‌ی زیر بغل

به خاط آن که بسیاری از افراد با مشکل تیرگی زیر بغل خود دست و پنجه نرم می‌کنند، صنعت پوست و زیبایی، محصولات بسیاری را برای سفید کردن و روشن کردن پوست این ناحیه تولید و عرضه کرده است. امروزه محصولات بسیار متنوعی در این زمینه وجود دارند که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید و تنها کافیست تصمیم بگیرید که برای رفع این مشکل حاضر هستید تا چه حد هزینه کنید.

درمان‌های خانگی برای رفع تیرگی زیر بغل


تفاوتی نمی‌کند که علت سیاهی و تیرگی پوست زیر بغل شما چه باشد، در هر صورت روش‌های زیر به شما کمک می‌کنند که مرور زمان رنگ پوست زیر بغل خود را به طور چشمگیری روشن‌تر کنید:

• زیر بغل خود را به طور روزانه بشویید.
• پوست زیر بغل خود را هفته‌ای یکبار (با لیف یا مانند آن) لایه‌برداری کنید.
• شب‌ها قبل از خوابیدن، پوست زیر بغل خود را با یک لیف حمام نرم، کاملا پاک کنید.
• به زیر بغل خود کرم مرطوب کننده یا روغن بزنید
• از روش‌های مناسب‌تری (غیر از تیغ زدن) برای رفع موهای زائد زیر بغل استفاده کنید.
• از یک محصول ضدعرق خوب استفاده کنید.
• برای روشن کردن پوست زیر بغل خود می‌توانید از لیمو، روغن‌های طبیعی، ماست، آب سیب‌زمینی، هیدروژن‌پروکساید، خیار، جوش‌شیرین و آلوئه‌ورا استفاده کنید.

Call Now Buttonتماس و مشاوره