رفع و درمان سلولیت با لیزر تری‌اکتیو

رفع و درمان سلولیت با لیزر تری‌اکتیو

درمان‌های رفع سلولیت در سال‌های اخیر، توجه و علاقه زیادی را جلب کرده‌اند و به دلیل قابلیت هماهنگ‌سازی اندام و صاف‌سازی پوست، بیشترین توجه را به خود جلب کرده‌اند. با این حال، فناوری‌های استفاده شده برای کاهش فرورفتگی‌ها و ظاهر ناخوشایند سلولیت، همچنان در حال پیشرفت است و امیدواریم که در آینده، درمان‌های بسیار موثرتری در این زمینه طراحی و به بازار عرضه شوند.

یکی از روش‌های جدید برای کاهش سلولیت، استفاده از دستگاه تری اکتیو است. این روش شامل ترکیبی از ماساژ مکانیکی اندرمولوژی، لیزرهای قدرتمند و عامل خنک‌کننده موضعی می‌شود. با استفاده از این ترکیب ابزارها و فناوری‌ها، هدف اصلی حفظ یک پوست یکنواخت، نرم و انعطاف‌پذیر و بدون سلولیت است. امیدواریم با پیشرفت این روش، در آینده درمان‌های بازده بیشتری در این حوزه توسعه یابند و به ارمغان زیبایی و بهبود پوستی بیشتری برسیم.

لیزر تری اکتیو روشی موثر برای کاهش سلولیت است که به دلیل ایجاد بهبودی چشمگیر رضایت بسیاری از بیماران را به دنبال دارد. اکثر بیماران این عمل غیرجراحی را به شکل ماساژ بافتی عمقی توصیف می‌کنند. این درمان کارآمد تناسب اندام و پوستی صاف و محکم را به ارمغان می‌آورد. نتایج به دست آمده متغیر است و به نوع پوست و ساختار بافتی هر بیمار بستگی دارد. بهترین طرح درمانی در جلسه مشاوره رایگان تعیین می‌شود.

متخصصان ما با بهره‌گیری از بهترین دستگاه‌ها به درمان سلولیت و رفع چربی‌های نواحی مختلف می‌پردازند.

سلولیت چیست؟


سلولیت عارضه‌ای است که بیش از 90 % بانوان با آن مواجه هستند. البته آقایان نیز درگیر این مشکل می‌شوند، اما روش ذخیره چربی بانوان به شکلی است که بانوان را بیشتر مستعد این ناراحتی می‌کند. مشخصه اصلی سلولیت فرورفتگی‌های کوچک روی سطح پوست است که روی پا، ناحیه لگن و شکم نیز به چشم می‌خورد، اما بیشتر روی ران و باسن ایجاد می‌شود. سلولیت زمانی بروز می‌یابد که گردش خون این ناحیه‌ها به دلیل عملکرد نامناسب سیستم‌های لنفاوی و عروقی به حد کافی نباشد. برآمدگی‌های چربی در بافت ایجاد می‌شود که حالت موجی نازیبا و ناهمواری را روی پوست به وجود می‌آورد.

یکی از فرضیات قابل قبول درباره تشکیل سلولیت، وجود عدم تحرک و چاقی است. این فرضیه تا حدی درست به نظر می‌رسد، زیرا عدم فعالیت و سبک زندگی نامناسب می‌تواند به مشکلات گردش خون منجر شود. با این حال، دلیل اصلی تشکیل سلولیت، که مشکلات گردش خون را شامل می‌شود، حتی در افراد فعال نیز قابل مشاهده است. انباشت چربی اضافی در افراد چاق نیز به عنوان یک عامل تشکیل سلولیت مطرح می‌شود، اما سلولیت بیش از حد چربی ذخیره شده، به نحوه توزیع و دخیره سازی آن نیز مربوط می‌شود. هرچند رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی بیشتر می‌توانند به کاهش سلولیت کمک کنند، اما قدرت کامل برطرف کردن آن را ندارند.

علل تشکیل سلولیت


سلولیت زمانی ایجاد می‌شود که گونه‌های خاصی از باکتری‌ها از راه بریدگی یا ترک پوستی وارد بدن شود. باکتری‌های استرپتوکوک و استافیلوکوک مولد سلولیت هستند.

احتمال عفونت کردن صدمه‌های پوستی مانند بریدگی‌ها، نیش حشرات یا برش‌ها و زخم‌های جراحی بالا است. عامل‌های خاصی خطر شکل‌گیری عفونت را افزایش می‌دهد.

مزیت تری اکتیو بر دیگر درمان‌ها


تری اکتیو ترکیب منحصر به فردی از سه مولفه کلیدی یعنی لیزر با انرژی پایین، ماساژ مکشی و سرمایش موضعی در عملی غیرتهاجمی، آسان و در دسترس است که نتایج آنی دارد.

متقاضیان


تری اکتیو سلولیت اکثر بیماران را رفع می‌کند و پوست‌ را محکم‌تر می‌کند، اما در صورت بارداری یا ابتلا به عارضه‌های تاثیرگذار بر تخلیه لنفاوی بهتر است درمان با تری اکتیو انجام نشود. در هر حال متخصص سابقه پزشکی بیمار را در جلسه مشاوره و پیش از تصمیم‌گیری درباره انجام عمل زیبایی یا درمانی بررسی می‌کند.

 مزایای درمان سلولیت با لیزر تری اکتیو


  • افزایش خاصیت کشسانی پوست
  • صاف و نرم کردن پوست
  • بهبود تون پوست
  • سفت و محکم کردن پوست
  • مناسب بودن برای انواع پوست‌ و تمام بدن‌ها

روش انجام عمل


روش انجام عمل سلولیت با لیزر تری‌اکتیو

تری اکتیو درمانی جدید برای رفع سلولیت است که از مکش مکانیکی، تکنولوژی لیزر و سرمایش موضعی برای از بین بردن توده‌های چربی ایجاد کننده سلولیت بهره می‌گیرد. هر یک از این سه روش پیش از این به تنهایی برای درمان سلولیت به کار برده شده است، اما تری اکتیو نخستین روشی است که از ترکیب هر سه استفاده می‌کند. متخصص به آرامی دستگاه دستی را روی ناحیه درمان حرکت می‌دهد، بدون این که دردی ایجاد شود.

ابتدا ماساژ مکشی انجام می‌شود که گردش خون را در پوست بهبود می‌دهد و باعث می‌شود تخلیه لنفاوی بهتر صورت گیرد. این عمل به هیچ وجه دردناک نیست. بسیاری از بیماران درمان سلولیت با تری اکتیو را تجربه خوشایندی می‌دانند که شبیه به ماساژی لذت‌بخش است. سپس انرژی لیزر وارد میدان می‌شود که پوست زیرین را گرم می‌کند تا کلاژن تولید شود و بافت پوست بهبود یابد. در مرحله سوم نیز بافت سرد می‌شود.

دوران بهبود


با توجه به بدون درد و غیرتهاجمی بودن درمان پس از عمل نیازی به استراحت کردن نیست و می‌توان فعالیت‌های روزانه را بلافاصله پس از اتمام درمان درد دنبال کرد. در موارد نادر اثرهای جانبی مانند ورم یا ناراحتی مختصر بروز می‌یابد که با کمپرس سرد و مسکن‌های غیرتجویزی به خوبی مدیریت می‌شود.

زمان مشاهده نتایج


اکثر بیماران پس از پنج تا هفت جلسه درمان متوجه محکم‌تر شدن پوست و یا محو شدن سلولیت می‌شوند. نتیجه بهینه پس از 10 تا 15 جلسه مشاهده می‌شود. پس از رسیدن به نتیجه دلخواه معمولاً به بیماران پیشنهاد می‌شود تا درمان را ماهی یک بار برای حفظ نتیجه تکرار کنند.

کیفیت نتایج به دست آمده به عامل‌های متعددی بستگی دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ناحیه(های) تحت درمان
  • انجام عمل لیپوساکشن در کنار تری اکتیو
  • رعایت رژیم غذایی مناسب و یا ورزش کردن علاوه بر درمان با تری اکتیو
  • سن و شرایط عمومی
  • تعداد جلسات درمان

هزینه رفع سلولیت با لیزر تری اکتیو


رفع سلولیت با لیزر تری اکتیو درمان پرهزینه‌ای محسوب نمی‌شود. این دستگاه تنها دستگاه درمان سلولیت است که کاربرد غیرتجویزی آن تایید شده است. هزینه درمان به بزرگی ناحیه مورد نظر، حق الزحمه متخصص و محل جغرافیایی انجام درمان بستگی دارد.

عوارض و اثرهای جانبی


ورم و کبودی در موارد نادر بروز می‌یابد. یک روز استراحت و گذاشتن کیسه یخ عوارض را تسکین می‌دهد.

پیشگیری


تغذیه سالم و مصرف خوراکی‌های کم چرب مانند میوه، سبزی و فیبر از ایجاد سلولیت جلوگیری می‌کند. ورزش منظم، حفظ وزن در حد ایده‌آل و سالم و کاهش استرس نیز مانع بروز این عارضه می‌شود. به علاوه پوشیدن لباس‌های زیر گشاد نیز از تشکیل سلولیت ناشی از پوشیدن البسه تنگ پیشگیری می‌کند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره