رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل و کشاله ران

درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل

درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل

تیرگی کشاله ران یا زیر بغل می‌تواند بسیار ناخوشایند و نامطلوب باشد. تيرگي و سیاهی کشاله ران می‌تواند دلايل متعددي داشته باشد. تیرگي اطراف کشاله ران و چین‌های پوست ناشي از تجمع بیش از حد رنگدانه‌ها پوست است.

هر فرد خواستار برخورداری از ظاهری بی‌عیب و نقص است؛ حتی در آن نواحی از بدن که به‌طور معمول قابل ‌رؤیت نیستند. زنان به طور معمول تمایل دارند تا در هنگام پوشیدن مایوهای شنا یا شلوارک، کشاله ران یا زیر بغل زیبا و سفیدی داشته باشند. ما  تمام اقدامات لازم برای برخورداری شما از پوستی بسیار زیبا، سفید و جذاب در ناحیه کشاله ران و راه‌های درمان سیاهی زیر بغل را به کار می گیریم. امتحان كنيد و براي هميشه از زندگي خود لذت ببريد.

جهت مشاوره درمان تیرگی زیر بغل و کشاله ران با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

علل تيرگي زير بغل و داخل ران‌ها


 • سایش – مالیدن پوست ران‌ها به یکدیگر، پوشیدن مكرر لباس‌های خیلی تنگ و قرار دادن آرنج بر روی سطوح سخت.
 • شيو و اصلاح – این عمل به واسطه ایجاد ساییدگی‌های ريز موجب تروما بر روی پوست می‌شود. پوست ما بسیار حساس است، زمانی که ما شیو و اصلاح می‌کنیم، زخم‌های كوچك و ريزي بر روی پوست ايجاد می‌شود. اصلاح مکرر موجب می‌شود كه ساییدگی‌های ريز مجدداً بر روي ساییدگی‌های قبلي که هنوز بهبود نیافته‌اند، ايجاد شود. بعلاوه این کار به ايجاد عارضه پوست مرغي نیز منتهی می‌گردد.
 • دئودورانت‌ها و ضدعرق‌های مضر– مواد شیمیایی موجود در این محصولات می‌تواند موجب پيگمانتاسيون و در نتیجه تيرگي پوست شود.
 • رطوبت – رطوبت یا عرق نيز می‌تواند موجب آلرژی و سیاهی پوست شود.
 • چاقی – اضافه وزن می‌تواند موجب تشدید تجمع رنگدانه‌ها شده و به تيرگي نواحي پشت گردن، زیر بغل، پشت زانو و دیگر نواحي بدن منتهی گردد.
 • عدم تعادل هورموني – به‌طور مثال در دوران بارداري، برخی از نواحي بدن مانند گردن، پشت گردن، آرنج و کشاله ران می‌تواند دچار تيرگي شود.
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک- لکه‌های پوستی قهوه‌ای رنگ ناشی از سندرم تخمدان پلی‌کیستیک منحصر به ‌فرد بوده و آکانتوز نیگریکانس ناميده می‌شوند. اين لکه‌ها در فرم ردیف‌های مخملی قهوه‌ای تیره ظاهر شده و اغلب در پشت گردن، زیر بغل، داخل ران‌ها، و یا زير سینه‌ها ايجاد می گردند.

درمان


 

درمان تیرگی زیر بغل و کشاله ران

در صورت مؤثر نبودن راه‌های درمان سیاهی زیر بغل خانگي، گزینه بعدی درمان پزشکی است. يك متخصص پوست می‌تواند به رفع ناصافی های موجود در سطح پوست فرد کمک کند. برخی از گزینه‌هایی که برای رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران ممکن است توصیه شود، عبارت‌اند از:

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی یک‌ روش عالی برای بهبود ظاهر مشكلات تجمع بیش از حد رنگدانه‌ها پوست از قبیل لکه‌های ناشی از افزایش سن، تجمع بیش از حد رنگدانه‌ها سیاه پوست رنگ پوست و تيرگي زیر بغل و کشاله ران است. در اين روش لایه‌های خارجي آسیب‌دیده پوست برداشته می‌شوند، و پوست جدید سالم با یک تن صاف‌تر ظاهر می‌گردد. این روش شامل استفاده از یک اسید بر روی پوست به منظور تخريب و لایه‌برداری سلول‌های پوست است. اسيدها بسته به ميزان نفوذ آن‌ها به پوست طبقه‌بندی می‌شوند. از آنجایی ‌که ناحيه داخل ران‌ها حساس است، گلیکولیک اسید می‌تواند مناسب‌ترین گزينه باشد. اين اسيد به لایه‌برداری سطحي پوست منجر شده و از این‌رو می‌تواند قابل ‌تحمل باشد. براي رفع پيگمنتاسيون ناصاف به بيش از يك جلسه لایه‌برداری نياز است. متخصص پوست شما در انتخاب مناسب‌ترین روش به شما کمک می‌کند.

ميكرودرم

میکرودرمابریژن یکی از روش‌های غیرشیمیایی برای درمان سیاهی زیر بغل است. برخلاف لایه‌برداری شیمیایی و لیزر، این روش کمترین آسیب را به پوست، به ویژه در منطقه حساس زیر بغل، که معمولاً یکی از حساس‌ترین نقاط بدن است، وارد می‌کند. این روش با استفاده از فرآیند سایش، منجر به روشن شدن رنگ پوست می‌شود و به کاهش پیگمانتاسیون زیر بغل کمک می‌کند. همچنین، به پوست، به ویژه پوستی که به دلیل اصلاح مداوم شل شده است (معروف به “پوست مرغی”)، ظاهری صاف‌تر می‌بخشد.

ميكرونيدلينگ

این روش (میکرونیدلینگ) شامل استفاده از یک قلم الکترونیکی است كه با استفاده از سوزن‌های متعدد سوراخی عمودی در پوست ایجاد کرده و به نتایج جوانسازی بهینه، حفظ انسجام اپيدرمي و کاهش زمان از کارافتادگی منجر می‌شود. عملكرد ارتعاشی خودکار قلم سرعت نيدلينگ پوست، اثربخشی و جذب محصولات را افزایش داده، و در عین‌حال موجب کاهش درد و ناراحتی ناشی از درمارولر می‌شود.

سوزن‌های درماپن به سطح داخلي پوست شما نفوذ كرده و ترميم پوست از داخل به خارج را تسریع می‌کنند. این درمان تولید کلاژن توسط بدن را تحریک کرده و موجب کاهش ظهور خطوط ريز و چین‌وچروک‌ها، ناصافی‌های سطح پوست، پيگمانتاسيون سطحی، اسكارهايي چون آکنه یا آبله‌مرغان، ترک‌های بدن و افتادگی پوست می‌شود. این روش را می‌توان بر روي صورت،‌ ناحیه حساس چشم، و هر نقطه از بدن كه دچار ترک ‌(ران‌ها، شکم، باسن و لگن) و یا افتادگی پوست (زیر بغل، ران داخلی، و شکم) است، به کار گرفت.

لیزر

استفاده از لیزر به عنوان روشی برای روشن کردن پوست، که به آن درمان سفید کردن نیز گفته می‌شود، به‌طور خاص برای روشن کردن نواحی زیر بغل و ناحیه بیکینی استفاده می‌شود. در این روش، نور لیزر به ناحیه مورد نظر رویت می‌شود و با تمرکز بر روی سلول‌های مرده پوست، آن‌ها را از بین می‌برد. همچنین، لیزر با کاهش پیگمانتاسیون پوست، باعث می‌شود نواحی زیر بغل شما سفیدتر و صاف‌تر به نظر برسند.

درمان روشن كردن پوست با ليزر دارای مزایای زیر است:

 • بهبود بافت پوست
 • رفع عارضه پوست مرغی
 • از بین بردن لکه‌های تیره
 • دوره از کارافتادگی کوتاه، شما می‌توانید بدون هيچ مشكلي به زندگی روزمره خود بازگرديد
 • یک‌ روش سریع و ايمن سفيد كردن تيرگي زير بغل

همه درمان‌های لیزر برای داخل ران‌ها یا زیر بغل مناسب نيستند. برخی از کلینیک‌ها به دستگاه‌های مربوط مجهز هستند در حالی‌ که برخي ديگر تنها تعدادي از دستگاه‌ها را در اختیاردارند كه نبايد در نواحی غیر از صورت استفاده شوند. پيش از توافق در مورد انجام درمان، اطمينان حاصل كنيد که تجهيزات ليزري مناسب برای درمان شما در دسترس هستند. در طول جلسه مشاوره تا حد امكان اطلاعات كسب كنيد.

پیگمنتیشن

درمان شامل استفاده از داروهای حاوی هیدروکینون، ترتینوئین، اسید آزالائیک، اسید کوجیک، آربوتین، لیکوپن، اسید گلیکولیک و سایر محصولات آنتی اکسیدان است. لایه‌بردارهای شیمیایی موجب حفظ درمان می‌شوند. عملكرد آن‌ها از طریق زدودن لایه‌ حاوی رنگدانه پوست، و کاهش تشکیل پيگمنت است.

مزوتراپی

این روش به منظور القاء عوامل روشن‌کننده مانند گلوتاتیون و ویتامین C، عوامل هيدراته مانند اسید هیالورونیک و عوامل مختلف سفت کننده به پوست استفاده می‌شود. این یک روش مؤثر و راحت بوده که به‌تدریج در حال کسب محبوبیت است.

چگونه از تیرگی پوست داخل ران‌ها پیشگیری کنیم؟


برخی از بهترین روش‌های رفع تیرگی داخل ران‌ها عبارت‌اند از:

شستشوی صحیح

در هنگام حمام کردن توجه بیشتری به ناحیه داخل ران‌ها و کشاله ران داشته باشید و از صابون‌های غیرشیمیایی و آب استفاده نمایید. ناحیه مورد نظر را به‌طور صحیح شستشو دهید.

لایه‌برداری پوست تیره بین ران‌ها

استفاده از مواد لایه‌برداری به رهایی از سلول‌های مرده پوست بر روی سطح داخلی ران‌ها کمک خواهد کرد.  این مواد موجب از بین رفتن پوست تیره شده و پوست ظاهری زیباتر پیدا می‌کند. این کار را می‌توان دومرتبه در هفته انجام داد.

مرطوب نگه‌داشتن ناحیه بین پاها

از آنجایی‌که پوست متحمل فرآیندهای متعدد می‌شود، هیدراته نگه‌داشتن ناحیه بین پاها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

کرم‌های محوکننده و روشن‌کننده

کرم‌های روشن‌کننده نیز می‌تواند در رهایی از تیرگی پوست داخل ران‌ها بسیار مؤثر باشد. کرم‌های حاوی پپتید، آنزیم‌ها و ویتامین C به روشن و براق کردن پوست کمک خواهد کرد. این کرم‌ها را می‌توانید بدون نسخه از داروخانه‌ها تهیه نمایید.

مراقب پوشش خود باشید

درمان تیرگی کشاله ران

به منظور رهایی از تیرگی پوست، از پوشیدن لباس‌های تنگ اجتناب ورزید. در صورت امکان، از لباس‌های دارای الیاف طبیعی استفاده نمایید.

 

Call Now Buttonتماس و مشاوره