رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل و کشاله ران

رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل و کشاله ران

سیاهی  کشاله ران و زیر بغل می‌تواند برای هر شخصی اعم از مرد و زن خجالت آور باشد. چه پوست روشن و چه تیره‌ای داشته باشد، تیرگی کشاله ران مایه‌ی رنجش است. وجود رنگدانه‌های تیره می‌تواند باعث کاهش جذابیت پوست گردد. در هر صورت درمان این نواحی تغییر رنگ داده با درمان‌های موثر متعددی امکان پذیر است.

اگر از ظاهر تیره‌ی زیر بغل یا کشاله‌ی ران خود خسته شده‌اید، درمان‌هایی وجود دارند که می‌توانند به شما برای رهایی از تیرگی این نواحی کمک کنند. توصیه می‌شود که برای مشکل خود ابتدا به پزشک مراجعه کنید، بخصوص در صورتی که برای مدت زمان طولانی دچار این وضعیت هستید. برخی درمان‌های موثر عبارتند از لایه‌برداری شیمیایی، میکرونیدلینگ، لیزر و روش‌های دیگر. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی با ارائه‌ی مشاوره‌های تخصصی در مورد علت ها و درمان های تیرگی زیر بغل و ران، شما را با مناسب‌ترین روش‌های درمانی آشنا میکنند. جهت دریافت وقت مشاوره و یا رزرو نوبت درمان میتوانید با شماره های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۴۵۳۷۹ حاصل فرمائید.

 

رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل و کشاله ران

رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل و کشاله ران

علل


چاقی

داشتن اضافه وزن باعث می‌شود که ران‌ها هنگام راه رفتن روی همدیگر ساییده شوند که این امر می‌تواند موجب تغییر رنگ و خارش پوست شود. این مشکل عامل تیرگی زیر بغل نیز می‌باشد.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید

اگر از گذراندن وقت در زیر نور خورشید لذت می‌برید و در هنگام انجام این کار ناحیه‌ی ران و زیر بغل پوشیده نباشد، می‌تواند باعث ایجاد رنگدانه‌هایی شود که پوست را تیره می‌کنند.

عدم تعادل هورمونی

کشاله ران و زیر بغل می‌تواند در اثر عدم تعادل هورمونی تیره شود، برخی زنان طی بخش‌هایی از چرخه‌ی قاعدگی خود متوجه‌ی تیرگی کشاله‌ی ران می‌شوند. تغییرات هورمونی ناشی از بارداری نیز می‌تواند باعث تیرگی پوست شود.

دارو

برخی داروها از جمله قرص‌های ضد بارداری می‌توانند باعث تغییرات پوست شوند. در صورت نیاز می‌توانید از پزشک در مورد داروهای جایگزین بپرسید.

تعریق بیش از حد

تعریق بیش از حد و لباس‌های تنگ ممکن است باعث تیرگی زیر بغل و تیرگی کشاله ران شوند. تعرق ناشی از این وضعیت می‌تواند منجر به تیرگی کشاله ران شود بنابراین لباس‌هایی بپوشید که پوست در داخل آنها بتواند نفس بکشد.

آکانتوز نیگریکانس

این بیماری باعث ایجاد لکه‌های تیره روی پوست می‌گردد.

تیغ کشیدن و استفاده از تیغ‌های کهنه

کشیدن تیغ به میزان زیاد و استفاده از تیغ‌های کهنه می‌تواند باعث  تیرگی کشاله ران شود. این حالت بخصوص در زنانی رخ می‌دهد که وسواس داشته و می‌خواهند نواحی حساس و شرمگاهی‌شان تا حد ممکن بدون مو باشد.

درمان


کرم

رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل و کشاله ران با کرم

در صبح و شب، از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید و تلاش کنید مقدار کافی از آن را استفاده کنید؛ زیرا مقدار کم آن تفاوت چندانی ایجاد نمی‌کند. همواره به خاطر داشته باشید که برای روشن شدن پوست، صبور و پایدار باشید. استفاده از کرم به مدت ۲۴ ساعت تأثیر زیادی ندارد، به ویژه اگر قصد سفید کردن پوستی که تیرگی زیادی دارد را دارید. استفاده مداوم از محصولات سفیدکننده پوست، بهترین راه برای دائمی کردن حذف تیرگی پوست است.

لایه‌برداری شیمیایی

رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل و کشاله ران با لایه‌برداری شیمیایی

درمان لایه‌برداری شیمیایی شامل استفاده از یک اسید بر روی پوست به منظور نابود کردن و زدودن سلول‌های پوست می‌باشد. این روش‌ها بسته به میزان نفوذ آنها در عمق پوست دسته‌بندی می‌شوند. از آنجایی که ناحیه‌ی اطراف کشاله‌ی ران حساس است، احتمالاً استفاده از اسید گلیکولیک مناسب‌تر می‌باشد. این روش منجر به لایه‌برداری سطحی پوست شده و در نتیجه به خوبی قابل تحمل است. برای رفع رنگدانه‌های غیر یکنواخت ممکن است بیشتر از یک لایه‌برداری ضروری باشد. متخصص تعیین خواهد کرد که بهترین شیوه‌ی انجام درمان برای شما چگونه است.

لیزر

رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل و کشاله ران با لیزر

لیزر تراپی به عنوان یک روش موثر و سریع، می‌تواند در رفع تیرگی پوست زیر بغل و سیاهی کشاله ران مورد استفاده قرار گیرد. این روش، یکی از سریع‌ترین و موثرترین روش‌های درمانی برای سفید کردن مناطق زیر بغل است. با استفاده از لیزر، با اعمال پرتوهای متمرکز نور بر روی نقاط تیره، لایه به لایه پوست را حذف می‌کند. متدهای مختلفی برای سفید کردن پوست زیر بغل با استفاده از لیزر وجود دارند و می‌توانند باعث روشن‌تر و یکنواخت شدن پوست زیر بغل شوند.

میکرودرم ابریژن

رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل و کشاله ران با میکرودرم ابریژن

درمان میکرودرم ابریژن از همان اصول رفع سلول‌های مرده‌ی پوست پیروی کرده و اجازه می‌دهد که پوست تازه پدیدار شود اما از مکانیزم بسیار ملایم‌تری برای این کار استفاده می‌کند. شما برای درمان سفید کردن زیر بغل و کشاله ران خود به چند جلسه نیاز خواهید داشت. تعداد دقیق جلسات مورد نیاز برای شرایط شما در طول مشاوره‌ی اولیه تعیین می‌گردد. فرایند انجام این روش بصورت زیر است:

  • از بی‌حسی موضعی برای اطمینان از رفع هرگونه درد در حین درمان استفاده می‌شود.
  • با استفاده از یک وسیله‌ی دستی بلورهای بسیار ریزی بر روی پوست اسپری می‌شوند.
  • سپس یک پمپ مکش پوست مرده و بلورهای استفاده شده را در یک محفظه جمع‌آوری می‌کند.
  • با هر جلسه درمان، رنگ پوست شفاف‌تر و روشن‌تر می‌گردد.
  • روش درمان با حداقل تهاجم بوده و نیاز به دوره‌ی بهبودی ندارد. شما عملاً می‌توانید روز بعد از درمان کار خود را از سر بگیرید.

میکرونیدلینگ

رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل و کشاله ران با میکرونیدلینگ

روش میکرونیدلینگ یک نوآوری جدید در حوزه زیبایی و درمان پوست است که برای رفع تیرگی زیر بغل و سیاهی کشاله ران استفاده می‌شود. در این روش، از سوزن‌های بسیار ریز برای ایجاد آسیب‌های جزئی و کنترل شده در پوست برای تحریک تولید کلاژن و الاستین استفاده می‌شود. این فرآیند باعث ترمیم پوست می‌شود و لایه درم پوست ضخیم‌تر و نرم‌تری را ایجاد می‌کند. همچنین، میکرونیدلینگ کانال‌های میکروسکوپی را بوجود می‌آورد که به ژل‌ها، کرم‌ها و سرم‌های موضعی امکان می‌دهد به طور موثرتری جذب شوند و تأثیر آنها در لایه‌های عمقی پوست افزایش یابد.

مزوتراپی

رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل و کشاله ران با مزوتراپی

مزوتراپی یک درمان غیر جراحی است که هدف آن کاهش نواحی تیره‌ی زیر بغل و کشاله ران می‌باشد. درمان‌های مزوتراپی شامل تزریق اسید هیالورونیک به طور مستقیم به لایه‌ی مزودرم (لایه‌ی میانی پوست) هستند. این امر موجب تغذیه و جوانسازی پوست از طریق افزایش تولید کلاژن و الاستین و تحریک متابولیسم پوست می‌گردد. تمام این فرایندها منجر به روشن شدن پوست در نواحی تیره می‌شوند.

پیشگیری


بهترین راه برای جلوگیری از تیرگی پوست زیر بغل و تیرگی کشاله ران در اثر عوامل خارجی انجام اپیلاسیون پوست به جای تیغ کشیدن می‌باشد. همچنین می‌توانید بطور کل از تیغ کشیدن اجتناب کنید یا با دقت بسیار زیاد تیغ بکشید و همیشه از کرم اصلاح کرده و به محض کند شدن نیز تیغ را تعویض نمایید. پزشکان توصیه به استفاده از لباس‌های گشاد و لایه‌های پنبه‌ای در زیر پارچه‌های زبر به منظور جلوگیری از ساییدگی پوست می‌کنند. معمولاً با حفظ یک وزن سالم و کنترل میزان هورمون انسولین می‌توان از تیرگی این نواحی جلوگیری کرد. تیرگی زیر بغل و سیاهی کشاله ران همیشه قابل پیشگیری نیست، اما استفاده‌ی منظم از کرم ضد آفتاب و محدود کردن میزان قرارگیری در معرض نور خورشید می‌تواند خطر بروز انواع خاصی از این اختلال را کاهش دهد.

هزینه


هزینه‌ی درمان تیرگی زیر بغل و کشاله ران بستگی به درمانی که پزشک انتخاب می‌کند دارد. همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان کامل تیرگی پوست نیز تاثیرگذار است. جهت اطلاع از هزینه‌ی مربوط به هریک از روش‌های درمان می‌توانید با همکاران ما در کلینیک زیبایی رازی از طریق شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۴۵۳۷۹ حاصل فرمائید.

Call Now Buttonتماس و مشاوره