رفع و از بین بردن، آب کردن و برداشتن غبغب: روش ها و مزایا

رفع و از بین بردن، آب کردن و برداشتن غبغب روش ها و مزایا

غبغب لایه‌ای چربی‌ است که زیر پوست تشکیل می‌شود و باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی ناحیه‌ی زیر چانه می‌شود. در این حالت به نظر می‌رسد که فرد دو چانه دارد. این عارضه اغلب در افراد چاق و مسن دیده می‌شود و معمولاً اصلاح آن به کمک ورزش و رژیم غذایی دشوار است. در برخی از موارد مشکل غبغب ژنتیکی است. معمولاً حتی اگر سایر اعضای بدن از ظاهری متناسب برخودار باشند، وجود غبغب می‌تواند تصور داشتن اضافه وزن را برای افراد ایجاد کند.

دکتر جمیلی، پس از معاینه‌ی هر بیمار، درمانی مناسب و برنامه‌ی نگهداشتی طولانی مدت را برای رفع غبغب ارائه می‌دهد. دکتر جمیلی ترکیبی از روش‌های بدون جراحی را برای کاهش سلول‌های چربی و سفت کردن پوست پیشنهاد می‌دهد. به منظور بهبود سطح کلاژن و کاهش چربی، هر چه زودتر این روش‌ها آغاز شوند، نتایج بهتر و ماندگارتری خواهند داشت.

عمل رفع غبغب

افراد جوانی که از مشکل غبغب رنج می‌برند، معمولاً چربی اضافه‌ی زیادی دارند اما پوست اضافی ندارند. در حالیکه بیماران مسن اغلب دارای پوست شل شده و چربی زیادی هستند. حقیقتاً گزینش بهترین شیوه‌ رفع غبغب به سن و آناتومی بیمار بستگی دارد.هزینه درمان غبغب نیز بسته به روش انتخابی در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. دکتر جمیلی با مشاوره‌ با بیمار بهترین گزینه‌ی درمانی را انتخاب خواهد کرد. این گزینه‌های درمانی عبارتند از:

مزوتراپی

مزوتراپی

روشی ساده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای رفع غبغب است که در مطب متخصص پوست قابل انجام است. در این روش، چربی‌های زیر چانه برداشته خواهند شد و تمام صورت مجدداً جوان می‌شود. از آنجایی که عمل مزوتراپی به تدریج انجام می‌شود، این روش برداشت چربی از روش‌های دیگر انجام این کار بسیار کندتر خواهد بود. این درمان ایمن می‌تواند راهکار مؤثری برای رفع غبغب و در عین حال رسیدن به چهره‌ای متناسب باشد.

شیوه‌ی انجام عمل مزوتراپی

از تزریقات شیمیایی در عمل مزوتراپی استفاده می‌شود. ماده‌ی مورد استفاده در این عمل، ترکیبی از ویتامین‌های مختلف، آنزیم‌ها و جزء دیگری است که فسفاتیدیل کولین نامیده می‌شود. ماده‌ی آخر، بخش اصلی تشکیل دهنده‌ی روغن سویا می‌باشد. این ماده، داروی ایمنی است که توسط بسیاری از پزشکان برای درمان کلسترول بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از سوزنی بسیار باریک برای انجام این عمل استفاده می‌شود. ابتدا محل تزریق به کمک عمل بی‌حسی موضعی، کرخت می‌شود. ممکن است در اولین تماس سوزن با پوست، اندک سوزشی احساس شود که به سرعت برطرف خواهد شد. پس از انجام عمل تزریق، مولکلول‌هایی که عامل قرار گرفتن مولکلول‌های چربی در کنار هم هستند، از بین خواهند رفت و چربی از حالت جامد خود به مایع تبدیل می‌شود. این عمل تقریباً یک ساعت طول خواهد کشید. در طول چند هفته تا چند ماه بعد، چربی‌های بدن از راه کبد و روده‌ها، تصفیه و از بدن خارج خواهند شد. نتایج بهبودی در این ناحیه در طی ۴ هفته قابل مشاهده خواهند بود. اغلب برای کسب نتایج بهتر، انجام سلسله درمان‌هایی ممکن است نیاز باشد.

مراقبت‌های قبل و بعد از عمل مزوتراپی

قبل از انجام عمل مزوتراپی بر روی بدن، بهتر است چند قانون اساسی را دنبال کنید. قبل از انجام عمل به اندازه‌ی کافی آب مصرف کنید و هرگز خوردن صبحانه را فراموش نکنید. این دو مهم از بروز سوزش و درد جلوگیری خواهند کرد. پس از عمل، دوره‌ی بهبودی بسیار سریع خواهد گذشت. اکثر مواقع، هیچ زمان استراحتی لازم نیست و شخص پس از انجام عمل می‌تواند به فعالیت‌های عادی روزمره‌ی خود بازگردد. برای تقریباً یک ساعت بعد از عمل، اندک سوزشی احساس خواهد شد. ممکن است پوست اندکی متورم و حساس شود. با وجود این‌ها، عوارض جانبی این عمل بسیار ناچیز خواهد بود. حتماً بلافاصله پس از انجام عمل مزوتراپی با متخصص پوست خود دیدار کنید. گاهی برخی از متخصصین پوست بدون حضور همراه، اجازه‌ی ترخیص را به بیمار نخواهند داد.

لیپوساکشن

لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن غبغب، متمم مناسبی برای عمل‌های جراحی پلاستیک است. این عمل قادر است شکل چانه را اصلاح کند و ظاهر جوانتری را برای تمام صورت پدید آورد. در این عمل، اصلاح غبغب و سایر نواحی صورت در یک مرحله امکان‌پذیر است. از آنجایی که عضلات لایه‌های زیرین غبغب و ناحیه‌ی گردن بسیار قوی و مقاوم هستند و نای نیز تحت تأثیر ورم و آماس قرار نمی‌گیرد، اصلاً جایی برای نگرانی درباره‌ی اختلال در تنفس در طول عمل وجود نخواهد داشت.

چگونه عمل رفع غبغب به کمک لیپوساکشن انجام می‌شود؟

عمل برداشت چربی در طول لیپوساکشن صورت و غبغب، از طریق ایجاد منافذی زیر چانه و لاله‌ی گوش انجام می‌شود. در مواردی که پوست به دلیل وزن بافت چربی دچار شل‌شدگی بیش از حد شده باشد، نتایج ممکن است مشکل ساز شوند. در این حالت، درمان این مشکل به علت چسبندگی به بافت زیرین بسیار پیچیده خواهد بود و ممکن است پس از درمان، چین‌هایی عرضی کوچک و یا افتادگی جزئی صورت باقی بمانند. با این حال در صورتیکه پوست از قابلیت ارتجاعی و کشسانی طبیعی خود برخوردار باشد، نتایج عمل لیپوساکشن غبغب و صورت بسیار عالی خواهند بود.

گاهی برای دستیابی به نتایجی بهتر، عمل لیپوساکشن غبغب با جراحی‌های گردن و چانه تلفیق خواهد شد.

پس از لیپوساکشن

پس از عمل، ناحیه مورد عمل قرار خواهد گرفت و کمپرسی (فشار دادن) بر روی این ناحیه، پشت گردن و بالای سر، به مدت ۳ هفته توصیه می‌شود. در مقایسه با لیپوساکشن سایر نواحی بدن و به دلیل تراکم بالاتر رشته‌های عصبی حساس در این ناحیه، درد ناشی از لیپوساکشن صورت و غبغب بسیار بیشتر خواهد بود. همچنین، ممکن است تورم ناشی از عمل لیپوساکشن صورت حتی برای چندین هفته باقی بماند.

لیفت با نخ

اگر می‌خواهید چین‌های کوچک صورت خود را بر طرف کنید و از شر غبغب ناخوشایند خلاص شوید، ما این عمل بدون جراحی و بدون درد را که در مدت چند دقیقه شما را به هدف خود می‌رساند، به شما معرفی می‌کنیم. آخرین تکنیک جراحی لیفت صورت که با استفاده از نخ‌هایی باریک فرم و ظاهر دلخواه چهره را به شما بازمی‌گرداند.

چگونه انجام می شود؟

چگونه انجام می شود؟

چگونه انجام می شود؟1

روش لیفت صورت با استفاده از نخ‌ها، یک روش ایمن و کارآمد است که نتایج ظریف و طبیعی را به شما باز می‌گرداند و با حداقل جراحت، زیبایی و شادابی طبیعی را به دست می‌آورید. در این روش، از نخ‌های باریک و قابل جذب برای کشیدن پوست افتاده در ناحیه پیشانی، صورت و گردن استفاده می‌شود. عمل لیفت صورت با نخ، به عنوان جایگزینی مناسب برای جراحی‌های جراحی کامل لیفت صورت، با دوره بهبودی بسیار کمرنگ عمل می‌کند.

وقتی نخ‌های پلی دیو کسان وان (PDO) وارد پوست می‌شوند، تحسین‌برانگیز بهبود در ظاهر قابل مشاهده است. تقریباً پس از ۱۰ تا ۱۴ روز، فرایند تولید پروتئین در بدن آغاز می‌شود و تا زمانی که نخ‌ها در محل حضور دارند، این فرایند ادامه خواهد داشت.

Call Now Buttonتماس و مشاوره