درمان چین و چروک و جوانسازی دور چشم

درمان چین و چروک و جوانسازی دور چشم

کلینیک ما با تیمی از متخصصین فرهیخته، باتجربه و متعهد در خدمت شماست تا رفع عیوب و جوان‌سازی دور چشم را با رویکردی کاملاً نو و همراه با فناوری‌های پیشرفته، در محیطی آرام برای شما به ارمغان بیاورد.

جوانسازی دور چشم با درمان تیرگی و گودی زیر چشم، پف زیر چشم، افتادگی پلک


تیرگی‌های زیر چشم

تیرگی‌های دور چشم و چروک زیر چشم اکثراً به بالا رفتن سن، اضطراب و کم خوابی مرتبط می‌شوند و ممکن است عوامل ارثی نیز در ظهور آنها نقش داشته باشند. چشم‌های گود و تورفته طبیعتاً تیره‌تر به نظر می‌رسند. همچنین، اگر رگ‌های خونی زیر چشم به نزدیکی سطح پوست قرار داشته باشند، به دلیل عبور خون از آنها، ته‌رنگی آبی رنگ در زیر چشم به وجود می‌آید. همچنین، شفافیت پوست نیز یک ویژگی موروثی است که ممکن است باعث ظهور بیشتر تیرگی‌های زیر چشم شود.

درمان

درمان تیرگی‌های زیر چشم

برای درمان تیرگی‌های زیر چشم می‌توان از راه‌حل‌های بدون نسخه تا درمان‌های غیرتهاجمی بهره برد. مثلاً نوعی کرم به نام اسنوکسین (Snoxin) وجود دارد که می‌تواند پوست را ضخیم و تولید کلاژن را در آن افزایش ‌دهد و تیرگی‌های چشم را بپوشاند. از محصولاتی مانند رتیتن با درجه‌ی دارویی A نیز می‌توان برای رفع چروک دور چشم کمک گرفت تا باعث بهبود کلاژن و ضخیم شدن پوست زیر چشم ‌شوند. میکرودرم نیز یک درمان غیر جراحی، ایمن و آسان برای درمان تیرگی زیر چشم است. همچنین می توان از درمان‌های تهاجمی‌تر، مانند تزریق ژل نیز برای رفع گودی و تیرگی زیر چشم استفاده کرد.

بهبود. کسانی که از روش تزریق ژل استفاده می‌‌کنند ممکن است کمی تورم به مدتی کمتر از 24 ساعت داشته باشند و کمتر از 10 درصد آن‌ها، بعد از درمان کبودی زیر چشم خواهند داشت.

پف زیر چشم

اگرچه پف زیر چشم اغلب به کم خوابی ارتباط داده می‌شود، اما دلیل آن می‌تواند علاوه بر این، پیری و افتادگی پوست نیز باشد. پلک بالایی و پایینی از پوست، عضلات و چربی تشکیل شده‌اند و با پیر شدن، عضلات ضعیف شده و نمی‌توانند پوست را به خوبی نگه دارند. همچنین، کاهش تولید طبیعی کلاژن نیز می‌تواند به شل شدن و چین و چروک در منطقه چشم منجر شود. در نتیجه، ناتوانی در نگهداری محکمی از ماهیچه‌ها و چربی زیر پوست، پف زیر چشم را ایجاد می‌کند.

همانطور که با پیر شدن، چربی به داخل کیسه‌های زیر پلک پایینی نفوذ می‌کند. علاوه بر این، تغییر در خاصیت کشسانی پوست و افتادگی عضلات اطراف چشم نیز تأثیر می‌گذارد و باعث ایجاد پف زیر چشم می‌شود.

درمان

درمان پف زیر چشم

ژل‌های تزریقی مانند “رستلین” و “ژوویدرم” می‌توانند در یکدست کردن پف‌ زیر چشمان با ساختارها و استخوان‌بندی‌های اطراف گونه مفید باشند. این تکنیک روشی برای پنهان‌سازی و استتار پف زیر چشم است و می‌تواند به ترمیم رویه‌ی پوست ازجمله درمان چروک دور لب و صورت نیز کمک کند ولی نمی‌توان آن را  جایگزینی برای جراحی دانست. این روش می‌تواند پوست را سفت کند و نمای کلی پلک پایینی اشخاصی را که پوست اضافی یا زائد در زیر چشمان‌شان دارند، بهبود دهد.

بلفاروپلاستی. جراحی بلفاروپلاستی هم گزینه‌ی دیگری برای درمان است. بیماران جوانی که تنها مشکل‌شان برآمدگی چربی‌های پلکی است، با برداشتن این چربی‌ها از داخل پلک‌شان، پف کردگی زیر چشم‌شان به طور چشمگیری بهبود می‌یابد. برای بیماران مسن‌ یا بیمارانی که پوست اضافی یا شلی عضله موجب پف زیر چشم‌شان شده است، برای جوان‌سازی این ناحیه باید از بلفاروپلاستی(روشی پیچیده‌تر که مستلزم برشی در زیر پلک‌ها است) استفاده کرد. در برخی از بیماران، بهترین نتایج هنگامی به دست می‌آید که جراحی با روش لیزر ترکیب شود.

بهبود. هنگام تزریق ژل‌ کمی قرمزی یا ورم به وجود می‌آید که بعد از گذشت 24 ساعت بهبود می‌یابد، ولی بعد از درمان به یک تا دو هفته استراحت نیاز است.

چین و چروک‌های پنجه کلاغی

به دلیل حرکات مکرر صورت، مثل خندیدن و اخم کردن و چهره در هم کشیدن، ممکن است چند خط شعاعی در گوشه‌ی بیرونی چشم ایجاد شود، که این خطوط تحت عنوان خطوط پنجه کلاغی شناخته می‌شوند.علت چین و چروک دور چشم  به عامل های مختلفی بستگی دارد. همچنین روشهای مختلفی برای درمان خطوط پاکلاغی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. روش دیگر برای رفع چروک دور چشم و صورت، استفاده از روش مزوتراپی است. مزوتراپی صورت با افتادگی و پیری پوست مقابله کرده، چین و چروک‌ها را بهبود داده و نیز به صورت شما شفافیت و درخشندگی می‌بخشد.

درمان

درمان چین و چروک‌های پنجه کلاغی

کرم‌هایی مثل اسنوکسین و رتین به سفتی پوست کمک می‌کنند و باعث می‌شوند این خطوط کمتر به چشم بیایند. هرچند، برای تأثیر بیشتر، بوتاکس راه‌حل مناسب‌تری برای درمان چین ‌و چروک دور چشم است، زیرا استفاده از بوتاکس علاوه بر بهتر کردن ظاهر این ناحیه، به دلیل از بین بردن انقباض عضله، اقدامی پیشگیرانه نیز به حساب می‌آید.

لیزر درمانی. با لیزر می‌توان ظاهر پوست را نرم و صاف جلوه داد. این کار مثل سمباده زدن میز چوبی است. هنگام درمان چین و چروک زیر چشم با این روش، پوست صورت صاف و نرم خواهد شد.

بهبود. کرم زدن برای رفع چروک زیر چشم نیازی به استراحت و زمان بهبودی ندارد؛ در تزریق بوتاکس احتمال ایجاد کمی کبودی بر روی پوست هست؛ ولی در لیزر درمانی، که مانند دوره بهبود بعد از آفتاب سوختگی است به دو هفته استراحت نیاز است.

گودی‌های زیر چشم

گودی‌های زیر چشم ناشی از کمبود حجم و نیز رابطه آناتومیک بین تخم چشم و کاسه‌ی چشم است و زیر چشم اغلب در افرادی قابل مشاهده هستند که تخم چشمانی بیرون زده و استخوان‌های گونه‌ی ضعیفی دارند.

درمان

درمان گودی‌های زیر چشم

تزریق ژل. از ژل‌هایی مانند “رستلین” و “ژوویدرم” می‌توان برای جبران کمبود حجم سطح زیر چشم استفاده کرد.

تزریق چربی. تزریق چربی درمان موفق‌تری است. چربی را می‌توان از نواحی دیگر بدن برداشت و آن را در اطراف چشم تزریق کرد. تزریق چربی در اطراف دهان نتیجه‌ی خوبی ندارد، ولی تزریق آن در اطراف چشم نتایج بسیار خرسند کننده‌ای دارد. نتایج تزریق چربی دائمی است، این در حالی است که ژل‌ها تنها چهار ماه دوام می‌آورند.

بهبود. بعد از تزریق به مدت دو تا سه روز کمی کبودی در محل آن پدیدار می‌شود. بعد از تزریق چربی، بیماران باید به مدت یک هفته ‌از انجام فعالیت زیاد خودداری کنند، و در روز روی محل تزریق یخ بگذارند و در شب‌ به محل تزریق پماد بمالند. به طور معمول کبودی و تورم بایستی بعد از حدود پنج تا هفت روز بهبود یابد.

شل شدن و پایین افتادگی پلک‌ها

اگر چشم‌ها پنجره‌های روح هستند، پلک‌های آویزان را باید پرده‌های پوششی این پنجره‌ها به حساب آورد. شل شدن پلک‌ها به دلیل کاهش کلاژن و کاسته شدن از میزان کش‌سانی پوست رخ می‌دهد. وقتی‌که تولید بسته‌های کلاژن در پوست کاهش می‌یابند، نهایتاً در پوست شیارها و چروکیدگی‌هایی به وجود می‌آید که باعث پایین افتادگی پلک‌ها می‌شوند. این مشکلات می‌توانند باعث فروافتادگی پیشانی نیز بشوند که این مسئله موجب فشار بر پلک بالایی می‌گردد.

درمان

درمان شل شدن و پایین افتادگی پلک‌ها

یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما جراحی است. جراحی ترکیبی شامل لیفت پلک بالایی، لیفت دو طرف پیشانی و پوست اندازی با استفاده از اسید تری کلرواستیک است که تمام عواملی که باعث افتادگی پلک‌ها می‌شوند را تصحیح می‌کند. با انجام روش کم تهاجمی لیفت ابرو، برش پوست پلک بالایی، لیفت غشاء مخاط پلک پایینی و برداشتن چربی و پوست اندازی با استفاده از TCA 35 درصد، جوانی صورت شما بازگردانده می‌شود.

Call Now Buttonتماس و مشاوره