درمان چین و چروک صورت روش ها مزایا

پديدار شدن خطوط و چروک‌هاي ريز بر روي پوست به عنوان يکي از پيامدهاي اجتناب‌ناپذير فرايند پيري شناخته مي‌شود که نهايتاً منجر به شکل‌گيري چين و چروک و افتادگي پوست صورت، گردن، دست‌ها و ساير قسمت‌هاي بدن مي‌شود. وقوع اين تغييرات غالباً موجب مي‌شود که شما پيرتر از سن واقعي خود به نظر برسيد و چهره‌اي غمگين، عصباني يا خسته داشته باشيد و آن انرژي و شادابي که هنوز هم در خود داريد اصلاً به چشم نيايد. افراد زيادي از بابت ظهور اين چين و چروک‌ها در پوست خود واقعاً احساس نگراني مي‌کنند و در جستجوي راهي براي جوانسازي پوست و بازگرداندن شادابي و طراوت به چهره و ظاهر خود هستند.

خوشبختانه امروزه گزينه‌هاي بي‌شماري براي روش‌هاي درمان چين و چروک وجود دارد که از مهم‌ترين آنها مي‌توان به تزريق بوتاکس، تزريق ژل، تزريق چربي و پيلينگ و لايه‌برداري پوست اشاره کرد. دکتر جمیلی زمان مناسبي را به شناخت اهداف شما از انجام عمل زيبايي اختصاص مي‌دهد و معاينات لازم را به طور دقيق بر روي شما انجام مي‌دهد تا مناسب‌ترين روش را براي دستيابي به اهداف مورد نظر شما تعيين کند. ايشان بهترين روش براي هر بيمار را بر اساس شرايط اختصاصي، وضعيت پوست و شدت اصلاحات مورد نياز براي او تعيين مي‌کند و به شما کمک مي‌کند تا دوباره بتوانيد ظاهري جوان و شاداب داشته باشيد.

کانديداهاي مناسب براي درمان و رفع چين و چروک صورت


همه افرادي که قصد دارند با رفع چين و چروک‌ها و خطوط موجود در پوست صورت خود، چهره‌اي زيباتر و جوان‌تر داشته باشند، مي‌توانند کانديداي خوبي براي انجام اين عمل باشند. علاوه بر آن، کانديداي مناسب براي درمان چين و چروک پوست بايد از نظر سلامت جسمي در وضعيت خوبي باشد، باردار نباشد، کودک شيرخوار نداشته باشد و به بيماري‌هاي عصبي- عضلاني هم مبتلا نباشد.

روش‌هاي درمان چين و چروک پوست


روش‌هاي متعددي براي درمان چين و چروک پوست صورت وجود دارد که با استفاده از آنها مي‌توان طراوت و زيبايي طبيعي پوست را به آن بازگرداند و به بيمار کمک کرد تا احساس جواني و شادابي دروني را در چهره خود نيز نشان دهد. روش درماني مناسب براي هر شخص بر اساس علت به وجود آمدن چين و چروک در پوست او و نيز شدت چروک‌ها، سن بيمار و تمايلات و ترجيحات شخصي او تعيين مي‌شود. مهم‌ترين روش‌هاي مورد استفاده براي درمان چين و چروک پوست صورت عبارتند از:

  • تزريق بوتاکس
  • تزريق ژل
  • تزريق چربي
  • پيلينگ و لايه‌برداري شيميايي

تزريق بوتاکس

تزريق بوتاکس، در حال حاضر به عنوان رايج‌ترين عمل زيبايي در کشور شناخته مي‌شود و يکي از خدماتي است که بالاترين ميزان مراجعات به ما براي انجام آن وجود دارد. عمل بوتاکس مي‌تواند با سرعت، ايمني و کارآيي بالايي ميزان چين و چروک پوست صورت را کاهش داده يا کاملاً برطرف نمايد. با انجام اين عمل مي‌توان در عرض کمتر از شش ماه بدون نياز به استراحت بعد از عمل و بدون ايجاد درد و ناراحتي چنداني، چين و چروک پوست صورت را درمان نمود. در اين روش، با انجام يک سري تزريقات کوچک بوتاکس مي‌توان چروک‌هاي دور چشم، خط اخم بين ابروها، خطوط افقي روي پيشاني، خطوط عمودي دور لب‌ها و خطوط روي پوست گردن را برطرف نموده و به ظاهري جوان و شاداب دست پيدا کرد.

طرز انجام تزريق بوتاکس

براي انجام اين درمان، پزشک مقداري بوتاکس مخصوص عمل زيبايي (بوتاکس کازمتيک) را با استفاده از يک سوزن بسيار ريز در داخل ماهيچه‌هايي که باعث به وجود آمدن خطوط و چروک‌ها در پوست صورت شما شده‌اند، تزريق مي‌کند. در زمان تزريق ممکن است شما ناراحتي خفيف و مختصري را احساس کنيد، اما مي‌توانيد اطمينان داشته باشيد که تزريق بوتاکس يک عمل کاملاً ايمن و مؤثر است. عمل تزريق بوتاکس فقط چند دقيقه زمان مي‌برد و نيازي به هيچ گونه بي‌حسي و دوره بهبودي بعد از عمل هم ندارد. يعني شما مي‌توانيد بلافاصله بعد از پايان عمل به محل کار خود بازگرديد و در همان روز فعاليت‌هاي عادي و روزانه خود را از سر بگيريد.

نتايج

بوتاکس باعث غيرفعال شدن بعضي از ماهيچه‌هاي صورت شما به صورت موقتي و نرم و لطيف شدن پوست شما مي‌شود و در نتيجه، چهره شما را جوان‌تر و زيباتر مي‌سازد. عوارض جانبي ناشي از عمل زيبايي بوتاکس خيلي نادر است و معمولاً حالت خفيف و موقتي دارد. با انتخاب يک پزشک متخصص و باتجربه، مي‌توان خطر بروز هر گونه عوارض جانبي را به حداقل ممکن رساند.

تزريق ژل

انواع متعددي از ژل‌هاي قابل تزريق در صورت وجود دارد که موجب نرم شدن پوست صورت شما و کاهش چين و چروک‌هاي آن مي‌شود و چهره شما جوان و شاداب مي‌کند. تزريق ژل باعث مي‌شود که رطوبت طبيعي مجدداً در پوست شما تأمين شود و طراوت و تازگي طبيعي پوست به آن بازگردد. در اين روش هيچ نيازي به استراحت بعد از عمل وجود ندارد و نتايج آن هم مي‌تواند تا چندين ماه دوام داشته باشد. تزريق ژل مي‌تواند در رفع همه انواع خطوط و چروک‌هاي پوست، از خطوط عمودي دور لب‌ها گرفته تا خطوط عميق ماريونت در بين دهان و چانه و خطوط عمودي اطراف بيني، کارآيي بالايي داشته باشد.

طرز انجام تزريق ژل

دکتر جمیلی طي يک جلسه مشاوره اوليه، قسمت‌هايي از صورت که نياز به تزريق ژل دارد را مشخص مي‌کند و بهترين نوع ژل را بر اساس شرايط خاص شما و نواحي محل تزريق به شما توصيه مي‌کند. در زمان عمل ابتدا پوست شما با گذاشتن يخ و يا با استفاده از کرم بي‌حسي مناسب، بي‌حس مي‌شود و سپس ژل تجويز شده براي شما با استفاده از يک سوزن بسيار ريز در نقاطي از صورت که از قبل تعيين شده است، تزريق مي‌شود. عمل تزريق ژل در هر يک از نواحي مورد درمان در صورت معمولاً کمتر از يک ساعت به طول مي‌انجامد. نتايج اين عمل بلافاصله بعد از پايان عمل تزريق، قابل مشاهده خواهد بود و بسته به نوع ژل مورد استفاده و جايگاه محل تزريق آن، معمولاً به مدت شش ماه يا بيشتر دوام خواهد داشت.

تزريق چربي

از عمل تزريق چربي مي‌توان به منظور رفع خطوط ريز و چروک‌هاي عميق پوست از جمله خطوط نازولوبيال و خطوط ماريونت، فرورفتگي‌هاي روي پوست و افتادگي گونه‌ها استفاده کرد. اين عمل همچنين مي‌تواند براي برجسته‌سازي و بزرگ کردن لب‌ها انجام شود. چربي مورد استفاده براي اين عمل معمولاً از قسمت‌هايي از بدن خود شما مانند شکم، پهلوها، ران پا يا باسن گرفته مي‌شود.

نحوه انجام عمل تزريق چربي

ابتدا بايد چربي مورد نياز به وسيله عمل ليپوساکشن که يک نوع عمل جراحي است، از قسمت ديگري از بدن بيمار برداشته شود. عمل ليپوساکشن معمولا تحت شرايط بي‌حسي موضعي انجام مي‌شود. در بعضي موارد هم بهتر است از بيهوشي عمومي استفاده شود.

براي برداشتن چربي، ابتدا بريدگي‌هايي در پوست موضع مورد نظر ايجاد مي‌شود. سپس يک لوله کوچک به نام کانولا در داخل بريدگي ايجاد شده قرار داده مي‌شود. بعد از آنکه داروي مايع تاميسن (که باعث بي‌حسي بيشتر بافت‌ها و توقف خونريزي مي‌شود) به وسيله کانولا به درون بافت مورد نظر تزريق شد، يک ابزار مکنده به انتهاي ديگر کانولا متصل مي‌شود. سپس کانولا به عقب و جلو حرکت داده مي‌شود تا ابزار مکنده سلول‌هاي چربي را از آن بافت جدا و استخراج نمايد.

در مرحله بعد، چربي استخراج شده خالص‌سازي مي‌شود و ناخالصي‌هاي موجود در آن حذف مي‌گردد. در نهايت، اين چربي که درجه خلوص بالايي پيدا کرده است، با استفاده از يک سوزن ريز در صورت يا گردن تزريق مي‌شود.

نتايج تزريق چربي

بخشي از چربي تزريق شده در زمان عمل، طي چند هفته بعد از عمل به وسيله بدن جذب مي‌شود، اما تجربه به ما نشان داده است که هر مقدار از چربي که بعد از گذشت شش ماه از عمل باقي بماند، در آينده به مدت چندين و چند سال ماندگار خواهد بود.

پيلينگ و لايه‌برداري پوست

عمل پيلينگ و لايه‌برداري پوست باعث حذف لايه خارجي پوست صورت، دست‌ها، گردن و سينه که از سلول‌هاي مرده و آسيب‌ديده تشکيل شده است، مي‌شود. با حذف اين لايه از پوست، ساختار پوست بهبود پيدا مي‌کند، چين و چروک موجود در آن برطرف مي‌شود و جاي زخم‌ها و لکه‌هاي پوستي و عوارض پوستي پيش‌سرطاني به طور مؤثري کاهش مي‌يابد و پوستي سالم و درخشان به جا مي‌ماند. لايه‌برداري پوست را مي‌توان با استفاده از سه ماده لايه‌بردار شيميايي مختلف شامل آلفا هيدروکسي اسيد (AHA، تري‌کلرو استيک اسيد (TCA) و فنول انجام داد. قدرت عمل اين مواد از حد خفيف تا زياد متغير است و هر يک از آنها براي اهداف متفاوتي طراحي شده است. نوع ماده مورد استفاده براي هر بيمار به وضعيت پوست او بستگي دارد.

Call Now Buttonتماس و مشاوره