درمان و رفع چین و چروک پیشانی و خط اخم بین دو ابرو

درمان و رفع چین و چروک پیشانی

چین و چروک‌های پیشانی و خطوط اخم، بیشتر ناشی از پیری و افتادگی پوست صورت هستند. بالا بردن ابروها در هنگام تعجب کردن و تمرکز کردن روی چیزی، دوبینی (لوچی) و یا اخم کردن و اساساً هر حالتی که شما در آن ابروهای خود را حرکت می‌دهید منجر به تشکیل برآمدگی و شیارهایی در پیشانی‌تان می‌شود. با گذشت سن، الاستین و کلاژن پوست به تدریج شکسته و در نهایت باعث می‌شوند ساختار لایه میانی پوست (درم) استحکام و صافی خود را از دست بدهد. هر چه سن فرد بیشتر شود، خطوط و چین و چروک پوست صورت وی عمیق‌تر و قابل‌ مشاهده‌تر می‌شوند.

جهت مشاوره درباره رفع چین و چروک پیشانی با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

درمان چین و چروک‌های پیشانی


  • چین و چروک‌ پیشانی را می‌توان با تزریق بوتاکس، ژل و تقویت‌کننده‌های پوست (بوستر) به‌طور مؤثر درمان کرد.
  • توصیه اول ما از بین بردن چروک پیشانی، کاهش حرکت عضلات با استفاده از تزریق بوتاکس است.
  • برای خطوط عمیق‌تر، روش تزریق ژل یک گزینه عالی است که علاوه بر درمان چین و چروک صورت، پوست را صاف و صیقلی می‌کند.

بعد از اینکه پوست با استفاده از تقویت‌کننده‌های پوستی سفت شد، احتمال ایجاد دوباره چین و چروک‌ها کاهش می‌یابد. این روش درمانی قدرتمند که پوست را جوان می‌کند، کارکردهای بیولوژیکی کلاژن و الاستین پوست را تحریک می‌کند، احتمال تشکیل چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد و در نهایت پوست شما را سالم، جوان و با طراوت می‌سازد.

درمان خطوط اخم


اخم کردن مانند یک حرکت اتوماتیک است که ما در هنگام انجام دادن آن، حتی متوجه آن هم نمی‌شویم. خطوط اخم، آن خطوط عمودی هستند که اغلب مانند عدد 11 دیده می‌شوند؛ این خطوط بین دو ابرو ظاهر می‌شوند و ناشی از اخم کردن، دیگر حالات چهره و همچنین پیری پوست هستند. خطوط اخم نیز مانند چین و چروک‌های پیشانی با گذشت سن برجسته‌تر، دائمی و عمیق‌تر می‌شوند و ظاهری افسرده، نگران و عصبانی به فرد می‌دهند؛ حتی وقتی که فرد اصلاً نگران یا عصبانی نیست.

تزریق بوتاکس به شُل شدن عضلاتی که به طور ناخواسته باعث اخم می‌شوند کمک می‌کند و منجر به استراحت عضلات و از بین بردن خط اخم می‌شود.

درمان خطوط اخم

سفت کردن پوست با استفاده از تقویت‌کننده‌های پوست، احتمال برگشت دوباره چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد؛ این کار می‌تواند به عنوان یک گزینه اختیاری انجام شود. این روش درمانی که برای جوان‌سازی پوست کاربرد دارد کارکردهای بیولوژیکی کلاژن و الاستین پوست را تحریک می‌کند و پوست شما را سالم، جوان می‌سازد و بر درخشش آن می‌افزاید.

درمان با تزریق

یکی از روش های از بین بردن خط اخم، درمان با تزریق است. تقریباً هر کسی می‌تواند یک کاندیدای خوب برای روش‌های درمان چین و چروک با تزریق مانند تزریق بوتاکس، ژل یا چربی باشد. این روش با کاهش خطوط اخم، چین و چروک‌های پیشانی، جوان سازی دور لب و دیگر خطوط روی صورت، علائم پیری را به طور موقت از بین می‌برد.

درمان با تزریق چگونه است؟

درمان با تزریق یک روش غیرجراحی است که به طور معمول در عرض چند دقیقه انجام می‌شود. در این روش، مقادیر بسیار کوچکی از مواد تزریقی با استفاده از سوزنی بسیار ریز به پوست وارد می‌شوند، و استفاده از سوزن ریز باعث کاهش حداقلی درد و ناراحتی می‌شود. این روش بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود.

انواع روش‌های درمان با تزریق

بوتاکس

بوتاکس یک پروتئین خالص است که خطوط اخم، چین و چروک‌های پیشانی، خطوط دور چشم و خطوط ضخیم روی پوست گردن را به طور موقت کاهش می‌دهد یا از بین می‌برد. این خطوط در طول زمان و با حرکات روزانه عضلات صورت ظهور پیدا می‌کنند. بوتاکس با شل کردن عضلات و جلوگیری از انقباض آنها، چین و چروک‌ها را صاف می‌کند.

 

 

تزریق ژل 

تزریق ژل خطوط اخم و چین و چروک‌های پیشانی را پُر می‌کند. ژل‌های بر پایه کلسیم برای صاف و نرم کردن چین و چروک‌های متوسط تا شدید صورت، مانند چین‌های وابسته به لب و بینی (چین‌هایی که از گوشه بینی تا گوشه دهان کشیده شده‌اند) کاربرد دارند.

ژل هیالورونیک اسید یک روش برطرف کننده چین و چروک‌ها و خطوط متوسط تا شدید در صورت است. این ماده، که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد، به عنوان یک ماده طبیعی استفاده می‌شود. استفاده از این محصول برای کاهش خطوط اخم، چین و چروک‌های پیشانی توسط سازمان FDA تأیید شده است.

 

 

تزریق چربی

تزریق چربی پیشانی را حجیم و پُر می‌کند و چین و چروک و خطوط ریز روی آن را از بین می‌برد. از آنجا که چربی تزریقی از بدن خودتان برداشته می‌شود، نیازی به آزمایش کردن آن به منظور بررسی حساسیت و آلرژی نیست. مدت زمان دوام نتایج به محل تزریق و اینکه چقدر طول می‌کشد بدن چربی‌ها را جذب کند، بستگی دارد. بافت چربی با استفاده از یک سرنگ یا کانولا (یک لوله توخالی باریک که به خلأ متصل است) از مناطقی مانند شکم، ران‌ها و یا باسن برداشته می‌شود. سلول‌های چربی قبل از تزریق، پردازش و خالص‌سازی می‌شوند. برای برداشت چربی، از یک بیهوشی موضعی استفاده می‌شود و روی محل‌های برداشت و تزریق چربی یک ضدعفونی کننده اعمال می‎شود. تزریق به لایه میانی پوست در محل‌هایی که دارای چین و چروک هستند، تزریق می‌شود. معمولاً این فرایند حدود 30 تا 90 دقیقه طول می‌کشد و بعد از درمان به استراحت بسیار کوتاهی نیاز دارد.

نتایج روش درمان با تزریق

درمان با تزریق نسبتاً بدون درد است و بعد از درمان به دوره بهبودی و استراحت بسیار کوتاهی نیاز دارد. معمولاً نتایج کامل درمان، بعد از گذشت هفت روز دیده می‌شوند.

عوارض جانبی متداول تزریق ژل شامل قرمزی موقت و ورم کردن محل تزریق است. این عوارض نباید بیشتر از هفت روز طول بکشند. عوارض جانبی تزریق بوتاکس شامل کبودی موقت است و در موارد نادر باعث سردرد می‌شود. سردرد باید در عرض یک تا دو روز فروکش کند.

چهار تا شش ماه بعد از درمان، به تدریج حرکت عضلات به طور مجدد بازمی‌گردد و شما متوجه ظهور دوباره چین و چروک‌ها و خطوط اخم روی پیشانی می‌شوید.

رفع خط اخم

آیا درمان با تزریق ایمن است؟

اگرچه درمان با تزریق خطرات کمی به همراه دارد، اما این روش برای اکثر مردم ایمن و بی‌خطر است.

بازسازی سطح پوست و سفت کردن آن

میکرودرم ابریژن 

میکرودرم ابریژن آسیب‌های خفیف تا متوسط ناشی از نور خورشید، زخم‌ها، چین و چروک و دیگر مشکلات سطحی پوست را بهبود می‌بخشد. جریان ملایمی از ذرات کوچک، لایه بیرونی پوست را پوسته پوسته می‌کنند و ظاهری تازه، درخشان و جوان‌تر به پوست می‌دهند. میکرودرم ابریژن اغلب در کنار روش‌های دیگر جوان‌سازی پوست مانند لیزردرمانی و لایه‌برداری شیمیایی انجام می‌شود. توصیه می‌شود برای دستیابی به نتایج مؤثر، درمان‌های متعددی را انجام دهید.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی است که به‌طور فزاینده‌ای در حال محبوب شدن است؛ این روش به بهبود ظاهر پوست کمک می‌کند. در طول روش میکرونیدلینگ، پزشک یک غلتک دستی کوچک که سطح آن از سوزن پوشانده شده است را روی پوست صورت شما حرکت می‌دهد؛ این کار باعث ایجاد زخم‌های کوچکی در زیر پوست می‌شود. این روش به شکسته شدن کلاژن‌های ضخیم زیر پوست کمک می‌کند و باعث می‌شود بدن کلاژن و الاستین جدیدی تولید کند. نتایج روش میکرونیدلینگ عبارتند از کاهش ظاهر خطوط اخم، چین و چروک‌های پیشانی و ترک‌های پوستی و همچنین کمک به بهبودی رنگ و بافت پوست.

 

 

رادیو فرکوئنسی ترماژ

ترماژ یک روش جایگزین سریع، آسان، ارزان و غیرتهاجمی برای لیفت صورت است. ترماژ با استفاده از رادیو فرکوئنسی (RF)، افتادگی و شُلی پوست را برطرف می‌کند و ظاهری جوان و پرانرژی به چهره فرد می‌دهد. دستگاه ترماژ، تولید کلاژن را تحریک می‌کند و از این طریق چین و چروک پیشانی و خطوط اخم را کاهش می‌دهد. در این روش هیچ‌گونه برشی وجود ندارد و به استراحت بعد از درمان نیازی نیست. از آنجا که ترماژ منجر به بازسازی کلاژن‌های خود بیمار می‌شود، هیچ‌گونه ماده خارجی وارد بدن نمی‌شود که بعد از مدتی اثر آن از بین برود؛ از این رو نتایج ترماژ می‌تواند برای سال‌های طولانی دوام داشته باشد.

 

Call Now Buttonتماس و مشاوره