درمان و رفع چاقی صورت (لاغر کردن صورت)

درمان و رفع چاقی صورت (لاغر کردن صورت)

آیا شما به خاطر داشتن گونه‌های فربه ناراحت هستید؟ آیا واقعاً تمایل دارید از چربی اضافی در ناحیه صورت خود خلاص شوید؟ آیا گونه‌های فربه باعث شده احساس ناامیدی پیدا کرده و اعتماد به نفس خود را از دست بدهید؟ در صورت مثبت بودن پاسخ شما به سوالات فوق، باید بدانید که نیازی به نگرانی درباره لاغر کردن صورت نیست. در حقیقت امروزه با استفاده از روش‌های درمان مناسب می‌توانید از این مشکل رهایی پیدا کنید.

در صورتی که به خاطر چاقی صورت و گونه‌های فربه و آویزان خود ناراحت هستید، عمل جراحی خارج کردن توده چربی زیر گونه (جراحی بوسلا) می‌تواند یک روش درمان مناسب برای شما باشد. متخصصین زیبایی ما در کلینیک  از این روش درمان به همراه سایر جراحی‌های جوان‌سازی صورت همچون لیفت صورت، برجسته کردن چانه و عمل جراحی پلک بر روی بیماران استفاده می‌کنند. شما می‌توانید هماهنگی لازم را برای مشاوره با متخصصین زیبایی این کلینیک برای استفاده از تمام انواع عمل‌های جراحی زیبایی صورت همچون جراحی خارج کردن توده چربی زیر گونه انجام دهید. در طول جلسه ملاقات، متخصصین ما به صحبت‌های شما درباره نگرانی‌ها و نتایج درمان مورد انتظار به دقت گوش کرده و به این ترتیب روش‌های درمان قابل استفاده برای رفع مشکل را به شما پیشنهاد می‌کنند. به این ترتیب متخصصان ما به شما درباره مناسب بودن استفاده از این روش‌های درمانی برای دستیابی به نتایج مورد انتظار توضیحات لازم را ارائه خواهند کرد.

برای آگاهی از روش‌های درمان زیبایی قابل استفاده جهت درمان و رفع چاقی صورت و هماهنگی جلسه مشاوره با متخصصین زیبایی کلینیک می‌توانید با شماره تلفن های  ما تماس حاصل فرمایید.

علت‌ها و دلایل چاقی صورت


جمع شدن چربی در ناحیه صورت همیشه نشان دهنده اضافه وزن نیست. در حقیقت در بسیاری از مواقع این مشکل ممکن است در نتیجه ابتلا به سایر بیماری‌ها یا مشکلات برای فرد ایجاد شود. دلایل اصلی تشکیل چربی در ناحیه صورت و گونه به شرح زیر هستند:

 • رژیم غذایی نامناسب
 • مصرف زیاد الکل
 • از دست دادن آب بدن
 • پرکاری تیروئید
 • وزن اضافی بدن

روش‌های درمان قابل استفاده برای رفع چاقی صورت


تزریق بوتاکس

یکی از راه های لاغر کردن صورت دارای سطح تهاجم پایین که امکان استفاده از آن برای تغییر شکل صورت و بهبود ظاهر آن وجود دارد، روش تزریق بوتاکس است. به این ترتیب از تزریق بوتاکس بر روی عضلات جویدن غذا در دو طرف صورت استفاده می‌شود. این عضلات از استخوان گونه شروع شده و به پایین فک امتداد پیدا می‌کنند. در واقع تزریق بوتاکس می‌تواند باعث فلج شدن موقت این عضلات شده و صاف شدن صورت را به همراه داشته باشد. علاوه بر این به خاطر بی‌تحرک شدن این عضلات در نتیجه استفاده نکردن از آن‌ها، به تدریج این عضلات ضعیف شده و اندازه آن‌ها کوچک می‌شود. به خاطر اینکه عضلات جویدن غذا در طول ناحیه بزرگی از گونه‌ها و فک امتداد دارند، این درمان می‌تواند نتایج به نسبت موثر داشته و به‌طور همزمان سطح تهاجم کمتر در مقایسه با عمل جراحی خارج کردن توده چربی زیر گونه داشته باشد.

عوارض بالقوه ناشی از تزریق بوتاکس به عضلات جویدن غذا می‌تواند شامل ایجاد مشکل در فرآیند جویدن برای فرد باشد. به هر حال، با توجه به اینکه بسیاری از عضلات دیگر در این ناحیه از بدن وجود دارند، مشکل ایجاد شده شدید نخواهد بود. علاوه بر این در صورتی که شما به مقدار زیاد آدامس جویده یا غذای زیاد مصرف می‌کنید، تاثیر ناشی از تزریق بوتاکس بر عضلات جویدن غذا سریع‌تر از حالت عادی برطرف خواهد شد.

هایفوتراپی

هایفوتراپی برای رفع چاقی صورت

با گذشت زمان و افزایش سن، فیبرهای کلاژن که نقش تعیین کننده در حمایت از وضعیت ظاهری و ساختار پوست دارند، به تدریج از بین می‌روند. به این ترتیب انرژی مافوق صوت درمان‌هایفوتراپی می‌تواند به لایه‌های عمیق زیر پوست نفوذ کرده و فرآیند ترمیم طبیعی پوست را تحریک کند. با گذشت زمان، این درمان می‌تواند باعث تولید کلاژن جدید، سالم و قوی در پوست شده و تغییرات مثبت متعدد بر وضعیت ظاهری شما داشته باشد. به خاطر اینکه فرآیند جوان‌سازی پوست در این شرایط به صورت طبیعی و با استفاده از مکانیزم خود بدن ایجاد می‌شود، نتایج این درمان به صورت تدریجی ظاهر خواهد شد. در حقیقت دقیقاً مشابه حالتی که تقویت عضلات یا افزایش قد به زمان نیاز داشته و تغییرات ایجاد شده به واسطه آن به صورت روزمره قابل تشخیص نیست، تاثیرات ناشی از هایفوتراپی نیز به آرامی و به تدریج نمایان خواهد شد. به این ترتیب امواج اولتراسوند مورد استفاده در این درمان می‌تواند فرایند سفت شدن پوست و لیفت توده چربی را امکان‌پذیر نماید. به همین خاطر این روش می‌تواند یک درمان ایده آل برای اصلاح ظاهر صورت و رفع چاقی آن باشد.

در بسیاری از مواقع ممکن است از هایفوتراپی به همراه سایر روش‌های درمانی به صورت همزمان استفاده شود. برای شروع درمان معمولاً به بیمار داروهای مسکن خوراکی داده شده و از کرم‌های بی‌حسی موضعی بر روی گونه‌ها استفاده می‌شود تا به این ترتیب درد بیمار در طول درمان بسیار کم و قابل تحمل باشد. توجه داشته باشید هایفوتراپی یک روش درمان غیرتهاجمی است که برای اصلاح وضعیت لایه‌های عمیق پوست بدون ایجاد مشکل برای سطح خارجی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طول این درمان پزشک می‌تواند از تصویربرداری مافوق صورت برای مشاهده محل دقیق تابش انرژی در پوست استفاده نماید.

خارج کردن چربی با لیزر

خارج کردن چربی با لیزر برای رفع چاقی صورت

خارج کردن چربی از ناحیه چانه و فک معمولاً به خوبی از طریق لیزر انجام شده و حتی این درمان یعنی رفع چاقی صورت با لیزر در زمان هوشیاری بیمار و بدون نیاز به بی‌هوشی وی نیز امکان‌پذیر می‌باشد. به هر حال توجه داشته باشید بعضی افراد به میزانی که تصور می‌کنند، بافت چربی اضافی در ناحیه صورت خود ندارند و در حقیقت مشکل آن‌ها به خاطر بزرگ شدن بیش از حد عضلات جویدن غذا است.

روش لیزر درمانی یک برای لاغر کردن سریع صورت با سطح تهاجم حداقل است که در آن از گرمای ناشی از پرتوی لیزر با طول موج‌های مختلف برای آب کردن سلول‌های چربی در ناحیه صورت استفاده می‌شود. این درمان به عنوان یک جراحی مینور طبقه بندی شده، زیرا برای انجام آن نیازی به ایجاد شکاف در بدن نیست و ناحیه تحت درمان با مواد مخصوص به صورت موضعی بی‌حس می‌شود. به خاطر بیدار بودن بیمار در طول درمان، از بین بردن چربی با لیزر ریسک به نسبت پایین دارد. نتایج این درمان می‌تواند شامل ایجاد هماهنگی بیشتر در اجزای صورت در کوتاه‌مدت بدون ایجاد کبودی و ورم معمول در روش‌های درمان تهاجمی‌تر باشد. علاوه بر این استفاده از لیزر درمانی می‌تواند باعث تحریک تولید کلاژن شده و کشیده شدن بیشتر پوست را برای فرد به همراه داشته باشد.

توجه داشته باشید در صورتی که به دنبال کاهش وزن زیاد هستید، این شرایط می‌تواند بر ویژگی‌های ظاهری صورت شما تاثیر داشته باشد. در حقیقت اگر به مقدار زیاد وزن کم شده یا بیش از حد چربی ناحیه صورت از بین برود، ممکن است صورت شما ظاهر بیمار، بسیار خسته و ناخوشایند پیدا کرده و سن شما را بیشتر از واقع نشان دهد.

لیپوساکشن صورت

لیپوساکشن صورت برای رفع چاقی صورت

لیپوساکشن صورت از طریق تزریق مایع به ناحیه تحت درمان و خارج کردن چربی از آن انجام می‌شود. این درمان معمولاً بسیار موثر است و برای بعضی افراد نتایج بهتری را در مقایسه با عمل جراحی خارج کردن توده چربی از گونه می‌تواند به همراه داشته باشد.

بهترین افراد برای استفاده از لیپوساکشن صورت کسانی هستند که به دنبال خلاص شدن از توده‌های چربی تشکیل شده در ناحیه پایین گونه خود می‌باشند. این درمان با توجه به ایجاد جای زخم یا افتادگی پوست پس از جراحی، برای افرادی مناسب‌تر است که پوست آن‌ها قابلیت ارتجاعی مناسب دارد. به این ترتیب در صورتی که پوست شما از ارتجاع پذیری مناسب برخوردار نیست، احتمالاً لازم است برای شما از درمان‌های اضافی همچون لیفت صورت یا سفت کردن مجدد پوست پس از لیپوساکشن استفاده شود. یک جراح خوب می‌بایست بتواند درباره اینکه کدام‌یک از این روش‌ها می‌تواند بهترین نتایج را برای دستیابی به نتایج مورد انتظار به همراه داشته باشد، به شما اطلاعات لازم را ارائه کند.

مزایای درمان چاقی صورت با لیپوساکشن به شرح زیر هستند:

 • ایجاد نتایج طبیعی‌تر در مقایسه با لیفت صورت
 • ریسک کمتر
 • جای زخم و جراحت کمتر بر روی پوست
 • دوره ریکاوری سریع‌تر

فرآیند بهبودی پس از این درمان نسبتاً مشابه سایر درمان‌های غیرتهاجمی است، هر چند این دوره می‌تواند کمی کوتاه‌تر باشد. همچنین پس از درمان بیمار با مقداری ناراحتی، ورم و کبودی در ناحیه تحت درمان مواجه می‌شود. این شرایط برای تمام انواع عمل‌های جراحی طبیعی است و می‌بایست با گذشت حدود یک هفته از درمان برطرف شود. علاوه بر این ممکن است لازم باشد برای بستن منافذ ایجاد شده در پوست به منظور وارد کردن ابزارهای جراحی و تجزیه و مکش سلول‌های چربی، نیاز به بخیه زدن پوست وجود داشته باشد، اما همواره امکان دارد جراح از روش‌های جایگزین برای این کار استفاده کند. به هر حال، در حالت عادی بیمار می‌تواند با گذشت حدود یک هفته از درمان فعالیت عادی خود را دوباره شروع نماید.

خارج کردن چربی با عمل جراحی بوسلا (BUCCELA)

چربی بوکال (buccal fat) یک لایه چربی است که در ناحیه گونه وجود دارد و در طول جمجمه امتداد پیدا می‌کند. این چربی از سه بخش تشکیل شده و بخشی از این چربی که بر ویژگی‌های ظاهری فرد تاثیر دارد، در ناحیه گونه قرار گرفته است. عمل جراحی برداشتن چربی بوکال یک روش درمان طراحی شده برای کاهش حجم ناحیه پایین گونه با برداشتن توده چربی زیر آن است. این درمان می‌تواند ظاهر صاف‌تر و مناسب‌تر برای گونه ایجاد کرده و جوانی و شادابی آن را بازیابی کند.

به این منظور یک شکاف به طول 2 تا 4 سانتی‌متر بین گونه و لثه‌ها در ناحیه نزدیک به دندان آسیاب دوم ایجاد می‌شود. از طریق این شکاف، جراح به دقت مقدار مناسب از چربی را از ناحیه گونه خارج کرده و بافت این ناحیه از بدن و ظاهر آن را تنظیم می‌کند. در نهایت معمولاً از بخیه‌های قابل جذب برای بستن شکاف ایجاد شده استفاده خواهد شد.

مزایای عمل جراحی چربی بوکال به شرح زیر هستند:

 • موثر و بی‌خطر بودن
 • امکان انجام جراحی تحت بی‌حسی موضعی
 • دائمی بودن نتایج جراحی
 • بهبود ظاهر و خطوط بالای استخوان گونه و پایین استخوان فک
Call Now Buttonتماس و مشاوره