درمان و از بین بردن گودی و سیاهی زیر چشم با تزریق ژل و چربی

فرايند طبيعي پيري، دير يا زود باعث گود افتادن زير چشم‌هاي هر شخص مي‌شود و شادابي و انعطاف‌پذيري پوست پلک‌ها شروع به از دست رفتن مي‌کند. در نتيجه، چين خوردن پلک‌ها شروع مي‌شود و چربي در زير چشم‌ها تجمع پيدا مي‌کند. هر دو اين عوامل باعث عميق‌تر شدن گودي زير چشم‌ها مي‌شوند، تا جايي که پوست زير چشم‌ها به سمت پايين، افتادگي پيدا مي‌کند و روي پوست گونه‌ها مي‌افتد و گونه‌ها را هم به طرف پايين مي‌راند. علاوه بر آن، گودي زير چشم‌ها مي‌تواند باعث سياهي و پف کردن زير چشم شود و در اثر آن، چهره يک فرد معمولاً خسته‌تر و پيرتر از حالت واقعي آن به نظر مي‌رسد. گودي زير چشم‌ها ممکن است در افرادي با هر سن و سال، از بيست ساله گرفته تا هشتاد ساله و بالاتر، مشاهده شود. در گذشته درمان اين عارضه فقط با استفاده از عمل جراحي ممکن بود، اما امروزه روش‌هاي نوآورانه ديگري معرفي شده‌اند که با استفاده از آنها مي‌توان گودي زير چشم را بدون نياز به عمل جراحي برطرف کرد و زيبايي و جواني را به چهره فرد بازگرداند.

 

خيلي از افراد، گودي و سياهي زير چشمان خود را مسئله‌اي جدي نمي‌دانند. اما نکته مهمي که شايد اين افراد اطلاع نداشته باشند آن است که گودي و سياهي زير چشم آنها مي‌تواند حالت دائمي پيدا کند. يک پزشک متخصص و بسيار باتجربه است که پيشرفته‌ترين روش‌هاي درماني بدون جراحي را براي رفع گودي و سياهي زير چشم‌هاي شما ارائه مي‌نمايد تا از خطر بروز پيامدهاي شديدتر اين عوارض در آينده جلوگيري شود.

مزاياي درمان گودي و سياهي زير چشم


درمان گودي و سياهي زير چشم‌ها باعث مي‌شود که لطافت و شادابي به چهره و زير چشمان شما بازگردد. مهم‌ترين مزاياي اين عمل عبارت است از:

  • کاهش پف زير چشم‌ها
  • بهبود سياهي زير چشم‌ها
  • دستيابي به چهره‌اي جوان و پُرانرژي
  • بهره‌گيري از روش‌هاي درماني متناسب با شرايط هر فرد
  • نتايجي ماندگار در طولاني مدت و حتي دائمي

کانديداهاي مناسب


هر فردي که دچار گودي و سياهي زير چشم شده و به دنبال يافتن روشي کارآمد و مؤثر براي درمان آن است، مي‌تواند کانديداي مناسبي براي اين عمل باشد. اين عمل بر روي خانم‌ها و آقايان در هر سن و سال که از نظر سلامت عمومي در شرايط خوبي باشند، چربي زيادي در زير چشم‌هايشان انباشته نشده باشد و انتظارات غيرمنطقي در مورد نتايجي که از اين عمل به دست مي‌آيد نداشته باشند، قابل انجام خواهد بود. در يک جلسه مشاوره اوليه، نياز‌ها و انتظارات شما را به طور کامل بررسي مي‌کند و مشخص مي‌کند که آيا عمل درمان گودي زير چشم مي‌تواند راهکار مناسبي براي دستيابي به اهداف مورد انتظار شما باشد يا خير.

درمان سياهي و گودي زير چشم


درمان سياهي و گودي زير چشم

در زمان جلسه مشاوره، روش درماني مناسب براي هر فرد را تعيين کرده و برنامه درماني را بر اساس علايق و شرايط خاص هر بيمار تنظيم مي‌نمايد. براي بسياري از افرادي که دچار گودي و سياهي زير چشم هستند، تنها يک عمل ساده تزريق ژل يا تزريق چربي مي‌تواند گودي زير چشم‌ها را برطرف کرده و عملکرد موفقي در جوانسازي چهره آنها داشته باشد.

تزريق ژل

تزريق ژل موجب ضخيم‌تر شدن لايه حاوي کلاژن در پوست و کاهش قابل ملاحظه گودي و سياهي زير چشم‌ها مي‌شود. ژل‌هاي تزريقي در واقع ترکيبات غني‌شده از پروتئين‌هاي خاص و يا ماده‌اي به نام اسيد هيالورونيک هستند که ميزان توليد کلاژن در پوست را افزايش مي‌دهند. اسيد هيالورونيک و کلاژن، اجزاي ساختاري بسيار مهمي هستند که به طور طبيعي در ساختار پوست تمام بدن ما حضور دارند. در جريان عمل تزريق ژل، ژل به آرامي و به‌وسيله يک سوزن بسيار ريز در پوست زير چشم‌ها تزريق مي‌شود. در نتيجه، گودي زير چشم‌ها پُر مي‌شود و اين موجب لطيف شدن پوست و رفع سياهي زير چشم خواهد شد.

تزريق چربي

تزريق چربي يک روش نوآورانه براي درمان گودي‌هاي ناخوشايندي است که هميشه در زير چشم‌هاي شما وجود داشته و يا در اثر کاهش ميزان چربي زير چشم‌ها به خاطر انجام عمل زيبايي، پيري يا کاهش مقدار زيادي از وزن بدن به وجود آمده است.

گودي و سياهي زير چشم، يکي از شايع‌ترين عوارضي است که معمولاً در اثر پيري در چهره افراد پديدار مي‌شود. از دست رفتن چربي‌هاي زير چشم و افتادگي پوست بالاي گونه‌ها، دو عامل مهمي ‌هستند که در بروز اين علائم نقش دارند. در بعضي از موارد هم اين يک خصوصيت ارثي است که در سنين پايين‌تر و در افراد نسبتاً جوان مشاهده مي‌شود. عمل تزريق چربي مي‌تواند با پُر کردن گودي زير چشم‌ها، تغييرات چشمگيري را در شکل اطراف چشم‌ها ايجاد کند و شادابي و جواني را به چهره فرد بازگرداند.

عمل تزريق چربي را مي‌توان همراه با عمل‌هاي ديگري که در رفع ساير علل بروز سياهي زير چشم تأثير دارند، انجام داد. از مهم‌ترين علل تشديد سياهي زير چشم مي‌توان به تيرگي بيش از حد رنگ پوست در اين ناحيه اشاره کرد که از بالا بودن بيش از حد مقدار رنگدانه ملانين در پوست ناشي مي‌شود.

لايه‌برداري شيميايي


لايه‌برداري شيميايي، يک روش مؤثر براي درمان سياهي زير چشم که در اثر عوارض رنگدانه‌اي و بالا بودن ميزان رنگدانه ملانين در پوست ايجاد شده است، مي‌باشد. اين روش از طريق کاهش ميزان رنگدانه‌هاي پوستي و تقويت توليد کلاژن در پوست، باعث از بين رفتن سياهي زير چشم‌ها مي شود. گليکوليک اسيد و TCA، دو مورد از رايج‌ترين لايه‌بردارهاي شيميايي هستند که معمولاً براي درمان سياهي زير چشم‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

مزوتراپي


عمل مزوتراپي هم مي‌تواند کارآيي بالايي در رفع سياهي و پف زير چشم‌ها داشته باشد. اين عمل در صورتي که در چند جلسه متوالي انجام شود، مي‌تواند نتايج شگفت‌انگيزي در جوانسازي پوست شما حاصل کند.

عمل مزوتراپي براي درمان سياهي زير چشم، هيچ نيازي به دوره استراحت بعد از عمل ندارد و شما مي‌توانيد بلافاصله بعد از پايان عمل به محل کار و فعاليت‌هاي عادي خود بازگرديد. اما امکان بروز بعضي عوارض جانبي مختصر بعد از اين عمل وجود دارد. براي مثال ممکن است بلافاصله بعد از پايان عمل، کمي احساس سوزش داشته باشيد. سوزش پوست، شايع‌ترين عارضه جانبي بعد از اين عمل است که در ظرف چند روز به‌طور کامل برطرف خواهد شد. از آنجا که پوست صورت در ناحيه زير چشم‌ها بسيار لطيف و حساس است، بنابراين بعد از عمل مزوتراپي شما نياز به مراقبت‌هاي خاصي براي محافظت از اين قسمت خواهيد داشت.

دوره بهبودي بعد از عمل


طول دوره بهبودي بعد از عمل براي افراد مختلف و نيز بر اساس نوع روش مورد استفاده براي درمان گودي و سياهي زير چشم، متفاوت خواهد بود. به طور کلي بيماراني که از روش‌هاي بدون جراحي شامل تزريق ژل و تزريق چربي استفاده مي‌کنند، معمولاً بعد از ۲ تا ۳ روز مي‌توانند به محل کار خود بازگردند و فعاليت‌هاي عادي را از سر بگيرند.

هزينه‌ها


هزينه‌ها

هزينه درمان گودي و سياهي زير چشم‌ها تا حد زيادي به نوع عمل و روش مورد نياز براي اين منظور بستگي دارد. در مورد عمل تزريق ژل نيز هزينه آن به نوع و مقدار ژل مورد نياز بستگي دارد.

Call Now Buttonتماس و مشاوره