درمان و از بین بردن گودی و سیاهی زیر چشم با تزریق ژل و چربی

فرايند طبيعي پيري، دير يا زود باعث گود افتادن زير چشم‌هاي هر شخص مي‌شود و شادابي و انعطاف‌پذيري پوست پلک‌ها شروع به از دست رفتن مي‌کند. در نتيجه، چين خوردن پلک‌ها شروع مي‌شود و چربي در زير چشم‌ها تجمع پيدا مي‌کند. هر دو اين عوامل باعث عميق‌تر شدن گودي زير چشم‌ها مي‌شوند، تا جايي که پوست زير چشم‌ها به سمت پايين، افتادگي پيدا مي‌کند و روي پوست گونه‌ها مي‌افتد و گونه‌ها را هم به طرف پايين مي‌راند. علاوه بر آن، گودي زير چشم‌ها مي‌تواند باعث سياهي و پف کردن زير چشم شود و در اثر آن، چهره يک فرد معمولاً خسته‌تر و پيرتر از حالت واقعي آن به نظر مي‌رسد. گودي زير چشم‌ها ممکن است در افرادي با هر سن و سال، از بيست ساله گرفته تا هشتاد ساله و بالاتر، مشاهده شود. در گذشته درمان اين عارضه فقط با استفاده از عمل جراحي ممکن بود، اما امروزه روش‌هاي نوآورانه ديگري معرفي شده‌اند که با استفاده از آنها مي‌توان گودي زير چشم را بدون نياز به عمل جراحي برطرف کرد و زيبايي و جواني را به چهره فرد بازگرداند.

 

خيلي از افراد، گودي و سياهي زير چشمان خود را مسئله‌اي جدي نمي‌دانند. اما نکته مهمي که شايد اين افراد اطلاع نداشته باشند آن است که گودي و سياهي زير چشم آنها مي‌تواند حالت دائمي پيدا کند. يک پزشک متخصص و بسيار باتجربه است که پيشرفته‌ترين روش‌هاي درماني بدون جراحي را براي رفع گودي و سياهي زير چشم‌هاي شما ارائه مي‌نمايد تا از خطر بروز پيامدهاي شديدتر اين عوارض در آينده جلوگيري شود.

مزاياي درمان گودي و سياهي زير چشم


درمان گودي و سياهي زير چشم‌ها باعث مي‌شود که لطافت و شادابي به چهره و زير چشمان شما بازگردد. مهم‌ترين مزاياي اين عمل عبارت است از:

  • کاهش پف زير چشم‌ها
  • بهبود سياهي زير چشم‌ها
  • دستيابي به چهره‌اي جوان و پُرانرژي
  • بهره‌گيري از روش‌هاي درماني متناسب با شرايط هر فرد
  • نتايجي ماندگار در طولاني مدت و حتي دائمي

کانديداهاي مناسب


هر شخصی که به دنبال یافتن روشی کارآمد و مؤثر برای درمان گودی و سیاهی زیر چشم است، می‌تواند مناسب برای این عمل باشد. این عمل بر روی خانم‌ها و آقایان در هر سن و سالی که از نظر سلامت عمومی در شرایط خوبی باشند، چربی زیادی در زیر چشم‌هایشان انباشته نشده باشد و انتظارات غیرمنطقی در مورد نتایج این عمل را نداشته باشند، قابل انجام است. در یک جلسه مشاوره اولیه، نیازها و انتظارات شما به طور کامل بررسی می‌شود و تعیین می‌شود که آیا عمل درمان گودی زیر چشم می‌تواند راهکار مناسبی برای دستیابی به اهداف مورد انتظار شما باشد یا خیر.

درمان سياهي و گودي زير چشم


درمان سياهي و گودي زير چشم

در زمان جلسه مشاوره، روش درماني مناسب براي هر فرد را تعيين کرده و برنامه درماني را بر اساس علايق و شرايط خاص هر بيمار تنظيم مي‌نمايد. براي بسياري از افرادي که دچار گودي و سياهي زير چشم هستند، تنها يک عمل ساده تزريق ژل يا تزريق چربي مي‌تواند گودي زير چشم‌ها را برطرف کرده و عملکرد موفقي در جوانسازي چهره آنها داشته باشد.

تزريق ژل

تزريق ژل موجب ضخيم‌تر شدن لايه حاوي کلاژن در پوست و کاهش قابل ملاحظه گودي و سياهي زير چشم‌ها مي‌شود. ژل‌هاي تزريقي در واقع ترکيبات غني‌شده از پروتئين‌هاي خاص و يا ماده‌اي به نام اسيد هيالورونيک هستند که ميزان توليد کلاژن در پوست را افزايش مي‌دهند. اسيد هيالورونيک و کلاژن، اجزاي ساختاري بسيار مهمي هستند که به طور طبيعي در ساختار پوست تمام بدن ما حضور دارند. در جريان عمل تزريق ژل، ژل به آرامي و به‌وسيله يک سوزن بسيار ريز در پوست زير چشم‌ها تزريق مي‌شود. در نتيجه، گودي زير چشم‌ها پُر مي‌شود و اين موجب لطيف شدن پوست و رفع سياهي زير چشم خواهد شد.

تزريق چربي

تزريق چربي يک روش نوآورانه براي درمان گودي‌هاي ناخوشايندي است که هميشه در زير چشم‌هاي شما وجود داشته و يا در اثر کاهش ميزان چربي زير چشم‌ها به خاطر انجام عمل زيبايي، پيري يا کاهش مقدار زيادي از وزن بدن به وجود آمده است.

گودی و سیاهی زیر چشم، یکی از شایع‌ترین عوارضی است که معمولاً در اثر پیری در چهره افراد ظاهر می‌شود. دو عامل مهم در بروز این علائم، از دست رفتن چربی‌های زیر چشم و افتادگی پوست بالای گونه‌ها است. در بعضی موارد، این یک خصوصیت ارثی است که در سنین پایین‌تر و در افراد نسبتاً جوان مشاهده می‌شود. عمل تزریق چربی می‌تواند با پُر کردن گودی زیر چشم‌ها، تغییرات چشمگیری در شکل اطراف چشم‌ها ایجاد کند و شادابی و جوانی را به چهره فرد بازگرداند.

عمل تزریق چربی را می‌توان همراه با عمل‌های دیگری که در رفع سایر علل بروز سیاهی زیر چشم تأثیر دارند، انجام داد. از مهم‌ترین علل تشدید سیاهی زیر چشم می‌توان به تیرگی بیش از حد رنگ پوست در این ناحیه اشاره کرد که از بالا بودن بیش از حد مقدار رنگدانه ملانین در پوست ناشی می‌شود.

لايه‌برداري شيميايي


لايه‌برداري شيميايي، يک روش مؤثر براي درمان سياهي زير چشم که در اثر عوارض رنگدانه‌اي و بالا بودن ميزان رنگدانه ملانين در پوست ايجاد شده است، مي‌باشد. اين روش از طريق کاهش ميزان رنگدانه‌هاي پوستي و تقويت توليد کلاژن در پوست، باعث از بين رفتن سياهي زير چشم‌ها مي شود. گليکوليک اسيد و TCA، دو مورد از رايج‌ترين لايه‌بردارهاي شيميايي هستند که معمولاً براي درمان سياهي زير چشم‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

مزوتراپي


عمل مزوتراپي هم مي‌تواند کارآيي بالايي در رفع سياهي و پف زير چشم‌ها داشته باشد. اين عمل در صورتي که در چند جلسه متوالي انجام شود، مي‌تواند نتايج شگفت‌انگيزي در جوانسازي پوست شما حاصل کند.

عمل مزوتراپي براي درمان سياهي زير چشم، هيچ نيازي به دوره استراحت بعد از عمل ندارد و شما مي‌توانيد بلافاصله بعد از پايان عمل به محل کار و فعاليت‌هاي عادي خود بازگرديد. اما امکان بروز بعضي عوارض جانبي مختصر بعد از اين عمل وجود دارد. براي مثال ممکن است بلافاصله بعد از پايان عمل، کمي احساس سوزش داشته باشيد. سوزش پوست، شايع‌ترين عارضه جانبي بعد از اين عمل است که در ظرف چند روز به‌طور کامل برطرف خواهد شد. از آنجا که پوست صورت در ناحيه زير چشم‌ها بسيار لطيف و حساس است، بنابراين بعد از عمل مزوتراپي شما نياز به مراقبت‌هاي خاصي براي محافظت از اين قسمت خواهيد داشت.

دوره بهبودي بعد از عمل


طول دوره بهبودي بعد از عمل براي افراد مختلف و نيز بر اساس نوع روش مورد استفاده براي درمان گودي و سياهي زير چشم، متفاوت خواهد بود. به طور کلي بيماراني که از روش‌هاي بدون جراحي شامل تزريق ژل و تزريق چربي استفاده مي‌کنند، معمولاً بعد از ۲ تا ۳ روز مي‌توانند به محل کار خود بازگردند و فعاليت‌هاي عادي را از سر بگيرند.

هزينه‌ها


هزينه‌ها

هزينه درمان گودي و سياهي زير چشم‌ها تا حد زيادي به نوع عمل و روش مورد نياز براي اين منظور بستگي دارد. در مورد عمل تزريق ژل نيز هزينه آن به نوع و مقدار ژل مورد نياز بستگي دارد.

Call Now Buttonتماس و مشاوره