درمان شلی و افتادگی پوست صورت و گردن با روش های سفت کردن پوست

درمان شلی و افتادگی پوست صورت و گردن با روش های سفت کردن پوست

هنگام پیری، ممکن است با افتادگی پوست صورت روبرو شوید، زیرا پوست ازروند ارتجاعی طبیعی خود عقب می‌افتد. پیری ذاتی یک جزء طبیعی از فرآیند پیری است و باعث کاهش تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شود. عوامل دیگر مانند افت وزن شدید و سریع نیز ممکن است به افتادگی پوست کمک کنند. هدف از پیشرفت‌های درمان زیبایی، بهبود ظاهر جوان‌تر و سفت‌تر پوست است.

فرایند سفت کردن پوست می‌تواند در سراسر بدن، در هر منطقه‌ای که پوست آن افتادگی یا شلی نشان می‌دهد، استفاده شود. با این حال، قابلیت پوست برای تنگ شدن و سفت شدن محدود است، بنابراین این روش بیشتر برای مناطقی که کمتر از افتادگی رنج می‌برند، مناسب است. نواحی اطراف فک، گردن و گونه به‌عنوان مناطق قابل درمان برای افتادگی پوست شناخته شده‌اند. برای سفت کردن پوست صورت، پزشک ممکن است از روش‌های مختلفی استفاده کند که بسته به توصیه پزشکان ممکن است متفاوت باشد.

اگر در جستجوی راه حلی برای سفت و محکم‌کردن پوست صورتتان هستید، درک اینکه چه اتفاقی برای پوست می‌افتد اولین قدم به سوی داشتن یک پوست سفت‌تر است. در طول مشاوره، متخصصین کلینیک رازی علت شلی و افتادگی پوست را تعیین و سپس بهترین روش درمان که شامل هایفو، آر اف و لیزر است را توصیه می‌کنند. هر یک از روش‌های درمانی مزیت‌های خود را دارد اما متخصص با توجه به شرایط شما، روشی که بیشترین نتیجه را برایتان دارد پیشنهاد می‌کنند. می‌توانید برای دریافت مشاوره در خصوص درمان شلی و افتادگی پوست صورت یا رزرو نوبت از متخصصین ما با شماره‌ ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

علت افتادگی پوست صورت


علت افتادگی پوست صورت

عوامل متعددی درافتادگی پوستی که زمانی محکم، سفت و انعطاف‌پذیر بود، موثر هستند.

پیری

شایع‌ترین علت افتادگی پوست پیری است. با افزایش سن، پوست شما شروع به از‌ دست‌ دادن الاستین و کلاژن طبیعی خود می‌کند. زمانی‌ که تولید این دو با افزایش سن کاهش یابند، بافت همبند ضعیف‌تر شده و پوست خسته‌تر به نظر می‌رسد.

تماس با نور خورشید

یکی دیگر از عوامل اصلی افتادگی پوست، قرار ‌گرفتن در معرض نور خورشید است. کسانی که زمان زیادی را در مقابل نور خورشید می‌گذرانند، یا فعالیت‌های تفریحی خارج از منزل زیاد دارند، سلول‌های پوست خود را در معرض اشعه‌های قوی قرار می‌دهند که  این اشعه‌ها به مرور زمان الاستین و کلاژن را از ‌بین ‌برده و باعث تضعیف پوست صورت و گردن می‌شوند.

علل دیگر

کسانی که سیگار می‌کشند با قرار‌دادن پوست و ارگان‌های دیگر خود در معرض مواد شیمیایی مضر و دود، آسیب زیادی به پوست خود وارد می‌کنند زیرا این مواد پوست را خشک‌ کرده و باعث تضعیف و افتادگی پوست می‌شوند. کم آبی نیز عامل دیگری است و کسانی که روزانه مقدار زیادی آب مصرف نمی‌کنند پوستشان بسختی می‌تواند آسیب‌های وارد ‌شده را ترمیم کرده و یا به سرعت کلاژن‌های جدید و به اندازه‌ی کافی بسازد.

روش‌های درمانی افتادگی پوست


هایفو

درمان افتادگی پوست با هایفو

امواج فراصوت بسیار قوی (هایفو) روشی غیر جراحی برای کشیدن و سفت ‌کردن افتادگی پوست پیشانی، ابرو، پلک‌ها، گونه، قسمت پایین صورت (خط فک) و گردن است که دوره بهبودی برای این درمان وجود ندارد.
انرژی اولتراسوند غیر‌تهاجمی، کمی گرما در پوست مورد نظر ایجاد می‌کند. این کار سلول‌ها را برای تولید کلاژن و جوان‌سازی مجدد تحریک می‌کند. تنها با یک بار درمان، هایفو باعث می‌شود که پوست بالغ دوباره شروع به کار سخت کند. شما در ماه‌های پس از درمان، پوستی نرم و صاف، محکم‌تر و روشن‌تر را مشاهده خواهید کرد. این روش درمان باعث تشکیل کلاژن درغشاء‌ میانی پوست و ایجاد نتایج طولانی مدت می‌شود که این نتایج به‌تدریج اما به طور چشمگیری در طول زمان رخ می‌دهند.
بیماران ممکن است از برخی از اثرات اولیه لذت ببرند، اما برداشتن نهایی و به رنگ مطلوب در‌آوردن پوست در طول دو تا سه ماه انجام می‌شود که باعث می‌شود کلاژن جدید که خاصیت الاستیک بیشتری دارد جایگزین کلاژن فرسوده شود. با تداوم روند کلاژن سازی، بهبود‌های بیشتری تا 6 ماه بعد از استفاده از این روش ظاهر خواهند‌ شد.

 

 

رادیو فرکانسی (RF)

درمان افتادگی پوست با رادیو فرکانسی (RF)

اگر به دنبال روشی برای سفت‌کردن پوست خود بدون زمان بهبود طولانی، درد و هزینه عمل جراحی زیبایی هستید، می‌توانید ازروش آر اف برای سفت‌کردن پوست استفاده کنید. این روش که نسبتا جدید است، یک روش بدون جراحی برای افرادی است که می‌خواهند افتادگی و سایر نشانه‌های پیری را درمان کنند. رادیو فرکوئنسی برای پوست‌های شل توسط متخصص انجام می‌شود و از انرژی رادیو فرکانسی (RF) بر روی پوست صورت استفاده ‌کرده و با گرم‌کردن لایه‌های مختلف پوست تولید کلاژن را تحریک می‌کند که این‌کار خود باعث نرمی و کشیدگی سطح پوست می‌شود.
این روش نیاز به هیچ برشی در پوست نداشته و عوارض جانبی بسیار کمی دارد.رادیو فرکوئنسی یک روش مناسب برای بسیاری از افرادی که پوستشان در گذشته به لیزر و یا درمان‌های حرارتی، واکنشی نشان نداده، می‌باشد.
درمان با توجه به محل مورد نظر حدود 30-40 دقیقه طول می‌کشد؛ شما می‌توانید با پیشرفت درمان که حداقل 4 جلسه برای صورت و گردن است، منتظر مشاهده‌ی نتایج مورد انتظارتان باشید. این درمان برای تمام انواع پوست‌ها و رنگ‌ها است.
درمحل درمان احساس گرم‌ شدن خواهید‌ داشت. گاهی اوقات یک رنگ صورتیجزئی روی پوست به‌ وجود می‌آید. این رنگ و احساس گرما بیش از یک ساعت طول نمی‌کشد و اغلب به عنوان یک برافروختگی پوستی توصیف می‌شود

لیزر فرکشنال CO2

درمان افتادگی پوست با لیزر فرکشنال CO2

درمان با استفاده از لیزر فراکشنال CO2 که پالس فوق‌العاده و انرژی بالا دارد کمک می‌کند تا تشکیل کلاژن جدید پوست تحریک شده و استحکام بیشتر، خاصیت ارتجاعی بالاتر و نرمی به ‌وجود آید. این درمان روند ترمیم طبیعی بدن را فعال کرده و در طول زمان منجر به ایجاد پوست سفت‌تر و جوان‌تر شده و پوست‌های افتاده‌ی صورت و گردن را کاهش می‌دهد.
از آنجا که درمان پوست با لیزر فرکشنال، غیرتهاجمی است، منجر به دوره بهبودی  طولانی نمی‌شود، اکثر مردم می‌توانند بلافاصله پس از درمان به زندگی معمول خود برگردند؛ اما بیماران باید منتظر مشاهده‌ی برخی از عوارض جانبی جزئی باشند. عوارض جانبی شایع لیزر رفع پوست شل و افتاده، شامل تورم و قرمزی  پوست محل درمان است که به طور معمول حدود 24-48 ساعت طول می‌کشد. همچنین احتمال دارد در پوست محل درمان احساس گرمی شبیه به احساس زمانی که پوست دارای آفتاب سوختگی جزئی شده، وجود داشته باشد.

 

 

لیفت با نخ

لیفت با نخ برای درمان افتادگی پوست

لیفت با نخ یک روش غیر جراحی است که در آن نخ‌های جراحی مخصوصی وارد زیر پوست می‌شوند تا بافت‌های صورت را بالا نگه ‌دارند. این ‌کار، مانند بالا ‌بردن پوست با جراحی، باعث سفتی پوست و کاهش حالت افتادگی صورت می‌شود اما شدت آن کمتر از جراحی است. روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی برای لیفت با نخ وجود دارد. دوام نخ‌ها ممکن ‌است کم، زیاد یا دائمی باشد. به‌علاوه، نخ‌ها ممکن‌ است به ‌شکل مخروطی یا خاردار باشند؛ و روش کاربرد نخ‌ها به نوع نخ‌ها، منشا آموزش‌هایی که پزشک دیده و بیمار مورد نظر بستگی دارد. مناطقی که بیشتر تحت این عمل قرار می‌گیرند شامل ابروها، گردن، گونه‌ها و فک است.

روش لیفت با نخ بسیار ایمن و غیر‌تهاجمی است؛ اما دوتا از مهم‌ترین عوارض این روش عفونت و کبودی هستند. این عوارض هردو قابل درمان هستند و بیمار در مدت کوتاهی کاملا بهبود می‌یابد. البته اگر پرشکی که این‌کار را انجام می‌دهد به‌ خوبی آموزش ندیده باشد و صلاحیت اینکار را نداشته باشد ممکن است عوارض بدتری نیز به ‌وجود آید.

لیفتینگ (کشیدن) صورت

درمان افتادگی پوست لیفتینگ (کشیدن) صورت برای

لیفتینگ صورت که ریتیدکتومی نیز نامیده می‌شود به روش‌های مختلفی انجام می‌شود، از جمله لیفتینگ معمول صورت که در آن خط مو تا پایین گوش‌ها و خط موی پشت گوش‌ها برش داده می‌شود و لیفت جزئی صورت که در آن شکاف‌ها کمتر هستند. در هردو روش، جای برش‌ها به ‌وسیله جراحی تخصصی پوست پنهان می‌شود.

برش‌هایی در قسمت‌های رشد مواز شقیقه تا پایین بسمت گوش‌ها، کمی داخل گوش و نزدیک لاله‌ی گوش و پشت گوش ایجاد می‌شود. این برش‌ها همه در چین‌های طبیعی و شیارهای مخفی قرار دارند تا ظاهر آنها پنهان باشد. برای بیمارانی که نیاز به بالا کشیدن پوست گردن دارند، یک برش دیگر زیر چانه ایجاد می‌شود.  پس از این مراحل، شما مرخص خواهید ‌شد تا در خانه استراحت کنید. تمام پانسمان‌ها روز بعد از جراحی برداشته می‌شوند. کمی درد یا احساس ناراحتی وجود ‌دارد که به‌ مدت دو تا سه روز می‌توان آن‌ها را با قرص‌های تسکین ‌دهنده از‌ بین ‌برد و پس از آن داروهای ضد‌ درد بدون نسخه برای کاهش درد کافی هستند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره