درمان تیرگی دور لب‌ها و چانه با آبلیمو، زردچوبه، آلوئه ورا و جو

درمان تیرگی دور لب‌ها و چانه با آبلیمو، زردچوبه، آلوئه ورا و جو

بیشتر ما تلاش می‌کنیم تا بهترین مراقبت را برای پوستمان انجام دهیم و هزینه‌های زیادی را برای خرید محصولات مراقبت از پوست صرف می‌کنیم. از لایه‌بردارها و پاک کننده‌ها تا مرطوب کننده‌ها، هر آنچه که برای پوست مفید است را امتحان می‌کنیم. با این حال، معمولاً به پوست دور لب‌ها آنقدر توجه نمی‌کنیم و تنها زمانی که تیرگی در این ناحیه بیشتر از بقیه صورت می‌شود، به آن توجه می‌کنیم. علیرغم اینکه سیاهی و تیرگی دور دهان دلایل متعددی دارد، اما روش‌های مختلفی برای درمان و کاهش آن وجود دارد. یکی از روش‌های موثر برای درمان سیاهی و تیرگی دور لب‌ها، استفاده از ماسک‌های مختلف با استفاده از مواد طبیعی بر روی پوست صورت است. این روش علاوه بر سهولت استفاده، تأثیر قابل توجه‌ای در کاهش تیرگی و سیاهی دور لبها و چانه دارد.

چرا دور لب‌ها سیاه می‌شود؟


تیرگی و سیاهی دور دهان ممکن است به علت چندین عامل رخ دهد. این عوامل شامل تشکیل رنگدانه‌های تیره و لکه‌های پیری یا کبدی هستند که ناشی از تماس مداوم پوست با نور خورشید در طول سال می‌باشد. لکه‌های تیره و تغییرات رنگدانه‌ای ممکن است ناشی از تغییرات هورمونی باشند و معمولاً در دوران‌هایی مانند بارداری و یائسگی که سطح هورمون‌ها افزایش می‌یابد، بروز می‌کنند. اگر لکه تیره در نقطه‌ای شکل گرفته باشد که قبلاً جوشی در آنجا وجود داشته یا آن ناحیه با استفاده از اتوی مو سوزانده شده باشد، احتمالاً این تغییر رنگ ناشی از هیپرپیگمانتاسیون پساالتهابی یا تیرگی باقیمانده از آسیب قبلی است.

درمان‌های طبیعی


درمان‌های طبیعی زیادی برای درمان سیاهی دور لب‌ها وجود دارد که تعدادی از آنها عبارتند از:

آبلیمو

درمان تیرگی دور لب ها و چانه با آبلیمو

آبلیمو یکی از بهترین درمان‌ها برای رفع لکه‌های پوستی است. آبلیمو حاوی اسید سیتریک است که از شکل‌گیری مجدد سلول‌های پوستی تیره جلوگیری می‌کند و لکه‌های تیره را از بین می‌برد. کافی است یک لیمو را نصف کنید و نیمی از آن را به آرامی دور لب‌ها بکشید.

چوب صندل سفید و زردچوبه

درمان تیرگی دور لب ها و چانه با چوب صندل سفید و زردچوبه

استفاده از ترکیب چوب صندل سفید و زردچوبه یک روش عالی برای درمان تیرگی دور دهان و لب‌ها است. برای انجام این روش، مقدار کمی چوب صندل را با یک نوک انگشت با پودر زردچوبه مخلوط کنید و چند قطره گلاب را به آن اضافه کنید تا ماسک معجزه‌گر شما تهیه شود. سپس این خمیر را روی ناحیه تیره بمالید و منتظر بمانید تا خشک شود. پس از حدود ۱۵ تا ۲۵ دقیقه، صورت را با آب بشویید.

روغن زیتون و لیمو

درمان تیرگی دور لب ها و چانه با روغن زیتون و لیمو

چند قطره آب لیمو را با روغن زیتون مخلوط کنید، این مخلوط را دور دهان بزنید و چند دقیقه صبر کنید. برای این که بهترین نتیجه به دست آید، درمان را دو بار در روز تکرار کنید.

ماسک لایه‌بردار جو دوسر

درمان تیرگی دور لب ها و چانه با ماسک لایه‌بردار جو دوسر

ماسک لایه‌بردار جو دوسر روش موثر دیگری برای رفع تیرگی دور دهان است. برای تهیه این ماسک لایه‌بردار به جو دوسر، آب گوجه فرنگی و روغن زیتون نیاز دارید. این مواد را با هم مخلوط کنید و ماسک را روی صورت بگذارید. صورتتان را پس از چند دقیقه با آب سرد بشویید.

آلوئه ورا

درمان تیرگی دور لب ها و چانه با آلوئه ورا

ژل آلوئه وار ماده‌ای فوق‌العاده برای درمان پوست سیاه و آفتاب سوخته است. یک آلوئه وار تازه را ببرید و ژل آن را با قاشق بیرون بیاورید. صورت و پوست دور دهان را با این ژل ماساژ دهید و بگذارید ماسک نیم ساعت روی صورت بماند. سپس صورت را با آب سرد بشویید.

Call Now Buttonتماس و مشاوره