درمان تعریق زیاد بدن با تزریق بوتاکس: عوارض و هزینه

درمان تعریق زیاد بدن

هیپرهیدروز (تعریق زیاد بدن) عارضه پزشکی است که عرق کردن بدن بیشتر از حد طبیعی موردنیاز بدن بیشتر می‌شود. عرق کردن زیاد بسیاری از افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد و غالباً بدون تشخیص و درمان رها می‌شود. اگر شما از تعریق زیاد رنج می‌برید و از لکه‌های عرق بر روی لباستان خجالت می‌کشید، احتمالاً بوتاکس بهترین راهکار برای شماست. بوتاکس درمان تایید شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای افرادی است که با عارضه تعریق زیاد درگیر هستند. با تزریق بوتاکس می‌توان عارضه هایپرهیدروز (hyperhidrosis) را به گونه‌ای مؤثرتر و ایمن‌تر درمان کرد.

متخصصین  کلینک رازی قادر به درمان تعریق زیاد در بدن شما هستند و نوین‌ترین راه‌های درمانی را متناسب با شرایط خاص به شما پیشنهاد می‌نمایند. ما به‌منظور جلوگیری از تعریق زیاد و مشکلات اجتماعی حاصل از آن به‌گونه‌ای مؤثر و ایمن از تزریق بوتاکس در نقاط مهم و حساس بدن مانند زیر بغل، کف دست و پا، گردن، کمر و قسمت داخلی ران و … استفاده می‌نماییم.

جهت مشاوره درباره تعریق زیاد بدن با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

کاندیدهای مناسب تزریق بوتاکس برای درمان تعریق زیاد چه کسانی هستند؟


بوتاکس بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال راهی برای کنترل تعریق زیاد بدن خود هستند. پزشکان ما تاریخچه سلامتی شمارا بررسی خواهند کرد تا مناسب بودن بوتاکس درمان تعریق زیر بغل را برای شما تعیین کنند.

 

 

چه نقاطی از بدن را می‌توان با استفاده از بوتاکس درمان کرد؟


زیر بغل

زیربغل (آکسیلا) به عنوان محل رایج و آسان‌ترین برای انجام تزریق بوتاکس استفاده می‌شود. در این روش، مقدار کمی محلول بوتاکس روی پوست قرار داده می‌شود تا محل دقیق ترشح عرق را مشاهده کنید. سپس با استفاده از یک سوزن بسیار کوچک، بوتاکس زیر پوست تزریق می‌شود تا تعریق زیربغل را کنترل کند. برای کاهش درد در این فرآیند، معمولاً مقداری ماده‌ی بی‌حسی به محلول بوتاکس اضافه می‌شود. این فرایند تنها چند دقیقه طول می‌کشد.

بوتاکس بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال کنترل تعریق زیاد بدن خود هستند. پزشکان ما قبل از انجام این درمان، سابقه‌ی سلامتی شما را بررسی خواهند کرد تا تعیین کنند که آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر.

کف دست

کف دست‌ها نیز به‌خوبی به درمان بوتاکس پاسخ می‌دهند. به دلیل اینکه دست‌ها نقطه حساسی در بدن هستند، استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی در هنگام تزریق متداول است بنابراین تزریق بوتاکس در این نقطه بدون درد می‌باشد. برای راحت‌تر شدن درمان، می‌توان از دستگاه لرزش به‌عنوان جایگزینی برای ماده بی‌حسی استفاده نمود.

درمان تعریق کف دست

پیشانی

تزریق بوتاکس در این منطقه تعریق بسیار مؤثر است. بیشترین تعریق در نزدیکی خط رویش مو روی می‌دهد و به سمت صورت سرازیر می‌شود. تنها با چند تزریق ساده در این نقطه که تعرق آن اغلب قابل مشاهده است، این عارضه می‌تواند درمان شود.

کف پا

کف پا نیز همانند کف دست قبل از درمان به مقداری ماده بی‌حسی نیاز دارد. معمولاً پس از درمان تعریق کف دست، عرق کردن زیاد کف پا نیز تا حد زیادی بهبود می‌یابد. اگرچه بسیاری از افرادی که درمان تعریق زیاد کف پا را انجام می‌دهند، تا حد زیادی رضایت دارند، اما میزان موفقیت درمان کف پا به‌اندازه‌ی درمان در کف دست و زیر بغل نیست.

مراحل درمان


 

قبل از آغاز درمان تعریق زیاد بدن، برای تعیین نقاطی که تعرق در آن به شکل بدی رخ می‌دهد و همچنین برای بررسی تاریخچه سلامتی شما به‌منظور اطمینان حاصل نمودن از اینکه شما هیچ‌گونه مشکلی در سلامتی خود ندارید که با تزریق بوتاکس در تعارض باشد و یا بیماری شمارا بدتر کند، جلسه‌ی مشاوره با پزشک خود خواهید داشت. سپس برای آگاهی شما از هرگونه علائم ناخواسته، درباره عوارض جانبی احتمالی روش درمان با شما صحبت خواهد شد.

مراحل درمان می‌تواند در اتاق معاینه و یا اتاق عمل انجام یابد. این موضوع بسیار مهم است که بدانید که در حین انجام مراحل درمان هوشیار هستید. در اکثر مواقع تزریق بوتاکس حدود 10 تا 20 دقیقه به اتمام می‌رسد و معمولاً از کرم بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.

برای جلوگیری از عفونت، ابتدا محل تزریق پاک می‌شود. بعدازآنکه منطقه زیر بغل به‌وسیله کرم موضعی، بی‌حس شد، برای تزریق بوتاکس از سوزنی کوچک و باریک در زیر بغل (اگزیلا) استفاده می‌شود. برای هر زیر بغل تقریباً 50 واحد بوتاکس تزریق می‌شود؛ که این کار نسبتاً به‌سرعت انجام می‌گیرد.

مراقبت‌های پس از درمان


معمولاً بیش از یک هفته طول می‌کشد تا اثر درمانی بوتاکس آشکار شود. نباید انتظار داشته باشید که بلافاصله نتایج آن را کاملاً ملاحظه نمایید.

  • چندین روز از ماساژ و یا فشار آوردن به نقطه تزریق خودداری نمایید.
  • از انجام فعالیت‌های دشوار پرهیز کنید.
  • ممکن است محل تزریق اندکی درد داشته باشد و کبودی‌های کوچکی نیز ایجاد شود اما این علائم طی یکی دو روز کاملاً از بین می‌روند.

هزینه درمان تعریق زیاد بدن با استفاده از بوتاکس


 

هزینه درمان تعریق زیاد بدن با استفاده از بوتاکس به قسمت مورد درمان و میزان ماده بوتاکس استفاده شده، بستگی دارد. هزینه دقیق آن طی جلسه مشاوره موردبحث قرار می‌گیرد.

پرسش و پاسخ


آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

اگرچه ممکن است در بعضی مواقع در برخی تزریقات مشابه احساس ناراحتی کنید اما پزشکان ماهر ما این اطمینان را به شما می‌دهند که تزریق، هیچ‌گونه دردی ندارد و یا درد بسیار اندکی دارد.

دوره درمان چقدر طول می‌کشد؟

طول دوره درمان به منطقه‌ای که مورد درمان قرار می‌گیرد بستگی دارد. به‌طور متوسط درمان 10 تا 20 دقیقه زمان می‌برد.

چه مدت طول می‌کشد تا تعریق کاهش یابد؟

تعریق بدن در چند روز اول کاهش می‌یابد اما ممکن است بیش از یک هفته طول بکشد تا به تأثیر کامل آن دست یافت.

آیا تزریق عوارض جانبی دارد؟

اگر عوارض جانبی رخ دهد، به طور موقت است. عوارض آن شامل کبودی جزئی و تورم در محل تزریق می‌باشد. همچنین ما شاهد ضعف موقتی در عضلات کوچک دست در بعضی افرادی بوده‌ایم که تزریق را در کف دست انجام داده‌اند. عوارض دیگری که گزارش‌شده‌اند شامل خشکی دهان، خستگی، سردرد، گردن درد و خشکی چشم می‌باشد.

آیا این روش درمان برای همه افراد قابل استفاده است؟

محدودیت بسیار اندکی در استفاده از تزریق بوتاکس برای درمان تعریق زیاد بدن وجود دارد. تزریق برای بیماران باردار و مادران شیرده و افراد دارای اختلالات عصبی تجویز نمی‌شود.

Call Now Buttonتماس و مشاوره