درمان افتادگی (شل شدن) پوست صورت و گردن بدون جراحی

درمان افتادگی(شل شدن) پوست صورت و گردن بدون جراحی

افتادگی پوست می‌تواند در هر ناحیه‌ای از بدن رخ دهد. اما هنگامی که پوست صورت شل و افتاده شود، علائم افتادگی در مناطق مختلف آشکار می‌شوند. این شامل افتادگی در ناحیه گونه‌ها، سنگین شدن پلک‌ها و از بین رفتن شکل طبیعی گردن است، به طوری که چانه دوم شکل می‌گیرد.

پوست بدن زمانی شل می شود که وزن زیادی را از دست داده باشید به ویژه کم کردن وزن ناگهانی که نمونه شایع آن پس از بارداری است که پوست کشیده شده است . همچنین از موارد دیگر به افتادگی پوست زیر بازوها به دلیل افزایش سن میتوان اشاره کرد. هرچند افتادگی و شل شدن پوست در ناحیه ی صورت قابل توجه است اما در تمام نواحی بدن می تواند رخ دهد. چنانچه درمان افتادگی پوست زمان بر در مورد افرادی که روی بازوها، کفل ها، ساق پاها، شکم و گردن پوست اضافه دارند،موثر واقع نشود متخصصان کلینیک عمل جراحی را به شما پیشنهاد میکنند . در برخی موارد پوست بیش از حد کشیده شده و به طور طبیعی قابل بازگشت به شکل اولیه نیست. در چنین مواردی، تنها راه درمان افتادگی پوست، عمل جراحی است.

کلینیک رازی برای درمان افتادگی پوست از روش جدید لیفت صورت با نخ هم استفاده می کند. همچنین متخصصان کلینیک انواع روش های دیگر مانند بوتاکس،ژل و تزریق را با توجه به نوع پوست شما یا به صورت ترکیبی با یکدیگر انجام میدهند. جهت رزو نوبت می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل نمایید.

علت ها و دلایل

کلاژن و الاستین، دو پروتئینی هستند که به طور طبیعی توسط بدن تولید می شوند.این پروتئین ها باعث به هم پیوستگی پوست شده ، حالت ارتجاعی به آن می دهند و عامل سفت کردن پوست صورت هستند و پوست صاف به وجود می آورند. با افزایش سن، تولید این دو پروتئین کاهش یافته، پوست نازک تر می شود و قابلیت ارتجاعی کمتری خواهد داشت. این بدان معناست که پوست قابلیت بازگشت پذیری به حالت اولیه خود را از دست می دهد و در نتیجه تاثیر نیروی جاذبه زمین به دلیل عدم مقاومت پوست مانند گذشته، روی آن بیشتر به چشم می آید. آسیب بیش از حد ناشی از نور خورشید، به دلیل تخریب لایه ی پیوندی که پوست را جوان نگه می دارد، عامل موثر دیگری در شل شدن پوست است.

انواع راه ها و روش های درمان

لیفت با نخ

در روش بدون جراحی لیفت صورت، از نخ‌هایی استفاده می‌شود که مشابه نخ‌های بخیه در جراحی هستند و به مرور زمان حل می‌شوند. این روش شامل لیفت صورت و لیفت پیشانی با استفاده از نخ است و اثر مشابه روش جراحی را دارد، اما هیچ عمل جراحی در آن انجام نمی‌شود. نخ‌ها ممکن است در طول ۸ ماه تا حدودی جذب شوند، اما تاثیر این روش تا یک یا دو سال ادامه می‌یابد. عدم نیاز به انجام مداوم این درمان، لیفت صورت با نخ را به یکی از روش‌های محبوب و پرطرفدار در درمان افتادگی پوست صورت تبدیل کرده است. علائم بهبودی در لیفت گردن و صورت با نخ بدون بازگشت، بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده هستند.

 لیزر

 در این روش از نور مادون قرمز( لیزر) استفاده می شود. این اشعه پروتئین کلاژن زیر پوست را گرم کرده و باعث سفت شدن آن می گردد. سفت شدن پوست صورت بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است. به دلیل عدم وجود هرگونه برگشتی، این شیوه ی درمان به یکی از متداولترین درمان ها برای سفت شدن پوست تبدیل شده است. چنانچه نیاز به رفع افتادگی پوست با لیزر باشد، پس از چند ماه از اولین عمل لیزر صورت می گیرد. اما مطلوبترین نتیجه زمانی بدست می آید که دو یا سه بار درمان، هرکدام با فاصله ی یک ماه صورت گیرد.این روش جهت کاهش خطوط باریک، چروک ها و شل شدگی، مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفته است. هرچند نتایج حاصل از این روش مانند روش لیفت و کشیدن پوست صورت و کشیدن پوست گردن(لیفت گردن) چشمگیر و سریع نیست اما بیماران ترجیح می دهند نتایج را به آرامی اما بدون بازگشت مشاهده کنند. یکی دیگر از مزایای استفاده از روش لیفتینگ گردن و صورت با لیزر، بی خطر بودن آن و تاثیر آن در بازگرداندن ظاهری جوان و پوستی سفت است.

 بوتاکس

تزریق بوتاکس به ماهیچه‌های اطراف پیشانی می‌تواند باعث بالا رفتن دم ابرو و لیفت صورت بدون نیاز به جراحی شود. این تزریق بوتاکس در مناطقی که چروک دارند، باعث از بین رفتن چروک‌ها می‌شود و به حفظ ظاهری جوانتر کمک می‌کند. با این حال، اگر بوتاکس به عضلات پیشانی به مقدار بیش از حد تزریق شود یا در قسمت بسیار پائینی پیشانی تزریق شود، ممکن است باعث افتادگی یا شل شدن موقت پوست شود.

 

 

 تزریق ژل

تزریق ژل یکی از روش‌های رایج برای رفع افتادگی و شل شدگی پوست صورت است. این روش باعث سفت کردن پوست صورت و درمان افتادگی صورت می‌شود. در تزریق ژل، از موادی مانند سلول‌های چربی، اسید هیالورونیک و کلاژن استفاده می‌شود. بسته به نوع ژل استفاده شده، ممکن است نیاز به تزریق مجدد هر چند ماه یا سال باشد.

 

 

هزینه و قیمت

هزینه ی لیفت با نخ: به دلیل منحصر به فرد بودن مورد هر شخص، تعداد نخ لیفت مورد استفاده و همچنین ناحیه ی مورد نظر هزینه هر فرد متفاوت خواهد بود.

هزینه لیزر :سفت کردن پوست با لیزر بدون پرداخت هزینه های گزاف جراحی مانند لیفتینگ صورت یا جمع کردن شکم و پهلو، به بیماران پوستی جوانتر و صاف تر می بخشد و تاثیر آن تا چند ماه باقی خواهد ماند. هزینه ی درمان افتادگی پوست با لیزر بر اساس نیاز هر فرد، اندازه، محل مورد نظر و نوع لیزر مورد استفاده متفاوت خواهد بود.اما هزینه ی سفت کردن پوست صورت بسیار ارزان تر از جراحی های باز بوده و حمایت های مالی شامل این روش می شود.

 هزینه بوتاکس و تزریق ژل : هزینه بوتاکس و تزریق ژل به تعداد واحدهای تزریق شده مورد نیاز توسط پزشک  برای درمان افتادگی (شل شدن) پوست بستگی دارد.

Call Now Buttonتماس و مشاوره